Hii, Onze zoon mag aan de hapjes beginnen, nu heb ik het idee dat hij nu ook nog eens een groeispurt ondergaat. Hij is veel moe, makkelijk huilerig, maaar je denkt toch niet wat hij overdag wilt slapen...dat is een waar gevecht. Ik ben bij 3 maanden gestopt met de borstvoeding vanwege spruw, daar is hij gelukkig nu vanaf (en hij had er zelf geen last van..ik wel) toen zat hij op 7 voedingen (op verzoek was dat dus) Dit is nu mijn schema: hij weegt nu 6630 gram 7-7:30 wordt hij wakker 7:30 dun rijstebloem papbordje en rest van de fles (totaal samen is 150cc) 10:30 fruithapje (oefenhapje) 11:30 150cc 14:30 150cc dunne papfles : rijstebloem 1 schepje) 17:30 180cc 18:15-18:30 groentehapje (oefenhapje) 20:30-21:00 180cc (moet ik hem ondertussen wakker voor maken) wat zeggen jullie? Ik vind het namelijk zo moeilijk.. Nog een vraag erbij, Ik mag natuurlijk ook water extra geven, maar eigenlijk nog nooit gedaan. Wanneer zou hij dorst hebben? of wanneer heeft hij genoeg vocht binnen gehad enzo? Hij spuugt ook echt heeel veel, wij gebruiken geen spuugdoekjes, maar hydrofiele luiers, 1 per dag is vol..hij heeft er zelf geen last van... de rijstebloem in het schema is aangeraden door het cb om het spugen te verminderen, moet zeggen dat hij over het algemeen minder spuugt tips??
Je kindje is 4 maanden en je mag aan de hapjes beginnen (laat me raden,van het cb...). Het is de bedoeling dat het met 4 maanden echt om kleine probeer hapjes gaat.Een paar lepeltjes. De darmpjes van je kindje kunnen meer nog niet verdragen(het advies van de WHO staat ook gewoon nog op 6 maanden). Dus het kan ook zijn dat je merkt dat het nog te vroeg is. Maar goed,laaaangzaam aan dus. En pap en fruit en groente? Echt veel te veel om mee te beginnen.2x pap? Nogmaals met 4 maanden gaat het om BIJvoeding. Rijstebloem is overbodig.Heeft geen voedingswaarde. Je kan beter met 6 maanden pap geven. Ik neem aan dat de papfles om 14.30 ook rijstebloem is want gewone pap mag je nog niet geven. Voor nu:voorzichtig beginnen met een klein groente/fruithapje. Minimaal 3 dagen achter elkaar hetzelfde geven, dan kan je zien hoe de darmpjes reageren.
Hij lijkt me wat vaak en veel te krijgen. Dat spugen kan daar op wijzen. Er zit maar 3 uur tussen de voedingen en dat is voor 4 mnd erg weinig. Goed slapen is wel erg belangrijk voor babies. Ik zou proberen je te richten op het conditioneren van twee goeie slaapjes overdag. In de ochtend 45-60 min en in de middag bij voorkeur wat langer 1-2,5 uur. Rijstebloem heeft inderdaad geen extra waarde 7:30 180/6 9:00 fruit 9:30-11:00 slapen 11:00 180/6 13:00-15:00 slapen 15:00 180/6 18:00 groenten en aansluitend fles 22:30 fles 150/5 Geen dunne flessen maken. Fruit en groenten mogen wel maar moeten tot 6mnd geen flessen vervangen, rustig aan dus. Ik zou me concentreren op slaapjes en zuigbehoefte (langgenoeg over de fles doen en speen)
Bedankt voor je reactie, ik denk dat ik het een en ander iets duiderlijker moet verwoorden Met papfles bedoel ik inderdaad rijstebloem,..en schepje...en sochtend is het een klein bordje met anderhalve schep..dit had het CB idd aangeraden wegens het vele spugen van hem (Zelf heeft hij geen last van het spugen) en de hapjes, daarmee ben ik met goedkeuring inderdaad van het cb aan begonnen, maar wel als in oefenhapjes inderdaad. Flesvoeding is tot 6 maanden DE voeding is mij ook verteld, dus het zijn tussendoor de oefenhapjes en hij vind het heerlijk. wat heb jij aan advies over water geven? en vind je dat ik qua flesvoeding te weinig geef? (ik heb tot 3 maanden borstvoeding gegeven en hij is nu 6630 gram)
Dat slapen zou ik inderdaad graag willen, maar helaas denkt meneer daar toch echt anders over, hij doet echt muizenslaapjes...tussen de middag wil hij er nog wel eens een uur van maken. hij heeft tot 3 maanden borstvoeding gehad, dus alles was op verzoek.. en de groente en fruithapjes moet je zien als oefenhapjes..dus een paar hapjes..
Zo...ik heb alle nieuwe info nog even in het startbericht toegevoegd , ik hoop dat het nu wat duidelijker is.
Mijn dochter heeft erge verborgen reflux gehad, ik ben toen op eigen houtje begonnen met 4 maanden met hapjes (cb zei dat het mocht, hoefde niet als ik niet wilde). Ik merkte toen dat het maagzuur een stuk minder werd (vaste voeding komt minder snel omhoog) en ze smulde er direct van! Ik ben toen vrij snel naar 10u fruit en 17.00 groente gegaan en nooit ergens last van gehad. Laat je niet kisten wbt bijvoeding. JIJ bepaalt met je kindje hoe of wat. Er zijn diverse (tegenstrijdige) berichten over 4 of 6 maanden. Wil je het zelf voor de lol dan zou ik het afraden. Een kindje is er ook niet aan toe (sabbelen op handjes = ontwikkeling!) en het zijn meer Nutricia en Olvarit die anders willen doen geloven. Als je wilt beginnen, probeer zachte smaken en 3 dagen hetzelfde om te kijken of ze er allergisch op reageert. Een fruithapje/groentehapje EN fles zou ik afraden, is niet nodig. Eén moment per keer iets en niet alles dubbel.
Nog even een misverstand uit de wereld helpen: rijstebloem wordt gewoon weer dun in de maag, dus zal weinig helpen tegen het spugen. Verder voegt het absoluut niks toe qua voedingswaarde... Sluit me verder aan bij de rest. Rustig aan!
Hmm...Ik weet dat ik zelf om tips vraag, maar ik vind dat er toch behoorlijk aanvallend en stellig gereageerd wordt.. Het is toch vriendelijker om te reageren "mij is verteld dat...ik doe dit" ipv "dat is niet goed!" want daar komt het een beetje op neer. Ik ga er van uit dat degene die mij helpen bij het CB advies geven n.a.v. de info die zij weten over het algemeen en over mijn zoon. Dus als zij ipv JBPM rijstebloem zeggen tegen het spugen..ga ik die rijstebloem halen.. Ik moet je vertellen: HET WERKT! hij spuugt echt aanzienlijk minder...met een paar mindere dagen erbij, maar toch...het is minder..dus die voedingswaarde maakt ook niet uit in dit geval want het is gewoon toegevoegd aan de fles. het bordje rijstebloem..is gewoon een fles, waarvan iok een beetje uit de fles doe en een beetje rijstebloem erbij..zodat meneer wat kan wennen aan de lepel en NOGMAALS: die hapjes...zijn oefenhapjes..dus hij krijgt max 3 van die lepeltjes. Maar meneer die kijkt alles letterlijk uit onze mond en krijgt hij iets te pakken stopt hij het ook in zijn mond. Dus heb ik gevraagd (niet omdat ik het zo graag wil) of ik mocht beginnen met..en zo heeft het CB gezegt: niet voor de 4 maanden, en geef 3 dagen hetzelfde..en geef hem de tijd er aan te wennen...en het is een oefenhapje tussendoor.. tot 6 maanden is de flesvoeding DE voeding..en ik laat altijd tijd tussen fles en hapje.. Over flesvoeding gesproken..in mijn topic bericht staat dus dat ik bij 3 maanden ben gestopt met borstvoeding..toen zat ik op 7 voedingen...ik vind het dus al heel wat dat ik op 5 voedingen zit.. Dusja...Ik had liever gehad dat ik niet het gevoel had dat ik me hier nu moet gaan verdedigen maar dat jullie gewoon zonder teveel te oordelen en t bepalen wat goed of slecht is te zeggen van "goh dit was mijn situatie met spugen/na borstvoeding/eerste oefenhapjes bla bla bla..en zo heb ik het toen gedaan..misschien heb je hier wat aan" dat is iets vriendelijker, je oordeelt over niemand want niemand die het kind kent behalve ouders.. Dit moest ik echt even kwijt... Daarbij: nog altijd geen antwoord op de vraag hoe jullie het deden met water geven? hoe je wist of hij dorst had oid?
Johannesbroodpitmeel of rijstebloem? | Onrustigebaby.nl Rijstebloem is dus inderdaad niet bedoeld om spugen tegen te gaan. Het kan ook zijn dat het niet de rijstebloem is die werkt, maar gewoon het feit dat je kindje ouder is en dus de voeding beter kan verwerken. Dit was met mijn uk wel zo, die is er vanzelf overheen gegroeit. Over voedingsschema 4mnd: hier kreeg de uk toen nog volledig borstvoeding op verzoek, denk zo om de 3uur max met ook nog nachtvoedingen. Ik geef juist liever vaak kleinere voedingen, dan in 1x een plens om zo de maaginhoud niet kunstmatig op te rekken (die is bij 1jr 150ml normaal gesproken) en om een constant toevoer van voedingsstoffen naar de hersenen te houden, wat goed is voor de hersenontwikkeling. Toen we met 6mnd met hapjes begonnen at hij gewoon als wij wat aten, maar dan alleen groente of fruit. Aten wij dus aardappels met wortels, at hij gekookte wortel. At ik wat fruit, gaf ik hem ook een partje. En nu eet hij meer, maar nog steeds op de tijden dat ik/wij ook eten.
Water gaf ik hier nooit op die jonge leeftijd... Hier bood ik het aan vanaf een maand of 8 toen de 4e fles eraf ging, maar ze ging er pas noemenswaardige hoeveelheden van drinken toen ze 11 maanden was.