openbaar borstvoeding geven kan wel/niet

Discussie in 'Borstvoeding' gestart door kleinmonster, 27 feb 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
?

in het openbaar voeden

  1. ja hoor een moeder moet doen wat ze moet doen

  2. ja hoor maar ik zie het liever niet

  3. nee, waarom moet dat

  4. anders

Meerdere stemmen zijn toegestaan.
De resultaten zijn alleen zichtbaar na stemmen.
  1. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.767
    18.913
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Ik dacht dat ik in een eerdere reactie van jou had gelezen dat je naar een vrouw toe zou gaan om te zeggen dat ze ergens anders moet gaan zitten. Dat zou ik dwingend vinden. Maar blijkbaar vergis ik me en was dat iemand anders.
     
  2. Arevinol

    Arevinol VIP lid

    7 okt 2007
    7.759
    3
    0
    mama!
    Nee, dat zou ik zelf niet doen.

    Maar ik kan me wel voorstellen wanneer iemand erg pontificaal en bloot aan het voeden is, verzocht wordt om het iets discreter te doen als die mogelijkheid er is. Bijvoorbeeld in een restaurant dat een andere plaats wordt aangeboden oid.
    En als die persoon dan zegt, nee dank u, ik zit prima. Dan zou ik het niet raar vinden als verzocht wordt om het restaurant te verlaten..
     
  3. Lafayette

    Lafayette Fanatiek lid

    13 okt 2012
    1.385
    1.568
    113
    Ik vind het eigenlijk wel interessant hoe willekeurig normen en waarden zijn.

    Borsten zijn hier aanstootgevend, een mannelijke borstkas weer een stuk minder. Hier vinden we een niqaab een symbool van vrouwonvriendelijke onderdrukking. Op de plaatsen waar dat gedragen wordt is het heel normaal, om niet aanstootgevend rond te lopen. Op weer andere plaatsen op de wereld loop je gewoon heel de dag met de borsten ontbloot.

    Het is maar een gedachtenkronkel hoor. Ik doe er zelf net zo hard aan mee want ik zal ook mijn borsten niet op tafel gooien haha. Maar ik vind de willekeurigheid van wat aanstootgevend is wel verwonderlijk. Het was makkelijker geweest als een ander lichaamsdeel als aanstootgevend was aangemerkt, iets wat je niet nodig hebt om je kind te voeden. Je kleine teen ofzo. Tevens is het jammer dat een vrouwenborst aanstootgevender is dan een mannenborst, dat vind ik als feminist in ieder geval belachelijk.
     
  4. Scarabee

    Scarabee VIP lid

    12 dec 2010
    6.482
    1
    38
    n.v.t.
    Ik had ooit eens gelezen in een boek dat dat komt omdat vroeger in de oertijd de mannetjes reageerden op de billen van de vrouwen, en toen is de mens rechtop gaan staan, en de voorgevel van de vrouw, vooral de tussenspleet, doet de man onbewust denken aan een bil. Daar schijnt dat vandaan te komen.

    Maar ik kan me wel vinden in je uitspraak! Heb het ook nooit fijn gevonden als er een man aan m'n borst wilde, dat voelt wel enorm tegennatuurlijk haha, gek he ?! Ik dacht altijd "da's voor een baby, blijf daar vanaf, maf!". Mijn borsten heb ik dan ook in veiligheid gesteld, daar zal nooit iemand aanzitten behalve misschien ooit een baby.
     
  5. Beatissimam

    Beatissimam Fanatiek lid

    23 sep 2013
    4.559
    0
    0
    NULL
    NULL
    Wauw; 5x aanstootgevend in 1 zin!

    Weet je wel de betekenis van dat woord?

    Van een moeder die normaal voedt, zie je geeneens borst.

    Van een vrouw in een bikini op een billboard zie je 1000x meer.
     
  6. Arevinol

    Arevinol VIP lid

    7 okt 2007
    7.759
    3
    0
    mama!
    Waarom moet het toch steeds zo neerbuigend Beatissimam?
    Ik tel overigens niet 5x aanstootgevend in 1 zin hoor. Of moet ik de betekenis van 'zin' voor jou opzoeken.. :p
    Maar ik denk dat je wel begrijpt wat ze bedoelt.

    Overigens vind ik dat een blote mannenborst ook niet zomaar overal en altijd kan. En idd, normen en waarden kunnen nogal verschillen.
     
  7. Lafayette

    Lafayette Fanatiek lid

    13 okt 2012
    1.385
    1.568
    113
    Als ik jouw reactie zo lees, dan vermoed ik dat je de strekking van mijn berichtje misschien niet goed hebt begrepen...
     
  8. Chebu

    Chebu VIP lid

    17 dec 2007
    7.174
    2
    36
    Midden-Oosten
    Brrr moobs zijn vreselijk.
     
  9. Thauma

    Thauma Fanatiek lid

    14 sep 2011
    2.127
    1
    36
    NULL
    NULL
    Wat een discussie toch weer...
    Ik vind vooral de optie 'Nee, waarom moet dat?' wel interessant. Nou, omdat je kind honger heeft bijvoorbeeld en je dat nu eenmaal niet altijd kan timen...?

    Je kunt vanalles vinden van borstvoeding al dan niet in het openbaar, maar het waarom is nogal voor de hand liggend :p

    Maar tja... ik vind bv heel natuurlijk en heel mooi. Maar ik moet helaas toegeven dat we als maatschappij nu eenmaal een enorm eind van de natuur afstaan. Dus in die context snap ik wel dat sommige mensen het niet fijn vinden om te zien. Een blote tiet wordt vaak als iets onfatsoenlijks beschouwd. Iets sexueels, iets wat ongewenst is in bepaalde situaties en wat in reclame wordt misbruikt om mannen te trekken.

    Maar je kan uitstekend voeden zonder dat er een blote tiet zichtbaar is. En als je dat dan discreet doet, dat je dus alleen maar weet dat een kindje drinkt, zoner dat je iets ziet... is het dan ook een probleem? Is het idee dat een kindje melk uit de borst zuigt al zo ranzig en aanstootgevend dat DAT wellicht het probleem is?
    Ieuw, er zit iemand aan je tiet te sabbelen... jakkie!


    Tja, wie weet. Jammer dat de maatschappij zo veranderd is dat de meest natuurlijke dingen raar gevonden worden. Misschien komt er ooit nog eens een kentering de andere kant op.

    Ik ga weer verder. Mn zoon heeft honger, dus ik ga m maar eens voeden. Met blote tiet, want hij heeft daar helemaal geen problemen mee.
     
  10. Jackie87

    Jackie87 VIP lid

    6 aug 2013
    5.495
    2.948
    113
    Uhm, volgens mij heb je niet begrepen wat je zojuist hebt gelezen.
     
  11. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Lukte vandaag weer prima tot 3x toe in dierenpark Amersfoort :)
     
  12. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    9 feb 2013
    11.806
    5.942
    113
    Vrouw
    Een heerlijk buikje vol! (vandaar die dikke toet;) )
     
  13. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Hahaha.. ja, lekker rustig was het niet dus dan maar wat vaker kort. Meneertje ligt heerlijk in zijn bedje te ronken nu... afgemat van al die geluiden en indrukken. Leuk park hoor!
     
  14. Beatissimam

    Beatissimam Fanatiek lid

    23 sep 2013
    4.559
    0
    0
    NULL
    NULL
    Túúrlijk lukt jou dat!;)

    Jij bent volgens mij ook niet het type dat de tiet'n op tafel pleurt!:D
     
  15. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    wahaaahhaaa... niet bepaald. Maar blijf het lsstig vinden echt discreet te voeden (en wisselen) met bolliebeer. Hij is al zo zwaar en kan zo hard brullen als hij honger heeft. Als het aan hem zou liggen, dronk hii door mijn shirt heen. Zoveel haast heeft hij.
     
  16. Beatissimam

    Beatissimam Fanatiek lid

    23 sep 2013
    4.559
    0
    0
    NULL
    NULL
    Haha, herkenbaar! Ik vind je dapper en stoer, mama van 3 kids!!!;)
     
  17. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief


    nou vooral enorm gemakzuchtig:D
     
  18. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Klinkt of hij er wel pap van lust!
    Dierentuinen zijn leuke plekken om te voeden vind ik. Gaf me zo' gevoel van bonding als ik op bankje met kind aan borst naar olifant keek die hetzelfde deed.;)
     
  19. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief


    mmmmm.... hahaha...nee dat heb ik dan weer niet. Daarbij..het weer was heerlijk vandaag maar me toch echt wat te fris om buiten te zitten.
     
  20. Fietwordtmama

    Fietwordtmama Niet meer actief

    Haha. Dan heb je meteen een weerwoord wanneer iemand je vraagt elders te
    gaan zitten. " jamaar zij (olifant) doet t toch ook?" :D
     

Deel Deze Pagina