Goedemorgen allemaal, Ik zie dat in het verleden dit onderwerp wel vaker is gestart. Maar die zijn al niet meer actief. Het is een persoonlijke vraag maar wat houden jullie als gezin aan het einde van de maand over? En dan bedoel ik het bedrag waar benzine en boodschappen ook al van af is gehaald. Ben benieuwd. Ben een twijfelmuts qua wat wij overhouden in de maand. Dus een beetje vergelijk is dan wel fijn. Wij houden zoals het nu lijkt 500 euro over per maand als we de boodschappen en benzinegeld er vanaf halen. Liefs.
Dan heb je mazzel Als wij geluk hebben houden we 10 over hahaha Mijn man werkt in de detailhandel (tot 1 april, dan is hij zijn baan kwijt) en ik zit helaas in de WW. We moeten rondkomen met weinig maar het lukt. We kunnen ook nog redelijk wat sparen en leuke dingen doen. Maar zonder gekke dingen (gewoon normaal eten en normale uitstapjes) blijft er eigenlijk bijna niets over.
500 euro is echt geen slecht bedrag, als daar de boodschappen, benzine en onvoorziene kosten vanaf zijn. In principe zou je dus 500 euro op de spaarrekening kunnen zetten?
Niets maar dat komt omdat wij een eigen zaak hebben en iedere maand afgepast genoeg eruit halen. We komen dus niets te kort en houden niets over.
Volgens mijn berekeningen zouden we per maand zo'n 600 euro over moeten houden, maar ik geef ergens toch teveel aan uit. We zitten nu op 300 euro die we overhouden. Toch maar weer eens alle bonnen gaan bewaren.
Wij met 5 mensen 3 bijna 4 kids 2 volwassenen hond kat houden wij iets van 800 a900 over 500 naar de spaarrekening derest gaat op aan huis/kleding/speelgoed ofzo.. Soms houden we wel minder over hoor.. Als er iets stuk gaat of extra rekening ofzo.. Nu moet bijvoorbeeld de auto naar de garage maar zitten we tergelijke tijd met een verbouwing .. Dus hebben we nu wat minder over te sparen.. Volgende maand weer...
Niks... (man fulltime baan, ik ongewild werkloos, geen ww meer) Hoop dat ik gauw de 'huisvrouwentoeslag' krijg, dan komen we iets ruimer uit. Bezuinigen kan op dit punt niet meer, zou niet meer weten waarop.
Wij niet veel, sinds kort geen baan. Man wel een goede baan. Maar we hebben een veel te dure hypotheek, die is met maar 1 inkomstenbron moeilijk af te lossen.
Je houdt 10 euro over maar kan wel sparen? Of bedoel je dat je dat overhoudt nadat er geld naar je spaarrekening is gegaan? Ik denk niet dat TS dat bedoelt Wij houden ongeveer 800 euro per maand over. Daarvan gaat er 350 naar de spaarrekening voor het aflossen van de hypotheek, 40 euro naar de spaarrekening van de kinderen en 250 euro naar onze eigen spaarrekening.
Mijn man en ik hebben geen gezamenlijk potje. We hebben de kosten verdeeld (de een betaalt de hypotheek, de ander gas, electra, vve etc) en boodschappen betalen we om en om (verdienen allebei ongeveer evenveel) Ik zat laatst te zeiken dat ik niks overhield, maar toen ging mijn man om me te helpen al mijn vaste uitgaven op papier zetten tegenover mijn inkomsten en toen bleek dat ik elke maand eigenlijk 800 euro op mijn spaarrekening zou moeten kunnen zetten. Maar dat kan ik niet. Met andere woorden; ik shop iets te intensief. Bedenk me voortaan trouwens wel 2x keer voordat ik ga zeuren. Nu weet ie wat ik aan kleding, schoenen en schoonheidsspecialiste enzo wegsmijt elke maand
Hoezo moet je twijfelen over wat je overhoudt per maand? Zoiets kan je echt niet met anderen gaan vergelijken. Dat verschilt per situatie. Komt op mij eerder over als 'eens kijken wie het beter of slechter heeft'
Niks ofja bijna niks. ik ben ongewenst werkeloos . hier krijg ik ook de algemene heffingskorting , is toch weer 106 euro
Hier varieert het van 600 tot 1000 euro per maand, doe zelf thuiswerk en dan ligt het er maar net aan hoeveel uur ik daarin heb gestopt.
Verschillend. Deze maand ws. 500, op de spaarrekening, vanwege extra uitbetaling van manlief. Maar, daarna weer maanden net aan uitkomen. Tenminste, we sparen wat voor de kids (50 euro p.p max. en 25 minimaal, wat we kunnen missen. Wij sparen slecht, er gaat de laatste tijd steeds iets stuk, auto heeft geld gekost, nieuwe wasmachine, motor moet vervangen worden (we gaan er eentje van 13.000 kopen haha, nee hoor, geintje, zou mijn man graag willen, maar we gaan er max. 1500 aan uitgeven )Mijn man heeft echt vervoer nodig wegens onregelmatige werktijden. Twee jaar geleden hadden we 700 meer te besteden per maand. Maar wegens ernstige bezuinigingen bij manlief, en huur die omhoog is gegaan, hebben we dat niet meer. We zijn nu al blij dat we niet achter lopen met rekeningen etc. Dan slaap ik iig. Ik zou NOG beter slapen met een vette spaarrekening, maar helaas, dat zit er niet in. Ik werk overigens ook, maar we houden gewoon niet veel over wegens hoge lasten. Het leven vind ik soms echt zwaar als het om geldzaken gaat. We pinnen iedere maand 4 a 5 keer 80 euro (ligt aan de maand) en stoppen dat in enveloppen met de datum van t/m (za-za). Ik heb dus altijd geld liggen voor boodschappen. Dat geeft echt rust merk ik. Niet steeds als een malloot die rekening checken en ik geef bewuster uit.