Groep 1 en thuiskomen met 'stoere' woorden

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door MamavanLiv, 19 jan 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. MamavanLiv

    MamavanLiv Actief lid

    5 mei 2012
    156
    0
    16
    NULL
    NULL
    Mijn dochter zit in groep 1 en komt iedere week wel thuis met nieuwe woorden. Woorden als: poepie, scheetie, kakkie.. Die kwamen in de eerste week al. Niet echt heel ernstig zou je zeggen. Nee klopt! Maar inmiddels komt mevrouw thuis met de teksten: 'Ajoo jij bent echt dom!' Of 'Wooow, das ook kut hee!' En zo kan ik nog wel even doorgaan!
    Hoe vaak ik ook zeg dat het niet netjes is om dat te zeggen en daarbij ook de zinnen verdraai naar iets wat wel toegankelijk is voor een 4 jarige om te zeggen. Ik lijk het niet aan haar verstand te kunnen brengen, want zodra ze weer op school is geweest is haar geheugen meteen weer opgefrist met een verzameling nieuwe 'lelijke' woorden.
    Ik word er soms niet goed van!

    Hoe lossen jullie dit op met jullie kleuter-puber?
     
  2. Cinderellea

    Cinderellea Niet meer actief

    Geen ervaring. Maar denk dat ik toch wel boos zou worden op dochter. Zulke taal waardeer ik niet, zeker niet op die leeftijd. Krijgt ze al iets van zakgeld? Anders elke keer dat ze scheld een klein deel daarvan in een potje doen. Heette bij ons vroeger thuis de 'vloekenpot' en elke keer als iemand schold ging er 20 cent in.
    Anders een magneetbord waar je magneetjes op doet. Elke keer als ze scheld een magneetjes eraf halen. Als ze een hele dag of week goed gedaan heeft iets lekkers eten zoals pannenkoeken ofzo?
     
  3. Lynx

    Lynx VIP lid

    19 jul 2008
    8.696
    2.511
    113
    Hahaha wat een teksten zeg. Hoort idd niet bij een 4-jarige.
    Bij ons is; 'ben je dom ofzo' het ergst en gatverdamme. Verder idd ook de poepgrappen, maar dat hoort bij de leeftijd.
    Ik zou niet boos worden op haar, maar wel uitleggen dat het niet netjes is om dat te zeggen en dan iets noemen wat ze wel mag zeggen. Na tig herhalingen wordt onze dochter bewust van wat ze zegt en probeert ze er op te letten.
     
  4. Arevinol

    Arevinol VIP lid

    7 okt 2007
    7.759
    3
    0
    mama!
    Ik vrees dat t heel erg bij de kleuterleeftijd hoort.
    Mijn dochter weet heel goed dat die woorden stout zijn en niet mogen. Tot voor kort zei ze ze nooit (als 2 jarige begon ze er ooit mee en toen was t al duidelijk dat dat dus niet mag; sindsdien corrigeert ze mij..)
    Maar de laatste tijd begint ze er zelf ook wel mee, al durft ze echte scheldwoorden bijna niet te zeggen, maar ze zegt dat ze het op school wel doet.. ;)

    Tja, ik reageer meestal heel verbaasd, wat zeg jij nu? Wat een stout woord! Dat is heel onbeleefd, stout, niet keurig (daar was ze altijd heel vatbaar voor)..
     
  5. Athina

    Athina VIP lid

    31 okt 2007
    23.809
    3.339
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    Hier geef ik aan, dat als ze zulke 'lelijke' woorden gebruikt dat ik niet met haar praat (eerst waarschuwen). En als ze echt door blijft gaan, ga ik haar écht negeren. Dan is 5 of 10 minuten vaak al genoeg. Juist als ze weer gewoon gaat doen en ik blijf haar nog even negeren - dán komt de boodschap wel binnen.
    Verder zou ik het misschien toch ook even aankaarten op school. Vooral de wat grovere dingen. Waarvan ze vaak geen idee hebben wát ze nu eigenlijk zeggen.
     
  6. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Hmm wij hebben het gewoon verboden zulke woorden te gebruiken.
    Werkt best goed eigenlijk :)

    Wel na een klein jaar d'r eens alles laten opnoemen wat ze van ons niet zou mogen zeggen.
    Ze bleef maar doorgaan... Gemiddelde bouwvakker is er niks bij!
    En dat op de kleuterschool.. :$
     
  7. edelweiss

    edelweiss VIP lid

    24 jan 2013
    7.328
    474
    83
    Hier is het ook uit den boze hij krijgt 2 waarschuwingen reageert hij er niet op mag hij voor straf naar zijn kamer om na te denken.

    Ik tolereer het niet juist omdat het alleen nog maar erger word
     
  8. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Mja ik zag hier laatst (in ander topic) hoop mensen reageren met dat ze er maar niks van zeiden omdat het gewoon overgaat.
    Doet het ongetwijfeld ook wel... Maar ik wil niet dat mijn dochter het normaal en vanzelfsprekend vind.

    Natuurlijk heb ik er op een bepaalde leeftijd weinig tot geen invloed meer op.
    Maar ik hoop dat tegen die tijd ze zelf ook weleens nadenkt over wat ze eruit flapt :)
     
  9. pardoes

    pardoes VIP lid

    15 apr 2009
    7.655
    1.414
    113
    Tja woorden als poep en plas horen er ene beetje bij en reageer ik niet op. En dat is dom zeg of dan mag jij mijn vriendje niet meer zijn ach ja jammer dan ;). Maar vloeken of grove woorden wordt hier direct over aangesproken dat ik dat nooit weer wil horen en waarom niet en dan is het meestal klaar ;)
     
  10. Feilo09

    Feilo09 Fanatiek lid

    31 aug 2009
    1.565
    0
    0
    Logistiek planner
    Hoorn
    Onze dochter is 3 en gaat naar het kdv en komt soms ook met woorden thuis.. Van de week zei ze, mama jij hebt een kakhoofd.. :(
    Wij zeggen dan meteen dat we dat niet accepteren, en dat ze op de gang kan als ze het nog eens zegt. Eigenlijk werkt dat heel goed.

    Ze keek een tijdje geleden trouwens naar de 101 dalmatiers en cruella roept regelmatig idioot in de film. Begon ze dus ook tegen haar zusje te zeggen. Die film zetten we maar niet meer op.
     
  11. Luppy

    Luppy VIP lid

    1 dec 2007
    7.166
    2.282
    113
    Lastig hoor, hier hetzelfde. Mijn man en ik vloeken nooit, echt nooit. Het ergste dat er hier wel eens uitfloept is shit. Maar die kinderen van mij, verschrikkelijk vind ik het om aan te horen.

    Wij verbieden het, straffen ervoor, stellen alternatieven voor, maar het helpt allemaal niets. Wat je verbiedt is natuurlijk ook extra leuk. Ik hoop dat het vanzelf overgaat en blijf het tot die tijd streng verbieden. Ook als vriendjes hier komen, spreek ik die er op aan (dat maakt wel veel indruk bij mijn kinderen, dan zijn ze zelf ineens roomser dan de paus). Tegenwoordig hebben ze het al wat vaker over puntjepuntjewoorden. Dan weet ik wel wat ze bedoelen, maar dan hoor ik het bewuste woord in elk geval niet.
     
  12. pinguin72

    pinguin72 VIP lid

    7 jan 2006
    7.832
    1
    38
    Mijn kinderen weten heel goed dat ik niet van vloeken hou. Mijn zoon (7)luistert naar de radio en zegt dan " mam er zitten kleine oortjes bij hoor!" hahah hij bedoelt dan zijn zusje.
    Als ze wel vloeken zeg ik ze dat dat vooral iets is wat domme mensen doen.
     
  13. Tommo

    Tommo Fanatiek lid

    3 jul 2013
    1.741
    1
    36
    NULL
    NULL
    Ik weet nog dat mijn oudste net 2 dagen naar school was geweest en thuiskwam;
    potverdrie wat ben jij een trut.

    Ik stond m toch echt even heel vreemd aan te kijken en heb hem toen uitgelegd dat hij dat niet mocht zeggen. Terloops ook even gevraagd wie dat op school gezegd had, en ja hoor, juist het meisje waar je het niet van verwacht, engelen gezichtje, "kak"ouders en alles heel netjes en keurig, maar vloeken als een bootwerker
     
  14. Arevinol

    Arevinol VIP lid

    7 okt 2007
    7.759
    3
    0
    mama!
    Haha, sorry moet daar wel een beetje om lachen. Zie t helemaal voor me.

    Bij mijn dochter zit een meisje in de klas, ziet er best schattig uit, spierwit haar met krullen.. Schattige naam, een engeltje, zou je denken.
    Tot ze haar kakel open doet :$ Het kind kan echt alleen maar schreeuwen!
    Doet me altijd denken aan die kaas-reclame met hoe heet ze.. Marit v Bohemen, geloof ik.
    (Haha..vreselijk!)
     
  15. marjon 2

    marjon 2 VIP lid

    23 jul 2008
    13.211
    0
    36
    in mijn vel
    zo hier ook
     
  16. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.063
    3.858
    113
    Hier net zo.
     
  17. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.063
    3.858
    113
    Oh, ik weet welke je bedoelt, gelijk even opgezocht op Youtube:
    Rambol- Geweldigenoten - YouTube
     
  18. pluk

    pluk VIP lid

    13 dec 2005
    16.246
    4.479
    113
    Ligt helemaal aan het woord wat ze gebruiken.

    Er zijn woorden die gewoon helemaal verboden zijn zoals GVD en mongool (met de uitleg waarom) en bij gebruik eindigt de gebruiker een paar minuten op de trap.

    Andere woorden zoals kakhoofd, poep, stombo e.d mogen ze rustig zeggen, kookwekker aan en 5 minuten lang alleen dat woord mogen zeggen, achter elkaar. Op 1 of andere manier is de lol er dan heel snel af.
     
  19. Roozjuh

    Roozjuh VIP lid

    1 okt 2007
    18.389
    1.292
    113
    Flevoland
    hier precies t zelfde. idd komen de poep en scheet grappen voorbij. dat kan dan opzich wel. ligt beetje aan wat hij zegt. hoor hier en daar ook scheldwoorden en hij weet dondersgoed dat dat niet mag van mij. hij is dan helemaal in de school-modus en gebruikt 'lelijke' woorden wat hij van klasgenoten mee krijgt. en thuis gaat ie dan vrolijk verder tot hij erachter komt dat mama dat niet wil en dan is het 'oja dat mag eigenlijk niet' en dan stopt hij er gelukkig ook wel mee.

    tegen zn zusje is het wel eens 'jij bent echt zó dom!' of tegen mij 'ik ga je schoppen hoor!' als hij boos is. tja weenie wat hij ermee wilt bereiken maar hier krijgt ie een waarschuwing en gaat ie ermee door, dan zit ie toch echt 4min op de strafplek. mocht ook dat niet helpen zit ie 4min in de gang (dat vind ie echt vreselijk) en als dát niet helpt.. en dan heb ik t echt over een mega drama bui dat ie met alles tegenwerkt, dan stuur ik m naar zn bed en dan breekt de hell hier los :p tierend en jankend gaat ie dan naar boven, alsof ik m mishandeld heb, gillen krijzen. pff wat moeten de buren wel niet denken op zulke dagen ;). en dan ligt ie nog half uur in zn bed te janken en te roepen dat hij een andere mama gaat zoeken, en valt dan in slaap. meeste 'drama dagen' zoals ik ze noem, dan is hij gewoon moe en heeft teveel prikkels gehad en word t hem allemaal wat teveel en stort dan in(gaat dus vervelend doen)


    mijn moeder vertelde mij een keer hoe mijn eerste schooldag ging. ik kwam als 4jarig meisje thuis van mn aller eerste schooldag. had het super leuk. savonds ging ze zoals altijd voorlezen en toen zei ik 'wat kijk je me aan met je rotkop' en is ze jankend weggelopen :) ze vond het zó vreselijk dat haar lieve engeltje zulke woorden uitsprak haha. kan me nu héél goed bedenken hoe zij zich moest voelen en wat ze op dat moment dacht ;)
     
  20. tuc

    tuc Niet meer actief

    Haha sorry moet wel lachen om sommige posts, maar het is idd soms echt niet grappig.

    poep en pies ed proberen we te negeren..is niet heel vreselijk dus laat maar doen.
    Echte scheldwoorden worden wel verboden maar met zo min mogelijk aandacht
     

Deel Deze Pagina