Wij gaan regelmatig met onze dochter van 2,2 naar musea maar tot nu toe steeds musea die ook gericht zijn op kleuters (spoorweg, museon, nemo, etc.) Ondanks dat ze de musea natuurlijk altijd op een heel andere manier beleefd dan oudere kinderen zouden doen vind ze dit soort uitstapjes meestal wel leuk. En ik vind het gewoon leuk om haar te prikkelen en haar veel te laten zien. Nu is er een tentoonstelling in het Stedelijk waar wij zelf graag naar toe willen. Omdat ze nu in de kerstvakantie niet naar het kdv gaat, kan dat alleen als ze meegaat natuurlijk. Wat vinden jullie, kun je dit maken? Ze zal heus niet heel veel gaan krijsen, maar een beetje zeuren is natuurlijk een peuterpuber eigen.
Met mijn kinderen zou ik het niet doen. Ik kan ook niet zo goed tegen zeuren en krijsen op plekken waar dat niet gewenst is.
Ik zou het niet doen, maar min zoontje is ook wel een beetje een stuiterbal, dus ik doe zoiets alleen als ik denk dat er voor hem ook iets aan is.
Tja ik denk dat het gewoon erg per kind verschilt. Voor haar is het natuurlijk niets aan, maar soms moeten kindjes zich ook even aanpassen aan de wensen van de ouders. Ik zou zeggen gokje wagen en anders doorgaan naar Artis
MAar het stedelijk is toch erg kleurrijk en zo ... ik zou het doen. Bevalt het niet ben je zo weer buiten.
Nou hier ook va kleins af aan mee naar het museum. Zal je verbazen wat die kleintjes leuk vinden. Als je maar zorgt dat ze ook een beetje mogen peuteren tussendoor. Denk je dat ze het leuk vind? Dan zou ik d'r zeker meenemen
Ja hoor, dat gaat uitstekend. Veel kleurtjes, veel afwisseling! En als je je erop instelt dat de peuter het maar een half uurtje uithoudt, dan is alles wat het langer duurt alleen maar meegenomen. Restaurant is ook leuk, vind ik. En de museumwinkel .
Haha wij zijn ook vaak zeker wel half uur zoet in de museumwinkel van willekeurig welk museum we zijn Heel Hollands kopen we meestal niks of een kleinigheidje. Alleen bij de Jean Paul Gaultier tentoonstelling in de Kunsthal (Rotterdam) zijn we snel doorgelopen in de winkel. Bizar druk en heel duur En die tentoonstelling was echt niks voor kinderen eigenlijk. Nergens aankomen, heel druk en niks op kinderhoogte dus steeds omhoog kijken. (En die ene keer dat ze wel ergens aan kwam; meteen een suppoost in ons nek die ons toch zeer dringend meldde dat OOK kinderen nergens aan mochten komen!) Waren met 3 volwassenen en 3 dochters van 5 in prinsessenjurk. Toch heel geslaagd
Proberen. Dan weet je het meteen. Is het echt niks en hangt ze het echt uit, kan je nog altijd eerder vertrekken. En eventueel vooraf of achteraf iets voor haar doen in de stad? Speeltuin? Ander museum? Pannenkoek gaan eten?
Persoonlijk vind ik het zonde van het geld om ergens naar toe te gaan en er zelf niet echt de tijd te kunnen nemen, omdat een kind zich loopt te vervelen. Ik persoonlijk vind dat vreselijk irritant. En ik weet vrij zeker dat mijn dochter er niets aan zal vinden, iig niet lang. Maar ik kan niet voor een ander spreken Overigens lijkt het me ook wel irritant als andermans kinderen lopen te peuterpuberen, terwijl ik voor een rustig museum ging..
Daarom hebben wij een Museumjaarkaart. En wij zien het heel anders: als we ergens maar een half uur kunnen zijn, dan is dat altijd nog een half uur meer dan als we we waren thuisgebleven . Als er gepuberd wordt, ben je zo weer weg. En dan gaan we dus lekker taart eten en nog even in de winkel kijken. Maar dat gepuber zie ik eigenlijk nooit. Ik kom juist veel andere ouders met kleintjes in musea tegen, hartstikke leuk. Enneh: een draagzakje wil ook altijd erg helpen als ze moe worden.
Beetje wat Arevinol zegt en ook beetje wat Maria999 zegt! Je betaalt wel 5 euro bij voor M.alevich. Het is op zich niet interessant voor kinderen, vind ik. Maar ik neem haar ook graag mee, ze vindt musea geweldig, en het gebouw en het uitje zijn natuurlijk altijd leuk Anders loop je door naar het Rijks, daar waren vooral de poppenhuizen en (schilderijen van) oude schepen een groot succes! En o ja, de videoklok, ging ze overal achter en onder kijken waar de mijnheer toch was
Bedankt voor alle reacties! We hebben inderdaad maar besloten om het gewoon te proberen. We hebben ook een jaarkaart, dus als het niet bevalt kunnen we zo weer gaan. Ik denk op zich wel dat ze het leuk zal vinden. Ze vindt het leuk om naar dingen te kijken, zeker wanneer we dingen aanwijzen en uitleggen en haar er een beetje bij betrekken. Ze heeft ook redelijk veel aandacht voor een kind van haar leeftijd en kan rustig twee, drie minuten naar een plaatje kijken als het haar genoeg interesseert. We hebben thuis een boek met allerlei foto's van Picasso's en dat boek vindt ze meestal erg leuk. En ze hebben op het moment ook nog en tentoonstelling voor (grote) kinderen, dus als ze een beetje jengelig is kunnen we daar misschien even heenvluchten tot ze weer wat beter gehumeurd is . @Moniponi: goed idee om anders even bij het Rijks te kijken. Poppenhuizen zullen en haar vast wel interesseren.
Ja joh, gewoon doen. En het Rijks: ik werd vorige week zondag om 10.00 al onder de voet gelopen daar. Kom je een uur later, dan sta je buiten zeker een uurtje in de rij. Dus dat moet je een beetje uitkienen Hier dit weekend naar het Scheepvaart geweest, maar dat kun je met een uk van 2 wel overslaan. In ieder geval met de onze.
Oh, dan zal het met kerst wel helemaal een drama worden qua drukte. Handig om te weten dat het scheepvaart geen succes was. Ik ben daar wel eens met mn oppaskindjes (jongetjes van 7 en 8) geweest en zij vonden het erg leuk. Ik had daarom in mn hoofd dat het misschien ook wel leuk zou zijn voor mn dochter, maar daar is ze dan misschien toch nog wel iets te jong voor. Maar ik denk dat er vast wel eea in het stedelijk is wat ze wel kan waarderen.
En van het Stedelijk is het nieuwtje wel een beetje af . Voor jongetjes van die leeftijd lijkt het Scheepvaart me zeker leuk, ja.
Ik zou t proberen. Je staat zo weer buiten alst niet gaat. Mijn dochter ging mee naar schilderijmuseum met tien maanden. Keek haar ogen uit, en benoemde alle dieren die ze kende: meh, boe, woef. Jouw kind ziet vast ook mooie dingen in het museum. Daarnaast misschien n boekje mee voor in de buggy?
Op zich neem ik m'n kind graag overal mee naar toe. Maar als er een tentoonstelling is die ik echt wil zien regel ik oppas Maar wij hebben geen museumjaarkaart en we wonen niet in een grote stad, dus het kost al redelijk wat moeite om bij een museum te komen en dan wil ik ook wel waar voor mijn geld/tijd!