Ik heb na heel veel vragen en antwoorden hier de britax max way gekocht in Duitsland en ik zou nog even een foto plaatsten van mijn zoon op zijn nieuwe troon Hij heeft hier zijn jas nog aan maar dit was alleen voor de foto normaal doe ik die uit..
Gefeliciteerd mrt de aankoop! Ziet er mooi uit! Bevalt hij? Het lijkt op de foto of de tethers wat losjes hangen... deze moeten echt goed flink strak getrokken worden.... Veel plezier er van
Hij bevalt prima. Zoonlief zit er perfect in... En die tethers die krijgen manlief en ik met geen mogelijkheid meer strakker.. ze zitten nu aan de stoel zelf vast. Ik wil eigenlijk van die loops want ik denk dat het dan makkelijker gaat. Passen die loops in alle auto's en waar koop je die?
wellicht lijkt het op de foto alleen zo! Als je ze niet strakker krijgt moet het goed zijn! Ze zitten niet gekruist toch? Die loops verkoopt babyplezier ook via de webshop, volgens mij robd de 10 euro. Die zijn van axkid maar die kun je prima gebruiken. Wanneer je goed bij de bout kan waarmee de stoelrails vastzit moet dit prima kunnen en maakt installeren zeker gemakkelijker!
:x Aanvulling: de gordel mag aan de buitenzijde (deurkant)slechts 1 x door de gordelklem. Het schouderdeel blijft eruit! Dit is wel erg belangrijk, anders komt er teveel druk op de klem.
Phoe hee 275 pagina s.. Ik las ergens wel Dat je op Een website in Zweden het beste zon stoeltje kan Kopen ... Weten jullie welke site dat is en Welke autostoel niet te duur is maar wel veilig ?
Hoi, Heb je al gekeken op www.achterwaartsvervoeren.nl? Daar vind je een overzicht van alle verkrijgbare stoelen, incl. prijzen e.d. Ook staat er bij of een stoel in Nederland verkrijgbaar is of niet. Voordelige stoelen zijn bijvoorbeeld: Joie Stages, Joie Tilt, Hauck Varioguard. Deze zijn in Engeland (www.rearfacingtoddlers.com) te bestellen. De winkel in Zweden is www.carseat.se. Succes met je zoektocht
Als je hier* inzoomt op de stoel (onderaan) in het plaatje staat er op de Joie (stages en tilt) dat je alleen achterwaarts vervoeren mag tot 13 kilo. *Joie Stages Car Seat - Black | Kiddicare Weet iemand hoe dit zit? Of gaat het dan gewoon om de ligstand, maar dat lijkt me raar want er staat letterlijk '0-13'.
Hallo allemaal, Inmiddels de websites bekeken, maar pff, wat een zoektocht! Ik hoop dat jullie me kunnen helpen bij het volgende: Ik wil graag een achterwaartse autostoel kopen, liefst onder of tegen de 350 euro (evt in Zweden/Engeland). Sommige stoelen kunnen tot 25 kg, dus dan kan ik hier toch langer mee doen dan die tot 18 kg? Mijn zoontje kan er nu nog gebruik van maken (1.5 jaar) en in mei 2014 wordt de volgende geboren.. Dan kan ik toch ivm de nieuwe wetgeving in 2018 beter een stoel tot 25 kg kopen en achterwaarts? Want het klopt toch dat vanaf 2018 kinderen niet meer in een voorwaartse autostoel vervoerd mogen worden? Vanaf welke leeftijd mogen kinderen gewoon "los"in de auto, evt op een zitverhoger? welke stoel zouden jullie adviseren in mijn prijsklasse (die het langste mee kan gaan, en makkelijk in gebruik is: zo heb ik gelezen dat de max way erg omslachtig is om in de auto te plaatsen, en aangezien we 2 auto's hebben is dit wel handig..) Alvast bedankt voor jullie reactie.
Ik kan op enkele van je vragen wel antwoord geven. En de andere mama's hebben waarschijnlijk nog veel goede aanvullingen! Mijn zoontje kan er nu nog gebruik van maken (1.5 jaar) en in mei 2014 wordt de volgende geboren.. Dan kan ik toch ivm de nieuwe wetgeving in 2018 beter een stoel tot 25 kg kopen en achterwaarts? --> De stoelen tot 25 kilo gaan inderdaad langer mee dan de stoelen tot 18 kilo. Tot een jaar of 4 kunnen kinderen zeker in deze stoel. In 2018 geldt de i-size wetgeving als enige wetgeving (als ik het goed heb) en die wetgeving zegt dat alle kinderen tot minimaal 15 maanden achterwaarts vervoerd moeten worden, ongeacht het gewicht. leeftijd wordt leidend. Tegen die tijd zullen de groep 0 autostoelen veel langer te gebruiken zijn dan de huidige groep 0 (de zogeheten maxi cosi) welke stoel zouden jullie adviseren in mijn prijsklasse (die het langste mee kan gaan, en makkelijk in gebruik is: zo heb ik gelezen dat de max way erg omslachtig is om in de auto te plaatsen, en aangezien we 2 auto's hebben is dit wel handig..) --> Ik denk dan aan de Romer Max-Way of de Axkid Minikid. Beide zijn tot 25 kilo te gebruiken. Ze zijn in gebruik even gemakkelijk (of moeilijk, net hoe je het ziet) te installeren. De Max-Way is makkelijker tussen auto's te verplaatsen omdat deze in gewicht echt een kilo of 5 (zo niet meer) scheelt. Wanneer je in beide auto's de theterstraps vast laat zitten is het een kwestie van de stoel wegzetten, de gordel erdoorheen steken en de straps aantrekken. kost inderdaad meer tijd dan een maxi cosi, maar is wel goed te doen geloof ik! Er zijn nog wel meer stoelen tot 25 kilo, maar daar heb ik geen ervaring mee, dus dat laat ik graag aan de andere mama's over. Succes met je keuze!
Hej Koter! De nieuwe i-size wetgeving zorgt er inderdaad voor dat kinderen tot minimaal 15 maanden achterwaarts vervoerd moeten worden. Echter raden de verkeersveiligheids instanties aan je kind zo lang mogelijk het liefst tot 4-5 jaar achterwaarts te vervoeren omdat dit duidelijk de veiligheid voor het kind in geval van een ongeluk vergroot (5x veiliger!) . Een stoel tot 25kg is een goede keuze omdat je deze ongeacht of je een klein dun kind hebt of een iets steviger kindje je je kind tot minimaal 4-5 jaar achterwaarts kunt vervoeren. Het makkelijkst is om de stoel wel eerst te passen in je auto omdat dit bij elke auto en stoel verschilt, voor jullie is hierbij ook belangrijk om te kijken naar de montage manier. In het begin zal dit bij elke stoel omslachtig lijken, net als dat bij een nieuwe voorwaartse stoel is, maar kijk vooraf bij het proberen een paar keer een installatie filmpje op internet en het wordt je steeds meer eigen. Uiteindelijk zet je de stoel due je gekozen hebt na een aantal keer installeren met een paar minuten in de auto. Zoals Danielle86 al zegt is het handig een extra set thetherstraps te kopen zodat je deze in beide auto's al in de auto hebt, dit scheelt je het meeste installatie tijd. Persoonlijk weet ik niet hoe de axkid in installatie is, wel dat de stoelen in gewicht zo'n 5kg zwaarder zijn dan bijvoorbeeld de Britax Max-way ( ook belangrijk punt ivm steeds tillen). Besafe stoelen zijn ook aardig aan het gewicht, net als de multi-tech. Qua installatie is de Max-way, net als de Hi-way die nog compacter is en lichter vrij simpel te installeren. Bij de Hi-way trek je de bekleding bij het benendeel omhoog, trek je de gordel erdoor, klem je hem vast in de haken, spand thetherstraps en klaar voor gebruik Axkid heeft zelf spannende tetherstraps lijkt mij ook handig. Kijk eens op de site van achterwaartsvervoeren.nl voor verschillende stoelen en waar je ze eventueel kunt passen. En op achterwaarts.nl kan je ook meer info vinden, deze winkel zit in Eindhoven en heeft bijvoorbeeld de Axkid en Besafe stoelen. Isofix is een erg makkelijke manier van installatie, maar heeft als Max gewicht de 18kg. Sommige isofix stoelen zijn een stuk kleiner (denk aan bijvoorbeeld de Cybex Sirona) en hierdoor veel minder lang te gebruiken daar waar ze vaak toch veel geld kosten. Hoe vervoeren jullie je zoontje nu als ik vragen mag?
Goed om te weten, dankjewel. Wel apart dat de oude nog verkocht wordt zonder duidelijk vermeld te worden.
Hoe zit het eigenlijk, komt er binnenkort nog een 2014 versie van de max-way? Is het het waard om daarop te wachten?
Ik ben mij aan het verdiepen in achterwaartse stoeltjes en wij vinden ongeacht de prijs dat we voor de veiligste manier van vervoeren moeten gaan. Dat wordt dus achterwaarts. Maar... We hebben een fiat 500, is drie-deurs, heeft iemand ervaring welk autostoeltje het meest compact is en past op de achterbank? En wat is handig met 3-deurs?
Voor zover ik weet komt er geen nieuwe versie van de Max-Way, de stoel zelf is nog vrij nieuw. Waarschijnlijk zullen er wel nieuwe kleuren komen, maar ik heb nog niks gezien. Van Besafe las ik toevallig gisteren dat ze in februari 2014 iets nieuws lanceren gerelateerd aan de i-size norm, maar meer stond er niet over
Wij zijn bij een aantal winkels geweest (prenatal/halfords/anwb) en daar stuitte ik voor mijn gevoel op n muur van onbegrip. De prenatal had 1 achterwaartse stoel. Maxi cosi pearl family. Ook een eigen merk stoel die ook achterwaarts kon. Die was maar 79e! ! Maar ik vroeg me af of dat nou echt veilig is dan als je prijzen hoort vanaf 350e. De andere winkels hadden niets. Mijn man vindt het trouwens grote onzin allemaal, hij wil gewoon een voorwaartse stoel. Ik moet hem de YouTube filmpjes Nog laten zien trouwens. Maar in de winkels was het de verkopers ook allemaal onbekend. Nieuwe wet?! Zoveel veiliger?! Nooit van gehoord. Als het n hot item was, dan zouden de fabrikanten hen zkr informeren en de stoelen massaal in de winkel belanden. En wat met de airbags in de zijwanden vd auto? In de gemiddelde nieuwe auto zitten er zo n acht verwerkt tegenwoordig. Die kun je niet allemaal uitzetten. Hoe belangrijk is het nou echt als het zo slecht verkrijgbaar is? Ik wil absoluut het v eiligste maar zoveel mensen vinden het de grootste onzin
Ikzelf zou er bij een 3-deursauto voor kiezen je kindje op de passagiersstoel te zetten met uitgeschakelde airbag. Dit is een hele veilige plaats en is zeker in het geval van 3 deuren erg praktisch. Je hebt dan keuze uit een heleboel stoelen, want op de voorstoel zal praktisch iedere stoel wel passen.
Wat betreft de winkels kan ik kort zijn: winkelpersoneel heeft 0,0 procent verstand van de veiligheid van autostoelen. Heel erg triest. Er zal de komende tijd wel meer informatie bij het personeel terecht komen w.b.t. achterwaarts vervoeren, aangezien er straks veel meer stoelen op de markt zullen komen i.v.m. de nieuwe i-Size norm waardoor ze er ongetwijfeld meer van mee gaan krijgen. Over een paar jaar wordt het ook hier in Nederland veel normaler kinderen langer achterwaarts te vervoeren, het heeft tijd nodig om mensen er aan te laten wennen. Wat betreft de airbags: het uitzetten is alleen noodzakelijk voor de passagiersairbag, omdat deze tegen de achterkant van de stoel 'gelanceerd' wordt. Andere airbags hoeven niet uitgezet te worden omdat die plaatsen niet gevaarlijk zijn. Edit: De eigenmerk stoel van Prenatal kan slechts achterwaarts gebruikt worden tot 10 of 13 kg. Geen aanrader dus.