Oppassen

Discussie in 'De lounge' gestart door Partyrocker, 30 jan 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Partyrocker

    Partyrocker Niet meer actief

    Hoe vaak past er iemand op jullie kind? En wie doet dat dan? Je moeder, sm of bijv. zussen of iets dergelijks?

    Weet je wat ik grappig vind namelijk;

    Voor dat mijn zoon geboren was, wierp iedereen zich altijd op als oppas, maar nu hij twee is. Is dat nog eens vies tegen gaan vallen.
    Mijn sm past graag en dat vind ik echt heel fijn, maar mijn eigen moeder is er toch een stuk moeilijker mee als verwacht.
    Heeft vaak geen zin, is moe, moet nog veel doen en ik ben daar best wel teleurgesteld over. Niet omdat ik de drang heb om mijn zoon zo vaak mogelijk te dumpen, maar gewoon... Wanneer we eens wat gaan doen is het ook leuk als hij eens bij zijn andere oma kan spelen.
    Wij zijn laatst zelfs beiden geweigerd (om te logeren wann mijn man een nacht weg was) omdat ze teveel moest doen ivm een aankomende verjaardag. :(. Iets wat ik totaal niet van mijn moeder gewend ben overigens, maar ik ga haar ook niet dwingen.
    Wat nog vervelender is, is dat mijn man graag heel graag door laat schemeren dat zijn moeder 'beter' is op dit vlak en regelmatig vraagt of mijn moeder geen zin heeft in haar kleinkind. Terwijl dat natuurlijk onzin is, want ze is ook stapelgek op hem. Alleen ze komt wel minder vaak langs bij ons, terwijl ze veel dichterbij woont en mijn sm doet dit natuurlijk wel. En idem wbt het oppassen.

    Dus. Het topic begon als een vraag, maar is eerder een verhaal geworden. Maar ik weet niet hoe ik er mee om moet gaan? Heb geen zin om het met haar er over te hebben, geen zin om daar ruzie over te krijgen. Maar het steekt mij ergens wel dat mijn sm een 'makkelijkere' oma is op dat vlak.
     
  2. popje

    popje VIP lid

    20 jul 2006
    7.339
    269
    83
    NH
    Mijn ouders hebben op beide kinderen gepast tot hun 4de jaar elke donderdag. ( toen gingen ze naar school/nu gaan ze naar de BSO)

    Dinsdags past mijn oom op ( als ik een vergadering heb)

    Als wij een avondje weg gaan in het weekend gaan ze meestel naar mijn ouders. Maar als mijn ouders weg moeten of niet kunnen hebben wij een oppas meisje (17 jaar) of een jongen (16 jaar) die hier komt oppassen.
     
  3. Dreamer

    Dreamer VIP lid

    17 mrt 2011
    6.155
    33
    48
    Uhh hier is ze meestal bij mijn moeder of mijn oma.. Schoonouders hebben eigenlijk weinig tijd... Volgende maand gaat ze voor t eerst logeren en dat valt me eigenlijk nu al zwaar.. Zullen ook wel hormonen in meespelen :p
     
  4. Skatje

    Skatje VIP lid

    10 dec 2008
    9.026
    165
    63
    Vrouw
    Gastouder
    Arnhem
    Hier andersom, sm woont veel dichterbij, maar de kids zijn daar nog nooit geweest zonder ons. Haar huis is een takkezooi. En als ik haar hier laat oppassen, wil ze niet van de trap met de kinderen..

    Dus als we oppas nodig hebben, vragen we mijn ouders. En die moeten een uur rijden. Of ze gaan daar logeren, dat kan ook. (Alleen de baby gaat niet zonder mij logeren, die krijgt nog bv)
     
  5. IH5

    IH5 Niet meer actief

    Ik vind het wel goed dat je moeder er eerlijk over is eigenlijk.

    De ene heeft wel zin in de verantwoordelijkheid voor kleine kids, de andere minder.
    Dat maakt haar geen minder goede oma.
     
  6. guus

    guus Fanatiek lid

    20 mrt 2012
    2.083
    0
    0
    in het koude noorden
    wij hebben inprinciepe maar 1 echt oppas mijn ouders, maar goed het is op 1 hand te tellen hoevaak we weg geweest zijn. al logeerd ze er wel bijna elke vrijdag maar dat is omdat opa dat graag wil.
     
  7. Pluisjee

    Pluisjee Fanatiek lid

    15 mrt 2012
    4.592
    20
    38
    Vrouw
    Noord Holland
    Mijn schoonmoeder leeft niet meer. Maar ik heb een echte en een stiefmoeder.
    Nu is het nog bij me stiefdochter want ik heb nog geen eigen kindje.
    Maar mijn stiefmoeder haalt stiedochter elke dinsdag en donderdag uit school en daar blijft ze dan 2 uurtjes dan ben ik klaar.
    Als ons kleintje is geboren gaat mijn stiefmoeder elke vrijdag op mijn kindje passen.
    Mijn echte moeder is iets meer als jou moeder en zie ik het niet doen...

    Als wij in het weekend wel eens weggaan past mijn nichtje op of schoonzus of stiefmoeder.
     
  8. Aylen

    Aylen Niet meer actief

    Lastig is dat he? Mijn man vind dat ook jammer, dat zijn ouders daar niet zo makkelijk in zijn. Mijn ouders passen twee hele dagen (!) in de week op wanneer we aan het werk zijn, maar zijn ouders doen het niet of durven het niet. Dan willen ze dat mijn man erbij blijft :p

    Ik denk dat het wel bij trekt wanneer onze zoon ouder is. Mijn schoonouders zijn beter met iets oudere kinderen. Zou dat bij jou moeder ook zo kunnen zijn? Dat ze nu nog niet zo'n klik heeft met jouw zoontje omdat hij nog zo jong is?
     
  9. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.212
    35.979
    113
    Hier eigenlijk nooit iemand. Ik heb daar laatst ook een topic over geopend dat ik daarin erg teleurgesteld was, want iedereen riep dat ze dat wel wilden doen, maar in de praktijk komt het er nooit van en zijn ze altijd te druk.
     
  10. Partyrocker

    Partyrocker Niet meer actief

    O maar dat vind IK niet hoor, maar mijn man denkt daar soms anders over. Ik zou er oorspronkelijk ook niet zo mee zitten als hij zichzelf er niet zo over uit zou laten. Al vind ik het wel jammer natuurlijk, vind het ook leuk als ze hier wat vaker langskomt of ook wel eens wat tijd met mijn zoon alleen doorbrengt.

    Maar misschien komt dat omdat ik graag zie dat mijn moeder net zo'n band krijgt met mijn zoon als ik heb met mijn moeder haar moeder. Mijn oma dus :D. Ik sliep daar echt regelmatig als klein kind en zelfs nu heeft ze regelmatig nog haar jongste kleinkinderen te logeren. Dat vind ze gezellig haha.
     
  11. lovewinnie

    lovewinnie VIP lid

    13 jan 2007
    16.251
    790
    113
    tilburg
    Alleen bij nood aan de man als ik bijv naar ziekenhuis moet dan past mijn zus op ( kinderen zitten op zelfde school)

    Voor dagje uit hebben wij vaste betaalde oppas.

    Zo'n 1x per jaar logeren ze bij schoonouders en dochter wel is bij mijn zus
     
  12. nicole18

    nicole18 Fanatiek lid

    20 nov 2013
    4.614
    1.155
    113
    tsja van de ene kant idd goed dat ze eerlijk zijn, niet dat ze ja zeggen en vervolgens stik chaggie met jou kids zitten...

    hier is het andesom, sm laat alles vallen als haar kleinzoon kan komen, zegt alles af en alles en iedereen moet plaats maken... ook niet de bedoeling toch...

    ik probeer het een beetje gelijk te houden tussen mijn ouders en schoonouders, maar heb liever dat ie naar mn eigen ouders gaat;)
     
  13. Yanna

    Yanna Actief lid

    7 aug 2013
    295
    6
    18
    Uh, eigenlijk hebben wij (bijna) nooit oppas helaas. We hebben geen familie in de buurt. Als we echt dringend een dag oppas nodig hebben kunnen we de kids bij mijn ouders of schoonouders brengen maar dan zijn we een uur onderweg. Tot nu toe zijn we nog nooit een dagje samen uit geweest zonder kids.
    Naar de tandarts/kapper/dokter gaan ze mee. Naar verjaardagen gaan we apart of de kids gaan mee.
    In een noodgeval klop ik bij 1 van mijn buurvrouwen aan, en daar zou ik ook een babyfoon kunnen neerzetten. Maar tot nu toe niet vaan voor gekomen.

    Ik mis het wel vaak, die vrijheid maar ja. Een oppas is ook nog niet echt handig hier, omdat de jongste eigenlijk wel rond de 3 á 4 uur nog wil drinken, dus ook 's avonds ben ik best gebonden aan huis.
     
  14. Partyrocker

    Partyrocker Niet meer actief

    Dat doet mijn sm dus ook. Hij kan echt ALTIJD komen. Super natuurlijk en mijn zoon vind het ook gezellig, al vind het zelf prettiger als hij naar mijn ouders gaat. Het is minder ver bij ons huis vandaan, heeft het daar ook naar zijn zin etc. En tsja... het zijn toch je ouders heh :p Daarbij boteren ik en sm niet altijd even goed. Dus dat werkt ook mee, maar dat maakt haar natuurlijk geen mindere oma hoor en daar hoeft mijn zoon ook niets mee te maken te hebben.
     
  15. sidmick

    sidmick VIP lid

    23 jun 2008
    17.804
    4.190
    113
    Mijn moeder past 2 dgn per week op. Dit was altijd 1 dag per week maar doordat de jongste door zijn gezondheid niet naar het KDV mocht zijn dat er 2 geworden.
    Als we ergens anders oppas voor nodig hebben hebben we gelukkig veel mensen beschikbaar. mijn vader, mijn s-ouders, mijn broertje en schoonzus, 3 zwagers en schoonzussen aan mijn man's kant, 4 vriendinnen en in nood de buren. Oppas is hier dus echt nooit een probleem
     
  16. DarkAngel25

    DarkAngel25 VIP lid

    6 jul 2011
    7.732
    1
    38
    Ik ben thuisblijfmoeder, dus heb zelden oppas nodig. Mocht ik ergens een afspraak hebben, gaat mijn dochter in principe gewoon met mij mee. Als het anders is, past mijn moeder vaak even op.
    Binnenkort gaat mijn moeder 9 dagen lang oppassen :(:(
     
  17. 2de leg

    2de leg Fanatiek lid

    24 jan 2014
    3.053
    476
    83
    NOP (Flevoland)
    Ik zou er niet teveel over piekeren.

    Mijn sm woont bij ons in het dorp, 2 minuten fietsen, dus als er iets is vragen wij eigenlijk altijd of zij wil oppassen.
    Maar ze moeten dan altijd naar haar huis toe.
    Waarom weet ik eigenlijk niet, nooit gevraagd ook hoor.

    Mijn ouders passen graag op als het kan, maar die moeten 3 kwartier rijden en mijn moeder is ernstig ziek, dus dat kan niet altijd.
    Overigens is mijn mams bij de bevalling en mijn paps past dan op de kinderen.

    Hier zijn ook nog ex-schoonouders in beeld. (Mijn ex niet of nauwelijks trouwens)
    Daar hebben we een hele goede band mee en daar gaan ze regelmatig logeren.
    Zij moeten ruim een uur rijden, maar bieden altijd aan om ze dan te brengen en te halen.

    Het verschil in alles is dat de band met mijn mams pas gekomen is toen mijn ex en ik uit elkaar gingen. Daarvoor keek ze amper om naar ons. Maar toen ik opbelde om van de scheiding te vertellen bood ze ons gelijk een stel slaapkamers aan en uiteindelijk hebben mijn kinderen ruim een jaar bij hun in huis gewoond. En dat had ik nooit verwacht. Mijn mams riep al tijdens de zwangerschap van de 1ste, ik wordt geen oppas oma hoor, terwijl ze wel 4 dagen in de week op haar buurjongen paste (dit is 10 jaar terug inmiddels).

    Dus misschien komt het allemaal wel.

    Ik zou wel bij je man aangeven dat je het niet leuk vind dat hij zo over je moeder praat. Allicht dat hij het niet eens bewust doet.
    Ik vroeg mijn vriend laatst of hij de kinderen bij mijn ex-schoonouders wou ophalen (autorijden gaat niet zo lekker meer) en toen zei hij, ik weet helemaal niet waar die wonen.
    Toen dacht ik, hoe kan dat nou, we komen daar zeker elke maand. En pas toen besefte ik dat hij eigenlijk nooit meegaat. En niet eens bewust ofzo.
     
  18. Partyrocker

    Partyrocker Niet meer actief

    Ik ben trouwens ook tbm hoor. Dus doordeweeks heb ik sowieso vrijwel nooit een oppas nodig. Het gaat vaak om een dag in het weekend en dat één keer in de maand. Of een vrijdagavond als hij al op bed ligt voor een uurtje. Of sporadisch een nachtje logeren.
     
  19. 2de leg

    2de leg Fanatiek lid

    24 jan 2014
    3.053
    476
    83
    NOP (Flevoland)
    Oh ja, en verder heb ik de buurvrouw die ik altijd even kan aanschieten (doet zij bij mij ook).
    En 2 deuren verderop woont een ouder echtpaar (soort opa en oma) dat ook graag een paar uurtjes oppast.
    En voor langere periodes heb ik een vriendin die ik altijd wel kan bellen.

    Genoeg opties dus.
     
  20. lin80

    lin80 Fanatiek lid

    7 apr 2008
    2.798
    1
    0
    Tja, de ene oma heeft nu eenmaal meer zin om eens op te passen dan de ander. Ik zou persoonlijk dus gewoon genieten van je schoonmoeder die het graag doet en zie het maar als een gemis voor je eigen moeder. Ik begrijp alleen niet waarom jouw man het je er zo graag in lijkt te wrijven, jullie zijn geen kleuters meer toch? Daar zou ik dus zeker eens een volwassen gesprek over aangaan en duidelijk maken dat je daar niet van gediend bent. Verder gewoon blij zijn dat wanneer het nodig is jullie iemand hebben die graag op past. Jouw moeder is echt niet de enige die zo is hoor, er zijn best wat opa's en oma's die het oppassen als "zwaar" ervaren en het dus liever niet doen.
     

Deel Deze Pagina