Ik eet ook geen halalvlees en wil het ook niet eten, ik niet, vriend niet en onze zoon liefts ook niet maar ik ben er heel zeker van dat ouders van moslimkindjes daar geen rekening mee houden, puur omdat ze er het kwaad niet van inzien. Net zoals velen er geen kwaad van inzien als een moslimkindje eens gelatine of een stukje varkensvlees eten. Veel ouders van kindjes met een moslim of ander geloof vinden het grote onzin dat er mensen zijn die geen halalvlees willen eten net zoals ik het onzin vind dat moslimkindjes het helemaal niet mogen eten. Wat heeft voeding te maken met den geloof? Ik weet dat het ergens mee te maken heeft maar dit is iets wat ik echt niet begrijp. Het is voedsel, niet meer en niet minder. Zoals ik zei, ik eet geen halalvlees,of misschien eens zonder dat ik het wist en ik wil ook niet dat ons zoontje dat bewust eet maar als hij het eens eet bij een traktatie,...tja so be it. No big deal. Waarom is dat eigenlijk zo erg om eens varkensvlees te eten?
Maar even een vraag tussendoor.. Als ik halalworst koop voor de kinderen en thuis in stukjes snijd op mijn snijplank met mes wat ook voor ander vlees gebruikt wordt (uiteraard keurig afgewassen) is dit dan nog wel halal? Ik heb altijd meegekregen dat halal alleen maar bereid en bewerkt mag worden door keukengereedschap wat enkel en alleen voor halal producten gebruikt wordt. Ik had wat dat betreft dus absoluut geen rekening gehouden met halal bij een traktatie. Want ik vind dat als je zulke 'eisen' stelt aan voeding, wat ieders goed recht is, je niet kunt verwachten dat anderen dat ook doen bij een traktatie. En iemand geeft de tip om knakworstjes en kaas te trakteren als er moslims in de klas zitten... Maar weet je hoeveel kindjes geen kaas mogen? En zo is er altijd wel iets wat een kindje niet mag. Ik ben tot nu toe bij de rozijntjes gebleven omdat iedereen dit kon eten in de klas en groepen op het kdv. Zal wellicht ook wel iemand niet tegen kunnen, maar hier nog niet tegen gekomen. In zoverre hou ik er rekening mee. Als er teveel kinderen zijn die uiteenlopende dingen niet mogen ga ik er geen rekening meer mee houden als het echt puzzelen wordt.
haha ja zoiets is het wel. Het heeft te maken met het wel of niet verdoven van de beesten voor de slacht. voor halal mag verdoven niet, voor dierenliefhebbers is dat een 'big no-no'
Je kent me goed zeg Ook weer een typische opmerking van jou dat je kinderen geen varkensvlees mogen Waarom ik geen halal eet is hier nu niet relevant,het gaat in dit topic om het "rekening houden met" . Ik zeg netjes rekening te houden met moslim-kindjes, dan mag ik dat andersom toch ook verwachten?
Haha ja dat weet ik hoor...maar ben er van eem aantal hier in het topic van overtuigd dat deze reden hen toevallig goed uitkomt maar dat het eigenlijk is omdat ze iets tegen de islam hebben. Van sommigen geloof ik wel dat dit de echte reden is.
Dat vraag ik me idd ook oprecht af. Als ik idd halalworst koop en dit thuis snijd is dat dan erg? Mijn zoontje gaat binnenkort naar de gastouder en daar zittrn moslim kindjes dus als hij uit wilt delen zat ik daar aan te denken maar mag dat dan wel? (overigens haal ik wél mn vlees bij de halal slager.. Tis goedkoper en niet volgespoten met water etc)
Ik ben een groot dierenliefhebber én eet geen halal maar ik ga ook niet beweren dat niet halal vlees wél diervriendelijk is. Dat is het natuurlijk ook niet..
ik heb er geen idee van hoor, maar ik kan me voorstellen dat mensen die hun kindjes zó streng gelovig opvoeden hun kindjes niet op een openbare basisschool doen..?
Ik hoop trouwens wel dat iemand een antwoord heeft op mijn vraag over halal producten snijden en/of bewerken op mijn snijplank met mijn bestek enzo. Is het dan nog steeds halal? Ik dacht altijd van niet, maar zeker weten doe ik het niet (ja dat het niet in de frituurpan mag waar andere dingen in zitten enzo dat wist ik)
O dan zal ik je gelijk een handje helpen Ik heb zeker wat tegen het islam en ben niet bang daar voor uit te komen. En dat is mijn mening en die mag ik hebben. Ik ben liever gewoon eerlijk. Betekend niet dat ik deze mensen daarom niet respecteer of dat ik daarom niet halal eet want dat doe ik echt ivm het dierenleed.
Ik zou wel rekening houden met allergieën etc. Maar niet met geloof. Vind het altijd zo sneu als kinderen geen varkensvlees mogen omdat de ouders een bepaald geloof hebben. Op mijn vorige werkplek vonden sommige moslim kindjes dit echt heel erg. En nee niet alleen omdat het mijn geloof niet is, maar ik ga niet met ieder geloof rekening houden.
Geen halal is geen halal, maakt denk ik niks uit hoe steng het geloof is. Dus dan valt er denk ik al 80% van de goedbedoelde traktaties af waarmee mn dacht rekening te houden met moslimkindjes
ja klopt. Maar ik kan me voorstellen dat je het erger vindt als je kindje een varkenvleesworstje eet, dan als het een halal worstje eet dat met een verkeerd mes is gesneden. Maar nogmaals, ik heb er geen idee van, ik stel me dat zo voor..