Schema's BV kindjes van 7mnd

Discussie in 'Borstvoeding' gestart door MamaJulia, 17 dec 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. MamaJulia

    MamaJulia Bekend lid

    11 okt 2012
    719
    0
    0
    Meisjes, omdat ik zo van kijken en vergelijken hou (en een beetje op zoek ben naar mooie voorbeelden) wil ik vragen of ik jullie schema's eens mag zien. Ik ken bijna alleen de schema's van flesgevoede kindjes die prutjes eten en die zijn vaak toch wat strakker/amders dan die van mij merk ik.

    Zo heb ik nog steeds veeeeeel meer bv momenten dan dames die de fles geven, die zitten inmiddels al op maar 3 flessen per dag, terwijl die van mij minstens 5 keer aangelegd wordt of bij gebrek aan mama -ik kolf niet- een flesje nepmelk krijgt. Tussen al die keren aanleggen door krijgt mijn dochter fruit, groente, soepstengels en rijstewafels en brood via de rapley methode. Niet allemaal tegelijk, gewoon een beetje verspreid over de dag. In principe gaat dat heel goed, ik vraag me dus alleen af of ik er niet wat meer een vast schema van moet maken. En dus; doe me die van jou eens? Kan ik lekker afkijken ;)

    Dankjulliewel alvast!
     
  2. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Schma hier was: gewoon borst wanneer ze wilden en ietscte eten aanbieden als ik zelf ook at.
     
  3. Asherah

    Asherah Bekend lid

    22 mei 2012
    807
    0
    0
    Istanbul
    Hier ook nog veel borstvoedingmomentjes eigenlijk, ik denk echt nog wel 8 keer ofzo (op het moment nog wel meer, regeldagen waarschijnlijk). Soms denk ik wel eens of ik iets verkeerds doe als ik dan sommige mensen hoor, maar ja, ik heb er de tijd voor dus het maakt ook niet zoveel uit ;) Vast eten bied ik ook aan als ik zelf iets eet. Dus ja een echt 'mooi' schema heb ik niet :p
     
  4. MamaJulia

    MamaJulia Bekend lid

    11 okt 2012
    719
    0
    0
    Thanks Dirksmama en asherah, zo doe ik het dus ook.. Maar soms begin ik dan wel eens te twijfelen omdat mrn het over schema's en structuur en weet ik veel wat heeft. Gewoon op gevoel klinkt voor mij persoonlijk logischer..

    Ben toch benieuwd of er kindjes zijn die wel een 'schema' hebben..
     
  5. Hopefultimes

    Hopefultimes Fanatiek lid

    5 sep 2012
    2.209
    1
    0
    NULL
    NULL
    Hier geen schema, maar wel een ritme;).
    BV op verzoek, en 't verzoek is gemiddeld genomen elke twee uur, klokje rond. Krijgt alleen live bv, omdat madame iets anders pertinent weigert en met Rapley zijn we net gestart, maar de placemat is veel interessanter, dus dat zet nog geen zoden aan de dijk:)
     
  6. MamaJulia

    MamaJulia Bekend lid

    11 okt 2012
    719
    0
    0
    Wow meid, iedere twee uur!! Whaaa!! Heel knap van je dat je daar berusting in hebt. Althans, zo klinkt het :) Hier een voormalig fles/speen-weigeraartje, dus ik weet hoe lastig het kan zijn..

    Ritme heeft m'n kindje overigend ook hoor, het is meer dat ik me afvraag of andere BV/rapley moeders echt netjes om 10.00 uur fruit doen en om 15.00 een rijstewafel (ik noem maar wat). Hier gaat dat een beetje naar gelang hoe de dag loopt. 'Op verzoek' sowieso, nooit op gezette tijden eigenlijk.
     
  7. Anemoon13

    Anemoon13 Bekend lid

    12 mei 2012
    970
    66
    28
    Hier wel een duidelijk ritme, maar met veel mogelijkheid om af te wijken als hij dat vraagt, of als dat handiger is om een andere reden. Flexibiliteit is voor iedereen fijner, vind ik.

    Onze kleine drinkt zo rond 7, 11, 15 en 20. Sinds twee dagen rond 18 niet meer, maar daarvoor nog wel. 's Ochtends fruit, 's middags stukje brood en 's avonds groentehapje.

    Volgens mij doe je het hartstikke goed en fijn voor je kindje!
     
  8. SandraBenjamin

    20 mrt 2010
    78
    0
    0
    Veterinary Nurse
    NSW, Australie
    Hoi Mamajulia!
    Wij leven hier wel een beetje volgens een schema. We wonen in Australie trouwens :)
    Jack is nu 7,5 maand oud en doet t erg goed.
    Hier z'n schema/ritme:

    Wakker rond 6.30 uur, speelt nog even in z'n bed met z'n 'slaap' doekje tot 7 uur en dan haal ik hem er uit voor een (borst) voiding bij mij in bed.
    Dan 8.00 uur: ontbijt, 1/4 bruine boterham met roomboter (in stukjes aan geven) Hij kan t ook wel zelf, maar dan propt ie alles in een keer erin..:) En dan na t broodje krijgt ie baby porridge of rijstepap met wat geprakt fruit (meestal peer of banana) (+/- 4 grote eetlepels)
    Dan gaat Jack om 9.15 uur naar bed voor een slaapje van meestal 1,5 tot 2 uur.
    11.00 uur Borstvoeding
    12.00 uur Lunch: 1/4 bruine boterham met roomboter en avocado. Hij krijgt nu ook wat geraspte kaas en avocado (1/2) geprakt. Of soms krijgt ie een beetje ei of wat stukjes pasta of tomaat(gekookt) of tonijn uit blik. Daarna nog wat geprakt fruit (2/3 eetlepels) (peer /kiwi/mango/banana of de pit van de mango om aan te zuigen)en als toetje griekse vol vette yoghurt (2 eetlepels). (dat vind ie heerlijk)
    Dan gaat Jack weer naar bed rond 14.00 uur voor een uurtje.
    15.00 uur borstvoeding
    17.00 uur Avondeten:
    Geprakte groente mix (5 eetlepels) (pompoen/courgette/zoete aardappel/broccoli/swede of boontjes) net wat er in huis is. Dan nog wat geprakt fruit en yoghurt, zelfde hoeveelheid als lunch.
    Ik zou wat meer moeten experimenteren met vlees, hij heeft al wel eens kip gehad.
    18.00 uur bad (vind ie leuk!)
    18.40 uur borstvoeding
    19.00 uur bed tijd
    22.00 dreamfeed (borstvoeding terwijl ie blijft slapen)

    Dit was t wel zo'n beetje.
    Hij eet best veel als ik het zo terug lees, of niet?
    Hoop dat je er wat aan hebt.
    Groetjes!!
     
  9. MamaJulia

    MamaJulia Bekend lid

    11 okt 2012
    719
    0
    0
    Dank Anemoon13, soms is een beetje spieken bij derden wel fijn voor de bevestiging hè? :)

    En dank voor je uitgebreide reactie SandraBenjamin. Ziet er goed uit hoor! Wel veel inderdaad, maar als hij het er goed op doet is dat prima toch? Waarom wil je nog vlees bij geven? Je geeft toch al tonijn of ei soms? Ik doe dat allemaal nog niet hoor, vind het wel prima zo met groentes. Mijn gevoel zegt nog maar even wachten met vlees.. Moet ik er wel bij zeggen dat ik dus pas een maandje terug gestart ben met de bijvoeding en iets in jouw mooie schema zegt me dat jullie al iets langer op de routine hebben kunnen oefenen, of niet? :)

    Al met al zijn jullie verhalen wel heel prettig voor me omte lezen omdat 'zo vaak' voeden als ik doe dus helemaal zo gek nog niet is. Misschien is max. 3 voedingen op een dag (wat me laatst geadviseerd werd bij het CB) wel raar als je BV geeft..
     
  10. MamaVanAnne

    MamaVanAnne Fanatiek lid

    21 jul 2013
    1.164
    0
    36
    NULL
    NULL
    Hier nog geen 7 maanden. Wel een ritme/schema.

    7.00 borstvoeding, terug naar bed want dan slaapt ze alweer aan de borst.
    10 uur wakker
    11.00 borstvoeding
    11.30 slaapje van een uur meestal
    12.30 groentehap
    14.00 borstvoeding gevolgd door slaapje
    17.00 flesvoeding gevolgd door slaapje
    20 uur borstvoeding, badje en in bed
    soms om 23 uur nog een droomvoeding als ze overdag minder goed drinkt

    Over een paar weken gaan we fruit erbij doen. Dan gaat de groentehap naar 16 uur en komt de fruithap om 12.30.
    Als er brood bij komt gaat de fruithap naar 10.00.

    Als dat betekend dat ze overdag minder gaat drinken gaan we weer standaard een droomvoeding om 23 uur erin stoppen. Nu is ze die niet nodig. Ze is echt een voltanker, al vanaf haar geboorte (net zoals haar ouders, wij eten ook binnen een kwartier ons bord leeg en gaan weer verder aan het werk of wat anders doen)

    Ik denk dat het heel erg ligt aan wat je kindje wil/kan/laat zien.
    Wij zijn allen heel blij met dit schema, maar schema's veranderen wel constant en daar moet je wel in mee gaan en op aanpassen.
     
  11. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    9 feb 2013
    11.809
    5.944
    113
    Vrouw
    Je kan de volgende keer bij het CB toch eens vragen waarom ze jou een kv-advies hebben gegeven..is het nou ZO moeilijk om gewoon te bedenken dat borstvoeding onbeperkt is en dat je niet hoeft af te bouwen? Echt een enorme tekortkoming in de adviserende rol:$

    Wat je zal merken is dat je nu nog bv voor de bijvoeding geeft, en op een gegeven moment komt de bv er naast te staan. Hier gebeurde dat zo rond de 9/10 maanden. En dat is het grote verschil met kunstvoeding, dat moet je inderdaad afbouwen.
    Zo erg dat je op die manier actief tegengewerkt wordt....
     
  12. Hopefultimes

    Hopefultimes Fanatiek lid

    5 sep 2012
    2.209
    1
    0
    NULL
    NULL
    Idd berusting....;)
    Ik heb besloten om mij niet bijzonder druk te maken om dingen, die ik toch niet kan veranderen, die energie kan ik beter aan andere dingen besteden (zoals 't voeden van mijn kind haha):).
    Maar soms vind ik het wel zwaar hoor.

    Ik ben ook van "al naar gelang de dag loopt".
    Dat vind ik juist het prettige aan voeden op verzoek. Ik ben namelijk niet zo een planner, dus hier is het "go with the flow" en daar varen DL en ik wel bij.

    Vooral omdat DL overdag pertinent niet slaapt, probeer ik 't leven voorlopig maar even te nemen, zoals het komt.
    Overdag ben ik volledig ter beschikking van Hare Majesteit de baby;) en 's avonds sta ik lekker schoon te maken:D
     
  13. MamaJulia

    MamaJulia Bekend lid

    11 okt 2012
    719
    0
    0
    Bizar eigenlijk hè? Ik was er echt een beetje door van m'n apropos en heb een gesprek met de lactatiekundige aangevraagd. Zij zei toen dat het prima liep zo, en dat er vanzelf voedingen zouden komen te vervallen. Dat voelt voor mij een stuk logischer dan geforceerd een voeding afbouwen. En inderdaad, ik zal het eens aankaarten volgende keer en haar even vertellen hoe ik het aanpak. Misschien kan ze er nog wat van opsteken en er andere bv mama's mee adviseren. Want ik weet wel dat er op het CB waar ik zit (in een achterstandswijk van heb ik jou daar) misschien maar 20% van de moeders BV geeft. En al zeker niet zo lang als ik denk ik..

    Je bent een knapperd. Want ik werd er op een gegeven moment horendol van dat ik niet weg kon of wat ook, dat ze constant van me afhankelijk was. Toen ik er na wat pijnzen vrede mee had vond ik het eigenlijk wel heel mooi. Het is heel natuurlijk dat een kindje (met alle respect voor de papa's of mede-mama's of opa's en oma's) dmv de BV volledig afhankelijk van jou als moeder is, ook ná de geboorte. En dat ze vaak drinken, is óók heel natuurlijk. Veel natuurlijker (en nou moeten meelezende flesvoedende moeders zich niet op hun tenen getrapt voelen, dit is mijn mening en ik zeg dit tegen een mede-borstvoeder) dan zo snel mogelijk naar zo min mogelijk flessen als je het mij vraagt.. Ieder kind is anders, maar ieder kindje heeft 9 maanden lang mogen eten en drinken wanneer hij of zij daar zin in had en de overstap naar systematisch om de 3 of 4 uur eten ís mijn inziens ook heel groot. Desalniettemin is het na 7(!!!!) maanden wel eens wenselijk om je eens vrij te voelen kan ik me zo voorstellen. En dus vind ik je een enorme knapperd :) Goed hoe je er mee om gaat hoor!
     
  14. Hopefultimes

    Hopefultimes Fanatiek lid

    5 sep 2012
    2.209
    1
    0
    NULL
    NULL
    :) dank je wel!

    Is wel eens fijn om te lezen.
    Idd soms zou ik best wel eens even een paar uur vrij willen zijn, maar goed, ik troost mezelf met de gedachte dat ze op haar 15e echt wel boterhammen eet en dat ik straks de aanhankelijkheid / bv combinatie nog best wel ga missen.

    Ik krijg soms best veel negatief commentaar en het "je doet het jezelf aan" is soms ook niet van de lucht.
    En soms vind ik dat toch best lastig en vervelend om te horen.
    Gelukkig wel een man die me heel erg steund:)
     
  15. MamaJulia

    MamaJulia Bekend lid

    11 okt 2012
    719
    0
    0
    Je doet het jezelf aan.. Ja, jij wilde dat kind. Hahahahah! Wat een onzin zeg. Ik WOU dat mijn baby de eerste 4 maanden de fles accepteerde en de eerste 6 maanden de speen, maarja, zij wou dat dus mooi eventjes niet! Ik ben juist omdat ik weet hoe vreselijk zwaar dat is heeeeeel blij dat ze het nu wel wil, zodat ik ook een keertje de hort op kan.. En weetje, als die rapley er een beetje in zit bij jou en ze echt wat in haar buikje krijgt er door dan zal ze vast niet meer iedere 2 uur melk willen..
     
  16. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Oh maar wij hadden wel degelijk een schema!

    Ik eet namelijk op redelijk vaste momenten mijn ontbijt, lunch en avondeten. Dat waren dus de vaste eetmomenten.
     
  17. Arual83

    Arual83 Fanatiek lid

    11 jan 2012
    3.530
    0
    0
    Zuid-Holland
    Hier kwam ze meestal wel op voorspelbare momenten, meestal was het ongeveer zo rond 7 maanden:
    8.00 wakker en bv
    9.15 fruit uit het vuistje
    slapen
    als ze wakker was bv
    12.30 brood om te ontdekken
    13.00 slapen
    na het wakker worden bv en soms nog wat tussendoor (fruit)
    16.30 slapen
    bv
    avondeten (groenten en aardappel/pasta/rijst uit het vuistje)
    19.30 bv en naar bed.

    Dat advies wat jij hebt gekregen kreeg mijn moeder in 1983 (alleen dan vanaf 5 maanden, advies was om met 3 maanden te starten met fruit), vind het bijzonder dat ik nog ruim 9 maanden borstvoeding heb kunnen krijgen want mijn eigen productie had dat echt niet kunnen hebben. Als je je productie in stand wilt houden is het wel raadzaam om op verzoek te blijven voeden en niet actief af te bouwen.
     
  18. Lafayette

    Lafayette Fanatiek lid

    13 okt 2012
    1.385
    1.568
    113
    Hier lukt het niet echt om een schema of zelfs maar een ritme er in te krijgen, iedere dag is zo anders en mijn zoontje slaapt heel slecht. Ik probeer hem ergens in de ochtend wat fruit aan te bieden, rapley lukt nog voor geen meter dus soms laat ik hem een paar lepeltjes gepureerd proeven. Tussen de middag sabbelt hij aan een broodkorstje. Als hij in de loop van de middag wakker is, wil ik nog wel eens yoghurt of een soepstengel proberen. Bij het avondeten probeer ik wat groente aan te bieden maar hij wil er nog niet veel van weten. Als hij op een van bovenstaande momenten eindelijk eens aan het slapen is, slaan we het eetmoment dus gewoon over. Borstvoeding krijgt hij nog redelijk vaak, denk ook wel 8 keer per dag.
     
  19. Ann77

    Ann77 Bekend lid

    9 feb 2013
    615
    1
    0
    NULL
    NULL
    leuk om te lezen, al ben ik nog niet zo ver. maar wel in de voorbereiding. en alle negatieve reacties dus alvast kunnen weren straks. hier een beetje ritme, soms lastig omdat ik zelf wel van wat structuur hou maar heel graag op verzoek en met de flow mee wil gaan. dus zet mezelf wel eens klem. verder vind ik het wel belangrijk dat de dame ook wat flexibel is, dus soms krijgt ze op mijn verzoek omdat dat uit komt. gaat prima. straks zal er met bijvoeding (handig om te doen als je zelf ook eet idd!) enigzins ritme zijn misshien maar zelf ontbijt ik ook niet altijd stipt, evenals lunch en avondeten.
     
  20. Ann77

    Ann77 Bekend lid

    9 feb 2013
    615
    1
    0
    NULL
    NULL
    familie van mij deed al dat soort hapjes precies op bepaald tijdstip. wat is daar het nut van? en als het dan eens niet uit komt? ik wil er wat flexibel in zijn, en hoop dat dat ook kan.
     

Deel Deze Pagina