Hoi meiden, Wie heeft er nog meer last van verstoorde/slechte hormoon waarden? Ik ben in maart met de pil gestopt en had daarna een onregelmatige cyclus (ook erg weinig bloed). Op een gegeven moment kwam er niets meer en ben ik naar de ha gestapt. Ik keer een bloed onderzoek en ging naar de gyn, waar als uitslag kwam: trage schildklier en licht verhoogd prolactine gehalte. Daarnaast is ook m'n testosteron te hoog en denken ze eventueel aan pcos. Nu moet ik wachten op een oproep voor een mri scan en echo Vd schildklier, zodat ze kunnen uitzoeken wat precies het probleem is en wat we kunnen doen. Inmiddels al 6 maanden geen cyclus en voel me ook niet echt fijn! Puistjes, haar uitval, nergens zin in/weinig energie. Wie heeft hier ook ervaring mee??
hoi Meis28, Ik herken mezelf voor een deel in je verhaal.. dus dacht ik reageer op je verhaal. Ik ben ook in maart gestopt met de pil.. waarbij ik ook onregelmatige cyclussen had ( dacht ligt aan ontpillen ) na een half jaar gebeurde er niets meer geen menstruaties meer, uit bloedonderzoek kwam dat ik een verhoogd testosteron had. derest van de waardes waren wel in orde. Ik voelde me ook echt verschrikkelijk alsof er iets dwars zat.. Puisjes herken ik ook ! na 5 maanden gestopt te zijn met de pil kreeg ik opeens verschrikkelijk veel puisjes.. daarvoor nooit last van gehad. en was verschrikkelijk moe en lusteloos. Er is toen bij mij PCOS geconstateerd, doormiddel van bloed en echo. Sinds November heb ik opeens weer een regelmatige cyclus van 28 dagen .. maar geen eisprong. Maar die regelmatigheid in me cyclus heeft wel geholpen dat de puistjes zijn verminderd en ik me weer energiek voel. iniedergeval veel sterkte en succes.. hopelijk weet je gauw wat er aan de hand is en heb je zekerheid.
Bedankt voor je reactie! Hebben ze bij jou iets gedaan aan dat verhoogde testosteron? En weet je die waarde nog toevallig? Ik heb geen idee hoe ik dat lager kan krijgen, het zal wel ergens aan liggen maar nog geen idee wat.. Kreeg jij uit het niets weer ineens een regelmatige eisprong? Ben je bezig met zwanger worden nu?
De precieze waarde hebben ze mij nooit verteld, ze zeiden alleen " iets verhoogd " heb toen die tijd een hele hoop gegoogled over het kunnen verlagen van het testosteron, kwam toen maar bij 1 website uit " pco solutions " die beweren dat het door middel van voeding, weer in balans kan komen.. heb een tijdje op me voeding gelet. Geen suikers, koolydraten ect. Maar daardoor werden de klachten erger, meer puistjes en geen menstruatie. Toen ben ik daarmee gestopt en weer gewoon mijn leven gaan lijden, en sinds dien heb ik opeens al 3 maanden achter elkaar een regelmatige cyclus. Maar helaas wel zonder eisprong, heb gewoon een goede menstruatie van 7 dagen. Maar de gynaecoloog heeft mij verteld dat ik geen eisprong heb, omdat de testosteron de groei van de eicellen remd. Ik heb dus iedere maand een ontrekingsbloeding dit is geen echte menstruatie. Op dit moment ben ik inderdaad bezig om zwanger te mogen worden, hiervoor slik ik nu Clomid dit is een nagemaakt vrouwelijk hormoon die de groei bevorderd. Hierdoor merk ik dat me puisjes verdwijnen. Heb ook geen last meer van die vermoeidheid. Voor zover ik weet is er geen middel of medicijn om de testosteron en andere hormoonwaardes te kunnen verlagen of verhogen helaas.
Ok spannend! Bij mij is t nog de vraag wat er precies aan de hand is, dus dat willen ze met oa een mri duidelijk krijgen. Omdat ik dus ook al problemen had met prolactine en schildklier (dit is nu wel stukken beter geworden door medicijnen die ik daarvoor slik). Kwam op 3 dingen uit: pcos, een goedaardig tumor in de hypofyse of schildklier (geloof ik), of insuline resistentie en dat heeft ook weer wat met de bijnieren te maken. Allemaal onzeker dus!!
Wanneer heb je je mri ?... jeetje zo te horen kan het alle kanten op gaan bij je, ik hoop maar echt dat het niet iets ernstigs is.. zoals een goedaardige tumor. maar daar moet je nog maar niet aan denken, is heel erg lastig want je maakt je natuurlijk vast veel zorgen. Ik hoop dat je snel duidelijkheid zult krijgen ! , gelukkig is je schildklier al wat beter geworden.. dit kan ook met stress te maken hebben ? ik heb ook in het verleden een licht afwijkende schildklier gehad, kwam toen die tijd door stress i.v.m mijn studie. mischien dat het daar aan kan liggen ?.. Insuline resistentie kan ook weer een verband zijn met eventueel pcos of suikerziekte. Erg spannend allemaal, maar zal vast goed komen ! positief blijven hoor. Heb je trouwens al wel een kinderwens ?
Ja best spannend hoor, Pff.. Het vervelende is dat er hier een wachtlijst voor mri scan staat, de ha zei dat als ik in april nog niet gebeld ben, ik weer even terug kon komen, aaahh.. Das dus nog twee maanden wachten en dan nog weet ik niet of ik al aan de beurt kom. Misschien kunnen ze t dan wat urgenter maken.. Ja de schildklier en prolactine is na 8 weken medicijnen onder controle dus das snel gegaan vind ik (moet de medicijnen wel door blijven slikken tot er duidelijkheid is). Dus lijkt t erop dat momenteel t enige probleem is die testosteron, en eventueel pcos, dat ik niet ongesteld word.. Het kan van alles zijn dat is het irritante! Hebben een kinderwens ja, maar die is nu iets op de achtergrond gekomen omdat eerst dit allemaal maar eens opgelost moet worden :-s dus we doen t nu maar rustig aan
Pfff.. jeetje april pas met geluk ! , dat duurt idd nog heel lang en in die tussentijd moet je je dan ook nog is proberen goed te houden.. en er niet teveel mee bezig zijn, dat is echt lastig. Misschien kun je in een ander ziekenhuis eerder terecht voor die mri ? In overleg met je ha.. laat idd eerst maar alles goed uitgezocht worden, en daarna kunnen de volgende stappen genomen worden naar jullie kinderwens. Je gezondheid is natuurlijk het belangrijkste..
Precies.. Helaas kan dat niet want ik woon in Spanje en hier is dat allemaal heel anders geregeld, er staan helaas langere wachttijden voor mri scans en daar is denk ik weinig aan te doen. Maar ik ga meteen in april weer naar de ha en zeggen dat ik klachten heb en gewoon wil weten waar ik aan toe ben. Moet dan ook weer beginnen met werken. Hopen dat t helpt en dat ze urgentie kunnen aanvragen of zoiets! Want als ik eenmaal weet wat er is, weet ik ook wat er eventueel aan gedaan kan worden! Ben wel echt benieuwd wat t nou uiteindelijk zal zijn..
Oh op die manier, vandaar de lange wachtrij en andere regels.. , zou ook meteen in april terug gaan naar de Ha .. en aangeven dat je klachten heb.. op die manier wordt er een beetje vaart achter gezet. je zal dan vast een aantal keer naar het ziekenhuis moeten, misschien dat er dan idd iets valt te regelen met je werk. Dat zou heel erg fijn zijn ! Ik begrijp je hellemaal, dat je je echt afvraagt wat er nu precies aan de hand is. Ik had gelukkig na twee weken al een definitieve uitslag. maar liep ook een half jaar rond met vraagtekens.. waarom ik niet menstrueerde. Begrijp dat het wachten heel stressvol kan zijn.. er maalt van alles door je hoofd.
Mijn waarden bleven constant; geen verandering, dus een verstoring want je waarden schommelen gedurende je cyclus. Ik had dus geen cyclus. Door hormoonbehandelingen kreeg ik haaruitval, moodswings, moeheid, viel kilo's af etc. Toen kreeg ik het hormoonpompje die mijn eigen cyclus weer aanzette en toen viel alles weg en werd mijn lijf weer normaal
Ok! Ja het gekke is dat ik eerst wel een soort van 'cyclus' had nadat ik stopte met de pil. Maar vraag me af of ik dat wel cyclus kan noemen want het was elke keer maar heel weinig en meer bruin dan bloed zeg maar. Dus of er echt een eisprong plaatsvond: geen idee! Ja het is echt rot dat wachten en niets weten. Maar ja ik moet over een paar weken toch terug nr de ha omdat er iets in m'n herhaal recept geloof ik niet klopt dus dat wil ik even navragen en misschien dat ik t dan meteen aankaart (ook al is het dan geen april maar maart). Ik lieg ook niet als ik zeg dat ik me niet goed voel dus ik hoop echt dat ze er wat vaart achter kunnen zetten! Hoe we het dan gaan doen, geen idee want we zijn sinds kort toch van plan na de zomer misschien naar Nederland te verhuizen dus dan kan ik niet midden in vruchtbaarheidsbehandelingen zitten hihi (mocht dat de volgende stap zijn). Maar goed, het is nu van belang dat ik weet wat er is en wt er aan gedaan kan worden. Ik neem aan dat je dan ook nog wel een tijdje een eventuele behandeling kan uitstellen moet dit nodig zijn?
Ik herken je verhaal.. ik had precies hetzelfde na het stoppen met de pil.. een soort van cyclus maar dat was van korte duur, idd alleen maar bruine afscheiding soms een klein druppeltje bloed en dat sloeg over naar geen cyclussen meer. Heel frustrerend. Of je een eisprong hebt is moeilijk te zeggen.. daarvoor moet je ook weer bloedprikken. In het ziekenhuis konden ze me dat ook niet vertellen. Eer dat je in de vruchtbaarheidsbehandeling zit.. duurt ook weer een aantal maanden, weet niet hoe het in spanje eraan toe gaat.. maar hier wordt er eerst paar keer bloed geprikt op van alles .. daarna 2 weken later terug komen en weer bloedprikken voor andere zaken. Daarna zaadcontrole van manlief enz. Enz. Bij ons is er inmiddels 4 maanden verstreken vanaf de dag dat er bij mij pcos is geconstateerd tot aan nu dat ik pas net medicijnen slik. En dan gaat bij ons heel snel geen wachttijden of iets. Dus inprinciepe kan je eventuele behandelingen ook in nederland doen. Je Mag uiteraard zelf bepalen wanneer je eventueel een behandeling wil gaan starten.
Ben wel echt benieuwd hoe t allemaal af gaat lopen. Ga me nu voornemen meer op mijn voeding te letten qua suikers en koolhydraten.. Niet geschoten altijd mis zullen we maar zeggen. Doe t dan niet echt om af te vallen maar wie weet helpt het een beetje qua hormoon huishouding..! Wel gek dat jij dat ook had met die cyclussen en dat het toen ineens weer beter ging! Ik begin me echt af te vragen of ik ooit nog wel ongesteld word haha, al 6 maanden niets!
Je zal het vast wel weer worden hoor ! haha.. komt echt wel goed.. heb ook zo lang niks gehad, wie weet komt het bij jou ook gewoon terug. ze zeggen dat er sowieso een half jaar voor staat eer je lichaam weer op gang is gekomen, na die 6 maanden is het vreemd. dat is wat mijn gynaecoloog mij toen vertelde. Misschien komt je cyclus weer opeens op gang met of zonder eisprong daar zijn gelukkig medicijnen voor. Ben ook benieuwt hoe het afloopt laat het tegen die tijd sowieso even weten !
Zal ik doen! Ik moet toch over twee/drie weken eigenlijk ff terug naar de ha ivm een herhaalrecept dus ik zal dan nogmaals vragen of ze wat vaart kunnen maken en dat ik me niet echt goed voel. Ja aangezien er eerder nog wel eens een soort 'maandelijkse bloeding' of wat t ook was vind ik t extra raar dat t nu echt zo helemaal niks meer is! Maar ze wilden het dus niet opwekken nu.. Grrr! Hoe is het met jou nu?
Ja precies.. gewoon zeggen dat je je niet goed voelt ( is ook eigenlijk waar want je zit zo ook niet lekker in je vel ) op die manier zullen ze er denk ik wel meer vaart achter zetten. Ja ik was toen ook heel verdrietig toen er even niks kwam.. wordt je zo onzeker en hopeloos van.. en ik had ook het gevoel of het echt dwars zat in me lichaam. heel raar.. moet morgen naar het ziekenhuis voor een 3e echo of mijn eitjes zijn gegroeid.. vooralsnog zit er weinig schot in dus denk medicatie verhoging pffff.. het is een lange weg, maar ik denk maar zo de aanhouder wint toch ?!..
Ja precies, dat gevoel heb ik ook.. Alsof er iets in de weg staat ofzo. Toen ik net begon te menstrueren (ik was 15) begon het ook zo.. Een jaar lang heel onregelmatig en heel weinig alleen bruin verlies. En toen na een lange tijd brak het ineens door en was t echt veel en goed zeg maar haha. Weet alleen niet meer of ik toen heel regelmatig was.. Ik dacht nu dat het misschien weer zo zou gaan maar het lijkt ook hier al niet meer op! Oh succes, ik zal voor je duimen en hopen dat ze goed gegroeid zijn. Je hebt helemaal gelijk: de aanhouder wint. Jullie geduld wordt vast beloond!
ja een verveelend gevoel is dat he !, ik voelde me ook echt niet lekker toen mijn menstruaties uitbleven.. moeilijk uit te leggen maar koud/warm.. soms misselijk.. soms last in me zij allemaal van die kwaaltjes alsof je lichaam heel graag weer ongesteld wilt worden maar het lukt niet. Dat heeft een vriendin van mij ook.. toen ze in haar puberteit begon te menstrueren altijd onregelmatig.. en een klein beetje, ze is nu ook een aantal maanden met de pil gestopt.. en dan komt er 2 maanden niets.. en dan opeens weer wel iets maar weinig en vanaf de 4e dag niks meer vertelde ze me. Dat bruinverlies herken ik ook heb ik ook steeds gehad zo vies is dat he. Ja moeilijk te herinneren he ! hoe het was in je puberteit.. ik weet het alleen nog heeel erg goed.. omdat ik altijd verschrikkelijke menstruatie pijnen had.. ik viel bijna flauw ik nam soms 4 paracetamols in 4 uur tijd wat hellemaal niet mag. die tijd is nu wel voorbij sinds de pilstop pff en gek genoeg mis je het nog ook ! omdat je wist dat toen alles wel in orde was. Me vriendin gaat nu ook een afspraak maken bij gyn om te controleren of ze misschien ook pcos heeft. Ben vanochtend naar het ziekenhuis geweest.. en zijn 2 eitjes gegroeid dus ben heel blij en verrast !
Oh super fijn! Goed joh, en wat is de volgende stap nu?? Nou das toch weer goed nieuws ff!! Spannend ook voor je vriendin, wat er bij haar uit zal komen.. Wie weet is het nog ontpillen. Ja super vervelend. Heb nu sinds de laatste keer (augustus) dat ik een soort ongesteldheid had, helemaal niks meer aan bruin verlies ofzo gehad, echt geen druppeltje! Dus t is echt volledig uitgebleven. Ja vies is dat altijd, dan heb je nog liever bloed Ik heb ook echt veel klachten al een tijd, echt rot.. Allemaal van die rare en kleine dingen..