Mn vriend heeft 1,5 jaar geleden een ongeluk gehad en daar heeft hij een groot litteken aan over gehouden in zijn gezicht en hals. Nu is hij vorige maand bij de plastisch chirurg geweest, een consult van 15 min waarbij de pc heeft gekeken og het nog verder gecorrigeerd kan worden. Dat kon en hij moest een afspraak maken. We hebben dus alleen een gesprek gehad van 15 min. Krijgt hij net de rekening.... 355 euro! Voor een consult van 15 min waarbij er alleen gepraat is??! Dat kan niet kloppen toch? Dat zou betekenen dat de beste man 1200 euro per uur verdiend? Morgen maar eens bellen want dit kan toch niet kloppen?
Te belachelijk voor woorden. Daar zou ik ook even achteraan bellen. Zowel t ziekenhuis als de zorgverzekeraar.
Dat is echt idioot hoog inderdaad! Een consult bij een gemiddelde specialist in het Zh kost voor 10/15min 50/80 euro. Inderdaad even bellen morgen..
Hebben ze daar een opleiding van bij het loi/nha/nti? Laat mij per direct omscholen. Wat een bedrag zeg. Wat fijn dat het gecorrigeerd kan worden bij je vriend.
Zo de knetters! Voor dat bedrag kom ik ook wel even een kwartiertje kijken staat er in de omschrijving alleen consult? Gek hoor.. Wel fijn dat je vriend geholpen kan worden.
Belachelijk!!! Maar ben bang dat het klopt.... Maar je kan nog beter tandarts worden hoor.... Zoontje van toen net geen 2 wilde per se ook in DE stoel zitten... Ik zet hem er in en na 3 sec roept hij "zo, kaar!" En vervolgens valt er een rekening van 35,- in de brievenbus (volgens de assistente werd hij toch vergoed ).
haha dagje werken per maand en dan lekker luieren! Ik WIST wel dat ik iets verkeerd deed! maar zou het idd even checken. En als het klopt gelijk maar even vragen of hij nog personeel nodig heeft. Neem aan dat zijn secretaresse dan ook wel een lieve duit kan verdienen
De specialist houdt daar nog geen tiende aan over. Als jij in een uur 6 bekeuringen à 60 euro uitschrijft, is 360,- toch ook niet jouw uurloon. De bedrag op de rekening is onderhandeld door ziekenhuis en zorgverlener.
Of een advocaat Mijn man had een probleem met zijn vorige werkgever. Tien minuten een advocaat om raad gevraagd >> een rekening van 200,-. Stelletje geldrovers zijn het allemaal.
Dat is natuurlijk een vergelijking van een kont met een appel he... dat snap je zelf hoop ik ook, dat is hetzelfde als; "Als jij in de supermarkt elke 10 minuten voor 300 euro aan boodschappen verkoopt is 1800 euro toch ook niet je uurloon" En dan nog, hij hoeft geen BTW af te dragen volgens het BIG register dus sja. En daar gaat het me verder niet om, het gaat mij erom dat wij binnenkomen. Hij haalt mn vriend zn geschiedenis tevoorschijn, hij vraagt hoe het nu gaat, hij kijkt, en zegt: Ja dat kan nog wel, je moet even een afspraak maken voor behandeling. Fijne avond nog! tot ziens. 355 euro. Doei
Ik zou daar zeker achteraan bellen. Heb ik toen ook gehad met een GUO en ruim een half jaar later het geld terug gekregen.
Wij hadden een afspraak voor mijn vriend bij de neuroloog voor zijn slaapprobleem. Na wat advies stonden we 10 min later buiten en een rekening van 360 euro
Zo kreeg ik vorige week de rekening van mijn eigen risico 2013 a 350. Voor een eenmalig 40-minuten durend gesprek bij een psycholoog was maar liefst 901 gedeclareerd.. Ongelooflijk toch. Er zijn 440 minuten geschreven, wat ik dus echt belachelijk vind ('ja maar dat moet ook gerapporteerd worden aan de huisarts!' Ja dus? Dat duurt toch geen 6,5 uur? Ik zou nog teruggebeld worden of het allemaal klopte, want ik snap er geen bal van.
Ja dit kan kloppen. Al vaak in de telefoon geklommen bij mijn zorgverzekering voor gelijksoortige rekeningen. Dit komt omdat het ziekenhuis werkt met zogeheten dbc codes. Zij hebben afgesproken met zorgverzekeraars (jaja onze corrupte bende) dat zij per behandeling een tarief mogen doorberekenen. Tja en als jij dan toevallig net 15 minuten bezig bent, betaal je toch de volle mep. Het ziekenhuis kan namelijk alleen in een dbc code declareren en niet losse bedragen. (Tja los daarvan natuurlijk de discussie in hoeverre dit allemaal,betrouwbaar en transparant gaat. Je hebt bouwfraude en wat mij betreft ook zorgfraude)
Dat kan niet kloppen toch? Dat zou betekenen dat de beste man 1200 euro per uur verdiend? Als jij echt denkt dat die plastisch chirurg dat als uurloon heeft... Konten, appels, whatever.
Snap ik, maar er was ook maar een kwartier gereserveerd met aks omschrijving: Consult 15 min. De DBC code voor een consult van 15 minuten zou dan een kostenplaatje van 355 euro aan zich hebben hangen, ik vind dat echt belachelijk. Dat is dus 1400 euro per uur wat hij kost dan, voor bijv 4 consulten. Absurt (en wat ie eraan overhoudt doet er niet toe, want ik snap zelf ook wel dat hij niet 100% krijgt he, koekoek)
Is het ook maar je doet er niks aan. Mijn zorgverzekering zegt telkens: ja ik begrijp het en ben het met u eens maar dan moet u contact opnemen met het ziekenhuis en hen vragen eens kritisch naar de factuur te kijken...... Zucht