Onze oudste dochter had ook een erg kort lontje tot ongeveer een jaar geleden. Ik had echt periodes dat ik er niet naar uitkeek om haar bij me te hebben, bv als het KDV gesloten was gedurende een week toen ik thuis was na de geboorte van de jongste. Ze kon echt zonder reden (in mijn ogen) ontploffen en op de grond liggen krijsen en stampen. Ze was een late (duidelijke) prater en hoewel ze er enorm op vooruit gegaan is, praten de meeste van haar leeftijdsgenootjes en pak duidelijker en gestructureerder. Maat hoe beter ze kon praten, hoe kalmer ze werd. Dus we denken dat het bij haar een frustratie was omdat ze zich niet goed kon uitdrukken...
Hier een meisje dat bij vlagen heel boos en driftig kan zijn - zoals ieder kind lijkt mij. Nu ook weer behoorlijk heftig. Maar wat goed helpt is even stoppen met alles (bijv tv uit als het daar om ging, even geen eisen stellen, niet boos terug doen etc), bij haar gaan zitten en rustig met haar blijven tot ze kalmeert. Dan aaien en troosten en direct bespreken wat er gebeurde. Goh wat was jij boos zeg, waarom was dat? Ja, vervelend he, als het niet gaat zoals jij wilt. Ik snap dat hoor, etc. (Telkens adempauze zodat ze haar woordje terug kan doen.) En dan de "les" die je wilt leren: maar je moet niet zo drammen hoor, dat is helemaal niet leuk, soms mag iets niet of soms willen wij ook iets doen (oid). En natuurlijk niet haar zin geven daarna, of alleen een beetje, en een beetje niet. Tegelijkertijd in het algemeen zo veel en vaak mogelijk haar goede gedrag benoemen en belonen. En ook de echte consequenties steeds benoemen: omdat jij zo snel je jas aan had, is er nu nog tijd voor de speeltuin! Misschien nog nuttig, succes ermee!
Misschien is how to talk to kids iets voor jullie? Ze geven ook cursussen door t hele land. En omdat je je best wilt doen om het goede te doen voor haar ben je een super mamma!
Tijdens het surfen stuitte ik toevallig op deze pagina: Temperamentvolle kinderen en deze Workshops Misschien iets voor jullie?
Kirrebir, geweldig! Dank je wel! Die beschrijving is precies onze meid Wat fijn ook dat ze ook de positieve kanten benoemen (het wakkere, opmerkzame, lieve en gevoelige). Ik ga deze vanavond meteen aan mijn vriend laten zien! Soefdeboef, die kende ik nog niet, klinkt wel goed Moniponi, dat is idd goed advies. We proberen het vaak wel zo te doen, maar het is soms wel lastig hoor. Ons meisje is gisteren op bezoek geweest bij het pasgeboren meisje van mijn beste vriendin. Oh,oh,oh... Ze vond het superlief en spannend... En toen sloeg de bui om. Ik gaf haar even de ruimte om te kalmeren en vroeg toen wat er was. We hadden gezegd dat het meisje heel lief was en dat ze haar wel mocht vast houden (had de moeder al gezegd). Onze meid dacht dat ze helemaal alleen met de baby mocht rondlopen, en was hevig teleurgesteld toen ze heel voorzichtig met haar op schoot mocht. Ze reageert dus vrij heftig, maar er zat zo'n droppie onder. Note to self, even vragen wat er is.
Voor de zekerheid : heb je gezien dat ze het in 4 blogs beschrijft? De eerste is algemeen en in de volgende 3 gaat ze wat dieper in op een paar kenmerken.
Jazeker, ik heb meteen haar blokjes doorgenomen Wat een leuke mama ook Lekker praktisch! Ik denk dat vriend en ik maar eens in zo'n cursus moeten investeren. Nu vriend nog meekrijgen.