Terug betalen belastingaangifte?

Discussie in 'De lounge' gestart door Tweekids, 1 mrt 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Tweekids

    Tweekids VIP lid

    26 aug 2012
    13.148
    330
    83
    Vrouw
    Kraamverzorgster & hypnobirthing docent
    Net de aangifte voor ons gedaan, ik krijg 1125 euro, vriend moet 460 euro terug betalen en waarom? Ik heb werkelijk geen idee.
    Hij heeft een ziektewetuitkering gekregen en daarnaast gewoon 2 werkgevers, en eenmalig 220 euro van 1 of ander pensioen fonds. Lijkt me niets bijzonders? Ook zijn de inkomens precies binnen de lijn wat we hadden aangegeven op mijntoeslagen.nl.
    Ik was sowieso van plan de belastingdienst te bellen maar iemand die het hier weet? Ook staat er dit bedrag is exclusief belastingrente wat betekend dat?
     
  2. luca75

    luca75 Fanatiek lid

    14 aug 2013
    4.864
    3.500
    113
    Doen jullie samen aangifte? Je kunt op het laatst het bedrag zo verdelen zodat het voor jullie het beste uitkomt en je het meeste terugkrijgt.
     
  3. luca75

    luca75 Fanatiek lid

    14 aug 2013
    4.864
    3.500
    113
    O en als je meer werkgevers hebt gehad dan kan het te maken hebben met de arbeidskorting die niet goed is toegepast, google maar
     
  4. Niboma

    Niboma Fanatiek lid

    20 nov 2008
    1.439
    0
    36
    Vrouw
    Veluwe
    Dit dus!
    Mijn man heeft een aantal jaar 2 werkgevers gehad, en wij moesten altijd min. €800 terug betalen. Sinds 2 jaar heeft hij nog 1 werkgever, maar verdiend hetzelfde als vroeger met 2, maar we hoeven nooit meer terug te betalen.
     
  5. Miesee

    Miesee Actief lid

    5 apr 2010
    157
    0
    0
    Meerdere "werkgevers" gehad en dus waarschijnlijk te weinig loonheffing betaald. Je hebt dus eigenlijk teveel elke maand gehad. Jammer maar helaas is er niets aan te doen. ;)

    Ben assistent accountant en zie dit heel erg veel
     
  6. Miss Mac

    Miss Mac Fanatiek lid

    21 jun 2013
    2.006
    0
    0
    Vast en zeker dit!
     
  7. louise88

    louise88 Actief lid

    19 mei 2013
    354
    13
    18
    Brabant
    Inderdaad, het probleem bij twee banen is vaak dat er op beide een loonheffingskorting zit. En dan heb je dus te weinig loonheffing betaald en moet je het nu terug betalen.
     
  8. Bailief

    Bailief Niet meer actief

    Wat hierboven al gezegd is.

    Denk er wel even aan om dat nu per direct aan te passen als je man nog steeds 2 werkgevers heeft. Bij 1 van de 2 de loonheffingskorting niet laten toepassen. Kan d.m.v. een formulier.
     
  9. Yesera

    Yesera Fanatiek lid

    18 jan 2012
    3.916
    2.293
    113
    Zelfs als je bij de ene werkgever wel loonheffingskorting toe laat passen en bij de ander niet, dan zal je belasting moeten nabetalen. Dit komt omdat elke werkgever bij de aftrek van belastingen rekening houdt met het salaris bij alleen die ene werkgever. Doordat het dan om parttime gaat, kom je in een lagere belastingschijf. Maar de belastingdienst telt alles op. Het kan dus zijn dat de twee salarissen samen in een hogere belastingschijf komen, waardoor je meer belasting had moeten afdragen en dus moet nabetalen.
    Wordt onder andere hier uitgelegd:
    Betaal ik met twee banen meer inkomstenbelasting? | Intermediair.nl
    Er zijn 2 oplossingen: er rekening mee houden dat je elk jaar na de belastingaangifte een bedrag terug moet betalen. Of de werkgevers vragen om rekening te houden met de hogere belastingschijf, waardoor je direct meer belasting afdraagt. Zo heeft je vriend maandelijks iets minder netto salaris, maar hoeven jullie niet in 1x een groot bedrag terug te betalen.
    Ik heb hetzelfde probleem omdat ik een werkgever heb en een gedeeltelijke WIA. Ik heb gekozen voor optie 1 en hou nu dus gewoon rekening mee met een nabetaling elk jaar zo rond mei/juni (gaat dus een deel van mijn vakantiegeld aan op...).
     
  10. Tweekids

    Tweekids VIP lid

    26 aug 2012
    13.148
    330
    83
    Vrouw
    Kraamverzorgster & hypnobirthing docent
    Ik bedoel twee verschillende werkgevers, niet tegelijk sorry misschien niet helemaal duidelijk geweest :)

    Van januari tot maart was werkgever 1
    Van april tot oktober ziektewet
    Van oktober tot 31-12 werkgever 2

    Oja we doen samen aangifte..
     
  11. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    Nee hoor. Dat is niet waar. Ik heb al jaren 2 banen. Een tijdje zelfs 3 gehad. Op mn hoofdbaan werd het toegepast en bij de andere niet. Dit heb ik in het begin door gegeven. Ik krijg altijd geld terug.;)
    Mijn moeder heeft ook 2 banen en hoeft ook niks bij te betalen. Al jaren niet. Dus het is echt niet altijd zo dst je moet bijbetalen.
     
  12. Yesera

    Yesera Fanatiek lid

    18 jan 2012
    3.916
    2.293
    113
    Had idd nog soms in mijn zin moeten staan (dus: dan zal je soms belasting moeten nabetalen). In de tekst daaronder heb ik uitgelegd hoe het kan ontstaan. Ik heb hier namelijk helaas wel last van door 50% werk en 50% WIA.

    Maar de situatie van TS is dus anders. Door de wisseling werk, ziektewet, werk zal er waarschijnlijk door alle partijen rekening zijn gehouden met loonheffingskorting, waardoor er teveel loonheffingskorting is toegepast en dit dus nu moet worden terugbetaald.
     
  13. Cream86

    Cream86 Bekend lid

    12 feb 2014
    864
    0
    0
    Grunn
    Maar is er dan wel genoeg loonheffing ingehouden? Mijn man kreeg vorig jaar 1500 euro terug, maar dit jaar 125, omdat hij erg veel geld van de loonheffing zou moeten nabetalen. Iets van 3600 euro... hij belt maandag even naar zn werkgever om te kijken hoe dat kan.

    Edit: als ik de reactie boven mij lees zou er dus teveel zijn ingehouden bij mijn man waardoor hij het nu zou moeten betalen?
     
  14. kleintje88

    kleintje88 VIP lid

    17 nov 2008
    9.362
    2
    0
    Tja ik heb altijd een voorlopige aanslag en dan moet je aan het einde van het jaar alles opgeven.
    NOu dat had ik gedaan maar nu blijkt dat ik alles weer terug moet betalen??? Heel vreemd aangezien er niks is veranderd in mijn salaris dan dat ik bij de voorlopige aanslag heb opgegeven.. Dus heel vreemd eigenlijk!
    Dacht ook dat je combinatie korting kreeg enz? Maar is dat dan niet meer?
     
  15. diaan1982

    diaan1982 Fanatiek lid

    8 okt 2009
    3.212
    1
    0
    Jawel combinatiekorting is er nog wel,voor de minst verdienende partner geloof dat je boven de 4500. Plus minus moet verdienen.
     
  16. LieseLeentje

    LieseLeentje VIP lid

    18 sep 2008
    5.406
    138
    63
    Vrouw
    Kan je niet op de aangifte zelf zien waar het bedrag vandaan komt dat hij moet terug betalen?
     
  17. kleintje88

    kleintje88 VIP lid

    17 nov 2008
    9.362
    2
    0
    Moet je dan en kopje aankruisen ofzo? of gaat dat automatisch?
    Ik vind het namelijk vreemd dat ik alle kosten van de voorlopige teruggave terug moet betalen nu.. Want die teruggave bestond namelijk meestal alleen uit mijn combinatiekorting. Ik ben ook niet minder gaan verdienen ofzo en hetzelfde als wat ik bij de voorlopige aanslag had aangegeven.
     
  18. diaan1982

    diaan1982 Fanatiek lid

    8 okt 2009
    3.212
    1
    0
    Kan ik je niet vertellen kleintje88,wij laten het altijd invullen bij de FNV bond.
     
  19. p1982

    p1982 Niet meer actief

    je moet aankruisen als je een kind hebt en of die meer dan 6 maandne op zelfde adres woont
     
  20. Mnon

    Mnon Niet meer actief

    Goed kijken bij de verdeling bijna op het einde! Wij hebben door een beetje rommelen met de verdeling een paar 100 euro meer! Als we alles op 1 naam zette moest mijn man een paar 100 terug betalen en zou ik veel geld krijgen uiteindelijk zo verdeeld dat we €400 euro meer krijgen!
     

Deel Deze Pagina