Februari mama's 2014 deel 3

Discussie in 'Bevallingslijst forum' gestart door Tigermommy, 16 dec 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. paula1984

    paula1984 Niet meer actief

    :x
    Wat een schat dat is ook lekker!
     
  2. Lilou83

    Lilou83 Bekend lid

    14 jan 2014
    688
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bij een aantal cm?? Oo.. Hmm, als ik denk aan steeds heen en weer rijden... Ik ga me bij mijn volgende gesprek maar eens goed laten informeren.
     
  3. Lilou83

    Lilou83 Bekend lid

    14 jan 2014
    688
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik zou ook het liefst thuis bevallen, maar mijn gewicht houdt me een beetje tegen... :x
     
  4. Reb

    Reb Niet meer actief

    Ohw das vervelend, bed in de woonkamer?

    Hmmmm net weer eens op de weegschaal gestaan, dat doe je natuurlijk niet bij de gynaecoloog en thuis is hij kapot. Sta nu op +8kg!

    Hier trouwens wel wat dingen besproken voor direct na de bevalling mbt suikerprikken bij de baby. Laat de rest op me afkomen :)
     
  5. Sammy88

    Sammy88 Fanatiek lid

    30 mrt 2011
    3.922
    1
    38
    den haag
    Paula jeetje! Niet leuk zeg:( pff mannen somss!! Gelukkig kan je alles uitpraten en hij zal nu ook wel zenuwachtig worden voor de bevalling!

    Ik wou ook een bevallingsplan maken maar geen idee wat ik erin moet zetten? Ik haaaaaat het bv als ze me vertellen we gaan je nu prikken of we gaan nu dit doen.. Dan ga ik hyper ventileren.. Mja beetje raar om te schrijven niet tegen me praten hahaha

    Igv spoedkzs wil ik ook niemand!! Ik word hysterisch bij de gedachte dat iedereen mn kinderen vasthoud en fotos maakt terwijl ik ze nog niet heb gezien maar ja dat weet mn man dus die mag niemand bellen haha
     
  6. Lilou83

    Lilou83 Bekend lid

    14 jan 2014
    688
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik wil dus geen bed in de woonkamer... Dan zou die volgende week (of de maandag erop) gehaald moeten worden, met pech 5 weken in de woonkamer blijven staan... Mja, ik kan er nog een week over nadenken... :D Dinsdag weer naar de vk en dan de voor- en nadelen op een rijtje zetten.

    Ik doe mijn uiterste best om op een redelijk gewicht te blijven, maar mijn gewicht blijft stijgen :$
     
  7. logo

    logo Niet meer actief

    Netjes 8 kilo! Hier het dubbele.

    Sammy kun je niet iets schrijven dat je zo veel mogelijk rust om je heen wil, geen co assistenten ofzo?

    Ik lig al lekker op bed :)
    Mijn man is even naar een werkborrel.
     
  8. paula1984

    paula1984 Niet meer actief

    Waarom? Ik weeg ook genoeg hoor:D
     
  9. Sammy88

    Sammy88 Fanatiek lid

    30 mrt 2011
    3.922
    1
    38
    den haag
    Haha dat kan helaaas niet.. Er zijn 2 gyns bij, 2 verpleegsters, kinderarts en assistenten. Heb natuurlijk veel kans op een spoedkeizersnee of veel bloedverlies na bevalling omdat baarmoeder niet meteen krimpt bij een tweeling.

    Ik lig lkkr op de bank met een theetje relaxtt
     
  10. Lilou83

    Lilou83 Bekend lid

    14 jan 2014
    688
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hahahaha :D Nou, vanwege een bed in de woonkamer. Dat zie ik totaal niet zitten... Jij wel?
     
  11. Lov23

    Lov23 Niet meer actief

    Sammy misschien eens wat voorbeelden bekijken op internet;) ik heb een boekje van het zk gekregen met vragen die ik kon beantwoorden.
     
  12. logo

    logo Niet meer actief

    O ja lastig sammy.

    Lov staat de info van jouw zkh ook op internet? Ben benieuwd.
     
  13. Lov23

    Lov23 Niet meer actief

    Wat staat er in het geboorteplan

    Wie zijn wij
    Vul uw naam en die van uw partner in en geef eventueel wat informatie over uzelf, bijvoorbeeld: hoe is de gezinssituatie.
    Maar ook als u het bijvoorbeeld prettig vindt om met uw voornaam aangesproken te worden, vermeldt u dit in het geboorteplan.
    Eventuele ervaringen vorige bevallingen
    Hoe zijn eerdere bevallingen in uw beleving verlopen? Wat vond u prettig, wat niet?

    Omgeving
    Het ziekenhuis beschikt over vijf verloskamers en twee kraamsuites. Indien beschikbaar, bestaat de moge- lijkheid om te bevallen in een van de twee kraamsuites. Ook kunt u proberen uw eigen sfeer te creëren, bijvoorbeeld door zelf de muziek
    (en apparatuur) mee te nemen die u prettig vindt. Deze zijn niet aanwezig op de verloskamers.
    In verband met de brandveiligheid mogen er helaas geen kaarsen branden op de verloskamers.

    Houdingen
    Tijdens uw bevalling is het meestal mogelijk de houding aan te nemen die u het prettigst vindt. Ook als de bevalling in het ziekenhuis plaatsvindt. In Atrium heeft u de beschikking over een bed dat in meerdere posi- ties verstelbaar is. Als u dit prettig vindt kunt u douchen tijdens het opvangen van de weeën. Ook is er een baarkruk aanwezig.
    Het is vooraf niet altijd goed te bepalen hoe u de weeën het beste kunt opvangen. In het geboorteplan kunt u aangeven of u ervaring heeft met bepaalde houdingen, of speciale wensen hieromtrent heeft. Omdat tijdens de bevalling in het ziekenhuis de hartslag van uw kindje wordt geregistreerd (CTG-bewaking), is
    het niet altijd mogelijk de door u gewenste houding aan te nemen. Tijdens het persen ligt u meestal op bed, eventueel op uw zij.

    Begeleiding en communicatie
    Het kan voorkomen dat u tijdens de bevalling te maken krijgt met een andere arts of verloskundige (dienst- doende arts en/of arts assistent op de verloskamers) dan degene die u in de zwangerschap heeft begeleid. Ook kunt u te maken krijgen met zorg- verleners in opleiding (arts, verlos- kundige of verpleegkundige in opleiding), waardoor handelingen soms twee keer gebeuren. Belangrijk is dat u op de hoogte bent van de dingen die gebeuren en dat u weet waarom ze gebeuren. Is iets niet duidelijk, vraagt u er dan gerust naar. We vinden een duidelijke communicatie tussen u, uw partner en de zorgverlener(s) belangrijk.
    Wij werken met patiëntentoewijzing. Dat betekent dat u zoveel mogelijk begeleid wordt door een en dezelfde verpleegkundige of kraamverzorgen- de per dienst. Deze één op één begeleiding is bij drukte helaas
    niet altijd mogelijk.

    Bij de bevalling
    Tijdens het verblijf op de verloskamer mag u bezoek ontvangen, in overleg met u en het personeel van de verloskamer.
    Let wel: wegens ruimtegebrek mo- gen tijdens de bevalling maximaal twee personen aanwezig zijn op de patiëntenkamer (partner en iemand anders). Overig bezoek wordt dan niet toegelaten.

    Omgaan met pijn
    Door een goede ademhaling, ontspanningstechnieken, vertrouwen en concentratie is de pijn vaak goed te hanteren. De aanwezigheid en het coachen door een vertrouwd iemand is erg belangrijk. Ook de verpleeg- kundige of kraamverzorgende kan hierin een belangrijke rol spelen.
    Een prettige houding, massages en warmte (denk aan een kruik of warme douche) kunnen helpen.
    Er kunnen momenten zijn dat dit niet meer lukt. Ook niet meer met alle tips en adviezen.

    Wensen ten aanzien van pijnbehandeling
    In het ziekenhuis is pijnbehandeling met medicijnen mogelijk. De folder over pijnbehandeling op NVOG geeft hier goede informatie over.
    Het is te adviseren om vooraf over
    de mogelijkheden na te denken. Hoe denkt u zelf over pijnbestrijding? Heeft u eerdere ervaringen? Bespreek uw wensen op dit vlak vooraf met uw behandelend arts.

    Rondom de geboorte
    De verloskundige zorgverleners zullen er alles aan doen om een bevalling zo natuurlijk mogelijk te laten verlopen. Zaken die u hierbij belangrijk vindt kunt u in het geboorteplan aangeven.
    Denk bijvoorbeeld aan:
    • De navelstreng; wie knipt deze door?
    • Foto’s; waarvan mogen foto’s
    gemaakt worden?
    • Filmen; dit mag op de verloskamers
    wel, op de operatiekamers is filmen
    niet toegestaan.
    • Placenta; wilt u de placenta zien?

    Wilt u er foto’s van? Wilt u de placenta mee naar huis nemen? Soms is het niet mogelijk de placenta mee te nemen omdat hij nader onderzocht moet worden.

    Uw baby
    Hier kunt u uw wensen rondom de baby beschrijven.
    Een aantal voorbeelden zijn:

    • Wilt u uw kindje direct na de
    geboorte bloot op uw buik?
    • Welke voeding wilt u gaan geven? Bij borstvoeding streven wij ernaar
    uw kindje binnen een uur na de
    geboorte aan de borst te leggen.
    • Wie mag het eerste flesje geven?
    • Wie kleedt het kindje aan?
    Soms kan niet aan alle wensen voldaan worden omdat uw kindje bijvoorbeeld door de kinderarts moet worden nagekeken.

    Na de bevalling
    Overlegt u met de aanwezige verpleegkundige of kraamverzorgende over het tijdstip waarop u bezoek kunt ontvangen?
    Vindt u het bijvoorbeeld belangrijk om oudere broertjes en/of zusjes als eerste te laten komen. Mag bezoek uw kindje al zien als u nog op de operatiekamer verblijft (bijvoorbeeld na een keizersnede)?
    Vindt u het prettig om verzorgd te worden voordat er bezoek komt?

    Overige Geboorteplan
    Zijn er zaken die u niet onder
    bovenstaande onderwerpen kwijt kunt of zijn er speciale afspraken met u gemaakt dan kunt u dat ook vermelden in het geboorteplan
     
  14. Lov23

    Lov23 Niet meer actief

    Dit zijn de vragen die je kan beantwoorden om zo een plan te maken;)
     
  15. Lilou83

    Lilou83 Bekend lid

    14 jan 2014
    688
    0
    0
    NULL
    NULL
    De placenta mee naar huis nemen?!?!?! Ik wist niet dat dat kon :$
     
  16. Lov23

    Lov23 Niet meer actief

    Ja hoor sommige mensen willen dat;) om te begraven onder een boom
     
  17. Lilou83

    Lilou83 Bekend lid

    14 jan 2014
    688
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bizar!

    Grappig zo'n geboorteplan. Maar ik denk dat ik op het moment zelf wel de keuzes kan maken. Ik snap dat het in geval van een ks anders ligt.

    Ik heb bij de andere 2 wel het gevoel gehad dat er aan al mijn eisen op dat moment voldaan werd. Maar thuis was wel wat makkelijker. Ik wilde bijvoorbeeld de radio aan en dat kon. In een zkh gaat dat -denk ik- niet zo makkelijk als je dit niet van tevoren aangeeft.
     
  18. logo

    logo Niet meer actief

    Super handig lov.

    Als ik niet meer antwoord ben ik in slaap gevallen. Ben zo moe. Alvast welterusten!
     
  19. Lov23

    Lov23 Niet meer actief

    Ja dat ligt ook zo aan je bevalling...en sommige dingen denk je gewoonweg niet meer aan. Ik vindt me wel handig zo'n plan;)
     
  20. inkie86

    inkie86 Bekend lid

    27 apr 2011
    982
    6
    18
    Vrouw
    Medewerkster bij de Lidl
    Goor

    jep vroegen ze ons ook:D of aan de hond geven
     

Deel Deze Pagina