Hoi dames, Even een vraagje... M'n meisje Heeft sinds gisteren de waterpokken, gister een paar plekjes en vanochtend zat ze onder. Het zijn zeker de waterpokken want ik herken ze. Zelf heb ik de instelling, afwachten straks smeren met calendulan emulsie... Meer kan je niet doen. Echter nu zegt iedereen om mij heen dat ik naar de huisarts moet... Zelf vind ik dat een beetje onzinnig en zonde van m'n tijd om met een hangerig meisje in de wachtkamer te zitten (loopt altijd wel 30 min uit) Wat vinden/deden jullie? Groetjes!
Nee joh, is niet nodig. Alles wat je bij waterpokken nodig kan hebben kun je zelf kopen en zelf gebruiken. Daar heb je een huisarts helemaal niet bij nodig. Die kan je vertellen wat je allemaal zou kunnen kopen maar dat kan internet je ook wel vertellen.
Ze hebben liever ook niet dat je komt met waterpokken dacht ik, omdat het zo besmettelijk is. Bij waterpokken is het gewoon uitzieken en wat halen voor de jeuk. Hier ook gehad een maand geleden. Beterschap voor je meisje!
Finley heeft ze met 7 maanden gehad nadat Aiden ze gehad heeft. Ben er niet voor naar de huisarts geweest hoor. Gewoon zelf spul gekocht bij de drogist. En een haverzemelenbadje gedaan.
Inderdaan onzin om hiervoor de dokter te gaan. Zolang je kind niet doodziek is of een nare huidinfectie erbij krijgt kan de huisarts niets anders dan kijken en ja knikken dat het waterpokken zijn.
Top! Ben ik dus geen ontaarde mams die niet met haar kind naar de huisarts gaat voor waterpokken hahaha! We zullen zien hoe het gaat... Net met koorts naar bed gebracht.. Morgen dagje opa en oma ipv kinderdagverblijf...
Idd als je kindje verder goed gezond is, zou ik niet naar de dokter gaan. Je kunt wel bellen om het te melden. Dan weten ze er van. Mocht je kindje wel flink ziek zijn/worden zou ik wel even gaan. Onze oudste had ze met 3,8 jaar. Die fietste er zo doorheen. 3 weken later kreeg de jongste ze; hij was toen 6mnd, die heeft er 5 dagen mee in het ziekenhuis gelegen, vanwege een ernstige huidinfectie en hij er heel ziek van was. Wil je een (mogelijke) huidinfectie voorkomen dan gelijk met zovirax koortslippencrème smeren. Dit vertelde de behandelend kinderarts ons toen. Maar dat moet je dan wel vanaf de eerste pokjes doen.
Denk niet dat onze huisarts weet dat dochter de waterpokken heeft gehad. Zie geen reden om te gaan tenzij een kind er heel erg ziek van is. Je kan beter naar de drogist gaan.
Nee joh, ik zou ook niet naar de huisarts gaan. Wel balen dat ze nog geen één is, dan kunnen ze het op latere leeftijd nog een keer krijgen (kan, hoeft niet!). Beterschap voor je meisje!
Mijn dochter had het al met 4 maanden en ben niet naar de huisarts gegaan. Sterker nog ze is ook gewoon naar het kinderdagverblijf gegaan volgens mij.
Als ze echt heel erg jong zijn (lees: pasgeboren), is het wel raadzaam om de arts er even naar te laten kijken. Anders is het niet nodig. Het 2 weken oude dochtertje van een kennis heeft nu ook de waterpokken. Gekregen via haar oudere broer. Ze hebben dit wel even laten checken door de kinderarts. Maar ze kunnen er niks aan doen. Ze moeten het uiteraard wel in de gaten houden. Maar verder gewoon uitzieken.
Wat zou de huisarts het druk krijgen zeg als iedereen heen ging met een kind wat waterpokken heeft Hier bij beide ook niet geweest. Beterschap voor je kindje
Ze zien je aankomen. Ik denk dat je niet eens een afspraak krijgt. Gaat jouw kind daar iedereen zitten besmetten in de wachtkamer. Toen mijn dochter waterpokken had, heb ik geven gebeld met de assistente wat ik kon kon om het te verlichten.
Mijn oudste heeft het nu. Die moet binnenblijven tot de pokken korstjes zijn geworden want tot die tijd is de kans enorm groot dat hij anders iemand anders aansteekt omdat het zo besmettelijk is. Dus vooral niet in een wachtkamer gaan zitten met eventueel kwetsbare mensen die dus wèl echt heel ziek kunnen worden van de waterpokken! Beterschap!
Wanneer contact opnemen bij waterpokken? Over het algemeen hoeft u uw huisarts niet te bellen als uw kind waterpokken heeft. Bel wel als: uw kind jonger is dan drie maanden; u twijfelt of als u het niet vertrouwt; u merkt dat uw kind steeds zieker wordt; de koorts na drie dagen niet weggaat, uw kind niet of te weinig drinkt, uw kind steeds braakt, uw kind suf wordt, uw kind benauwd wordt of heel snel gaat ademen, uw kind blijft huilen of gaat kreunen, de huidskleur grauw wordt Bron: Waterpokken: Mijn kind heeft waterpokken | Thuisarts.nl De website met patienten brieven van de nederlandse huisartsvereniging thuisarts.nl
Thnx iedereen voor de reacties, zoals ik al gereageerd heb ga ik niet naar de ha... Ik kijk het wel even aan want ze heeft nu al voor de 2e dag koorts...
Nou net toch de huisarts gebeld... Vannacht geen oog dicht gedaan en meisje had 41 graden koorts... De 2 dagen ervoor telkens rond de 38,8/39... Ook werd ze wakker met een dik bloeddoorlopen oog. Kan vanochtend nog terecht... Ik moet mij trouwens melden en dan worden we apart gezet.
Nou, in deze omstandigheden is het heel verstandig dat je toch gebeld hebt natuurlijk! 41 graden, dat is erg schrikken en dat oog klinkt ook niet goed. Heel veel sterkte en beterschap daar! Hopelijk wordt het snel minder erg en daarna helemaal beter.
Eens! Laat je even weten wat de huisarts zei en hoe het nu met je kindje gaat? Beterschap en sterkte!
Nou haar oog is ontstoken, los van de waterpokken . Waarschijnlijk omdat haar weerstand lager is nu ook ontstoken oog. Zalfje gehaald en voor de koorts mag ik PCM geven. Zowel waterpokken als het ontstoken oog gaan er niet sneller van weg als ze een hoge temp heeft. Dus voor haar eigen (en de onze) gemak 3 x per dag een PCM. Het is wel fijn om gerust gesteld te zijn... Ze heeft immers maar 2 ogen! Thnx voor jullie medeleven!