Bedankt voor je reactie! Ik heb de uitgebreide documenten van anwb bekeken waarin alle onderdelen afzonderlijk vermeld staan, ik wilde nl weten hoe de veiligheidsaspecten beoordeeld waren ipv enkel een eindoordeel. In deze documenten staat overigens dat de autostpelen ook beoordeeld zijn op een zijwaartse botsing zoals hier te lezen http://www.anwb.nl/bestanden/content/assets/anwb/pdf/auto/tests/kinderzitjestest/kinderzitjestest-2013/cybex_sirona_2013-1.pdf. De Swedish test heb ik geprobeerd op te zoeken en te ontcijferen maar daar kwam ik niet ver mee is er een nederlandse of engelse vertaling van weet jij dat toevallig?
Alleen Zweeds zover ik weet... bij de stoelen die de test doorstaan hebben, staat dat erbij vermeldt.
Ik heb even op google gezocht naar de zweedse test en kom de volgende website tegen NTF Konsument Iemand die zweeds begrijpt en kan vertalen? Welke van de stoeltjes scoren het hoogst op veiligheid? Welke stoeltjes die in NL te koop zijn?
Over de Swedish Plus test vond ik dit: VTI - Accredited crash testing of child car seats En ik geloof dat dit een forum is: Question How can Plus Test approved seats NOT be better than the others? - Car Seat.Org - Carseat, Automobile & Child Passenger Safety Community Forums
Vanaf gisteren hebben ze van Maxicosi de 2way pearl achterwaartse stoel te koop in de meeste baby waren huizen Is tot 18 kilo en of tot een lengte van 1m05 Hij kost 289 euro.
Ik heb de testuitslagen niet voor je, maar kan je wel vertellen wat mijn favorieten zijn: Britax Romer Max-Way Axkid MiniKid BeSafe iZi Plus Alle drie deze stoelen hebben de Swedish Plus Test doorstaan, zijn enkel achterwaarts te gebruiken en zijn tot 25 kg. te gebruiken. Wat mij betreft zijn dit de toppers onder de achterwaartsgerichte autostoelen.
Nee deze stoel word het ook niet. Mijn meisje kan daar nog maar 2 cm in groeien dus zodra mijn grote geld er is ga ik voor die achterwaartse autostoel tot 25 kilo Is deze maxicosi 2way Pearl niet goed voor de kleinere kinderen? Of is hij slecht uit de bus gekomen?
Voor een Zweedse vertaling kan je bij mij zijn, wij wonen in Zweden Wat betreft Zweedse plustest geld het volgende: fabrikanten kunnen vrijwillig hun stoelen laten testen door de zogenaamde plustest. De strengste test die er bestaat en waar alle veiligheidsaspecten beoordeeld worden, maar belangrijkste is dat ook de kracht op de nek van het kindje wordt gemeten in tegenstelling tot bijvoorbeeld ANWB en adac die daar niet op meten. En zoals kusjesmama eerder beschreef is juist die kracht op de nek zo belangrijk in het geval van een ongeluk. De plustest kan alleen gedaan worden op achterwaartse stoeltjes, combinatiestoelen die zowel voor- als achterwaarts kunnen (Britax multi-tech en two-way, sybex Sirona en axkid kidzofix) zullen nooit getest worden en anders ook afgekeurd puur omdat ze ook voorwaarts kunnen en dan zijn de stoelen niet meer zo veilig als dat ze achterwaarts zijn. Fabrikanten kiezen er steeds vaker voor om hun stoelen te laten plustesten, in Zweden wordt er hier ook veel naar verwezen, wil je een veilige stoel koop je een plusgeteste stoel (al worden hier ook veel combinatiestoelen verkocht ) De plustest geld net als je ece44, je wordt goed gekeurd of niet. Alleen stoelen die voldoen aan al die eisen krijgen zo'n keurmerk, voldoen ze dat niet krijgen ze het niet. Hier valt dus geen onderscheid uit te maken aks in betere of slechtere plus geteste stoelen. Een plusgeteste stoel geeft een Max gewicht aan, tot 18kg of 25kg. Sommige stoelen mogen geplaatst op de voorstoel bijvoorbeeld 25kg hebben en op de achterbank 18kg, worden ze goedgekeurd tot 18kg. Stoelen die plus getest zijn zo uit mijn hoofd zijn bevoorbeeld de nieuwe Besafe Izi Plus tot 25kg, axkid Mini tot 25kg, Britax Max-way en Hi-way tot 25kg en vast nog een aantal maar dat weet ik ff niet zo Hopelijk zo je vraag beantwoordt te hebben, anders horen we het wel. Op de site achterwaartsvervoeren.nl staan alle stoeltjes en of ze de plustest hebben doorstaan.
BeSafe iZi Plus.... die stoel neemt toch best veel ruimte in toch? Kan die in kleinere auto's? Qua kenmerken lijkt hij mij toch nog beter dan de maxway en de axkid mini
Hij neemt meer ruimte in dan bijvoorbeeld de Max-Way. Dit komt omdat de Max-Way stijf tegen de achterbank geinstalleerd kan worden. Installeer je hem met beenruimte, dan zit je ook gauw op de ruimte inname van de iZi Plus.
Je moet hem gewoon in je auto passen. De Besafe en Axkid kan je tegelijkertijd in Eindhoven passen, de Max-way kan je bij een bepaalde winkelketen passen, ben ff de naam kwijt, maar op achterwaartsvervoeren.nl kan je vinden waar je die kan passen. Ik zelf heb net zowel de Max, maxi-cosi Mobi ALS de Besafe geprobeerd in mijn auto (Ford Mondeo 2002) en die Besafe past bijvoorbeeld heel mooi tussen de voorstoelen door terwijl de Max dat echt totaal niet kon. Ook de Mobi viel ons toen nog reuze mee en kan je dus ook helemaal tegen de achterbank plaatsen en neemt daardoor helemaal niet veel plaats in. Ik weet alleen niet waar je de maxi-cosi Mobi kan passen?
We zijn vandaag naar Babyplezier in Eindhoven geweest. We lazen al een tijdje mee hier op het forum over de achterwaartse stoeltjes en besloten dat we er ook zo één voor onze dochter wilde ipv. de maxi cosi Tobi die we nog hebben staan van haar oudere broer. We hebben de winkel echt als heel prettig ervaren! Zeker een ruim uur rijden waard! Over alle achterwaartse stoelen kregen we duidelijke uitleg. Dochter mocht in alle stoeltjes proefzitten en er werd veel tijd genomen om de stoel(en) uit te proberen in onze auto. Op alle vragen kregen we antwoord en er werd echt de tijd genomen om een goede keuze te maken tussen de stoelen. We hadden eerst in gedachten om te gaan voor de Besafe iZi plus. Toch hebben we uiteindelijk de Axkid Kidzofix gekocht! Deze stoel had voor ons wat meer voordelen. We waren er uit dat we een stoel willen die tot 25 kilo achterwaarts kan. Dat kunnen ze allebei. Deze stoel nam net wat minder ruimte in in onze auto(opel astra station) en had dan meer beenruimte voor onze dochter. Ook vonden wij het gordelsysteem veel fijner! Deze zijn makkelijker aan te trekken, waardoor onze dochter er fijner in zat. Ook de hoofdsteun gaat dan automatisch op de juiste hoogte. De gordeltjes zitten zo goed dat ze zich er dan echt niet meer kan uitwurmen! Dit vinden wij wel erg belangrijk. zeker omdat ze achterom zit en we het minder goed/snel kunnen zien wanneer ze zich loswurmt. Met onze zoon hadden we deze ervaring namelijk in de tobi! Heel vervelend, dan moet je steeds opletten en streng zijn anders had hij zijn armen er weer uit. Nu zetten we hem even in de Axkid en hij kreeg het echt niet voor mekaar. Voor de Besafe heb je hier wel een plastic houdertje voor wat 10 euro kost, maar die moet je dan elke keer weer extra vastmaken als je je kind erin zet. Dat plastic houdertje hebben we nu gekocht voor op de tobi, waar onze zoon nog inzit. Hij is nu bijna vier, maar weegt nog geen 15 kilo en heeft ook kwa hoofdruimte nog zat ruimte. De verkoper in Eindhoven rade ook aan om hem dan zo lang mogelijk nog in de tobi te laten zitten en nog niet over te gaan naar een vervolg stoel waarbij gebruik word gemaakt van de gewone autogordel. Wij dachten dat dit al bijna moest, omdat hij dan vier is. Maar gaat dus echt om zijn lengte en gewicht. Wij lieten ons hier in van de wijs brengen doordat kinderen uit de omgeving allemaal al in een vervolg stoel zitten. De Besafe izi plus vonden wij ook wat lastiger in de auto te instaleren, doordat deze geen izofix heeft. Ook vonden wij het toch wel een voordeel dat de Axkid eventueel ook voorwaarts kan.. mocht ze vier jaar zijn en zo dubbelgevouwen zitten met haar benen dan kunnen we haar nog een jaartje voorwaarts zetten. Of mocht er tegen die tijd een andere reden zijn, kunnen we hem voorwaarts zetten. Maar voorlopig blijft hij achterwaarts staan! We zijn blij met onze autostoel, onze dochter zit er echt heerlijk in! En Eindhoven is een echte aanrader!!
Dames. Ik had een discussie met mn lieve vriendje. Ik vind dat een maxi cosi tot 13 kg is. Dat staat er ook duidelijk op. Vriend vind echter de lengte bepalender dan het gewicht. Dus als dochter 15 kg zou wegen, maar nog 2 cm kan groeien, zou hij het ook prima vinden (Anders om niet natuurlijk. Hoofdje erboven uit is de andere stoel in.) En dan nog een discussie puntje. Ik wil bij een volgend kindje meteen de Joie Sages kopen. Vriend wil de maxi cosi. Wat is wijsheid? Ik heb nu een mc overgenomen van mn schoonzus, maar hij is dit jaar 5 geworden. Als Fem eruit is gegroeid gaat hij weg. Wie helpt ons??
Het gaat om hetgeen dat als eerste wordt bereikt, dus of meer dan 13 kg OF wanneer hoofd gaat uitsteken is een andere stoel. Je mag het na goedgekeurde gewicht dus ook nooit overschreiden!!! Jij hebt dus gelijk . Wat andere stoel voor volgende kindje ligt aan je wensen. Joe of andere mc liggen qua kosten niet ver uiteen maar de joie is langer te gebruiken. Echter kun je de stoel niet zo gemakkelijk mee de auto uittillen als een mc en ook niet op bv je wagen te klikken. Zelf vindt ik de stoel een te liggende houding hebben voor oudere kinderen. En zou ik voor een ouder kind liever een stoel met tethers hebben. Maar dat is puur wat je wensen zijn en welk budget je te besteden hebt. Het is een overweging in elk geval waard! Succes ermee en vragen zijn altijd welkom !
Hallo dames. Wij hebben besloten dat we komend weekend op stoelenjacht gaan. We komen steeds uit bij de Volvostoel en de Max Way. Ook de stoelen van Axkid spreken ons aan, maar we zien het nog niet zo zitten om helemaal naar Eindhoven te rijden. Dus eerst naar een Babypark, dat is wat dichterbij. Als dat niks is, zullen we wellicht wel naar Eindhoven gaan. Vergeten we nu nog goede stoeltjes? Dochter heeft nog een paar centimeter voor ze uit de mc groeit. Maar de zoektocht kost tijd en we willen niet straks noodgedwongen een stoel kopen waar we tóch niet helemaal tevreden mee zijn.
Je kan in Eindhoven ook de stoel online bestellen terugsturen als ie niet bevalt. je betaalt alleen de kosten voor het terugsturen maar dat is veel goedkoper dan benzine. Volgens mij zijn het voor Nl wel de gangbare stoelen
Ik heb net een mailtje gestuurd naar Babyplezier. Ben benieuwd of het idd kan en of ze ook de Axkid Minikid hebben. Die kan ik niet vinden in de webshop. Welke is beter eigenlijk? Axkid Minikid, Britax Max Way of Britax Multi Tech 2? Of toch de Kidzofix?