Hallo! Vanwege weinig energie en gezonder willen leven lijkt het me tijd om mijn eetpatroon om te gooien. ( sporten doe ik al). Ik wil o.a. Gluten-vrij en biologisch gaan eten. Nu ben ik opzoek naar ervaringen? Wie eet/ leeft ook gluten-vrij, hoe beleef je dat ( moeite met volhouden, recepten, producten vinden en/ of kopen). Wie maakt er ook zelf brood? Welk machine? Zelf pasta maken? Echt alle tips zijn welkom! Groetjes
Glutenvrij leven valt absoluut niet mee, het is met geen 1 dieet te vergelijken. Ik zou ook heel goed overwegen of je dit echt wel wil als er geen medische oorzaak is, want als je eenmaal glutenvrij bent kun je het ook nooit meer gaan eten he...dan wordt je hartstikke ziek. Ik vind het heel goed dat je gezonder wil gaan leven en evt. biologisch wil gaan eten, maar glutenvrij zou ik je echt afraden.
Een vriendin van mij is er op haar 27 achter gekomen overgevoelig voor gluten te zijn. Veel van de klachten die zij had heb ik ook. Ik heb toen een tijd gluten-arm gegeten en dat hielp wel goed bij gewichtsverlies en ook heb ik minder klachten als ontstekingen. Maar bij mij is er geen sprake van intollerantie. Als ik echter zie hoeveel moeite het soms kost om echt glutenvrij te eten (kruisbesmettingen heeft zijal meteen last van) dan zou ik het niet kunnen hoor om vrijwillig echt glutenvrij te eten. Op internet zijn wel veel recepten en tips te vinden, maar buiten de deur eten is wel soms een puzzel.
Tuc, begrijp ik goed dat als je gluten-vrij eet/leeft je ook echt niet terug kan? Ik beslis ook niet voor even als ik het ga doen, maar voor leven. Maar meteen niet MOGEN, klinkt anders/ mezelf onnodig moeilijk maken. Ik ga het verder onderzoeken, dank je!
Mijn zoon heeft coeliakie en MOET glutenvrij eten omdat hij anders heel erg ziek wordt. Glutenvrij is een beetje een hype aan het worden. Gezond eten kan je ook door je koolhydraten te minderen, minder vlees en veel biologisch te eten. Lees deze blogposts eens door van een glutenvrije mamma(niet ik) glutenvrijemama: Glutenvrijemama legt het nog een keer uit. glutenvrijemama: Glutenvrijemama maakt zich boos! Het is al eerder gezegd maar een glutenvrij dieet is pittig, zeker in verband met kruisbesmettingen enzo. Persoonlijk denk ik niet dat iemand die géén medische noodzaak heeft,hier persé gezonder van wordt.
Dat idee heb ik ook een beetje. Mijn moeder is nu ook zogenaamd ineens allergisch voor gluten (is nooit aangetoond) en eet alles glutenvrij, voorheen al tarwevrij. Ik denk dat ze het zich een beetje aanpraat dat wanneer ze gluten eet ze van bepaalde dingen last krijgt. Want ze heeft wel gewoon last van vreetbuien (met koekjes en allerlei andere glutenbevattende zoetigheden) wanneer ze zich niet goed in haar vel voelt zitten. Het lijkt me juist gezonder om dát dan te vermijden. Daarbij lijkt het me sterk om er jarenlang heel goed tegen te kunnen en dan ineens op je bijna 70ste niet meer tegen gluten te kunnen.
Ik eet niet glutenvrij, ik ben sinds kort begonnen met het Paleodieet. Als je gezonder wilt leven zou ik je dat eerder aanraden dan per se glutenvrij, zoals gezegd eenmaal begonnen kun je zeker niet terug, exschoonzus wordt echt zo ziek als ze nu wat eet. Maar zij heeft wel de intollerantie, zij heeft fibromylogie, en icm een glutenvrij dieet voelt zij zichzelf duidelijk beter
dat klopt, als je even helemaal glutenvrij leeft, dan kan je lichaam na een tijdje helemaal geen gluten meer verdragen en kun je van elke kruimel hartstikke ziek worden.
Ik heb anderhalf jaar glutenvrij moeten eten, omdat ik er hevige buikpijn van kreeg. Dit als gevolg van de ziekte van Lyme. Mijn darmen waren zodanig aangetast dat ik gluten niet meer kon verdragen. Verschrikkelijk vond ik het! Altijd maar weer brood bakken, apart mijn potje koken enz. Na een lange periode antiobiotica ben ik enigszins hersteld van de Lyme, in elk geval waren mijn darmen weer zodanig hersteld dat ik weer wat gluten kon verdragen. Wel heel langzaam op moeten bouwen, maar uiteindelijk is het gelukt. Het is dus niet zo dat je niet weer terug kunt, maar het is niet makkelijk! Ik zou er in elk geval nooit vrijwillig voor kiezen om glutenvrij te eten!
Een klasgenoot van mijn zoon (+ zijn zusjes en zijn moeder) hebben coeliakie (als ik het zo goed schrijf) en worden dus erg ziek van gluten. Maar als ik zie hoe moeilijk het soms voor ze is. Zo besteld ze vaak de dagelijkse dingen (pasta etc) omdat ze in de gewone supermarkten niet te verkrijgen zijn. Elke morgen om 4 uur gaat de broodbakmachine aan om hun eigen brood te bakken, zodat ze bij het opstaan vers brood hebben. Is het brood niet meer vers is het eigenlijk ook niet meer te eten. Toevallig zit het zusje bij mijn dochter in de klas en toch zie je zowel bij de kleine meid (en ook bij haar broer) enige teleurstelling als er weer eens getrakteerd wordt met iets wat ze niet mogen hebben (snap niet waarom ouders niet even vragen wat er wel gegeten mag worden zodat ze gewoon allemaal hetzelfde kunnen eten). En dit is dan omdat er een medische noodzaak is voor het dieet. Vrijwillig zou ik er zeker niet voor kiezen.
Ik heb coeliakie en lactose intolerantie. Persoonlijk vind ik het dieet goed te doen en vol te houden. Ik weet gewoon dat het helemaal mis gaat als ik gluten eet. En ik heb zoveel meer energie gekregen sinds ik glutenvrij eet. Ik ga meestal naar een speciale biologische supermarkt om dingen te kopen. Maar hier vlakbij zit een grote ah die ook wel een paar dingen heeft. Bijvoorbeeld de afbak ciabatta's van Scharr zijn goed te eten. Brood vind ik wel een ramp, want alleen vers is het te eten (of geroosterd). Maar ik ben niet echt een brood eter, dus ik doe er veel te lang mee als ik zelf brood bak. Ik eet nu dus vrijwel geen brood, maar vervang dat door havermout of pannenkoekjes oid. Het gaat hier nog wel eens mis door kruisbesmetting. Als mijn dochter mij een kus geeft terwijl ze net brood/koekje in haar mond heeft bijvoorbeeld.
@jenala ik bak brood voor mijn zoon en daar doet hij ongeveer 3 dagen mee. Blijft ook lekker.(laatste dag maken we er eventueel tosti's van) Anders kan je het ook vrij goed invriezen. Ik koop de meeste glutenvrije producten in Duitsland, of bij de Lidl hebben ze tegenwoordig glutenvrije pasta. Meel koop ik bij LePoole. En de rest gewoon bij AH,Jumbo etc Ik vind het ook goed te doen maar als het niet medisch nodig is glutenvrij te eten zou ik het iemand nooit aanraden!
Ik ben gewoon een tut met brood, haha. Altijd al geweest ook, vind het heel snel niet lekker. Ik zou het idd ook niemand aanraden als het niet medisch noodzakelijk is.
ah ok! Dat was mijn zoon ook wat betreft brood. Eerst at hij alleen maar crackers. Daarna de broodjes van bezgluten(aanrader) en nu bak ik het zelf. Ieder zijn ding
Ik heb niet alles gelezen, maar ik eet glutenvrij. Omdat ik coeliakie heb. En ik snap werkelijk niet waarom iemand zoiets vrijwillig zou doen. Ik zou een moord doen voor een boterham, een pizza of gewoon kunnen kiezen in een restaurant....
Hallo! Bedankt voor het reageren. Ik denk dat ik het een beetje verkeerd heb begrepen. Ik had een paar maanden terug een gesprek met een vriendin die ( blijkt nu) zo min mogelijk gluten eet vanwege haar gezondheid. Geen allergie. Maar ze vertelde dat ze daardoor vol energie zat en het haar echt goed deed. Mij ging het dus echt om het gedeelte energie en gezond eten. Nu ik jullie reacties lees denk ik dat ik beter een ander geschikt eetpatroon kan onderzoeken. Biologisch eten, veel groente en fruit. Voor de mensen die wel te maken hebben met een allergie, wat naar. Mijn nicht heeft het ook en ze moet er veel voor laten. Is het voor het leven of zoals bij sommige allergies is er ook de kans dat het verandert? Nogmaals bedankt voor de reacties. Groetjes
Als je het als volwassene hebt, volgens mij niet. Maar als kind kan het zeker. Vriendje van mijn broertje had (ernstig) gluten allergie als kind. Hij is nu 21 en er helemaal overheen.
Mijn zusje heeft ook gluten en lactose-intolerantie. Al gaat het met die lactose gek genoeg ietsje beter sinds ze alle gluten mijdt. Ze moet nog altijd geen glas gewone melk drinken, maar een beetje gewone kaas bijvoorbeeld is al terug doenbaar. Het heeft wel een weerslag op haar leven. Zij moet haar brood en pasta altijd bestellen. Moet elk etiket in de supermarkt binnenste buiten keren dat er toch geen sporen van granen inzitten. Ze kan nooit "gezellig" ergens blijven eten, tenzij ze haar eigen eten mee heeft. 's Middags een broodje gaan eten met iemand ... vergeet het. Op restaurant gaan ... vergeet het. Tenzij ze enkel zuivere groenten en vlees kan bestellen. Maar in héél véél producten zitten wel "sporen" en die leveren dus gigantische buikpijn en buikloop op. Met Kerst gewoon mee-eten met het familie-diner ... Vergeet het. Ze krijgt bijvoorbeeld al buikpijn van het "chapelure" rond standaard kroketjes. De saus van het koninginnehapje moet dan weer met soja-melk of -room aangemaakt worden. En het "kroetje" moet glutenvrij zijn of moet ze laten liggen. Dessert ... in meer dan de helft steekt gewone melk of gewone room. Of koekjes of iets van die slag. Voor haar dus een fruitsla. Als het niet medisch nodig is kan je er natuurlijk wel voor een stuk op letten. Voor een stuk gewoon brood en pasta laten bijvoorbeeld. Maar helemaal geen gluten is echt héél moeilijk. Mijn zus heeft eigenlijk al jaren last en pijn, maar het werd altijd op haar lactose-intolerantie gestoken. Er is nooit verder gekeken naar gluten. Pas sinds ze zelf heel veel las en begon te mijden, merkt ze dus dat het beter gaat.