Slaapcyclus baby overdag

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Lentekriebel, 7 jan 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Lentekriebel

    Lentekriebel Fanatiek lid

    11 sep 2011
    1.384
    0
    0
    Leuk om elkaar op de hoogte te houden en met iemand erover te kunnen kletsen. Als ik het er met vriendinnen over heb, dan vragen ze zich af waarom ik nog steeds borstvoeding geef en snappen niet dat ik die kleine niet gewoon laat krijsen...

    Respect dat je dit alles doet met een kleine er nog bij. Weet wel dat je moet, maar pfffff....ik heb aan 1 al m'n handen vol..
    Omdat wij met heel veel moeite dit wonder hebben mogen verwelkomen, heb ik altijd gezegd dat ik de tweede er meteen achteraan wil als dat ons gegund is. Nou, daar ben ik heel hard op teruggekomen. Eerst maar eens kijken hoe het met deze gaat en wanneer het makkelijker wordt, dan maar eens rustig nadenken over een tweede..:D

    Fijn dat ie vanmorgen zo goed heeft geslapen en jij wat voor jezelf en je andere kindje hebt kunnen doen, alleen jammer van die beroerde nacht... Misschien is ie nu z'n ritme aan het ontdekken (wishful thinking?).
    En de eerste prikjes....ooooh die vond ik zo zielig. Ze deden mij meer pijn dan de kleine man hoor..
    Ik hoop dat jouw zoontje er niet teveel last van gaat krijgen. Anders lekker met hem knuffelen...

    Hier gaat het tot nu toe best goed. Nadat meneer vanochtend eerst om 5.20 uur kwam voor een voeding, meldde hij zich daarna om 8.45 uur (dat lange slaapje is vrij normaal. Om 10.00 uur lag hij er weer in en na even 'gekneuterd' te hebben, slaapt hij nu lekker. Maar de 45 minuten zijn nog niet voorbij....;)

    Laat je nog even weten hoe het is gegaan met de prikjes en hoe het verder gaat? Leuk om zo even te kletsen. (Misschien dat we dat via pb kunnen doen, vallen we er ook geen anderen mee lastig :D)
     
  2. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Voed je dan uit beide borsten, want gewoon 1 borst geven mag ook. Ze krijgen dan in verhouding meer vettere melk binnen en dat zou kunnen helpen om minder snel weer hongerig te zijn en dus mogelijk ook om langer te slapen :)
     
  3. Nadine31

    Nadine31 Lid

    7 apr 2011
    71
    0
    0
    Hulpverlening
    Nijkerk
    Ik deed als ze wakker werd, hooguit 1 A 2x speentje terug, ging ze dan weer slapen: mooi meegenomen, zoniet: jammer, mee naar beneden ;). Resultaat: 9 van de 10 keer mee naar beneden. dan gewoon lekker in de box, gelukkig kon ze zich uitstekend vermaken met alles em bij vermoeidheid ging ze weer naar boven / dan wel wandelen en slapen kinderwagen. [/QUOTE]

    Deed je dan een voeding met het wakker worden? We zitten hier in zo'n ritme van wakker worden-borst-knuffelen/verzorgen-box-slapen. Of deed je dat dan op tijd?
     
  4. Nadine31

    Nadine31 Lid

    7 apr 2011
    71
    0
    0
    Hulpverlening
    Nijkerk
    Ik ga je PBen :D haha
     
  5. zonnestraaltje1981

    zonnestraaltje1981 Actief lid

    28 apr 2009
    431
    0
    0
    Groepsleidster intensieve behandelgroep
    Overijssel
    Het ging opeens zomaar beter, dus hopelijk is dat bij jou ook het geval. Toen het nog niet echt lekker ging liet ik haar ook vaak gewoon in de draagdoek slapen, dan sliep ze vaak ook een stuk langer.
    Wat verder trouwens hier ook echt hielp was haar op haar buik te slapen leggen.
     
  6. Kimmy

    Kimmy Actief lid

    25 jun 2010
    315
    0
    0
    Deed je dan een voeding met het wakker worden? We zitten hier in zo'n ritme van wakker worden-borst-knuffelen/verzorgen-box-slapen. Of deed je dat dan op tijd?[/QUOTE]


    Ik geef flesvoeding, destijds ook al. Ze zat meestal rond de 3,5 uur/4 uur. Als ze mee naar beneden ging en nog geen honger had, dus nog geen voeding maar in de box spelen, totdat ze honger kreeg of eerder moe was dan ging ze weer even slapen. Desondanks zat bleef ze altijd rond dezelfde tijd ongeveer voor de voeding komen..
     
  7. Lentekriebel

    Lentekriebel Fanatiek lid

    11 sep 2011
    1.384
    0
    0
    Eerder voedde ik uit beide borsten (1e borst ong. 15 minuten en de andere tot ie losliet), sinds een week voed ik 1 borst tot ie loslaat en dan biedt ik de tweede borst nog aan. Dit op advies van iemand van VBN.
    Helaas zonder resultaat tot nu toe. Nog steeds 2 uur tussen een voeding en hazeslaapjes...:(
     
  8. 2debaby

    2debaby Actief lid

    25 feb 2013
    409
    1
    0
    NULL
    NULL
    Hier ook over de hele dag maar 3 slaapjes van tussen de 15 en 30 minuten. Gaat helemaal nergens over.. Het mannetje is net 8 weekjes.
    Hij krijgt de fles, mag wbt gewicht al 4a5x 180cc, heeft dit vaak ook wel nodig, maar krijgt het gewoon niet in 1x weg.
    Dus Wordt wakker, krijgt een flesje van 90cc even boeren, schone luier in de wipstoel en dan langzaamaan weer een flesje van 90 cc. Zit vaak zo'n half uur à 3 kwartier tussen. Dus met voeding geven ben ik zo'n uur bezig. Probeer ik meer in 1 keer te geven, is er met drinken helemaal geen ritme meer te ontdekken en huilt hij om de haverklap. Daardoor wordt het slapen helemaal onmogelijk, krijg ik niet meer helder wanneer hij nu wil eten of wil slapen of neemt zo weinig voeding dat hij er net van slaapt en vervolgens wakker wordt voor de rest.

    ik heb gemerkt dat hij nu max 1,5 uur wakker kan zijn. Dus na de 2e fles ligt hij nog even in de wipstoel en daarna de box (houdt beide naar mijn mening echt nog te kort vol) maar moet al snel naar bed (hij valt echt niet in slaap in de wipstoel of de box).
    Daar valt hij soms in 1 keer in slaap, volgende keer heeft hij 5x z'n speen nodig en de keer daarna blijft hij krijsen, dan helpt het de ene keer om naast hem te blijven zitten en de andere keer moet hij er echt weer even uit.
    Dan slaapt hij tussen de 2 en 30 minuten, waarna hij zich de ene keer met z'n eigen handje zelf weer kan laten verder slapen en de andere keer lukt het helemaal niet meer.
    Echt om gek van te worden, geen peil op te trekken. Bij m'n eerste (die sliep ook niet zo lang achter elkaar) was er tenminste nog iets van een lijn te ontdekken.
    Bij dit kindje gaat het steeds weer mis op het moment dat ik denk een regelmaat of ritme te ontdekken wat voor hem helpt.

    Dus een gebruiksaanwijzing zou idd geweldig zijn.
     
  9. Lentekriebel

    Lentekriebel Fanatiek lid

    11 sep 2011
    1.384
    0
    0
    Lastig is dat hè? En ik maar denken dat baby's zoveel slapen...
     
  10. 2debaby

    2debaby Actief lid

    25 feb 2013
    409
    1
    0
    NULL
    NULL
    Toen ik vanmiddag helemaal gek werd dacht ik: waarom heb ik nou niet gewoon kindjes die uren slapen en tussendoor heerlijk spelen?
     
  11. Lentekriebel

    Lentekriebel Fanatiek lid

    11 sep 2011
    1.384
    0
    0
    Soms kan je er idd goed gek van worden, maar als hij dan een keer slaapt en je daarna met een schaterlach begroet als je bij z'n bedje komt...dan is voor mij alles alweer vergeten... (Let op het woordje als...:D)
     
  12. Nadine31

    Nadine31 Lid

    7 apr 2011
    71
    0
    0
    Hulpverlening
    Nijkerk

    Hahahaha! Ja, echt hè? Die zichzelf de hele dag vermaken dat je denkt: goh laat ik eens wat aandacht geven aan m'n kindje...ipv...tsjonge jonge ga es zelf spelen!! ;)
     
  13. 2debaby

    2debaby Actief lid

    25 feb 2013
    409
    1
    0
    NULL
    NULL
    Natuurlijk is bij een lieve glimlach veel weer vergeven en vergeten. Ik weet ook best dat de baby er niets aan kan doen en de oudste ook z'n aandacht wil, maar soms...
    Voelt ook niet natuurlijk een hele dag thuis te zijn. De kleinste slaapt ook heerlijk in de kinderwagen, maar wil hem toch ook een beetje voorbereiden op de overgang naar de crèche straks. Daar moet hij zich echt wat langer zelf vermaken en beter slapen anders krijgt hij het erg zwaar. Was bij de oudste ook totaal geen makkelijk eerste jaar... (Nu waanzinnig naar z'n zin daar, dus blij dat we door hebben gezet)

    Ach, iedere dag weer een nieuwe ronde/nieuwe kansen.
     
  14. Nadine31

    Nadine31 Lid

    7 apr 2011
    71
    0
    0
    Hulpverlening
    Nijkerk
    Zo is het maar net!

    Gisteren 2x langer geslapen dan normaal en vandaag ook makkelijker en bijna niet hoeven troosten! Of zou dat door de prikjes komen...haha ;)

    In ieder geval proef ik een stijgende lijn...
     
  15. Nadine31

    Nadine31 Lid

    7 apr 2011
    71
    0
    0
    Hulpverlening
    Nijkerk
    Oh ja, dat is wel anders geloof ik. Flesvoeding verteert minder snel en je ziet niet hoeveel je kindje drinkt dus een enkele keer kan hij ook gewoon zo snel weer honger hebben. Dat maakt het wel lastig...niet lastiger dan bij flesvoeding hoor, maar anders lastig ;)
     
  16. 2debaby

    2debaby Actief lid

    25 feb 2013
    409
    1
    0
    NULL
    NULL
    Ik vond het met de eerste met bv zelfs makkelijker.. Als hij dan nl duidelijk honger had hoefde ik niet eerst te rekenen of hij niet al teveel heeft gehad en hoe hij dan verder uit kan komen verdeeld over de dag.

    Hier vandaag ook weer een betere dag lijkt het. Toch nog aardig wat huilen, maar de oudste is niet zo moe en zit heerlijk (onverantwoord) filmpjes te kijken. Slapen vanochtend zowaar 40(!!!!!) minuten.
    De baby stonk net gewoon van de gebruikte Luuf en snot dat ik hem maar lekker in bad heb gedaan. Hij klinkt nu lang zo verstopt niet meer, dat lijkt wel bij te dragen in het beter slapen en beter kunnen liggen. Nog een paar slokken van fles deel 2 en hij viel tijdens het drinken al in slaap.. Nu heerlijk in z'n bedje sinds 12.12.. Ik ben benieuwd!!
     
  17. Nadine31

    Nadine31 Lid

    7 apr 2011
    71
    0
    0
    Hulpverlening
    Nijkerk
    Ja, maar ik vind dat juist lastig haha, dat er dan niet echt een duidelijke structuur in zit behalve het veilige ritme van de handelingen voor de baby. Zal wel aan mij liggen haha...ik houd ENORM van structuur :D

    Hier wordt de kleine net weer wakker na de voeding van 9.30u even boodschapjes gedaan daarna vanuit 'buggy' in zijn bedje en moest 'm wel eventjes af en toe z'n duim geven, maar verder heel rustig geslapen en geen gekrijs.

    Succes!!
     
  18. Lentekriebel

    Lentekriebel Fanatiek lid

    11 sep 2011
    1.384
    0
    0
    Dat met het structuur willen hebben heb ik nou ook! Maar idd is gereken met schema's ivm teveel voeding ook weer niet handig. Zou handig zijn als ze worden geboren, meteen naar de kast kunnen lopen en zichzelf een boterham kunnen smeren (of iig kunnen zeggen dat ze een boterham oid willen hebben)

    Dat heeft ie heel goed gedaan! Ik hoop voor je dat het idd niet de prikjes zijn, maar dat hij eindelijk z'n ritme te pakken heeft..
     
  19. Lentekriebel

    Lentekriebel Fanatiek lid

    11 sep 2011
    1.384
    0
    0
    En? Hoe is het tot nu toe gegaan?
     
  20. Lentekriebel

    Lentekriebel Fanatiek lid

    11 sep 2011
    1.384
    0
    0
    Nog een kleine update van hoe het er hier aan toe gaat tot nu toe:
    Gister heeft ie weer een paar hazenslaapjes gedaan nadat ie eerst een half uurtje tevreden in bedje lag te keuvelen (ik had hem niet ingebakerd in de hoop dat ie z'n knuistje dan zelf zou vinden en weer zou inslapen,dat was wishful thinking).
    Gister vanaf 14.00 uur niet meer geslapen, met als resultaat dat ie om 18.00 huilend bij mij in bad ging. In bad de borst gegeven (vond ik zelf een heel mooi momentje) en daarna om 19.15 als een blok geslapen en hebben we hem om 23.30 wakker gemaakt voor een laatste voeding.

    Vandaag van 6.00 tot 8.45 geslapen (dan kan ie het wel en 's nachts gelukkig ook), daarna om 11.00 weer eruit, de borst en op bezoek geweest bij een vriendin. Daar waar hij eerder lekker in de maxi cosi in de auto ging wegdommelde en dan zo een uur (of twee) ging slapen, doet ie dat nu dus niet meer. Bij mijn vriendin in bedje gelegd en ook daar 20 minuutjes geslapen en nu ligt ie alweer een uur :)$) in z'n bedje!! *klopt af* Hij keuvelt af en toe wat en dan is het weer een tijdje stil.
    Vandaag maar wel weer ingebakerd...
     

Deel Deze Pagina