Ik kan hier zo moeilijk mee omgaan..

Discussie in 'De lounge' gestart door bloempjeroos, 14 jan 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Micchan

    Micchan VIP lid

    24 jan 2012
    22.458
    2.258
    113
    Vrouw
    Wenen
    Roken (en alle andere slechte dingen ;))is geen garantie dat je kindje ongezond geboren wordt, niet roken (etc.) is geen garantie dat je kindje gezond geboren wordt..

    Wel is het zo dat ik niet kan begrijpen hoe men het risico kan nemen op gezondheidsproblemen bij je kindje, ook voor jezelf trouwens.. Ik heb niet gerookt, niet gedronken, vitamines genomen, zo gezond mogelijk gegeten en dingen die niet mogen laten staan en ik denk dat de meeste hier onze situatie wel hebben gelezen.. En dan voel ik me nu al enorm schuldig, kan me niet voorstellen hoe ik me zou voelen als ik ook nog had gerookt, of gedronken of wat dan ook..
     
  2. twinkle star

    twinkle star Niet meer actief

    #242 twinkle star, 16 jan 2014
    Laatst bewerkt door een moderator: 16 jan 2014
    Beetje naïef..... Ik ken de gevolgen op lange termijn. Nu gezond betekend niet dat het zich normaal zal blijven ontwikkelen. Een kinderarts kan immers nu niks over allergieën of de ontwikkeling van de hersens vertellen. Maar dat het iets met een ongeboren kindje doet is zeker al is de grootte van de schade nog onzeker.
    Ik hoop voor jouw kindje dat die schade beperkt is. Jammer dat je het niet aan gedacht hebt tijdens je zwangerschap en nog erger.... Dat je het nu zelfs trots op lijkt te zijn!

    En je kan nu trots vertellen dat ondanks het roken en overgewicht je een gezonde zijn hebt. Maar je wist niet dat hij zonder zichtbare afwijkingen geboren werd toen je zwanger was en toen strak je ze ook gewoon op. Je hebt dus willens en wetens je kindje in gevaar gebracht. Een slechte moeder wel ik je niet noemen want ik heb geen zicht op je situatie nu maar wel een moeder met een heel slecht begin!
     
  3. Partyrocker

    Partyrocker Niet meer actief


    Ah dat hoeft niet, maar ik kan er wel slecht tegen als elke rokende zwangere over één kam geschoren wordt. Komt grotendeels trouwens ook wel door het grote aantal aan vrouwen wat "Ik mag niet stoppen want stress..." zegt.

    Maar als ik van mijzelf uitga zijn het vaak de dames die het hardste roepen dat het geen kwaad kan die er het meeste mee zitten. Als ze er niet mee zouden zitten dan zouden ze een dergelijk topic ook niet openen.
     
  4. bloempjeroos

    bloempjeroos Actief lid

    29 okt 2012
    277
    0
    0
    NULL
    NULL
    Nou meis, jij hebt er dus alles aan gedaan om je kindje gezond op de wereld te zetten! En dat is dus wat ik niet kan begrijpen aan mijn zus, dat zij bewust die risico's wil lopen die het met zich meebrengt. Ik heb stil meegelezen in je toppic, en soms met tranen in mijn ogen, wat zijn jullie sterk! en jullie dochter een echt vechtertje!
    Wat jullie nu meemaken is echt 1 van de ergste dingen die je met je kindje mee kunt maken.
    Maar weet je wat echt heel erg is, stel dat mijn zus een vroeg geboorte zou krijgen, wat ik haar echt niet toewens natuurlijk! Dan zou ik echt bij mezelf denken, heb je nu je zin:x Ze rookt nu nog anderhalf pakje op een dag, ik bijt mn tong er af, maar je loopt zo'n risico:(:(

    Je wilt voor jezelf toch alles er aan doen om je kindje gezond op de wereld te zetten? Jij hebt dat gedaan, en helaas is het bij jou om een andere reden mis gegaan, je kunt jezelf niets verwijten hoor. Sterkte
     
  5. MMarianne

    MMarianne Niet meer actief

    #245 MMarianne, 16 jan 2014
    Laatst bewerkt door een moderator: 16 jan 2014
    Ik ben nu bijna 4 jaar gestopt met roken, niet vanwege het zwanger worden of zijn maar omdat ik er klaar mee was...de knop ging om en die knop is oh zo belangrijk. Ik zeg nu ook wel eens "als ik het kan kan jij het ook" want ik ben 20 jaar een stoomboot geweest maar ik weet ook dat die knop niet zomaar om is...en dan heb ik het nog niet over de afkickverschijnselen die erbij komen kijken. Dat het slecht is weet elke roker, echt waar.

    De keren dat anderen me 'gedwongen' hebben tot stoppen hebben alleen maar averechts gewerkt, ging nog meer roken....net zoals de kilo's die ik in de loop der jaren ben aangekomen, niemand hoeft me dat te zeggen en hoe vaker iemand erover begint hoe vaker ik die zak chips open trek. Noem het zwak, noem het dom...helemaal gelijk maar zo werkt mijn brein nou eenmaal maar niet alleen bij mij weet ik.

    Ipv van oordelen en blijven schreeuwen kan je die persoon ook positief benaderen, praat er rustig over of complimenteer de ander met iets positiefs...als is het maar één sigaret die niet opgestoken wordt. Hameren ze bij kinderen en huisdieren toch ook op, dat positieve aandacht beter werkt dan negatieve aandacht...kan ook bij stoppen met roken helpen.
     
  6. tuc

    tuc Niet meer actief

    Jij naief??? Nee joh!

    Het is idd niet eens zeker dat je kindje er iets van krijgt. En al is het wat kleiner...wat maakt het uit joh..scheelt weer bij de bevalling. En als het te vroeg geboren wordt en in het ziekenhuis moet blijven kun je iig s nachts lekker doorslapen. En voor astma oid hebben ze tegenwoordig hele goede pufjes

    jeetje ik snap echt niet waar iedereen zich hier zo druk over maakt.
     
  7. Nati

    Nati Niet meer actief

    Ja, daar kan ik goed inkomen. Maar ik kan dan op mijn beurt weer niet tegen de schijnheiligheid en het goedpraten van veel rokers. Toen ik nog rookte wist ik ook donders goed dat ik gewoon hartstikke verslaafd was en mijn gezondheid naar de knoppen hielp. Iedere roker weet dat tegenwoordig. Als je dat gewoon toegeeft heb je in mijn ogen veel meer ballen dan wanneer je continu excuses zoekt voor je rookgedrag.
     
  8. Nati

    Nati Niet meer actief

    Ja, als bij een roker de knop eenmaal om is en hij/zij wil stoppen gaat dit zeker beter werken, mee eens. (En dat gebeurd hier trouwens ook, kijk maar naar de reacties in topics van de rokers, die willen stoppen of gestopt zijn.;))
    Maar waar het in deze discussie in mijn ogen om gaat is dat veel rokers juist doen of het allemaal wel mee valt en roken niet per definitie slecht is voor jezelf en je (ongeboren) kind. Dat kan ik niet bejegenen met positieve aandacht en zo iemand zal niet open staan voor bemoedigende woorden om te stoppen met roken.
     
  9. Lindangel

    Lindangel Fanatiek lid

    27 dec 2007
    3.742
    1
    0
    ik weet niet of dat helpt. Ik werk toevallig ergens waar onderzoek gedaan wordt naar dit soort zaken. Mijn collega's doen dat, ik zit in een andere tak van sport, en volgens mij hebben ze nog steeds niet de vinger kunnen leggen op wat nu de beste antirookcampagne is. Ja, inderdaad, 1-op-1 overtuigingskracht, maar zowel informatie bieden als de schrik aanjagen (fear appeals), werkt onvoldoende.

    Maar goed, ik weet ook niet wat de laatste onderzoeken op dit gebied aangeven. Zoals ik al zei: dit onderzoek doen mijn collega's.

    Het valt mij wel op dat verhalen als dat van Nati wel indruk maken. (Kan ik vanuit communicatietheorieen ook wel verklaren.)
     
  10. Partyrocker

    Partyrocker Niet meer actief

    Dat snap ik. Dat vind ik trouwens ook hoor! Al zou dat heel hypocriet vinden. Vandaag de dag MOET je wel weten hoe slecht roken is. Al is het alleen maar voor jezelf.
     
  11. MMarianne

    MMarianne Niet meer actief

    Iedere roker weet dat het slecht is, echt waar...maar als ik nog zou roken en bestempeld zou worden als slechte moeder of erger dan zou ik daar ook tegenin gaan.

    Ik hoop dat het degene die door deze topic gaan stoppen daadwerkelijk lukt maar ik was hier bijvoorbeeld niet gevoelig voor en als deze tactiek niet werkt dan zou ik niet doorgaan met schoppen naar die persoon maar het anders benaderen, zeker als die iemand je na staat. Ga eens op een rustig moment en op rustige toon een gesprek over roken aan, benadruk wat die persoon wel goed doet...bijvoorbeeld.

    Oordelen en met het vingertje wijzen is zo makkelijk....
     
  12. Mamabram

    Mamabram Niet meer actief

    Oordelen is inderdaad makkelijk, ik denk dat iemand zich machteloos voelt omdat er niet geluisterd wordt en dat je dan gaat veroordelen.

    Ik zelf ben op m'n 11de begonnen met roken. Stiekem in m'n eentje. Bij ons thuis rookte iedereen nu alleen mijn broertje nog. Ik ben dus sinds gister gestopt dankzij het verhaal van Nati. Haar verhaal kwam zo binnen bij mij dat ik nu niet eens meer durf te roken. Ik wil het ook niet meer.

    Tijdens mijn zwangerschappen ben ik gestopt, dus ik weet dat ik het kan. Ik denk dat het niet heel lang meer duurt voordat mijn zoontje het door krijgt. Ik wil hem niet hetzelfde slechte voorbeeld geven. Ik dacht altijd dat roken stoer was. Tegenwoordig ben je triest als je rookt.

    Wat ik me wel afvraag, als je hoogzwanger bent he. Haal je dan zelf he sigaretten? Ik zou me schamen als ik met een dikke buik sigaretten zou moeten kopen. En dan het roken. Deed je dat dan stiekem? Of gewoon openbaar. Werd er door je partner, ouders, vrienden of de verloskundige dan niks over gezegd?
     
  13. Mystiek

    Mystiek Fanatiek lid

    19 okt 2013
    2.646
    1.529
    113
    OV
    Confronterend. Ik zou het heel vervelend vinden als mensen over mij zouden oordelen als ik rookwaren voor iemand zou halen tijdens de zwangerschap. Dan doe je toch ook gewoon boodschappen voor je partner en jezelf? Mijn partner is ook al een tijdje gestopt, maar ik zou het echt vervelend vinden als het een probleem zou zijn om shag voor hem te halen (buiten dat ik het jammer zou vinden als hij weer zou beginnen). Dat dan laten uit pure angst voor het oordeel van onbekenden slaat echt de andere kant op.
     
  14. Nati

    Nati Niet meer actief

    Ik heb niemand hier bestempeld als slechte moeder. Ik heb wel gezegd dat ik het mijn moeder kwalijk neem dat ze gerookt heeft, omdat ik haar daardoor nu elke dag moet missen.

    Als mensen het verlies van mijn ouders door roken of de gevaren in een zwangerschap door roken bagatelliseren schop ik daar tegenaan, zeker, maar of zij wel of niet doorpaffen zal mij echt worst wezen. Mijn vader rookt nog steeds en dat moet hij vooral zelf weten. Hij kent mijn mening hierover, maar ik kan er verder niks mee en ik ga er niet eens moeite meer voor doen hem 'om te praten', want dat gaat mij toch niet lukken (zelfs niet met jouw manier, want die heb ik ook geprobeerd,, believe me!).
     
  15. Saja87

    Saja87 Niet meer actief

    Mijn moeder heeft bij mij en mijn broertje ook gerookt wij mankeren gelukkig niks! ( geestelijk niet lichamelijk niet en hebben beide een prima IQ)

    Bij de oudste heb ik tot de 12e week doorgerookt op de een of andere manier ging er voor die 12e week de knop NIET om en ook ik voelde mij schuldig bij elk sigaretje wat ik nam.

    Na de eerste echo ben ik direct gestopt.
    Nadeel was wel mijn bloeddruk ging direct na het stoppen behoorlijk omhoog ( 145/95 ) En dit dus al in de 13e week. Dit is zo gebleven en kreeg al vroeg medicatie.
    Met 32 wk zwangerschapsvergiftiging en de oudste had een groeiachterstand ontwikkeld van +- 3 wk waarschijnlijk door die te hoge bloeddruk. Ik ben uiteindelijk met 34.2 in geleid en met 35 wk bevallen door de zwangerschapsvergiftiging.
    Gelukkig deed hij het prima!

    Toen ik zwanger raakte van de 2e ben ik direct gestopt ( nadeel voor mij was ik had het enorm moeilijk met het stoppen en mijn man rookte nog ) Maar ik hield vol! Ik had op den duur zo'n trek in een sigaret dat ik alleen nog maar aan roken kon denken! En ben toen de mist in gegaan na 2,5 mnd heb ik 1 sigaret gerookt en het ergste van alles ik vond het nog lekker ook!!! En tegen het einde heb ik ook nog een x die zelfde fout gemaakt ik heb echt huilend mn moeder op gebeld omdat ik me zo verschrikkelijk voelde!

    Tja ws ben ik dan ook een slechte moeder. Of iemand die geen kind had mogen krijgen. Maar gelukkig heb ik ze wel :D
     
  16. Mamabram

    Mamabram Niet meer actief

    Ik oordeel niet, ik vraag het me af.
    Mijn nichtje bijvoorbeeld. Die heeft beide zwangerschappen doorgerookt, stiekem. Zij trok een grote jas aan een ging naar een andere stad om sigaretten te halen.
     
  17. Mystiek

    Mystiek Fanatiek lid

    19 okt 2013
    2.646
    1.529
    113
    OV
    Oh nee, ik bedoelde ook niet dat jij oordeelt. Maar gewoon de wetenschap dat íemand oordeelt, snap je? Want je hebt gelijk - mensen doen dat.
     
  18. MMarianne

    MMarianne Niet meer actief


    Jij hebt misschien niemand bestempeld als slechte moeder maar anderen wel en je mening tegenover een roker uiten mag ook zeker maar bij elke sigaret die iemand opsteekt een opmerking maken, wat sommigen hier dus doen, werkt vaak averechts....de roker anders benaderen kán helpen.
     
  19. diaan1982

    diaan1982 Fanatiek lid

    8 okt 2009
    3.212
    1
    0
    jij kan trots op jezelf zijn meid! je doet het goed.
    ben trouwens ook trots dat ik kan zeggen dat zodra ik de test zag die positief was ik gelijk gestopt ben!!
    heerlijk om te zeggen haha,was moeilijk geef ik toe maar heb een sterke wil.
     

Deel Deze Pagina