Ach, ze wil gewoon ff stoom afblazen, dat mag toch wel.. Wat voor de 1 belangrijk is, hoeft voor een ander niks te zijn, en andersom. Natuurlijk zijn er altijd nog andere dingen die veeeeel erger zijn, maar daarom hoef je het toch nog niet belachelijk te maken.
Lol! Onderhand zouden ze eigenlijkveen subgedeelte moeten maken voor al jouw irritaties jegens jouw partner, avonturen, gedachtespinsels etc.. Maar goed, ergens snap ik het wel. Je verheugd je op iets en het gaat totaal anders dan gepland... Maak het bespreekbaar. Maak van je hart geen moordkuil. Richt. Je op de leuke dingen die nog komen gaan. Geniet van deze tijd en laat het zeker je kerst niet verpesten eer het begonnen is...
Als mijn vriend, zonder enige vorm van overleg, toestemmen om plotseling TOCH naar schoonouders te gaan, in plaats van het met z'n drietjes te vieren (dit jaar nog wel, we hebben afgesproken volgend jaar als ons meisje er is als gezinnetje te vieren), kon ie mij op de trein naar Nederland zetten, want dan ging IK met MIJN vader of moeder vieren.. Rot op zeg :x
Thanks, er waren nog wel meer irritaties vandaag; dus ik ga inderdaad even afkoelen zo. Gaat vast wel goed komen; zodra ik uitgeraasd ben. Jeetje... Respectloze actie van mijn boom. ALS we naar hun toe gaan, ga ik hun boom aanpassen. "Ik vind deze slinger hier beter hangen en deze bal daar" En dan redecoraten
Zucht, kwam mijn schoonvader maar langs om de boom op te tuigen.... Sorry flauw Gewoon morgen vrolijk verder gaan met optuigen, het klotewerk is gedaan, het "leuke" werk doen jullie morgen gewoon samen. En daarna bel je je schoonouders dat ze met kerst de boom in kunnen (of je gaat er gewoon naar toe, over 10 jaar kan het misschien niet meer).
Nou, we zien ze toch wel hoor, met de kerst. Dat is het punt totaal niet. Ik heb leuke schoonouders en het is meestal heel gezellig. Het ging er mij om dat ik ONS gezin op de eerste plaats wil hebben en wij zelf als knus gezin 1 dag voor onszelf hebben. Het idee wat geopperd werd was de ene dag bij hun - schoonouders - en de tweede dag weer bij partners familie (60 man incl. schoonouders), terwijl ik al duidelijk eind november andere afspraken had gemaakt met mijn partner (Sinterklaas bij schoonouders - 1ste kerstdag voor onszelf). En hij net deed alsof hij van niks wist; terwijl hij nota bene zelf al zei dat hij het 'net zoals ik' wilde. Over tien jaar wil ik ook 'maar' 1x langs gaan en de andere dag voor ons gezin houden
Haha, ik begrijp je irritatie en ik zou ook not amused zijn.. Maar (is mijn ervaring) als iemand zich ongevraagd met jouw gezin/huishouden/kerstboom bemoeid, en je wil ze terugpakken door hetzelfde bij hun te doen.. Dat werkt niet.. Ze snappen namelijk niet dat dat irritant is.. Waarschijnlijk gaan je schoonouders je heel dankbaar zijn en zeggen dat je hélemaal gelijk hebt en die kerstbal inderdaad veel beter hangt aan de andere kant van de boom.. hahaha..
Oh in dat geval neem ik een doos roze kerstballen mee - dat past namelijk totaal niet in het interieur en vinden we allemaal lelijk Nee grapje... Ik wil en zal niet ongevraagd aan andermans kerstboom komen want ik weet van mezelf hoeveel waarde ik daar aan hecht. Jammer dat niet iedereen dat referentiekader heeft en erbij stil staat hoe het voor een ander kan voelen. Ik heb de stekker net uit de boom getrokken - kon de lichtjes even niet meer aanzien. Morgen weer een dag en dan zien we wel. Mijn zus zei al: tussen 10 en 25 december moet je ook nooit niemand (laten) uitnodigen. Ik denk dat ze daar gelijk in heeft.
Meid, ik snap je helemaal! Je kan je zooooo verheugen op zo'n dag als dit (die ongetwijfeld niet zo soepel zou verlopen als je had gehoopt) en dat gebeurt dit. Neem de eerder aangeboden overdosis slagroom tot je en dan maar verheugen op het straks weer kerstvrij en voorjaarklaar maken van je huisje. En wat betreft de kerstdagen: lekker je eigen plan trekken en die kerel van je even een flinke draai om z'n oren geven (en hem laten beloven dat hij jouw overheerlijke kerstdiner gaat maken terwijl jij met je kindje lekker op de bank kerstfilms zit te kijken).
Nou Joycey, ik begrijp het heel goed! Alleen het kerstboom gedeelte. Dat is mijn boom en alleen IK mag er aan zitten. Je stelt je zeker niet aan. Wat je wel kan doen, tegen schoonma zeggen dat je 1e of 2e kerstdag komt en dan die ander voor jullie drie houden.
Mijn kerstspirit knakt momenteel om niets. Mijn emoties brn Ik de baas niet meer en na alle ingrepen operaties en onderzoeken deze zwangerschap kan ik alleen maar denken is het al eind februari? Ik heb wel een man en kind die ik blij will maken met een boom. Dus als je je geroepen voelt. Lampjes piek alles moet er nog in.
Aan de ene kan begrijp ik je, aan de andere kant vind ik je verschrikkelijk aanstellerig. Hier houd ik het bij. Wat mijn kerst verschrikkelijk heeft verziekt, is dat we vorig jaar te horen gekregen hebben dat mijn moeder kanker heeft en vervolgens met kerst en oud/nieuw in het ziekenhuis gelegen heeft. Yipee dachten we extra mooi kerstfeest dit jaar want ze is schoon verklaard en ondanks alle extra complicaties is ze nu aan het revalideren. Guess what? Wrong hope, ze mag zich namelijk aankomende week in hetzelfde ziekenhuis melden voor nieuwe scans want ze zijn bang dat de kanker weer terug is.
Ik begrijp wat je bedoelt, je probeerd een kerst te plannen die voor jouw ontspannen is en een fijn gevoel geeft als gezin. En als dan zonder overleggen of vragen je fijne plannen worden veranderd alsof het niets is, zou ik me ook naar voelen ookal is het goed bedoelt. Dat je vriend het aanneemt is zijn keuze, daar hoef je niet in mee te gaan en zou je in een rustig gesprek duidelijk kunnen maken door hem erop te wijzen dat jullie al plannen hadden en of hij daar waarde aan wilt hechten. Zodra dit is gezakt, en uitgesproken voel je je vast beter.
Welke irritaties er ook spelen, met partner, schoonmoeders, schooljuffen of wie dan ook.. Als je dit leest kun je toch niet anders dan problemen in perspectief te zien. Als er zoiets speelt heb je echt een reden om te balen. Jeetje.. Sterkte...
Punt 1: Mannen hebben een heel selectief geheugen. Tenzij het over voetbalfeitjew gaat... Punt 2: Uit eigen ervaring weet ik dat hoe gezelliger het MOET worden, hoe minder gezellig het wordt. Adem in, adem uit en laat het los! Fijne kerst alvast!
Waar mijn kerstspirit van knakt dit jaar? Dat ik met mijn 3 zussen waarvan 1 minderjarige voor het eerst ouderloos aan een tafel zitten. Waar mijn kerstspirit uit haal? Dat we met onze eigen gecrieerde minifamilie (mijn 3 zussen en mijn gezin) met z'n allen aan tafel gaan zitten en er toch een echte kerst van gaan maken! Tip voor jou ts.. Pak die doos met ballen en sneeuw.. Zet kerstmuziek op.. Geef je partner een enorme dikke kus.. En ga swingend die boom optuigen. Je laat je toch niet kennen! Kom op meid!