wie herkent het beeld op de foto, dit is de huid van mijn kuit. het zijn allemaal onderhuidse bloedinkjes, en dus geen bultjes. het prikt/jeukt en daarnaast ga ik vocht vasthouden en krijg ik zere gewrichten. (soms koorts) Ik heb het al zo'n 12 jaar af en toe (met fases waarin ik het vaak heb) na 3/4 dagen is het weer weg. voordat jullie het zeggen, ik ben al naar de huisarts, internist, dermatoloog, immunoloog en allergoloog geweest. niemand kon de reden vinden waardoor ik dit kreeg. wel konden ze me zeggen dat het vasculitis heet. ik hoop dat iemand dit herkent! en zoja, waar komt het door?? en wat doe je eraan?
Nee sorry niet bekend mee! Wat vervelend voor je, zeker ook omdat je niet weet hoe je het kan behandelen of wat je er tegen kan doen. Succes ermee.
Wat is er al geprobeerd? Ik vind na een enkele zoekterm dat er gewoon medicijnen beschikbaar zijn, maar welke kan helpen is wel afhankelijk van de vorm (en welke vorm jij hebt weet ik zo niet, misschien weet je het zelf of kun je het uitzoeken). Zie: Vasculitis Stichting - DE informatiebron voor patiënten met vasculitis.
Zo dat ziet er best heftig uit! Jeukt het ook? Edit: Niet goed gelezen. Het lijkt me wel degelijk een soort irritatie, misschien van binnenuit. Hoe is het met je voeding?
ik heb prednison stoorkuren gehad, die hadden weinig effect. verder weet ik dus niet welke vorm het is en welke behandeling erbij aansluit, zo frustrerend! er zijn al ontelbare bloedtesten gedaan en biopten en er komt maar niks duidelijks uit
Wat vervelend zeg! Ik heb angio oedeem waardoor ik vaak opzwel, oorzaak onbekend.. ook allergologen, immunologen, dermatologen, internisten, etc.. Weet je ook dat een allergie uitgelokt kan worden door bijv warmte/kou en zelfs druk? Als ik bijv een tas te lang om mijn schouder houd zwelt mijn schouder op, zo ook als ik op nieuwe schoenen loop, zwelt mijn voetzool op.. Zo ook met kou... spring ik in een kou bad krijg ik een anafylactische shock.. Kijk eens of er een verband bestaat met warm/koud of met druk.. ook kan stress een uitlokkende factor zijn, hier is dat ook zo.. Als ik een aanval heb in mijn keel moet ik direct mijn epipen gebruiken en naar de EHBO waar ik prednison en tavegil in krijg gespoten.. ik heb al tavegil, aerius, xyzal, prednison etc in tabletvorm gehad maar krijg het er gewoon doorheen ondanks de medicatie
het komt inderdaad van binnenuit, maar het leek de allergoloog sterk dat het een voedsel allergie is. ik heb vandaag ook niets gegeten wat ik de laatste paar weken niet al zonder problemen gegeten heb.
wat kl*te dat je dit soort dingen kan hebben en gewoon niemand je kan helpen?1 is toch te gek dat met alle kennis en technologie sommige dingen toch een mysterie blijven.. temperatuur heeft hier geen invloed op, druk op zich wel. als ik een strakke broek of sokken draag terwijl ik zo'n 'aanval' krijg heb ik op de plekken waar de kleding strak zit (naden van mijn broek en de rand van mijn sokken) veel minder van deze plekken. dus in principe zou ik het kunnen verminderen door mijn benen in te zwachtelen als ik het op voel komen.. maar dan kan ik meteen niet meer goed functioneren, en het lijkt me nirt goed voor mijn bloedsomloop ahh frustrerend!
Het lijkt inderdaad veel op vasculitis. Dat heeft niets met allergieën te maken. Als alle artsen al weten dat het vasculitis is, waarom is dan niet verder uitgezocht wélke vasculitis het is?
geen idee, ik ben talloze keren naar het ziekenhuis geweest (verschillende ziekenhuisen) en allemaal komen ze er niet uit.. het helpt ook niet mee dat het na een paar dagen weer weg is en het niet levensbedreigend is (hoop ik ) dus niet belangrijk om te blijven zoeken blijkbaar.. ja nog een keer bloedonderzoek doen en nóg een biopt nemen elke keer.. maar daar wordt ik nu echt gek van, er komt nooit iets uit!
Mijn tante heeft ook vasculitis en behoorlijk ernstige vorm. Zij gaat 1 keer in zoveel tijd naar een specialist in maastricht meen ik. Dit helpt haar enorm. Ik kan wel aan haar vragen waar dat zit, misschien is dat iets voor jou?
Ik heb ook Vasculitis en er is inderdaad weinig over bekend. Bij mij komt het waarschijnlijk door de ziekte van Lyme. In Amersfoort zit er ook een specialist die er heel bekend mee is.. Blijft een lastige ziekte he omdat je niet weet waardoor je het krijgt. Ik vind het ¨enge¨ ervan dat je ook in je organen kan gaan zitten. Veel sterkte!
nu je het zegt, ze hebben wel gezien in de bloeduitslagen dag ik ooit in contact ben geweest met lyme.. hmm hoe vaak en waar heb jij het? en wat voor klachten heb je? ik vind het ook een eng idee, vooral omdat het regelmatig gepaard gaat met 'blaasontsteking' klachten en koorts.