Kinderen leren vuurwerk afsteken

Discussie in 'De lounge' gestart door Neko85, 31 dec 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Neko85

    Neko85 Actief lid

    21 jun 2013
    347
    0
    0
    NULL
    Zaandam
    Gisteravond dat ik in donker naar huis liep kwam ik een man tegen die 2 jongetjes (gok 8 en 10 jaar) was aan het leren hoe ze vuurpijlen moesten afsteken.
    Hij liet het jongste kind zelf de pijl in een potje zetten en aansteken.

    Aan de ene kant kan ik waarderen dat een ouder kinderen leert vuurwerk afsteken.. maar zo jong al en dan ook nog op een andere dag dan oudjaarsdag. Zo geef je toch niet echt het goede voorbeeld.

    Wat is jullie mening hierover?
     
  2. mysteriousgirl1

    mysteriousgirl1 Fanatiek lid

    23 sep 2013
    1.303
    0
    0
    Amsterdam
    Wees blij dat er een volwassene bij was die ze hielp. Waarschijnlijk heeft hij ze heel duidelijk instructies gegeven wat wel en niet veilig is.

    Beter dat, dan dat ze zelf op onderzoek uit gaan met hun vriendjes. (Want geloof me dat gebeurt natuurlijk)
     
  3. pardoes

    pardoes VIP lid

    15 apr 2009
    7.661
    1.421
    113
    Maar dta is toch niet zo'n gekke leeftijd om vuurwerk af te steken, deden wij volgens mij op die leeftijd ook wel.
    Juist goed dat die vader er uitgebreid de tijd voor neemt om het uit te leggen ipv ze het oude jaarsdag met vriendjes zelf uit te laten zoeken.
     
  4. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    helemaal mee eens.
     
  5. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.204
    16.540
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Was het niet toevallig mijn echtgenoot?
    Hij was ook buiten met de oudste 2 kinderen van 8 en 10 jaar en die mochten ook een vuurpijl in de fles zetten en aansteken.
    Dus....tja wat zal ik zeggen.
     
  6. ratatosk

    ratatosk VIP lid

    16 mrt 2010
    5.429
    5
    0
    Kinderen van acht en tien zijn naar mijn mening capabel genoeg om onder begeleiding een pijltje af te steken hoor.
     
  7. ma1

    ma1 Fanatiek lid

    14 mrt 2010
    1.211
    0
    0
    Ja is ook jong, maar je houd het denk ik niet tegen over een paar jaar hou ik mijn hart ook vast.....
     
  8. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.204
    16.540
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Je houdt het ook niet tegen haha
     
  9. knap

    knap Niet meer actief

    De mijne is 13 en die mag vanavond alleen vuurwerk afsteken.

    En denk dat die man wel verstandig was. Om het ze goed uit te leggen. Beter dan dat ze met hun vriendjes de straten in gaan en samen gaan afsteken. Goede voorlichting is denk echt heel belangrijk. Tegen houden ja als moeder zou ik het liever ook niet hebben. Maar je kunt het haast niet tegen houden.
    Ja wel mijn wil is wet. Maar dan maar goed geleerd met volwassenen er bij. Gisteren pakket gehaald met zoon en hij straalde van oor tot oor. En vandaag is hij echt er mee bezig vanavond mag ik afsteken vanavond mag ik afsteken.

    Dochter vorig jaar zat ze nog met haar vingers in de oren nu zit ze wanneer gaat het beginnen?? Ze is aan gestoken door de rest nu al.

    Nee zij mag niks afsteken ja sterretjes met mij of papa dicht in de buurt.
     
  10. 24Mandy24

    24Mandy24 Fanatiek lid

    23 jul 2012
    3.499
    0
    36

    Dit dus. ze gaan het toch doen. Beter dat ze het nu geleerd krijgen.
     
  11. Charlie84

    Charlie84 Fanatiek lid

    8 okt 2013
    1.686
    0
    36
    NULL
    NULL
    Wees blij dat het onder begeleiding was. In ons dorp lopen er nu hele groepen mannetjes van een jaar of 10 over straat met tassen vol pijlen en knalvuurwerk.
     
  12. Mamaatje81

    Mamaatje81 Fanatiek lid

    29 okt 2013
    1.046
    0
    0
    NULL
    NULL
    Mijn mening is dat het prima is, heb ik liever dan die k**jochies die rotjes in de tuin gooien om onze hond een hartverzakking te bezorgen :x
     
  13. Spikkel19

    Spikkel19 VIP lid

    18 okt 2011
    8.460
    361
    83
    Toch alleen maar goed dat er een ouder iemand bij is.. Je houd het toch biedt tegen
     
  14. Neko85

    Neko85 Actief lid

    21 jun 2013
    347
    0
    0
    NULL
    Zaandam
    Ik begrijp jullie beredenering.. maar gewoon 'omdat iedereen het doet' maakt het nog niet correct dat je je kind leert dat het mag om vuurwerk af te steken op andere dagen dan oudjaarsdag.

    En zoals ik al zei, het is goed dat er een volwassene bij was die het liet zien. Maar hij had ook 1 dag kunnen wachten en helemaal het goede voorbeeld geven...
     
  15. MamaTal85

    MamaTal85 Fanatiek lid

    13 sep 2011
    2.088
    204
    63
    NULL
    NULL
    Ik heb ook liever dat het ze goed geleerd wordt! Bij ons in de buurt alleen maar jongens van die leeftijd zonder begeleiding en hou soms mijn hart vast! Niet alleen voor de jongens maar zeker voor voorbijgangers! Het lijkt of ze geen idee hebben van de gevaren want het wordt voor fietsen enzo gegooid!
     
  16. Frietje

    Frietje Bekend lid

    30 okt 2013
    720
    0
    0
    Trying to take over the world...
    Gouda

    Dat dus! Chapeau dat je je kinderen verantwoord leert afsteken!!!

    Maar leer dan ook de regels erbij op welke dag dat moet. Al die mensen die maar schijt hebben aan de regels daar word ik zo moe van. Nu is het een dag vuurwerk verschil, wat is de volgende stap voor het overtreden van de regels??? ;)
     
  17. Scarabee

    Scarabee VIP lid

    12 dec 2010
    6.482
    1
    38
    n.v.t.
    Ik zat net een stukje op de fiets, gooien 2 kids van jaar of 7-8 (echt niet ouder want ze waren ook piepklein) een strijker naar de fietsers en die schoot zo tussen m'n benen door onder m'n fiets met een knal.

    Werd me toch kwaad van binnen.. tis dat ik acute rugklachten heb nu, anders had ik ze wel even willen vragen wat ze zich in hun hoofd halen.. of moet je je niet bemoeien met zoiets ?? Pfff.

    Ben voorstander van kinderen leren veilig iets aan te steken, ook eventueel bril op etc. Maar ze lijken hier te vergeten dat vuurwerk symbolisch iets is, en niet een gevaarlijk voorwerp om maar mee rond te gooien en naar mensen te gooien, en jezelf in gevaar brengen.

    Ben blij als de wet komt dat vuurwerk verboden wordt. Wat een rottijd toch altijd, en dan bedoel ik dus de mensen (en dus ook kids blijkbaar) die er een potje van maken, niet de mensen die er serieus mee bezig zijn.
     
  18. jomidi

    jomidi Bekend lid

    13 okt 2010
    904
    1
    0
    Je kunt ook overal een punt van maken.
    Ik kan mij het goed voorstellen, hier stuiteren ze ook om vuurwerk af te mogen steken (onder bg en met veiligheidsbril ect).

    Zoals Youp van 't Hek wel eens aangeeft: Jonge ouders vergeten dat ze zelf jong zijn geweest en weten het kinderlijke enthousiasme niet meer naar voren te halen.

    Daarbij; besef van dag/tijd is op die leeftijd helemaal niet boeiend.
     
  19. Pluisjee

    Pluisjee Fanatiek lid

    15 mrt 2012
    4.592
    20
    38
    Vrouw
    Noord Holland
    Mijn vriend heeft gister ook het een en ander in de achter tuin met stiefdochter afgestoken. Nu zijn ze al 2 uur op pad samen. Mijn stiefdochter heeft een hele hippe veiligheidsbril en steekt zelf vuurwerk af.
    Ik vind het een normale leeftijd , en goed van die vader dat die zijn kinderen het leerden.
     
  20. Be Happy

    Be Happy Niet meer actief

    En benadeel je dus met die wet niet de mensen die er wel serieus mee bezig zijn? Die er het hele jaar door naar uitkijken om 1x per jaar vuurwerk te mogen afsteken?

    Ik vind het goed dat men van jongs af aan leert hoe om te gaan met vuurwerk. Al zal dat voor de zeikerds niet meer nodig zijn in de toekomst als er zo'n wet komt. Die gunnen hun kind niet het plezier van vuurwerk, maar een doodsaaie stille oudjaarsnacht.
     

Deel Deze Pagina