schoonouders en kadootjes

Discussie in 'De lounge' gestart door roosje80, 29 dec 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Bambi93

    Bambi93 Fanatiek lid

    4 apr 2013
    1.173
    0
    36
    Mijn moeder heeft zelfs meer speelgoed bij haar voor mopje dan wij thuis... mijn nichtje heeft er een gepersonaliseerde thema kamer compleet met speelgoed en een volle kledingkast.. nooit gesleep met bedje etc. Mijn moeder heeft zelfz potjes eten voor mijn dochter. Super handig.

    Voor mijn dochter heeft ze een pyama, reservekleren, eetstoel, wipstoel, babyschommel, speelkleed, box, babybed, autostoel.

    handig in noodgeval toch? Als jullie in nood ergens naar toe moeten kan ze daar met een gerust hart naar toe want ze hebben alles.
     
  2. EdN

    EdN VIP lid

    27 mei 2011
    8.829
    3.625
    113
    Nou ja, het is al heel vaak gezegd, maar ook ik vind dat je een beetje zoekt naar problemen. Persoonlijk vind ik dat als je je schoonouders genoeg vertrouwt om op te passen, dat je ze dan ook een zekere mate van vrijheid hierin moet gunnen. Binnen bepaalde grenzen natuurlijk, maar ik vind niet dat je als een nazi overal bovenop kunt zitten. Laat hen lekker speelgoed en spullen voor daar kopen, dat is toch alleen maar handig? En die appelmoes, tja, ook daar zou ik voor een keertje niet zo'n probleem van maken. En als je het echt niet wil hebben, dan moet je dat gewoon even goed bespreken, waarschijnlijk houden ze daar dan echt wel rekening mee. Mijn ouders passen ook 1 dag in de week op, en ik heb hen altijd duidelijk gemaakt dat zij hun eigen ritme met mijn zoontje moeten vinden, ik ga hen dat niet opleggen, want ik heb er genoeg vertrouwen in dat ze altijd het beste met hem voor hebben. Als ik m maar gevoed, veilig en tevreden weer terugkrijg, dan vind ik t prima.
     
  3. Jessie80

    Jessie80 VIP lid

    3 okt 2009
    6.203
    266
    83
    Tja, dat er wat dingen bij opa en oma staan is handig, maar hier een schoonmoeder die het leuk vindt om kleinzoon zonder reden om te kleden in oude kleertjes van vroeger en daar leuk een foto van te maken... Kriebels krijg ik er af en toe van!

    Maar TS voor mij zijn juist de verschillen in opvoeding (appelmoes etc.) reden om het oppassen te beperken tot één dag per week. En dan nog voornamelijk omdat mijn man zijn zoon veel meer ziet op die dag (zijn onze buren, samen eigen zaak) anders zou het van mij helemaal niet hoeven. Dus misschien moet je het hele oppassen eens bekijken, want ik vind twee dagen per week best veel (zeker als er ook regelmatig mee gegeten wordt) als er zoveel strubbelingen zijn..
     
  4. Berte

    Berte VIP lid

    24 feb 2011
    7.027
    3.840
    113
    Vrouw
    Thuis
    TS is al sinds de start van het topic niet meer online geweest, die krijgt straks aardig wat te lezen als ze weer terug komt :D.
     
  5. hellen83

    hellen83 Actief lid

    16 nov 2008
    461
    0
    0
    ik heb niet alles gelezen... maar wat een ondankbaarheid en negatieve manier van denken..

    ik zou er alles voor over hebben als mijn schoonmoeder of eigen moeder er nog waren om op te passen. als beide oma's wegvallen binnen 2 jaar en de opa's niet instaat zijn om op te passen dan praat je wel anders...

    ps weet je wat een kdv kost?
     
  6. Ytest

    Ytest VIP lid

    11 mei 2012
    13.444
    9
    38
    TS bedoeld denk ik dat het geen lokkertjes moeten zijn waardoor kind straks liever daar is dan bij mama thuis.

    Ik begrijp het ergens wel, mijn schoonmoeder heeft een poppenwagen gekocht voor als ze 1 wordt en er nu al nadrukkelijk bij gezegd dat het bij haar thuis blijft..

    Nu maak ik me niet zon zorgen dat m'n dochter straks niet meer mee naar huis wil want ti's een lelijk ding :D en opassen gaat daar voorlopig niet gebeuren maar toch.. Ik begrijp de insteek van TS ergens wel ;)
     
  7. Saja87

    Saja87 Niet meer actief

    Maar waarom bang zijn dat t kind liever bij opa en oma is? Alleen door speelgoed?!

    Ik snap dat niet zo goed eigenlijk ( misschien ben ik dan heel lomp en dom hoor ) Mijn zoontje heeft bij oma meer speelgoed als thuis ( komt ook omdat oma nog een kleinzoon heeft van 5 dus ander speelgoed ) Maar hij vind het leuk om te logeren en is dan ook weer blij om thuis te zijn.
     
  8. Ytest

    Ytest VIP lid

    11 mei 2012
    13.444
    9
    38
    En zo moet het ook zijn :)
     
  9. Krissie85

    Krissie85 Niet meer actief

    Niet alle reacties gelezen maar puur op de openingspost:

    Jeeemig wat is hier nou erg aan??!!
    Al heel snel leren kinderen dat de ene plek anders is dan de andere. . Dat er thuis, bij opa en oma, op het kinderdagverblijf of op school andere regels gelden. .. ze gedragen zich zelfs vaak ook anders op de verschillende plekken. . En dat is maar goed ook! Een kind leert daardoor dat het er niet overal hetzelfde aan toe gaat en leert zich aanpassen. .. net als dat wij anders zijn thuis, op bezoek bij die of gene, op ons werk, enz...
     
  10. Elisje

    Elisje Fanatiek lid

    18 jun 2006
    3.930
    933
    113
    Het enige waar ik me een beetje in kan vinden en dat ik zou aankaarten is het eten. Maar ook enkel maar als dat elke keer zou gebeuren. Voor een keertje zou ik ook niet leuk vinden maar daar kan ik me wel overzetten. Als het elke keer anders zou zijn ja dan hoor je me wel.

    Speelgoed, kleding en pyjama's daar kan ik me niet druk om maken. Alleen maar handig, scheelt een hoop gesleep en tijd. En niks mis met een pyjama ook al gaat ze daar niet logeren. Laatst voelde mijn zoontje zich niet lekker in de namiddag terwijl hij 's ochtends wel nog vol energie rondhuppelde. Ik heb hem toen zijn pyjama aangetrokken omdat die lekker los zit.
     
  11. tuc

    tuc Niet meer actief

    Dit vind ik persoonlijk echt ontzettend overdreven...dit zou ik ook nooit willen.
     
  12. Doortje25

    Doortje25 Fanatiek lid

    25 jul 2010
    4.056
    884
    113
    Ik snap absoluut het probleem niet.
    Zo te lezen zijn je schoonouders gewoon stapel op jullie meisje.

    Mijn ouders en schoonouders hebben ook zelf speelgoed, luiers en reserve kleding liggen. Ze is daar vrij vaak dus ik vind het niet meer dan logisch. Hoef ik zelf niet alles mee te slepen en onze ouders vinden het leuk om aan te schaffen. Prima toch!

    En tja, misschien niet een handige zet van het potje appelmoes, maar dan had je dat van tevoren even kenbaar moeten maken. Zo van joh, als ze niet eet wacht dan nog even een half uurtje. Zij hebben waarschijnlijk gedacht, zolang ze maar wat binnen krijgt. En van een keertje appelmoes wordt ze echt geen moeilijke eter, je kunt het ook overdrijven.
     
  13. angel229

    angel229 Niet meer actief

    Ik begrijp TS ergens wel. Mijn schoonmoeder had er een handje aan om kleding en schoenen voor dochter op de rommelmarkt te kopen (lees echt oude verwassen en afgetrapte troep). Terwijl ik altijd zorgde dat er reserve kleertjes waren en ze gewoon degelijke goed passende schoenen droeg. Ze heeft zelfs vorig jaar een winterjas gekocht voor haar, totaal zonder overleg terwijl ik net een nieuwe jas voor haar had gekocht. Schoonmoeder suggereerde dat mijn gekochte jas te klein was. Wil wel zo zijn dat ze mijn jas deze winter nog draagt.
    Als ze speelgoed, bedje, box etc kopen, prima. Alleen kleding en zeer zeker schoenen vind ik fijn als het in overleg gaat!
     
  14. Syane

    Syane VIP lid

    21 aug 2013
    12.243
    11.823
    113
    Hier zelf bij beide paren grootouders spullen neergezet (bedje, box, speelgoed, wipstoel, speelgoed, reservekleding, luiers, reservefles en voeding) en als reserve neergelegd. En dat is me toch handig kan ik je zeggen.
    Mijn ouders kopen vaker iets voor de kids en ik laat het juist vaker daar (enerzijds omdat ons eigen huis volstroomt met spullen van de kids en anderzijds zodat ze daar weer wat nieuws hebben). Schoonouders kopen zelf amper iets voor ze en ik zou het juist leuk vinden als ze dat wel deden. Getuigt juist van interesse in de kleinkinderen vind ik.
     
  15. ariel3

    ariel3 Actief lid

    27 mrt 2009
    477
    0
    0
    Frankrijk
    Inderdaad haha :D
     
  16. Mamvk

    Mamvk Fanatiek lid

    29 sep 2013
    1.043
    0
    0
    Dus je schoonouders moeten het eerst vragen / melden voor ze iets mogen kopen voor in hun eigen huis?
    Sorry hoor, maar doe normaal!
     
  17. EnKay

    EnKay Actief lid

    3 okt 2013
    419
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik vind het alleen maar leuk als mijn schoonouders dat doen, ik zie het echt als een teken van liefde en willen dat de kinderen zich daar ook thuis voelen, wat is er nou heerlijker voor opa's en oma's dan het vertroetelen van de kleinkinderen?
    Persoonlijk zou ik het allemaal wat meer loslaten en het gaan waarderen, het kan ook heel anders.
     
  18. Daffie12

    Daffie12 Actief lid

    29 dec 2013
    137
    0
    0
    Hilversum
    Ik kan TS ergens begrijpen.
    Mijn schoonouders weten net 6 weken van de zwangerschap af en mijn schoonmoeder heeft nou al zooo veel spullen, ook voor ons.
    Speelgoed waar ons kind pas over 3 jaar mee kan spelen. Kleertjes voordat het geslacht bekend is (waarvan ik het persoonlijk jongenskleren vind), ik ben bang dat ze over 4 weken helemaal los gaat als ze het geslacht weten :p

    Het is allemaal heel goed bedoeld hoor, het is hun eerste kleinkind, dus het is ook wel begrijpelijk. Maar ja, ik wil graag zelf ook nog wel wat te kopen hebben zonder dat de kinderkamer uitpuilt van de kleren en speelgoed, en dan heb ik het niet over de saaie verplichte dingen die je in huis moet hebben.
    Dus hopelijk zwakt het wat af en anders wordt het er even over praten.

    En persoonlijk denk ik ook dat er een verschil is tussen gevoel bij eigen ouders en schoonouders ;)
     
  19. 24Mandy24

    24Mandy24 Fanatiek lid

    23 jul 2012
    3.499
    0
    36
    Je hoeft niet van alles een probleem te maken. Wees blij dat je dochter daar ook speelgoed heeft!
     
  20. Oedy

    Oedy Actief lid

    22 aug 2013
    326
    17
    18
    NULL
    NULL
    Tja, eerlijk is eerlijk.. Kan het van mijn ouders veel beter hebben dan van mijn schoonouders.. Maar dochter is daar dan ook nooit eigenlijk, soms paar uurtjes 1x in de maand met ons..
     

Deel Deze Pagina