Origineel jongensnaam, tegenwoordig meisjesnaam

Discussion in 'Babynamen' started by Tj86, Jan 23, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Tj86

    Tj86 Nieuw lid

    Jul 29, 2013
    2
    0
    0
    NULL
    NULL
    Mijn vriend en ik hebben sinds een tijdje een 'shortlist' met jongens en meisjesnamen (we weten het geslacht namelijk niet).

    Nu kom ik er net achter dat een van de jongensnamen (die ik wel heel erg tof vind), tegenwoordig als meisjesnaam wordt gebruikt.

    Het gaat om een Fries/Germaanse naam en wil hem hier niet noemen (wie weet of familie/vrienden het lezen haha), maar de naam is hetzelfde als met 'Bente'. Dit is officieel een jongensnaam, maar in NL hoor je het de laatste tijd alleen als meisjesnaam.

    Wat vinden jullie: schrappen van de lijst met jongensnamen of gewoon lekker gebruiken als wij dit een hele mooie naam vinden?
     
  2. Minki

    Minki Actief lid

    Sep 29, 2012
    220
    0
    0
    N-H
    Moeilijk beoordelen zonder naam, maar als het voor jullie goed voelt waarom niet!
     
  3. Peetje83

    Peetje83 Fanatiek lid

    Jun 29, 2011
    4,059
    2,555
    113
    Limburg
    Ik denk dat ik weet welke naam je bedoelt. Ik hoorde deze naam voor het eerst als jongensnaam en daarna pas als meisjesnaam. Ik vind het voor beide kunnen. Daarbij, als het voor jullie dé naam is, gewoon doen!
    Al kan ik t mis hebben met de naam natuurlijk.
     
  4. Peetje83

    Peetje83 Fanatiek lid

    Jun 29, 2011
    4,059
    2,555
    113
    Limburg
    Mmm beter lezen peetje. Ik dacht de naam klinkt als bente, maar het is gewoon een voorbeeld van een naam die ook origineel als jongensnaam is.
     
  5. ikkie97

    ikkie97 VIP lid

    May 7, 2011
    10,935
    3,945
    113
    Ik vind Bente wel echt een meisjesnaam, zowel in NL als bijv in Denemarken komt de naam eigenlijk alleen voor als meisjesnaam. Kan best dat het van oorsprong een jongensnaam is maar wordt tegenwoordig echt niet meer zo gezien. Ik zou dat dus wel raar vinden. Misschien dat het met jullie naam meevalt maar dat kan ik zo niet zeggen.
     
  6. Amarens

    Amarens VIP lid

    Dec 24, 2009
    11,522
    3,770
    113
    Ja, tja, moeilijk... Wij vinden Nikita echt heel mooi voor een jongen maar hebben deze toch niet gebruikt en daar heb ik nog steeds een beetje moeite mee.
     
  7. Me26

    Me26 Fanatiek lid

    Sep 29, 2012
    4,746
    719
    113
    ??? Als je deze vraag stelt moet je toch echt de naam vermelden anders kunnen we er niets mee.
    Vind Bente trouwens echt voor meisje.
     
  8. lorreke

    lorreke VIP lid

    Sep 10, 2013
    5,298
    394
    83
    Bente en nikita vind ik beide voor een meisje
     
  9. Cinderellea

    Cinderellea Niet meer actief

    Is wel een beetje lastig zonder naam..
     
  10. Fides

    Fides Fanatiek lid

    Jul 29, 2013
    2,139
    22
    38
    Gewoon doen.

    Er worden tegenwoordig zoveel jongensnamen aan meisjes gegeven, dat er straks geen 100% jongensamen meer overblijven (grapje) ;)

    Maar het is wél zo, bijv : Mees, Finn, Quinn, Sem, Pim, Keanu, Tommie, Dante, al deze namen ben ik ook al voor meisjes tegengekomen.
     
  11. Lenaroos

    Lenaroos Niet meer actief

    Is de naam Jente? In Friesland en Scandinavie word die naam regelmatig aan jongens gegeven.
     
  12. moesje1

    moesje1 Bekend lid

    Dec 18, 2013
    595
    0
    16
    NULL
    NULL
    Mmm ligt echt compleet aan de naam...
    dus voor nu geen idee
     
  13. wendy339

    wendy339 VIP lid

    Oct 27, 2010
    9,739
    1,060
    113
    Tsja lastig..
    Ik vind bijvoorbeeld Bente een echte meiden naam kwa klank.

    Maar onze zoon heet wel Dani en die word ook voor beide gebruikt (al vinden wij het dus een 'jongens' naam). Het is ligt dus echt aan de naam..
     
  14. ikkie97

    ikkie97 VIP lid

    May 7, 2011
    10,935
    3,945
    113
    Dat klopt, maar aangezien Jente in het Noors 'meisje' betekent zou ik hem persoonlijk niet gebruiken voor een jongen. Vind het overigens een hele mooie naam...voor een meisje..
     
  15. Yc86

    Yc86 Actief lid

    Jul 15, 2012
    295
    0
    16
    Zuid-Holland
    Lastig, ligt echt aan de naam..

    Zo wouden wij de naam S.a.m voor ons meisje maar toch veranderd omdat de meeste het associëren met een jongen, en we het vervelend vinden als mensen denken dat het om een jongen gaat als ze de naam zien.
     
  16. LA85

    LA85 Fanatiek lid

    Apr 25, 2013
    2,018
    1
    36
    NULL
    NULL
    Ik zou het gewoon doen denk ik..
    Het is zoals met Ashley, Logan, Morgan, Finn etc. jongensnamwn en toch veel gebruikt voor meiden tegenwoordig.
     

Share This Page