Krampen, niks helpt. Osteopaat?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door ann82, 2 mrt 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. ann82

    ann82 Actief lid

    6 mei 2009
    392
    0
    0
    Ons meisje is bijna 4 weken oud en ze heeft echt veel last van krampen. Infacol en cinababy lijken niet te helpen. Ik heb juist het idee dat ze hierdoor meer ontlasting heeft! Vanaf het einde van de middag tot midden in de nacht heeft ze zoveel last van krampen dat ik echt niet meer weet hoe ik haar kan verlichten.
    Nu kreeg ik de tip om naar een osteopaat te gaan. Hebben jullie hier ervaring mee?
     
  2. piccolina

    piccolina VIP lid

    5 mrt 2012
    7.199
    5
    0
    Osteopaat helpt zoiezo kies wel zorgvuldig eentje met baby ervaring via via.. Als er niets mis is zeg hij dat ook hoor.
     
  3. Sammy27

    Sammy27 Actief lid

    4 nov 2012
    127
    0
    0
    NULL
    NULL
    Onze zoon had ook veel krampjes.
    Heb de eeste 3 maanden borstvoeding gegeven en daarna begonnen met nutrilon. Hij had daar zo'n last van.
    Het cb heeft toen geadviseerd om nutrilon omneo te gaan gebruiken.
    Binnen een dag of 5 merkte we verbetering.
    Dus mischien is dat een optie?
     
  4. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    26 mrt 2011
    8.809
    1.014
    113
    Vrouw
    Drenthe
    Wat geef je kwa voeding?
    Bij fv hoelang duurt de voeding?
    Kan je dochter goed boeren?
     
  5. Roos32

    Roos32 Bekend lid

    2 jun 2013
    923
    137
    43
    Vrouw
    Geen ervaring, maar je hoort wel goede verhalen. Vriendin van mij gebruikte sab simplex. Infacol deed bij haar ook niets.
     
  6. Tuttie

    Tuttie Fanatiek lid

    11 jan 2010
    2.855
    0
    36
    Als je fv geeft dan dr Brownfles gebruik icm sab simplex.
    Heeft hier super geholpen.
    Osteopaat kan nooit kwaad
     
  7. Minerva

    Minerva Niet meer actief

    #7 Minerva, 2 mrt 2014
    Laatst bewerkt door een moderator: 2 mrt 2014
    Nou, dat vind ik nogal een uitspraak... is het wel verstandig om zoiets te zeggen zonder een duidelijk beeld te hebben van de situatie? :(

    Van wat ik weet helpt een osteopaat vooral als de baby bijvoorbeeld wat in de knel heeft gezeten tijdens de bevalling. Krampjes zijn echt heeeel erg vervelend (mijn zoontje heeft het ook heel erg gehad van week 2 tot week 10 ongeveer), maar je moet er gewoon even doorheen. Het effect van middeltjes als Infacol, Cinababy en Sabsimplex is nooit bewezen.

    Krampjes is gewoon een hele stressvolle periode waar je als moeder en baby doorheen moet. De darmpjes zijn nog niet voltooit en de gaatjes die erin zitten zijn nu aan het dichten. Het verwerken van de voeding zorgt daarvoor voor krampjes. De ene baby heeft er wat meer last van dan de andere baby.

    Ik zou eens proberen om de baby op je benen te leggen (voetjes naar je toe) en dan te gaan fietsen met de voetjes. Of ze rond bewegen (met de klok mee). Wat je ook kunt doen is een warm kruikje (natuurlijk niet te warm!) op de buik leggen om de pijn wat te verlichten. Bij ons hielp het ook heel erg om de baby op de onderarm te leggen (hoofd naar beneden en bij je elleboog, hand onder het buikje) en dan zachtjes tegen zijn billetjes aankloppen. Op die manier komt er ook vaak lucht vrij en dat verlicht de pijn een beetje.

    En eerlijk: het gaat echt over! Week 6 schijnt de piek te zijn en meestal is het na 3/4 maanden zo goed als over. Even doorzetten! Lekker knuffelen en troosten!

    /edit:
    Tips:
    Kijk uit met anijs-/venkelthee (mochten mensen je dat aanraden). Kijk maar eens op de website van het voedingscentrum.

    En ik kwam deze reactie tegen die wat mij betreft de spijker op z'n kop slaat:
     
  8. Kiwi25

    Kiwi25 Niet meer actief

    Helemaal eens met Minerva.
    Toen ik je titel las was het eerste wat ik dacht: het enige wat helpt is tijd...
    Vaak als mensen zeggen toen ik na X en Y, Z probeerde hielp dat! Wat je dan niet kunt uitsluiten is of dat het zonder middel/manier X, Y en Z ook over was gegaan. Elk kindje groeit er namelijk vanzelf een keer overheen, dat kan tegelijk gebeuren met het proberen van het volgende middel. Ik zou zelf niet teveel proberen, maar inderdaad wel masseren/fietsen, veel bij je houden of op de buik leggen bijvoorbeeld.
    Voor de duidelijkheid: dat maakt de tijd dat ze er wel last van hebben niet minder vervelend van! Maar het wordt beter.

    Een osteopaat zou je kunnen proberen om je misschien zelf minder machteloos te voelen, maar of het echt gaat helpen?
     
  9. Leo85

    Leo85 Niet meer actief

    Osteopaat heeft hier wonderen verricht.. Hier hielp ook geen Infacol meer, en werd steeds erger.. Zo erg om je kleintje zo te horen krijsen zonder dat je kan troosten.. Stond regelmatig huilend met haar in mijn armen, zoveel onmacht..

    Na 1e bezoek bij de osteopaat was het hier al 75% verbeterd.. Binnen een paar dagen zeg maar. Nog een 2e keer terug geweest en toen kon ze een tijd zonder Infacol. Later periodiek nog wel een paar keer nodig gehad, maar dan normale dosering die voldoende was en na tijdje weer afgebouwd kon worden..

    Dus hier vol lof over de osteopaat!
     
  10. ann82

    ann82 Actief lid

    6 mei 2009
    392
    0
    0
    Dit is ons tweede kindje en ben me er zeer van bewust dat krampen heel normaal zijn bij baby's!
    Maar ik merk nu dat mijn meisje er zo onder lijdt dat ze te uitgeput is om goed te drinken.
    Ze drinkt comfortvoeding uit een difrax fles. Sinds ze deze voeding heeft boert ze beter.
    Ik heb een warm kersenpitzakje gebruikt om haar te verlichten en ook op mijn onderarm gelegd. Helaas heb ik fybromyalgie en houd ik dat niet heel lang vol. Bovendien, om haar de hele middag/nacht zo vast te moeten houden, vind ik ook niet reëel.

    Waarom heb ik trouwens het gevoel dat ik me moet verdedigen tegenover een aantal dames die hebben gereageerd? Moet ik maar afwachten tot het vanzelf over zou gaan als ze drie maanden oud is? En dan tot die tijd ongerust zijn over of ze wel genoeg kan drinken en niet uitgeput is?
    Ik heb het beste voor met mijn kinderen en wil niet dat ze pijn hebben. Als een bezoek aan een osteopaat of iets dergelijks voor verbetering kan zorgen, ga ik dat zeker doen!

    Bedankt voor het geven van antwoord op mijn vraag meiden!!
     
  11. Arian

    Arian Fanatiek lid

    6 dec 2010
    1.587
    36
    48
    Sab Simplex hielp hier super!
     
  12. Allistair

    Allistair Bekend lid

    8 jun 2010
    979
    0
    0
    Hier hielpen Infacol en Cinababy ook niet. Wij hebben toen ABC Dophilus gebruikt (probiotica). Dit heeft even een dag of twee nodig, maar het hielp echt heel goed. Ons zoontje heeft er geen last meer van gehad.
     
  13. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    26 mrt 2011
    8.809
    1.014
    113
    Vrouw
    Drenthe

    In veel gevallen kunnen krampjes veroorzaakt worden door drinkgedrag en, bij fv, de wijze van klaarmaken.
    Hierbij zal een osteopaat weinig kunnen doen, omdat de basis niet goed (genoeg) is. Vandaar mijn vragen.

    En hoe krom het ook klinkt; infacol en sab simplex zijn vrijwel identiek.
     
  14. Siertje2981

    Siertje2981 Fanatiek lid

    8 apr 2013
    3.456
    3
    0
    Werkzaam in een kledingwinkel als assistentbedrijf
    Leidschendam
    Hier, tegen alle berichten hierboven in, wel effect met sabsimplex en niet met infacol. Gebruiken ook de fles van dr Brown. Ook zijn wij van nutrilon overgestapt naar Friso. Mijn schoonzus is kraamverzorgster en moeder van 2 dochter. Zij merkt op haar werk en bij haar thuis, dat nutrilon vaak te vet is voor de meisjes en ze daar veel last van hebben. Friso is minder vet en daar door waarschijnlijk makkelijker te verteren voor meisjes.

    Ik weet, dit is niet gebaseerd op feiten maar op ervaringen!!!
    Bij ons heeft het iig erg goed geholpen. (Fles dr Brown, sabsimplex en Friso.)

    En je hoeft je zeker niet te verdedigen. Tuurlijk heb je het beste voor met je kindje en wil je er alles aan doen om ervoor te zorgen dat ze geen pijn heeft. Wij zijn naar een osteopaat geweest omdat ze dus flink veel last had van krampjes en ivm een keizersnede wilde ik haar graag na laten kijken. Hier heeft hij weinig kunnen dien aan de krampjes, maar hoor er veel goede verhalen over. Het kan sowieso geen kwaad om haar even na te laten kijken.

    Succes met het filteren van alle tips en info die je krijgt en blijf je gevoel volgen ;).
     
  15. Strandbal

    Strandbal VIP lid

    3 mei 2013
    8.890
    3.414
    113
    Misschien kan je een kersenpittenkussentje proberen (te koop bij xsenos). Dat doe je dan 1 minuut in de magnetrn en leg je op de buik (op de kleertjes uiteraard). Je moet alleen wel oppassen dat je niet te warm doet want het voelt lauw maar als je het op je legt voel je warmte. Bij mijn zoontje heeft het wel geholpen.
     
  16. girl89

    girl89 Lid

    8 feb 2013
    98
    0
    6
    NULL
    arnhem
    Ook ons dochtertje had vanaf week 6 hele erge krampen ook waardoor ze niet meer goed dronk.
    eerst infacol geprobeerd wat niks hielp + ze kreeg er veel zuur van.

    na aanraden van mensen hier op het forum de dr. Brown fles gaan proberen + sab simplex en dir heeft hier erg goed geholpen
     
  17. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    26 mrt 2011
    8.809
    1.014
    113
    Vrouw
    Drenthe
    Sab simplex en infacol hebben dezelfde werkzame stof nl simeticon.
    De werkzaamheid van deze stof is vastzittend lucht in de darmen 'bevrijden'. Dus als men zegt; het een hielp absoluut niet en de ander wel is dit vrij vreemd.
    Vooral als men tegelijkertijd overstappen op andere fles en voeding.

    Als je op de juiste wijze de fv klaarmaakt en in de juiste fles en in de juiste houding deze fles geeft zal er geen tot minimale lucht in de darmen kunnen ontstaan/komen.
    Geef je bv? Door een goede houding van jou en je kindje zal er geen of minimale lucht in de darmen kunnen ontstaan/komen.

    Daarnaast moet je jezelf iets afvragen. Wil je een aanpassing doen waardoor je kindje geen last meer heeft door lucht, of ga je liever 8 weken lang elke dag iets geven om deze lucht 'te bevrijden' en ook extra geld kost.

    Lucht is niet altijd de oorzaak van darmkrampen, maar wel een van de oorzaken.
     
  18. Niekepiek

    Niekepiek Niet meer actief

    Hier ook veel last gehad van krampjes.
    Wij zijn juist overgestapt van friso comfort naar nutrilon omneo.
    Dit deed wonderen.
    Bij de friso voedingen, hadden ze veel last van windjes en daardoor ook krampjes.
    Bij nutrilon omneo werd dit veel minder.
    Osteopaat heeft hier ook goed geholpen.
     
  19. Ikdus

    Ikdus VIP lid

    1 aug 2008
    10.695
    15
    38
    Hoe maak je de fles klaar ? Roer je het met een vork (zoals t hoort ) of schud je het ?
     
  20. ann82

    ann82 Actief lid

    6 mei 2009
    392
    0
    0
    Ik roer het met een roerstaafje.
     

Deel Deze Pagina