vragen van HRM, ze willen wel heel veel van me weten...

Discussion in 'De lounge' started by Username, Feb 26, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Petra82

    Petra82 Fanatiek lid

    Jul 10, 2008
    1,619
    1,332
    113
    Westland
    Bij zowel mijn werk als mijn man zijn werk hebben ze ook al deze gegevens. Bij mijn man gebruiken ze dit bijvoorbeeld om op verjaardagen, trouwdata e.d. een kaart of bloemen te sturen uit zijn naam als hij op zee zit. Bij mijn werk gebruiken ze de gegevens voor bijvoorbeeld de uitnodigingen voor het sinterklaasfeest e.d.
    Alleen maar voor de leuke extraatjes dus, maar dat vind ik niet erg :)
     
  2. Mango88

    Mango88 Niet meer actief

    Mee eens. Ik vind het nog wat vroeg voor zulke persoonlijke informatie. Dat komt wel als je de baan hebt.
     
  3. Kaboutermeis

    Kaboutermeis Fanatiek lid

    Apr 16, 2013
    4,184
    1
    0
    Op sommige sollicitaties mocht ik zelfs niet beginnen voor ik eerst een heel dossier had volgeschreven over alle gegevens van mijn partner (zelfs tot job en studie toe, naast geboortedatum en -plaats en van die zaken).
    Datzelfde moesten ze bovendien ook nog es weten van mijn ouders ook :$.

    Maar ja, als je kan kiezen tussen dat invullen en mogen solliciteren, of anders onverrichter zake terug naar huis mogen ... dan wist ik het wel. Zolang het maar niet buiten het bedrijf ging.


    Op mijn huidige job moesten ze niet zozeer de naam weten of studies of leeftijd, maar wel of ik getrouwd ben en of mijn partner een inkomen heeft. Je loon is er immers voor een stukje van afhankelijk (hier in België toch).
    En aantal kinderen moeten ze hier wel weten, ook voor de berekening van de belastingen die van je loon gaan (meer kinderen betekent minder belastingen betalen).
     
  4. adi

    adi Niet meer actief

    Dit zal echt met de functie te maken hebben waarop je solliciteert.
    Mijn werkgever weet van mijn naaste familie ook waar ze werken, in welke besturen ze zitten, in welke bedrijven ze aandelen hebben enz. Dat heeft met het beroep te maken en wat daarbij komt kijken.
     
  5. mama079

    mama079 Fanatiek lid

    Apr 30, 2010
    1,065
    30
    48
    Dit is al door een aantal mensen gezegd. Ze hebben deze gegevens voor je pensioen nodig. Mocht jij overlijden dan weten ze aan wie ze jouw pensioen uit moeten keren.
     
  6. Jo85

    Jo85 Niet meer actief

    Bij een arbeidsvoorwaarden gesprek ben je al zo goed als aangenomen je moet het alleen nog eens worden over de arbeidsvoorwaarden. Het is dus wel logisch dat je dit invult.
    Ze hebben het nodig voor je pensioen maar ook als er wat gebeurt op het werk.
     

Share This Page