Rekenwonders onder u, help mij . Ik wil een deken gaan haken waarbij verschillende kleuren zijn gebruikt. Ik ga 1 kleur gebruiken. Het patroon geeft aan dat elke kleur (en dat zijn er 17) 2x gebruikt is en dat voor elke kleur 10 gram garen is gebruikt. Klopt het dan dat ik 240 gram garen nodig heb als ik ipv 17 kleuren 1 kleur gebruik? Mijn rekensom was 24 (=17 kleuren elk 2x gebruikt) * 10 gram. Ik voel me nu best wel dommig , maar rekenen is echt nooit mijn sterkste kant geweest.
Ok...nu voel ik mij helemaal dom . Misschien toch maar eens mijn haren blonderen . Nou goed, dan zou ik dus 340 gram nodig hebben?
volgens mij 170 gram. er zijn 17 kleuren gebruikt en van elke kleur is er 10 gram gebruikt dus 17*10 is 170
Ik moet het online bestellen, we hebben geen winkel in de buurt die verkoopt wat ik wil gaan gebruiken. Bovendien weet ik nog niet precies hoe lang ik ermee bezig zal zijn en is de retourtermijn wellicht al verstreken.
Oke vandaar ik ken alleen de wol van de zeeman en daar heb je een jaar om het terug te brengen!( alleen wol) maar goed dat is natuurlijk overal anders.
340 gr wol voor een deken is wel erg weinig? of is het een wiegdekentje of poppendeken? Ik haak op dit moment een omslagdoek voor mijzelf die 200 gr wol nodig heeft maar ik denk zelfs dat ik nog eens 50 gr bij moet halen.
Het gaat om deze deken. Het wordt idd voor een baby, de afmetingen zijn ca. 72cm x 82cm. En er gaat dus ook nog offwhite in. Patroon: Hartjesdeken
hoe groot moet de deken worden, welk materiaal wordt er gebruikt in hetpatroon en ga jij gebruiken, 10 gram van het een of het andere materiaal kan veel verschillen nl. meer info en ik help je rekenen
Ik weet niet wat voor materiaal er in het patroon is gebruik. Ik ga Drops Lima gebruiken. Het patroon staat in de link hierboven. De maten noemde ik al, ca. 72cm x 82 cm.
Het gaat om de looptlengte van het gebruikte garen, niet om het gewicht (behalve als je hetzelfde soort gebruikt maar dan andere kleur) De ene bol van 50 gram kan 100 m looptengte hebben, het andere 200 m in dezelfde 50 gram!
Geen toevoeging qua gewicht ... maar is dat inclusief ook het witte garen van het originele patroon? Want 340 gr lijkt me weinig om de hele deken te haken?