Waarom slecht eten mee naar school?

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door Mirro, 12 dec 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. p1982

    p1982 Niet meer actief

    Hier op bso middag fruit dus ochtend hoeft ze t van ons niet mee te nemen
     
  2. Partyrocker

    Partyrocker Niet meer actief

    Jier op de PSZ fruitbeleid.
    Qua drinken krijgt hij een pakje wicky mee.
    Maargoed. Ik ben dus niet anti suiker en hij krijgt ook gewoon zijn snoepjes op een dag en een danoontje na een bordje leeg.
     
  3. edelweiss

    edelweiss VIP lid

    24 jan 2013
    7.328
    474
    83
    #83 edelweiss, 15 dec 2013
    Laatst bewerkt: 15 dec 2013
    Hier mogen er geen voorverpakte etenswaren mee genomen worden even als koekjes enzo. heel erg streng snoep beleid. Ook met traktaties. Snoep en ongezonde dingen moeten mee naar huis en mogen niet opgegeten worden op school

    Hier krijgen ze dus alleen fruit of groente mee en een beker water thee of roosvicee
    En dan lunch gewoon 2 sneetjes brood met beleg en groente of fruit
     
  4. Arevinol

    Arevinol VIP lid

    7 okt 2007
    7.759
    3
    0
    mama!
    Oh, maar ik vind een evergreen of liga milkbreak toch nog wel wat anders dan een stroopwafel ofzo.
    In een evergreen zitten erg veel (volkoren)vezels en in een milkbreak zit niet zo heel veel suiker (als je het vergelijkt met een stroopwafel of ontbijtkoek->glucosefructosestroop als HOOFDingredient!)

    Suiker op zich heb ik niet zo heel veel problemen mee. In fruit zit ook veel suiker en als je een boterham eet met jam (ook die zonnatura variant ;), die toegevoegde 'natuurlijke' variant is ook gewoon suiker hoor)..
    Een koekje of snoepje per dag, moet kunnen. Als je maar kijkt wat het aandeel ervan is over de hele dag gezien.
     
  5. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.825
    19.149
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Onze zoon is nog niet zo ver, maar ik denk dat hij straks ook niet altijd fruit mee krijgt hoor. Hij lust helaas alleen appel-banaan-peer. Die laatste zal ik hem maar niet mee naar school geven. Dat wordt een knoeiboel. Als hij een appel 'uit het vuistje' eet, gaat hij nooit op. In stukjes gesneden en met een beetje kaneel erover gaat het schoon op. Maar of stukjes appel er nog erg aantrekkelijk uitzien na een ochtend in een bakje, betwijfel ik. Dan zou hijd us vijf dagen in de week banaan moeten eten. Alsof dat gezond is? Dan wissel ik liever af. Soms een banaan mee naar school en 's middags thuis een ontbijtkoek of ander lekkers. En de andere keer op school een voorverpakte koek en dan thuis het fruit dat op school 'onhandig' is.
    Het maakt voor de gezondheid echt niet uit of een kind nu 's ochtends fruit eet en 's middags wat lekker of andersom. Voor het gemak van de ouders scheelt het wel!
     
  6. Sterre82

    Sterre82 VIP lid

    23 sep 2008
    8.211
    3
    0
    In de wolken
    Hier fruit (appel of banaan), of een boterhammetje (op aanraden van de juf) voor het fruitmomentje 's ochtends. Ik geef wel pakjes drinken mee (sap of yoghi) omdat het niet lekt. Ik heb nu al 3 bekers gehad in amper 2 maanden tijd en ze lekten allemaal :( Dus als iemand een goede tip heeft?
    Tussen de middag eet hij boterhammen thuis en als hij 's middags van school komt hebben we even het thee/sap met koekje/snoepje moment :)
     
  7. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.229
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    Ik geef dan alsnog fruit mee 's ochtends en denk dan: mooi 2 stuks fruit binnen! :)
     
  8. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.229
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    Peer en appel gaf ik gewoon in stukken mee, gaat prima. Om 8:00 snijden en rond 10:00-11:00 wordt het gegeten.

    Ze krijgt altijd fruit mee. Momenteel meestal mandarijn, druiven of banaan. En een pakje chocomel. Ze mag 1 pakje yoki of chocomel per dag omdat ze verder niet van zuivel houdt. Als ze overblijft drinkt ze een pakje multivitamine drank. Thuis drinkt ze meestal water, soms een glaasje ijsthee.
    Bij het overblijven krijgt ze een snoepje of koekje mee. Dit omdat alle kinderen zoiets mee mogen nemen en ik zou het sneu vinden als Eva als enige niets lekkers mee zou hebben.
     
  9. Bubbel

    Bubbel Niet meer actief

    Onze dochter krijgt meestal appel in stukjes mee naar school. Gaat prima. Ook eet ze op school veel beter en sneller dan thuis. De eerste weken kwamen er nog wel eens stukjes appel of brood mee terug naar huis, maar nu gaat alles op.
    Koekjes en snoepjes mogen hier niet. Alleen fruit en brood. Woensdag, donderdag en vrijdag krijgen ze fruit van school. Voor onze dochter werkt dit wel. Ze heeft al verschillende dingen geproefd en vindt toch meer lekker dan ze dacht.
     
  10. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Tupp: onze kleuterjuf had gewoon een appelsnijder in de klas.
    En heel veel fruit kan gewoon in porties mee.
    Banaantje kan gewoon in de schil mee.
    Al kopen wij wel altijd "kinderbananen".
    Die zijn bij ons evenduur als de gewone bananen.
    Maar wel een heeeeeeel stuk kleiner.

    En je wordt vanzelf creatief qua wat je meegeeft als fruit verplicht is.
    Elke dag appel of banaan is hier ook geen optie.
    Elke dag banaan lijkt me niet heel gezond en voor appels is ze allergisch.
    Maar wortel, komkommer, cherrytomaatjes of paprika doet het ook goed bij madammeke :)
     
  11. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    @bubbel: om precies die reden wordt er in onze kleuterklassen van elk kind een stukje fruit op een grote schaal gelegd.
    Als je fruit op is pak je van de schaal nog iets anders.

    Blijft er over... Dan gaat dat op de tafel in schaaltjes als ze gaan werken..

    Nu in groep 3 komt er nog weleens fruit mee terug overigens.
    Iemand heeft bedacht dat tv kijken en fruit eten een goeie combi is :(
     
  12. Druif78

    Druif78 VIP lid

    11 feb 2008
    9.724
    1
    36
    Ik begrijp dit ook niet!
    Als ik naar mn eigen situatie kijk: ze krijgen hier smiddags rond 15 uur vaak wat lekkers en dat is niet altijd superverantwoord. meestal wel iets van rozijntjes, soepstengel of rijstwafel, maar zeker voor onze oudste van bijna 5 is het ook wel eens een chocolade biscuitje of een snoepje. Ik geef dit gewoon na schooltijd.
    Ik denk dat veel ouders dit momentje al op school meegeven?
    Smorgens is hier altijd fruit, dus als hij naar school gaat, is dat op school :)
    En als hij naar de BSO gaat mist hij dus het snoepmomentje, al eet hij wel vaak een rijstwafel met smeerworst oid uit schooltijd daar en om 17 uur krijgen ze nog fruit.
    Op BSO dagen geef ik hem daarom een halve liga mee. Dan heeft hij toch nog iets te "snoepen".
    Maar hier ook weleens de vraag gehad waarom hij geen cake mee krijgt of pakjes chocomel.:( Die ongezonde dingen worden toch vaak als "lekkerder" gezien en levert jaloezie op. Hier krijgt hij elke dag een appel mee en een beker aanmaak. Als hij overblijft zit er een boterham in zn broodtrommel, een pakje melk en nog een knijpfruitje/ snoeptomaatjes oid.
    Ik heb hem rond sinterklaas eens een paar pepernootjes meegeven in zijn broodtrommel en kreeg toen de pepernoten terug en een briefje erbij dat dit niet het beleid is. Ook wel eens met rozijntjes gehad! Dit laatste vond ik wel erg "streng" trouwens...
     
  13. Chebu

    Chebu VIP lid

    17 dec 2007
    7.174
    2
    36
    Midden-Oosten
    Ik geef mee standaard een pakje drinken en een halve liter water vanwege de temperatuur en verder afwisselend dadels of gedroogd fruit, stukje komkommer met worteltjes, mini croissant belegd met philadelphia, blokjes kaas, musli reep, plak zelfgebakken cake, fruit ( behalve banaan) etc. Chips en "unhealthy snacks" bijv. Oreo's etc zijn verboden.
     
  14. belize

    belize VIP lid

    25 feb 2009
    11.105
    203
    63
    heyy wat goed van je dat je deze allemaal noemt. goede ideeën allemaal. ik ga ook menu uitbreiden met wat je hier noemt.
     
  15. Chebu

    Chebu VIP lid

    17 dec 2007
    7.174
    2
    36
    Midden-Oosten
    Het was echt wel even puzzelen trouwens want de supermarkt hier heeft hoofdzakelijk Amerikaanse producten en daar moet ik nog even aan wennen om het zo maar te zeggen. Echt in bijna alle Amerikaanse producten zit high fructose corn sirup. Maar vorige week hadden ze echte blokken Frico kaas imported from Holland en ik heb ook bio-müslirepen uit Engeland gevonden. Ik deed nog net geen vreugdedansje.

    @Belize, fijn dat je wat aan mijn post hebt:)
     
  16. Marieken

    Marieken Fanatiek lid

    11 jan 2009
    3.278
    0
    0
    Kinderopvang en dierengeneeskunde
    arnhem
    hier:

    appel of banaan of druiven
    met pakje appelsap

    2 bruine boterhammen
    knijpfruitje
    halve beker yogi (anders zit hij al vol van het drinken ipv ook te eten)

    er komt vaak wel een deel terug omdat hij gewoon geen snelle eter is en snel wordt afgeleid. maar dan eet hij het thuis gelijk op ipv een 3uurtje. en krijgt zn koek/snoepje later of na het eten wel.
     
  17. Angela2009

    Angela2009 Niet meer actief

    Mijn zoontje krijgt dan elke dag iets 'ongezonds' mee

    want hij krijgt of een pakje wicky of taksi mee en qua eten geef ik hem een melkliga, sultana of spookjes koekjes mee. Ligt er maar net aan wat ik voor hem meeneem met boodschappen doen.

    Hij eet thuis gewoon fruit als hij uit school is en dan mag hij ook gewoon nog snoepen hoor.

    Ik snap die hele heisa nooit zo om gezond eten. Zolang ze goed hun ontbijt, lunch en avondeten eten vind ik het prima dat hij nog wat lekkers krijgt hoor.

    En nu scheelt het dat mijn zoontje te licht is dus ach dan doe ik helemaal niet moeilijk over een snoepje of chipje extra.
     
  18. Ster27

    Ster27 Fanatiek lid

    14 jan 2010
    2.905
    254
    83
    Hier gaat de oudste nog niet echt naar school, maar naar de psz. Hier mogen ze alleen fruit meenemen, maar met traktaties wordt minder nauw gekeken, natuurlijk wordt er aangegeven dat gezonde traktaties gewenst zijn, maar mijn zoontje kwam vrijdag ook thuis met een bakje chips... Ik snap dat niet, je gaat kinderen van 2 en 3 jaar toch niet laten trakteren op chips of snoep? Natuurlijk lust mijn zoontje het allemaal maar al te graag, maar het is totaal niet gezond. Dat je je eigen kind ongezonde dingen geeft is nog tot daaraan toe, maar dat je andere jonge kinderen ongezonde dingen geeft...
    Maar goed, ik ga alweer aardig off-topic merk ik.
     
  19. Roozjuh

    Roozjuh VIP lid

    1 okt 2007
    18.389
    1.292
    113
    Flevoland
    zoonlief krijgt altijd fruit mee (appel, banaan, mandarijnen, kiwi enz enz) en mag dan 1 evergreen koekje ofzo erbij. vaak komt ie met zn broodtrommeltje thuis en dan is het fruit op en koekje zit er dan nog in. hier een echte fruitmonster gelukkig.

    met overblijf een boterham en 1 'lekkers'. dat is soms een snoepje, of sultana's, extra stuk fruit, héél soms een Dora of spongebob koekje ofzo. maar hier is het maar 1x per maand overblijven dus dat komt niet zo vaak voor
     
  20. laravelk

    laravelk Fanatiek lid

    8 okt 2010
    2.970
    2
    38
    Ik merk het hier op de psz al. Ongezonde traktaties, pakjes sap, fristi in de beker, etc. Ik voel me bijna bezwaard dat ik s ochtends zijn schoolbeker met water vul. Men geeft wel aan dat ongezonde traktaties niet gewenst zijn maar op de een of andere manier lijkt dat niet aan te komen bij de ouders.
    Straks op school zal het nog wel meer opvallen. Ik vrees helaas voor mijn zoon dat hij gewoon fruit, water en bruine boterhammen meekrijgt. Ik zie dat hij best gevoelig is voor (geraffineerde) suiker en af en toe echt gaat stuiteren.Dat wil ik hem niet aandoen op school.
     

Deel Deze Pagina