Gezonde Broodbeleg?

Discussion in 'Voeding' started by piccolina, Dec 15, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Koon

    Koon Niet meer actief

    Hier is geprakte banaan favoriet nr 1!
    Daarna appelperenstroop en jam van zonnatura.

    Merk wel nu ons zoontje ouder wordt hij ook echt voorkeuren krijgt voor eten. Dus ook voor broodbeleg.
    Onder het jaar kreeg hij eigenlijk zelden iets anders dan roomboter.
     
  2. kwebbel86

    kwebbel86 Niet meer actief

    Nou inderdaad! Ik ben zowieso al "tegen" biologisch. Ex-schoonzus zei altijd dat ze biologische banaan at omdat ze van de gewone een kriebel in haar keel kreeg :( Om even offtopic te blijven: ik vind biologisch gewoon te duur.

    /ontopic
    Gewoon lekker laten genieten! En al krijgt ze een beetje vet binnen , so what? Is goed voor de ontwikkeling hoor, vetten hebben ze hard nodig. Ik geef sinds 7 maanden een boterham (ze eet er inmiddels 3), en dan krijgt ze smeerkaas, smeerworst, chocoladepasta, gestampte muisjes, sandwichspread, plakje kaas, etc. Ze heeft nog nooit slecht brood gegeten.
     
  3. Jessi79

    Jessi79 Fanatiek lid

    Jan 4, 2012
    4,815
    2,674
    113
    Mijn dochter (bijna 1,5) krijgt appelstroop, zonnatura jam, kipfilet en soms kaas op brood. Helaas lust ze echt geen fruit (banaan) op brood, net als roomkaas of avocado.

    Smeerkaas en smeerworst heeft ze nog nooit gehad en komt er hier ook niet in, dat is echt rotzooi. Vleeswaren die eindigen op -worst (boterhamworst, palingworst) krijgt ze ook niet, die vind ik te vet.

    Ik heb minder moeite met suiker, dus appelstroop en heel soms beetje hagelslag, dan met die plastic zoute smeerkaas.
     
  4. Koon

    Koon Niet meer actief

    Ik krijg kriebels in mijn mond van gewone kiwi's, van biologische niet. Echt waar haha! Kan dus best wat je ex-sz zegt.
     
  5. Wappie82

    Wappie82 Bekend lid

    Sep 27, 2012
    712
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik vraag me altijd af waarom mensen soms zo (in mijn ogen) moeilijk doen over bepaalde etenswaren geven aan baby's. Wat is de consequentie als een baby die 'rotzooi' zoals sommigen het noemen wel binnenkrijgt? Mijn baby eet alles, lust alles...ze krijgt dus ook smeerworst, boterhamworst, smeerkaas enz. Wordt mijn baby dan eerder ziek dan de baby's die dit niet krijgen? Gaat mijn baby eerder dood?
    Dat vraag ik me serieus af. Ider z'n keus natuurlijk, maar ik ben dan wel nieuwsgierig naar de beweegredenen en waar die op gebaseerd zijn.
    Ik vind vooral dat je een kind van alles kunt onthouden, maar dat je ze vooral moet laten genieten en kennis laten maken met zoveel mogelijk diverse dingen. En dan ook de alledaagse dingen als leverworst,smeerkaas enz.
    Ik geloof absoluut niet dat deze dingen schadelijk zijn voor baby's, en volgens mij creëer je er alleen maar moeilijke eters mee.
    Hier is dochter kerngezond, ze eet alles, dus vooralsnog heeft ze geen achterstand op baby's die alleen maar eten krijgen zonder zout, suiker en andere troep zoals het genoemd wordt
     
  6. kleinesara

    kleinesara Niet meer actief

    Het gaat voor mij om de lichamelijke conditie. De energie, de concentratie, het uithoudingsvermogen, de weerstand, etc. zijn allemaal dingen die kunnen afhangen van juiste of onjuiste voeding. Ik wil mijn dochter zo gezond mogelijk opvoeden. En je kunt niet alle ongezonde dingen vermijden, maar wat ik wel kan vermijden vermijd ik dan ook. Alle kleine beetjes helpen.
     
  7. piccolina

    piccolina VIP lid

    Mar 5, 2012
    7,199
    5
    0

    Klopt, zo denk ik dus ook over.
     
  8. Wappie82

    Wappie82 Bekend lid

    Sep 27, 2012
    712
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dus jullie denken dat o.a mijn baby een slechtere weerstand heeft, minder energie en een slechtere concentratie? Dat bestrijd ik direct, ik durf juist te stellen dat mijn dochter juist een hele goede weerstand heeft. Dat zie ik ook bij diverse kinderen in mijn omgeving die hetzelfde eten.
    Ik geloof er niet in dat de kleine hoeveelheden die ze van die 'slechte' dingen binnenkrijgen zorgen voor de dingen die jullie noemen. Ik denk juist dat als je kinderen allerlei dingen gaat onthouden dat ze daardoor een slechtere weerstand krijgen en moeilijke eters.

    Maar goed, dit zal ook altijd een discussie blijven.
     
  9. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Nou ja met name smeerworst en dat soort beleg vind ik wel echt rotzooi ja. Dat wordt gemaakt van 'restvlees', alleen het woord al, en dan lekker samengeperst tot een ondefinieerbare massa en dat ga je dan heerlijk op brood smeren. Echt, ik word al misselijk bij het idee alleen al. Kijk je weleens op de ingrediënten wat er allemaal in zit? Ik wil weten wat ik mijn kind laat eten want ze moeten er niet alleen de dag mee doorkomen maar ook vooral goed en gezond mee opgroeien. En je legt hiermee de basis voor de rest van hun leven. Ik kan echt met geen mogelijkheid begrijpen waarom iemand voor zoiets als smeerkaas of smeerworst kiest als er zoveel gezondere, goed verkrijgbare en betaalbare alternatieven zijn.
     
  10. kleinesara

    kleinesara Niet meer actief

    Nou nee dat denk ik niet, want ik ken jou dochter niet. Het is niet zo dat iedere baby die ongezond eet ook een slechtere weerstand en concentratie enz krijgt. Maar je maakt de kans erop wel wat groter en dat vind ik onnodig voor mijn dochter. Zelf weten wat je voor je eigen kind doet hoor, maar ik vind het raar dat jij het raar vind welke keuzes wij maken.
     
  11. Wappie82

    Wappie82 Bekend lid

    Sep 27, 2012
    712
    0
    0
    NULL
    NULL
    Of je het zelf wilt eten of niet dat is iets persoonlijks. Jij vind het smerig dus snap ik dat je het je kind niet wilt geven. Ik vind het heerlijk, dus is dit ook broodbeleg dat ik mijn kind geef. Omdat ik ook nog nooit een wetenschappelijk bewijs heb gezien dat baby's die dit krijgen ongezond opgroeien, een mindere weerstand hebben of concentratieproblemen krijgen!
    Jij baseert het op de manier waarop het gemaakt is, dat klinkt ook smerig...maar dat is een kroket ook, en die vind ik ook heerlijk :)
    En nee, ik kijk echt niet bij alles wat ik m'n baby geef op het etiket, dat vind ik echt onzin. Je kunt zelf best inschatten wat wel of niet goed is voor je baby. En van een kleine portie (en tuurlijk echt niet elke dag) leverpastei gaat een baby echt niet ongezond opgroeien. Dat is van zoveel factoren afhankelijk!
    En nogmaals, het wordt veel gebaseerd op persoonlijke voorkeuren, ideeën en zoals je zelf bent opgevoed. Maar wetenschappelijk bewijs voor wat jullie suggereren is er niet.
     
  12. piccolina

    piccolina VIP lid

    Mar 5, 2012
    7,199
    5
    0
    er iz genoeg wetenschappelijke bewijs voor
    - zout is zeer slecht voor mens. Kleine hoeveelheid is wel nodig voor vochtregulatie maar veel zout is echt slecht voor en je hart en je nieren etc. Je bent nog geen 50-60 om te zeggen dat je het heb goed overleefd.
    - zout is slecht voor baby's zonder 1 jaar in zelfs kleine hoeveelheden omdat hun nieren het simpelweg gewoon niet aankunnen
    - suiker is slecht voor kinderen is zekere wetenschappelijk bewezen dat het lijd tot concentratie problemen, hyperactiviteit enz.

    kan nog heleboel andre dingen opnoemen die slecht zijn en wetenschappelijk ook bewezen. Of je alles kan vermijden- nee natuurlijk niet. Maar mijn taak als moeder om zoveel mogelijk kennis daarvan hebben en mijn kind beschermen voor zoveel ik kan. Natuurlijk gaat ze ooit en cola drinken en patat eten ga ik niet verbieden.
    Het gaat hier over een baby's van onder 1 jaar.
    Onwetendheid of simple web niet gelovigheid is slechtere reden om te zeggen dat je dat niet doet en boeit je niet wat je kind eet als het maar lekker is.
    Helaas 99% wat wordt verkocht is slecht omdat het lekker is of makkelijk is of goedkoop produceren is. Het was altijd zo en het zal altijd zo blijven.
    Ofwel wat eten producten betreft vroeger 30-50 jaar geleden was het beter wat betreft nu, dus of je kind goed vanaf komt zal je nooit weten want dan leef je niet meer.


    Overigens ik ken genoeg moeders die hun kind onder 1 jaar en patat geven en kroket en boeit hun verder niet. is maar toch 1 keertje of niet vaak zoals ze zeggen.
    Zo ben ik niet en ik deed ook erg bewust bij mijn zwangerschap.
     
  13. piccolina

    piccolina VIP lid

    Mar 5, 2012
    7,199
    5
    0
    precies. Goed verwordt.
    Zoiezo vind ik discuteren hier onnodig.
    Vraag was niet - of jullie gezond eten geven of niet en wat vinden jullie of het nodig is of niet.
    Mijn keuze heb ik al gemaakt, ik vroeg over gezond beleg en niet over wat sommige ervan vinden.
    Vind dat sommige zeggen maar wat om hun punt erop te zetten maakt niet uit wat de vraag was, als maar andere horen hoe ze het doen en dat het zo is en niet anders.
    Misschien andere doen het beter? En jullie maar denken dat het beter is- kan ook :)
     
  14. Wappie82

    Wappie82 Bekend lid

    Sep 27, 2012
    712
    0
    0
    NULL
    NULL
    Nee ik vind het niet raar dat jullie deze keuzes maken. Want ieder moet ook z'n eigen keuzes maken, en daar zal ik niets over zeggen of oordelen. Ik ben alleen altijd wel nieuwsgierig naar het waarom. En daarin hoeven we het ook niet met elkaar eens te zijn,
    Ik vind alleen wel dat mensen erin door kunnen slaan. Tuurlijk weet ik dat zout en suiker slecht zijn. Ik geef m'n dochter ook echt geen friet, kroketten of sausjes. Ik kook altijd zoutloos, ze krijgt veel groente en fruit dus ik let wel degelijk op.
    Ik wil uiteraard ook het beste voor m'n kind, maar ik wil ook dat ze een makkelijke eter wordt (is ze al) later, veel dingen lust en geniet van eten. Ik geloof er gewoon niet in dat 2x per week een boterham met leverpastei of smeerkaas schadelijk is. Elke dag een heel blik is dan weer een ander verhaal, maar ze krijgt het in zulke kleine hoeveelheden. En tuurlijk is wetenschappelijk bewezen dat suiker en zout slecht is, dat ontken ik ook niet. Maar nogmaals, een klein beetje kan echt geen kwaad.

    Ik zeg ook niet dat ik het beter weet, dat mijn waarheid de waarheid is. Dus piccolina, het klopt niet dat ik hier mijn punt wil maken of wil beweren dat ik het beter doe. Helemaal niet want iedere moeder doet het goed op haar eigen manier. Maar een gezonde discussie mag best gevoerd worden!
    Zelfde als flesvoeding. Wij gingen een tijdje over de liter en 30 schepjes heen, omdat ze het nodig had. Maar daar kreeg ik ook een heleboel moeilijke reactie op

    Dit past idd niet in jouw topic, daar heb je gelijk in, maar het kwam wel op gang in jouw topic.
     
  15. kleinesara

    kleinesara Niet meer actief

    Weet je wat een goed plan zou zijn, een discussiehoekje op dit forum voor dit soort discussies. Dan zit het niet in de weg voor de antwoorden op een vraag.
     
  16. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    Mar 26, 2011
    8,809
    1,014
    113
    Female
    Drenthe
    Smeerworst niet te vaak geven ;)
    Max 2x per week niet te dik hoeft geen probleem te zijn, maar in smeerworst zit lever, in lever veel vitamine A en te veel vitamine A is slecht.
    Vitamine A is wel noodzakelijk, maar te veel is schadelijk.


    Vitamine A speelt een belangrijke rol bij de groei van kinderen. Het is niet nodig kinderen extra vitamine A te geven, tenzij een arts dat voorschrijft.

    Het is niet veilig om kinderen van 1 tot 3 meer dan 800 microgram vitamine A te geven per dag. Voor volwassenen ligt de bovengrens op maximaal 3000 microgram vitamine A per dag.

    Een teveel aan vitamine A kan vergiftiging veroorzaken. De verschijnselen zijn hoofdpijn, misselijkheid, duizeligheid, vermoeidheid en afwijkingen aan ogen, huid en skelet. Er zijn ook aanwijzingen dat meer dan 1500 microgram vitamine A per dag het risico op heupfracturen bij volwassenen verhoogt, maar dit wordt nog verder onderzocht. Het gaat om vitamine A uit dierlijke producten en niet om provitamine A uit groente en fruit.

    Bron; Vitamine A | Voedingscentrum

    Het is goed om je kind veel verschillende smaken te leren kennen, dat ben ik met jou eens. Maar het is ook verstandig om erover na te denken. Alleen maar zoute of zoete producten is simpelweg niet goed. Gevarieerd eten, daar draait het om.

    Ts, groente of fruit op brood. Mijn oudste vond bijv banaan op brood ook heerlijk!
    Daar kun je bijna eindeloos mee varieren ;)
     
  17. Kellebel1987

    Kellebel1987 Fanatiek lid

    Mar 20, 2013
    2,583
    16
    38
    NULL
    NULL
    Ik geef mijn kind op brood wat ik zelf ook zou eten.. Wel dun besmeerd overigens... Geprakte avocado en bruine bonen op brood?! YUK!
     
  18. piccolina

    piccolina VIP lid

    Mar 5, 2012
    7,199
    5
    0
    #38 piccolina, Dec 16, 2013
    Last edited: Dec 16, 2013
    heb vandaag eigeel gegeven op brood en het viel op smaak:)
    komkommer plukt ze uit en wil niet, kwark op brood (huttekase eet ze gewoon).

    hier heb in info over zout:
    Suiker, zout en witmeel | Kiind Magazine
    Zout
    Ook zout is niet goed voor je, en al helemaal niet voor kleintjes. Het natrium dat in zout zit, verhoogt de bloeddruk. Britse wetenschappers hebben berekend dat bij een daling van de dagelijkse zoutinname met zes gram, het aantal hartinfarcten met achttien procent daalt en het aantal beroerten met vierentwintig procent. Omgerekend naar Nederlandse cijfers: als Nederlanders zes gram minder zout per dag zouden eten, zouden er hier 2284 sterftegevallen minder zijn per jaar! Teveel zout is ook erg slecht voor de nieren. Vooral voor die kleine niertjes van kinderen is het belangrijk ervoor te zorgen dat deze niet overbelast raken.
    Gemiddeld eet een Nederlander niet (zoals door het Voedingscentrum wordt aangeraden) maximaal zes gram zout per dag, maar ongeveer het dubbele. Dat komt vooral door het zout dat in allerlei voedingsmiddelen is verwerkt. Ook als je nooit zout over je eten strooit, is de kans dat je teveel zout binnenkrijgt groot: 75% van het zout dat je eet, zit in kant-en-klare producten verwerkt.
    Zolang baby's moedermelk of kunstvoeding krijgen, is de zoutinname heel laag. De inname stijgt drastisch zodra ze overgaan op vast voedsel. De aanbevelingen voor kinderen zijn anders dan voor volwassenen. Bij zeven tot twaalf maanden mag een baby maximaal één gram zout per etmaal, bij één tot drie jaar twee gram en bij vier tot zes jaar drie gram.

    Verreweg het meeste zout krijgt een gemiddeld kind via brood. In brood zit een halve gram zout per sneetje. Als een kind van drie de door het Voedingscentrum aanbevolen hoeveelheid van drie sneetjes brood eet, dan heeft je kind al bijna het maximum van twee gram zout binnen, terwijl er nog niets op het brood zit! Hartig beleg is vaak ook erg zout, dus het is bijna niet te doen om je kind niet te veel zout te geven. Het is dus aan te raden om helemaal nooit zout toe te voegen aan het eten. Veel winst valt te halen uit het zelf maken van brood zonder zout. Dit scheelt een hoop zout op een dag. Op de website van de consumentenbond staat hoeveel zout er in bepaalde producten zit.

    Kinderen zijn dol op extreme smaken. Zodra je kind suiker en zout eet, al is het af en toe, verpest je zijn smaak. Onbewerkte groenten, fruit en granen zullen laf gaan smaken en je kind zal het minder lekker vinden dan wanneer hij nooit zo’n sterke smaak als suiker of zout geproefd heeft.


    Ik merk wel dat dat bovenstaande bij mijn dochter wel van toepassing is.
    Ik moest haar wel weekje aan gewone kwark aanleren ipv danootje die ik als eerst gaf wilde ze niks anders meer. Speltbrood beval geen zout dus ben blij dat ik alleen dat geef.
    We eten anders dan ze- ik kook elke dag apart. Ik vind fijn om met haar behoeftes rekening houden en met wat ze lust/mag/gezond. Ik eet zelf en mijn man vaak verre van gezond maar dat doen we bewust ik weet wat ik eet en welk gevolgen kan het hebben enz.
    Kind eet en doet hoe hem wordt het gegeven/gezegd en kan daar niks aandoen.
    zo kind zo ouders wordt vaak gezegd, he?:)
    Ik wil graag zelf ook eigen eten gewoontes veranderen en beter en gezonder eten dan kan ik nu doen samen met haar- waarom niet.
    Uiteraard zal kind smeerworst/kaas toetje, cola, friet en kroket lekkerder vinden dan huttenkase net als we maar dat betekent niet dat ik haar alles op bord leg wat ik lekker zelf vind en wat niet.
     
  19. Wappie82

    Wappie82 Bekend lid

    Sep 27, 2012
    712
    0
    0
    NULL
    NULL
    Mee eens! Mijn dochter krijgt maar 1x en soms 2x per week leverpastei. Smeerkaas nog minder. Ze krijgt afwisselend zoet en vleeswaren. Ik weet dat teveel vitamine A niet goed is, dus ik let wel degelijk op. Maar waarom zou je kipfilet gaan zoeken zonder zout? Dat vind ik te ver gaan, en daar hoeven we het niet over eens te zijn. Dat is persoonlijk, maar dan is nagenoeg elk voedingsmiddel slecht voor baby's! Want een plak kipfilet op brood is echt niet zo slecht.
     
  20. kwebbel86

    kwebbel86 Niet meer actief

    Lieverd, discussieren IS volgens mij de bedoeling op een forum! Anders moet je maar een leven gaan zoeken toch?? Als jij dingen vraagt en vervolgens na 4 pagina's toch al je keuze hebt gemaakt (die je dus in je OT al beschrijft) dan hoef je niet eens een vraag te stellen EN vragen naar meningen want je weet het toch al beter.

    Dat je zegt dat zou slecht is, ben ik met je eens. Maar qua suiker schijnen ze niet hyperactief te worden (is laatst nog onderzocht) maar ze krijgen een soort van buikpijn en worden onrustig.
     

Share This Page