Wij willen overstappen van Ziggo naar een andere provider , maar ik heb nou eigenlijk geen idee welke. Ik dacht aan Telfort , die is niet zo heel duur en ik las er goede dingen over. Jullie een idee? Tele2 zit hier niet , en kpn schijnt heel duur te wezen. Het gaat alleen om internet (wel het snellere internet) en tv , aangezien we veder iedereen eigenlijk bellen met onze mobiele telefoon. We hadden ziggo omdat we dan gratis met mijn ouders en mijn schoonouders konden bellen , maar dit gaat eruit bij ziggo en daarnaast verhuizen mijn ouders naar Italië binnenkort.
Wij zitten al jaren bij online, volgende de maand krijgen ze digitale tv voor een leuk prijsje, ik dacht rond de 30,- euro
hier al jaren kpn, en ziggo is duurder voordeel kpn is dat ze 24/7 bereikbaar zijn, savonds snachts etc.. heb geen problemen met kpn en bij ons is hun service goed. als jullie ook mobiele hebt bij kpn kan je nog weer extra korting krijgen
Ik zag online inderdaad ook . Krijg je dan ook weer zn digitale ontvanger? wij hebben er nu natuurlijk 1 van ziggo, die hebben we toen gekocht maar die werkt dan zeker niet bij een andere provider he ?
had net nog even gekeken dat alleen tv en internet bij online de eerste 6 maanden 19,95 is en daarna 34 euro per maand voor een contract van 2 jaar. en als ik het goed begrijp zit daar de tv box bij in ofzo..
Wij zijn overgestapt van Ziggo naar Telfort. Scheelt ons ruim 20 euro per maand, en absoluut geen klachten over Telfort. Ziggo had bij ons standaard bij een paar zenders storing, nu nergens meer last van.
Ja dat hebben mijn schoonouders ook die storingen , wij niet maar wel in het begin heel veel gezeur gehad met ziggo . Telfort zal ik ook even naar kijken.. krijg je dan gewoon opnieuw een ontvanger enz enz ?
Alleen na 21u kunnen ze niet meer in hun systeem. Maar ze kunnen wel zo ṕroberen' te helpen.. Wij hebben eerst kpn gehad, maar daar hadden we alleen maar problemen mee. van maart tot juni, 77x gebeld... En de medewerkers waren niet zo snugger. Constant zonder internet of tv. Hebben een hele tijd anoloog gekeken via de kabel (van ziggo, betaalt de vve gezamelijk) en zijn toen naar ziggo gegaan. Goedkoper dan kpn (aanbieding en gratis apparatuur) en betere service.
Werkt bij andere providers die ook met die kaarten werken bvb upc. Maar heb je niet veel aan want dat wordt 1 pot nat, haha.
Tijdje geslapen? Ziggo is overgenomen door UPC en UPC gaat verder onder de naam Ziggo. Is nu dus 1 en hetzelfde bedrijf.
oke , dan valt upc af hihi wist ik trouwens ook niet. Telfort ziet er idd ook wel leuk uit qua prijs enzo vind het altijd zo lastig om dan uit eindelijk te kiezen
Hier staat het 1 en ander uitgelegd over de fusie tussen die 2: Reus op kabelmarkt: merken we dat? | RTL Nieuws
Geen last van heb hier avonddiensten en tijdej terug geen internet meer, had ik wel nodig om 23.30 savonds. gebeld, en alles was gelijk weer geregeld, dus ze kunnen de hele dag ook avond en nacht inhet systeem Ook al keer ook snachts gebelt internet deed het niet, bleek modem kapot te zijn, dus diezelfde nacht geregelt en kregen we nieuwe modem, die was de dag erna ook binnen niet de dag dat ik belde maar de dag daarna dus echt geen problemen met kpn
Mijn vader had ook kpn maar die is toen ook overgestapt. Denm dat telfort of online dan de goedkoopste is en hopelijk ook een beetje goed
Ik was over gestapt van ziggo naar telfort en ben na een jaar weer terug bij ziggo Nooit problemen gehad met ziggo maar met telfort was het 1 en al ellende. Wat een ballenfirma zeg. Kan ook niet anders, telfort is KPN Internet en televisie gaat via een modem die in de telefoonaansluiting moet. Ziggo gaat via de kabel. Continu storingen en ik hing om de paar dagen weer aan de telefoon. Puntje bij paaltje lag het probleem altijd bij mij. Volgens hun. Alles zou verkeerd aangesloten zijn en elke keer wilde ze dat ik de wandcontactdoos open schroefde om een foto te maken. De aansluiting zou daar niet goed zitten.... Tja, er was bij aanvang totch echt iemand van kpn geweest in opdracht vsn hun, om de aansluiting goed te maken.daarvoor had ik helemaal geen beeld en internet. Heb ze geprobeerd duidelijk te maken dat als de aansluiting verkeerd geweest was, dit dus al vanaf het begin geweest ziu zijn en ik dus ook vanaf het begin storing zku moeten geven.... draadjes in de muur springen niet ineens na een paar maanden zelf in een ander contactje Ik heb boven geen telefoonaansluiting dus de ontvanger moest met een draadloos ding aangesloten worden of met bedrading door het hele huis. De draadloze verbindingsset moest ik dus zelf nog aanschaffen... kwam er nog bij. Er lag een kabel naar boven maar die was niet geschikt. Moest een ethernetkabel zijn. Ik had nauwelijks (goed) beeld boven. Lag uiteraard aan mijn aansluitingen maar het forum van telfort stond vol met deze klachten. Telfort gaf niet thuis. Modem nog een keer uitgevallen. Kreeg ik na een paar dagen een nieuwe. Maar dan doet NIKS het dus meer he. Als ik hier nu met ziggo de modem eruit trek, heb ik iig nog televisie via de analoge kabel. Boven heb ik geen ontvanger. Gewoon tv via analoge. Bij telfort moet je voor elke andere kamer nog een extra kastje huren a 5 euro per maand. Zonder heb je dus geen tv. Dus lekker terug naar vertrouwde ziggo. Nooit problemen mee gehad.
Mijn ouders hadden ook kpn. Altijd gedoe. eerste maanden zeiden de medewerkers gewoon, uw adres bestaat niet hoor. Volgens onze gegevens staan daar geen huizen. (er stonden wel een paar 100 huizen, maar goed) Daarna constant storingen en peperduur.
Wij hebben hier kpn alles in 1 interactieve tv. Ik vind het super. we hebben het plus pakket er bij en opnemen pakket en daar betalen wij geloof ik 50 euro voor. Zonder alles erbij 40 ofzo dus dat vind ik niet duur. ook omdat ik Hi heb en mijn man kpn mobiel hebben we extra kortingen op onze mobiele telefoons. allebei 10 euro korting bij iedere maandrekening en allebei dubbele belmin en data dus ben zeer tevreden en helpen je altijd vriendelijk als er wat is.