Vanwege aanhoudend bloedverlies werkte ik 50% op advies van de verloskundige. Vorige week een week thuis geweest ivm toename. Na deze week liet de verloskundige de keus aan mij, of thuis blijven of 50% werken. Dus gekozen voor 50% werken, helaas wel met toename van het bloedverlies. Gister moest ik naar de Arbo. Deze mevrouw vond het onverstandig om te blijven werken gezien de fysieke inspanning op mijn werk en heeft me gezegd thuis te blijven (ze verbood me letterlijk te werken). Toen ik dit meldde op mijn werk ben ik min of meer uitgekafferd en heeft mijn manager het gesprek beëindigd door op te hangen. Zij gaat maandag de arbo bellen omdat ze het er niet mee eens is. Nu voel ik mij hier erg rot over en weet niet zo goed wat ik moet doen. Advies van de arbo volgen (wat mij wel logisch lijkt omdat ze dat niet zomaar zegt)? Of moet ik uit eigen beweging toch maar die halve dagen blijven werken? Ergens vind ik het al erg dat ik hierover nadenk, maar een conflict levert me straks ook nare dingen op..
De vk heeft je de keus gelaten maar dus eigenlijk ook al aangegeven dan thuis blijven slim is (begrijp ik hieruit). En nu zegt de Arbo-arts ook nog dat je thuis moet blijven. Ik zou dus ook gewoon thuis blijven. Je moet doen wat het beste is voor jou en de baby, niet wat het beste is voor de baas. Die koken maar in hun eigen sop gaar! Gezondheid gaat voor alles en dat zal de Arbo-arts jouw manager ook vertellen.
He bah wat een nare situatie. Maar als de arbo zegt dat je thuis moet blijven, en de vk dit eigenlijk ook al adviseerde zou ik dat zeker doen. Je baas kan de arbo bellen, maar die zal echt niets anders gaan zeggen omdat je baas het er niet mee eens is.
Thuis blijven. Een arboarts zegt niet voor niets dat je thuis moet blijven. Jouw manager is geen arts en heeft totaal geen recht van spreken. Ik denk dat de arboarts eigenlijk niets met zijn telefoontje doet. Die zal alleen zeggen dat jouw werkgever een second opinion kan aanvragen. Denk alleen dat dit in jouw geval geen nut heeft en dat de afdeling HR dat ook wel weet (als ze die hebben bij jou op het werk). Niet te druk om maken en ook absoluut niet aan het werk gaan.
Dit dus!! Ik zou haar vragen of zei de consequenties draagt als jij te vroeg gaat bevallen!!! Denk niet dag ze daar verantwoordelijk voor wil zijn. Daarbij....de gezondheid van de baby gaat voor!!
De reactie van jouw baas is echt belachelijk en zou voor mij juist de doorslag geven om thuis te blijven.
Ik snap eigenlijk niet waarom je doorging, werk is belangrijk maar gezondheid is belangrijker dan dat dus ik zeg ook ; thuis blijven..
Ik snap eerlijk gezegd niet dat je zelf hebt gekozen om 50% te blijven werken ondanks dat de gynaecoloog dat aangaf Maar de reactie van je baas is discriminatie en kan je werk van maken. Ze hebben toch geen poot om op te staan. Ik zou iig thuis blijven en aan jezelf en je kindje gaan denken!
Ik zou de arbo bellen, zodat die op hoogte zijn van wat jouw manager nu gedaan heeft. En kom op zeg, uitkafferen en de verbinding verbreken is wel erg onvolwassen. Wat voor manager is dat? Ze mag haar excuus wel eens gaan aanbieden. Wat vervelend dat je daar nu zo mee zit. Maar denk er aan dat het belang van jou en je baby voor op staat.
Bedankt voor jullie reacties. Jullie hebben gelijk.. en uiteraard vind ik de houding van de manager erg onprofessioneel. Ik ga er niet meer over nadenken om toch te gaan en mijn begrip voor hun kant houd wel op zo
Kies voor je kleintje; dat een arbo-arts al zegt dat je thuis moet blijven zegt genoeg. Kies voor jezelf en die uk in je buik.
Ik zou inderdaad niks meer zeggen. Jij moet thuis blijven van de arbo arts en verloskundige. Dat doe je dus ook. Dat het misschien niet gezelliger op wordt, daar zou jou manager ook mee moeten zitten en zich anders kunnen opstellen. Ik ben zelf ook thuis, wegens ernstige darmontsteking met hele zware medicijnen en ik mag van de specialist en gynaecoloog tijdens de zwangerschap niet meer werken. Werkgever wil me regelmatig bij arbo-arts en zet de arbo-arts onder druk. De sfeer wordt er niet beter op, maar daar kiezen ze zelf voor.
Ik snap niet dat jullie werkgevers zo moeilijk doen. "ziek is ziek".. De kosten krijgen ze vergoedt vanuit het UWV, in plaats dat ze nu gewoon op zoek gaan naar een goede vervanger, gaan ze zulke geintjes uithalen. Heel kinderachtig! Ik zit zelf sinds 23 januari volledig in de ziektewet ivm ernstige BI en daarvoor al gedeeltelijk, maar mijn werkgever heeft zich hierin heel welwillend opgesteld. "Als het beter is voor de zwangerschap en voor jouw herstel straks, dan gaan wij gewoon mee in het advies van de arboarts". Sterkte nog allemaal.
Bij mij krijgt de werkgever het volgens mij nog niet vergoedt van UWV omdat mijn klachten niet door de zwangerschap komen, maar toch het is een rotgeintje. Alsof ik het niet zwaar genoeg heb
Thuis blijven! Je leidingevende kan misschien boos zijn, maar hij/zij heeft geen poot om op te staan. Ben blij met zo'n arbo-arts, die de patient voor de organisatie laat gaan! Ga ook niet in discussie met je leidinggevende. Hij/zij zal zit met de arbo-arts moeten uitvechten en niet met jou! Echt hoor, laat je niet onder druk zetten! Want, mocht er toch iets fout gaan... Je vergeeft het jezelf nooit.
Idd,dan nog horen ze niet zo te doen.. Mag hopen dat de arboarts het advies van een gyn niet in de wind slaat.. Kan me niet voorstellen dat iemand van de arbo dat risico wil en durft te nemen