Man wil scheiden omdat ik te dik ben geworden

Discussie in 'De lounge' gestart door Emiliana, 27 feb 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Ganesh

    Ganesh Bekend lid

    21 jan 2014
    500
    2
    18
    Werk, gezin, boeken
    Zuiden
    Ik deel die mening ook niet over geen kleding kopen, ik koop zelf ook al jaren niks. Maar in een ander topic werd je bestempeld als onverzorgd of laten hangen als je jezelf niet regelmatig wat nieuws koopt.

    Haar man mag toch een mening hebben? Als hij haar nu niet meer aantrekkelijk vind en daardoor minder van haar houdt, dat kan! Als zij daar al 10 jaar niets aan veranderd, prima, maar dan mag die man toch gewoon scheiden???
     
  2. Dani11

    Dani11 Niet meer actief

    Toen ik mijn man leerde kennen woog ik 74, had een normaal figuur. Tijdens onze relatie van nu 9 jaar ben ik uitgegroeid tot 108 kilo (emotie eten) :( :( Hij heeft nooit uit zichzelf wat vervelends gezegd....wel als ik eerlijk vroeg zegt hij ik vind je mooi zoals je bent, maar voor je gezondheid (heb astma en hogere bloeddruk) en om voor jezelf leuke kleding aan te kunnen zou er wel iets af mogen, maar daar moet jij zelf achter staan ik hou van jou zoals je bent.
    En dat is liefde......dat jouw man zoiets van je vraagt daar kan ik me niks bij voorstellen en is in mijn ogen ook geen liefde. Vind het heel rot voor je knuffel......
     
  3. buonanotte

    buonanotte Niet meer actief

    Tja ik ben getrouwd in voor en tegenspoed.

    Aankomen of lichaamsverandering om wat voor reden dan ook hoort daar ( voor mij ) ook bij.
    Maar goed ik ben sowieso iemand die niet naar uiterlijk kijkt:)

    En ik zou het echt heel erg zwak/misselijk vinden als mijn man mij daarom zou verlaten.
    En ja ik ben daar heel eerlijk in zo'n iemand ben ik liever kwijt dan rijk want nogmaals in voor én tegenspoed.
     
  4. sjanniee

    sjanniee Fanatiek lid

    15 aug 2012
    1.533
    0
    0
    Ik had het niet beter kunnen verwoorden.
    Echte liefde is het inderdaad niet, Mannen die van je af willen enkel om je gewicht, die houden niet van je als persoon, maar die houden enkel van een strak lijf.
    Mijn man neemt me ook zoals ik ben, en geloof me, ik mankeer heeeeeeeel wat.
    Kan slecht lopen, ben 12 kilo te zwaar omdat ik dus niet tot nauwelijks aan sport kan doen, heb tig littekens op mijn lijf van eerdere operaties, ach zo kan ik nog wel even door gaan.
    Maar hij neemt me zoals ik ben, en zo hoort het !! :D
    je trouwt in voor en tegenspoed, dus daar kan ook 30 kilo extra gewicht bij komen. Voor mijn part 100 kilo.
    Sommige dames halen nu de gezonheid erbij, dat het niet goed voor je gezondheid is, maar daar ging het hele verhaal van TS niet over.
    Natuurlijk is overgewicht niet goed voor de gezondheid, zeker weten van niet. Maar scheiden omdat je vrouw te dik is, tja ;)
    Wil weleens weten wat die man van TS zelf mankeert. Kaal, uitgezakt lijf, etc etc etc, wie zal het zeggen :p
     
  5. Ganesh

    Ganesh Bekend lid

    21 jan 2014
    500
    2
    18
    Werk, gezin, boeken
    Zuiden
    Die mening mag je hebben, iedereen heeft tenslotte zijn eigen gevoel daarbij. Iemand kan zodanig in een relatie veranderen dat het gevoel weg gaat/is. Moet je dan maar bij iemand blijven als het al 10 jaar speelt? Ik zou niet ongelukkig blijven, maarja dat ben ik.

    En die stellingen ( niet die van jou nu ) van ja een huwelijk is voor altijd. Nou in theorie ja, in de praktijk strand 1 op de 3.
     
  6. buonanotte

    buonanotte Niet meer actief

    Dat klopt.

    Maar ff serieus ik vind dat als je bij iemand weggaat alleen vanwege uiterlijk je behoorlijk triest bent.
    En ja ik ben het met iedereen eens dat het niet gezond is (laat dat duidelijk zijn:D ) Maar het draait toch niet allemaal om uiterlijk? Bedoel het gevoel wat je voor iemand hebt?! Gevoel voor iemand gaat toch om karakter? Alleen weg gaan bij iemand omdat het uiterlijk je niet aanstaat:(

    Ik denk dat er meer achter zit dan dat namelijk ik kan het me niet voorstellen dat iemand daarom weg zou gaan..
     
  7. Ganesh

    Ganesh Bekend lid

    21 jan 2014
    500
    2
    18
    Werk, gezin, boeken
    Zuiden
    We lezen het verhaal maar van 1 kant.

    Maar ik vind persoonlijk dat je gevoel wel door uiterlijk kan veranderen, zeker als het al 10 jaar speelt. Je vecht dan voor iets wat jij denkt niet meer waard te zijn.
     
  8. jojo32

    jojo32 Fanatiek lid

    26 nov 2008
    1.871
    8
    38
    nu huisvrouw
    grunn
    volgens mij zit er meer achter dan dat jij overgewicht hebt vind het maar scheinheilig van je man ik zou zelf de scheiding aanvragen
     
  9. Mama-in-love

    Mama-in-love VIP lid

    11 mei 2010
    7.354
    158
    63
    Vrouw
    Verpleegkundige
    Echte liefde is rekening houden met elkaar en je best doen om elkaar tevreden te houden.

    Jij hebt het over een strak lijf maar toen TS ging trouwens was ze ook al een maatje meer dus haar man vind een maatje meer helemaal niet erg.

    Als mijn vriend ineens een andere man wordt en dan bedoel ik niet alleen dik worden maar dat hij veranderd van een verzorgde man naar een man die zichzelf verliest in eten, depressief wordt en daardoor meer gaat eten, stiekem gaat eten en geen professionele hulp zoekt dan ga ik ook serieus twijfelen. Ze zijn inmiddels 10 jaar onderweg, er zullen eerst goede gesprekken zijn geweest, TS zal van alles beloofd hebben maar nergens is iets van terecht gekomen.
    Ze veranderd van een maatje meer in onverantwoord dik wat dus gezondheidsrisico betekend voor haarzelf en daarnaast betekend dat ze geen leuke activiteiten meer met haar gezin kan ondernemen.

    Dat heeft dus invloed op het hele gezin.

    Emotie eten is niet iets waar je zomaar even mee stopt. Daar heb je vaak professionele hulp bij nodig. Die stap zal ze dus moeten maken.

    Een aantal meiden wil hier die man als boeman bestempelen maar dat klopt gewoon niet. Die man heeft in 10 jaar zijn vrouw zien veranderen en er ws van alles aan willen doen zonder resultaat. Hij zal ook de wanhoop nabij zijn...
     
  10. Dani11

    Dani11 Niet meer actief

    Inderdaad! Ik weet zelf ook echt wel dat mijn kilo's ook heel erg ongezond zijn en ik moet ook echt met iemand gaan praten en er iets aan doen en dat is makkelijker gezegd dan gedaan, want het is een verslaving. Maar het ging in dit geval om haar partner, hoe hij het brengt dat hij wil scheiden, dan steunt hij haar helemaal niet en houdt hij mijn inziens niet van TS. Hij had het heel anders kunnen brengen....
     
  11. jomidi

    jomidi Bekend lid

    13 okt 2010
    904
    1
    0
    Ik heb niet alles gelezen, maar ik kan mij er wel wat bij voorstellen (zal wel geen vrienden maken nu).

    Ik weet niet hoe fiks het overgewicht is, maar dit brengt toch wel gevaren met zich mee. Jij wil je gesteund voelen, maar geeft tevens ook aan dat dit al 10 jaar speelt....hoeveel steun kan je van iemand vragen als het al 10 jaar lang hetzelfde is. Vertrouwen rekt niet in het oneindige.
    Ik deel je mening dat je niet voor iemand anders een maagverkleining hoeft te nemen.

    In voor en tegenspoed....in mijn beleving is tegenspoed vooral iets wat je overkomt/weinig invloed op hebt. Hier heb je zelf wel invloed op, hoe moeilijk ook. Met een personal coach werken oid?
     
  12. ShampooL

    ShampooL Niet meer actief

    TS, ik denk dat we wat meer info nodig hebben :)

    Is je overgewicht medisch? Door bepaalde medicatie o.i.d.?
    Heb je een afwijking aan je schildklier?
    Loop je bij een diëtiste?
    etc..

    Heb je ondertussen al met je man gepraat hierover?

    Ik hoop dat je wat hebt aan alle tips en trucs die er gegeven zijn.
    Ik kan me voorstellen dat het erg veel is in 1x, ook een hoop 'oei, dat is hard gezegd', maar ik hoop dat je dat positief opvat en leest.
     
  13. Nikki88

    Nikki88 VIP lid

    29 jul 2008
    11.656
    230
    63
    Ik denk dat het hierom draait in dit 'verhaal': ;)

    Wil de man van TS dat ze afvalt alleen maar (!!!) omdat hij haar niet meer aantrekkelijk vindt? Dan is het een gevoelloze oppervlakkige botte hork die ik liever kwijt dan rijk zou zijn. :(

    ECHTER

    Wil de man van TS dat ze afvalt omdat hij alleen oprecht bezorgd is om haar gezondheid, dan is hij nog steeds een hork qua communicatie maar kan het verder best een lieve man zijn die het niet meer kan aanzien dat zijn vrouw zichzelf langzaam dood eet en dus liever wil scheiden. Al is het maar een dreigement om haar de ogen te openen. :)

    Aangezien TS niet reageert en geen aanvullende info geeft blijft het gissen. Het kan natuurlijk best zijn dat TS al ernstige gezondheidsklachten heeft, niet meer goed voor haar kinderen kan zorgen en de adviezen van de artsen in de wind slaat. Dan kan ik mij best voorstellen dat haar man ten einde raad is of er gewoon klaar mee is. Tja....ALS het allemaal al waar is dit verhaal zullen we de afloop waarschijnlijk toch niet meer horen....;) Hoe dan ook sterkte TS, je hebt het hard nodig.
     
  14. El1983

    El1983 Fanatiek lid

    19 sep 2012
    3.561
    0
    0
    Verzorgende IG
    My little castle
    Mijn vriend en ik zijn nu ook beide gezonder aan het leven, ik ben de afgelopen jaren ook wat kilo's aangekomen en die proberen we er nu af te krijgen. Ik sport nu 3 keer per week en volg een bepaald dieet.
    Mijn vriend is nu al hartstikke trots op mij, wat ik hiermee wil zeggen dat mijn vriend mij nog steeds steunt door dik en dun :) en hij zegt zelf je bent nog steeds mijn meisje en je bent je nog steeds aantrekkelijk maar toen ik je leerde vond ik je nog mooier. En hij heeft natuurlijk gelijk in.

    Ik heb alleen je openingspost gelezen, ik moet zeggen ik vind je man nogal een botte hork, en dat is nog vriendelijk gezegd.
    Ten eerste je man hoort zoiets toch wat 'vriendelijker' te zeggen, geen een vrouw wilt aangesproken worden over haar gewicht het is een pijnlijke issue.
    Maar als je er toch op aangesproken word dan hoop ik dat hij je ondertussen dan wel zo goed genoeg kent om:
    A het op een respectvolle manier te vertellen
    B dat hij ook met oplossingen komt
    C stel voor om met z'n tweeën op te pakken met name het sporten, met ze tweeën sta je sterker en je hebt even tijd voor elkaar (tenminste dat merk ik nu).

    En mijn volgende vraag, en ik vind eigenlijk de belangrijkste, houd je man nog van jou?
    Wat ik zo lees, pakt hij jou overgewicht als excuus voor een scheiding, en hierbij gaan bij mij alarm bellen rinkelen.
    Ga in gesprek met je man en stel je alstublieft deze vraag voordat jij voor deze man jezelf helemaal gaat veranderen.

    Ik hoop dat je begrijpt wat ik bedoel, en ik hoop dat je ik hiermee niet al teveel kwets of tegen je borst stuit.

    Liefs
     
  15. Kaboutermeis

    Kaboutermeis Fanatiek lid

    16 apr 2013
    4.184
    1
    0
    Alleen de eerste pagina gelezen.
    Maar wat is die kerel een hork die je beter kwijt bent dan rijk.

    Als hij om deze idioot-belachelijke reden wil scheiden, hij doet maar.


    Hier ook 30 kilo bijgekomen, door medicatie. En ik had al geen maatje perfect.
    En aangezien ik waarschijnlijk levenslang soortgelijke medicatie moet nemen gaat er geen gram af (bevestigd door 2 van mijn professoren). Ik ben al blij dat ik redelijk stabiel blijf qua gewicht op dit moment. En dat ik met medicatie ook de rest van mijn gezondheid stabiel houd.

    En ja, in een ideale wereld zou ik ook wel 40 kilo minder willen wegen (liever gisteren dan vandaag - kan ik tenminste eindelijk in "normale kleding"), maar dat is niet zo en die droom heb ik intussen wel moeten opgeven.
    Gelukkig neemt mijn partner mij wel zoals ik ben.
    Maar als ie mij morgen echt voor 't blok zet en zegt "een operatie of we zijn uit elkaar", dan is 't toch echt wel direct over en uit tussen ons.
     
  16. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Op een eetverslaving heb je ongeveer net zo veel invloed als op een alcoholverslaving... ;) Het lijkt misschien een makkie omdat onze maatschappij ingericht lijkt op dieten en het 'maar' over eten gaat, maar de problematiek is hetzelfde als bij andere verslavingen. En als iemand je dan op de verkeerde manier gaat pushen, kan het zijn dat mensen alleen maar verder in hun schulp kruipen en nog verder raken van hulp zoeken.
     
  17. muis26

    muis26 Fanatiek lid

    Ik zal wel de enige zijn hier......... maar maakt niet uit...

    ik vind dat wanneer er geen medische reden is voor je overgewicht ik je man ergens wel snap.

    Als je altijd al hetzelfde hebt gewogen vind ik het een ander verhaal natuurlijk maar je schrijft dat je nu inmiddels 30 kilo zwaarder bent. dat vind ik nog al wat. MITS je geen medische redenen hebt natuurlijk.


    Als je alleen te dik bent doordat je veel eet dan vind ik het je mans goed recht om dat te 'vinden'. Als mijn vent zonder gene 30 kilo zou aankomen zou ik hem ook niet meer aantrekkelijk vinden. ik ben gevallen op hem op wie hij nu is en niet op een man die 30 kilo zwaarder is.

    En dan krijg ik natuurlijk over mij heen dat 'innerlijk' belangrijker is. Maar hey, kom op.... er is ook nog een stukje fysiek iets wat naar mijn mening erg belangrijk is.


    Als jij gewoon de drive niet kan vinden om zoveel af te vallen dan is het wel je eigen toedoen. Kan je je man egoïstisch vinden, maar dat ben je zelf dan eigenlijk toch ergens ook als het je niet kan schelen dat je zo zwaar wordt?

    Nogmaals, misschien ben je ziek of heb je een reden waardoor je er niks aan kan doen dat je 30 kilo zwaarder bent geworden..... dan kan je mijn woorden als niet gezegd beschouwen...


    desalniettemin wel kut als je vent zo iets tegen je zegt. Het blijft hard. maar hij is WEL eerlijk tegen je......
     
  18. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Je bent (bijna) nooit alleen maar te dik omdat je te veel eet. Meestal zit er ingewikkelde emotionele problematiek achter
     
  19. Emiliana

    Emiliana Lid

    27 feb 2014
    9
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dames ik heb serieus inmiddels al 3x hele verhalen opgeschreven maar er staat steeds dat er problemen zijn met de server ofzo??
    Ik typ ook nog eens op mn telefoon dus dat duurt ook nog eens super lang! Maar goed ik wil zeggen dat ik alle reacties lees en blij ben dat jullie allemaal meedenken, meeleven en en mij een hart onder de riem steken.

    Ga steeds kleine stukjes posten omdat ik niet weer wil dat alles verdwijnt
     
  20. Mama-in-love

    Mama-in-love VIP lid

    11 mei 2010
    7.354
    158
    63
    Vrouw
    Verpleegkundige
    Super dat je reageert!
     

Deel Deze Pagina