Wat vinden jullie hier van (kdv)

Discussie in 'De lounge' gestart door Mini Shopaholic, 9 mrt 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    En dat snappen ze onder de vier dan wel? Ik zou mijn zoon heel goed uit kunnen leggen op een kinderlijke manier wat epilepsie is, mijn dochter zou dat ook heel goed begrijpen. Niet met alle feiten maar wel hoe het zich uit. Mijn jongste is nog te klein om hier uberhaupt compleet overdonderd van te raken.
     
  2. happyglow

    happyglow Fanatiek lid

    18 okt 2012
    2.101
    0
    0
    Accountmanager Binnendienst
    Maarssen
    Mijn dochter is 5 dus ik bekijkt het even met haar leeftijd.

    Mijn zoontje van 2,5 zal ik gewoon iets anders op brood geven. Man als hij om honing vraagt en ik geef smeerkaas merkt hij het verschil niet eens... Die vreet alles en zo niet dan is dat pech hebben. Mijn dochter kan ik dit al goed uitleggen en geef ik dus zelf de keuze daarin ja.

    Mijn kinderen gaan niet naar een KDV of gastouder vandaar dat ik automatisch mijn dochter pakte met dat voorbeeld.
     
  3. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    Ik haal soms na een paar uur nog wel een stukje noot uit een kies. Dan voel ik hem zitten met mijn tong en vis ik hem eruit met mijn vinger.
    En 5 minuten later kan ik zo een kindje oppakken. Sja, als dat kindje dan zo'n heftige allergie heeft, dan heeft dat grote gevolgen!

    Ook na poetsen (hoe poets je een tegenstribbelende peuter grondig?) kan er een stukje blijven zitten. Een keer kuchen en het ligt op de grond van het kinderdagverblijf. Ander kindje kruipt er overheen, en voila, je hebt rechtstreeks contact met de huid.

    Speeksel kan na 9 uur nog steeds sporen van pinda bevatten, voldoende om een heftige reactie te veroorzaken (Google maar). Kindjes stoppen makkelijk iets in de mond. Ook eigen handjes en zo wordt dat speeksel, mét sporen, makkelijk verspreid.
    Vandaar denk ik ook, dat ze vragen om in de ochtend geen pindakaas etc te eten. Als het de avond ervoor is gegeten (satésaus bijvoorbeeld), dan is het niet meer in het speeksel aanwezig. En zitten er in de meeste gevallen ook nog 2 poetsbeurten bij. Dat verkleint de kans al aanzienlijk.
     
  4. happyglow

    happyglow Fanatiek lid

    18 okt 2012
    2.101
    0
    0
    Accountmanager Binnendienst
    Maarssen
    Je onderschat je jongste hierin hoor. Ze snappen die hele aanval niet en zullen hem waarschijnlijk niet zien nee maar de paniek bij de mensen waar je afhankelijk van bent ziet hij zeer zeker wel en dat geeft alsnog onbegrip en paniek bij zo'n kleintje.

    Als ik in paniek ben of schrik van iets begint onze jongste ook heel hard te huilen terwijl ze in de box ligt o.i.d. en niet eens in de buurt is.
     
  5. DeeLighT

    DeeLighT VIP lid

    9 jan 2007
    8.722
    628
    113
    happyglow, je leven omgooien. Jij noemt geen pindakaas geven in de ochtend je leven omgooien???
    Dus je neemt liever veel meer moeite met uitleg/ wassen/poetsen en spoelen dan simpelweg wat anders op dat brood te smeren?

    Ongelooflijk!
     
  6. happyglow

    happyglow Fanatiek lid

    18 okt 2012
    2.101
    0
    0
    Accountmanager Binnendienst
    Maarssen
    Nee hoor ik zal mijn zoontje van 2,5 gewoon iets anders op brood geven je leest niet goed.

    Maar je onderschat in hoeveel producten pinda's kunnen zitten. Ik ga bijvoorbeeld niet alle verpakkingen lezen voor ik het aan mijn kinderen geef omdat er misschien wel iets in kan zitten waar een kindje op een KDV of school last van zou hebben.
     
  7. DeeLighT

    DeeLighT VIP lid

    9 jan 2007
    8.722
    628
    113
    Ts, ik heb al meermalen gereageerd op een nette manier.
    Nog eens:
    Ik kan me echt niet voorstellen dat je wel verpakkingen wil lezen voor anderen etc, maar niet de zeer kleine moeite neemt om wat anders te PROBEREN in de ochtend. Voor 1 dagje.

    Stel je eens voor, die ouders: De hele dag lezen ze alles, wassen alles, vermijden superveel en nog leven die met angst. Angst voor ernstige ziekte en DOOD! Van hun kind.
    Wat een verademing zou het dan zijn als het in elk geval eens een keer in zijn leven GEWOON naar het kdv kan?

    Zou je die mensen dat plezier nou echt niet gunnen omdat JIJ je eetpatroon dan moet "omgooien"??
    Jeetje zeg....
     
  8. happyglow

    happyglow Fanatiek lid

    18 okt 2012
    2.101
    0
    0
    Accountmanager Binnendienst
    Maarssen
    Dit wist ik helemaal niet (van het speeksel) dat maakt mijn denkwijze hierin ook direct heel anders.
     
  9. Lola1982

    Lola1982 VIP lid

    16 jul 2007
    18.000
    1.841
    113
    Ja kan heel anders overkomen hihi!

    Mijn dochter heeft te veel allergische reacties gehad door kippenei en door het bagataliseren van andere personen, dat ze zelf weet dat ze altijd moet vragen of ze het mag voor ze iets in haar mondje stopt.
    Maar toch leg ik die verantwoordelijkheid volledig bij mezelf. Wat ik al zei een kind blijft een kind, maar mijn dochter is wat dat betreft wel heel wijs.

    Op haar oude school (we zijn een aantal maanden terug verhuisd) zaten 3 kinderen in totaal met een epi pen, de juf was daar ontzettend goed en alert in, en met bijv. schoolontbijt wat je zo nu en dan hebt zette ze de 3 kinderen bij haar aan tafel. Nu op haar nieuwe school is zij het enige kind met zijn ernstige allergie en dan is het heel moeilijk om los te laten en te vertrouwen. Gelukkig zij de leerkrachten daar wel heel open in dat ze het ook lastig vinden en zijn ze samen met de oefenpen gaan oefenen en is het een actueel onderwerp waar ze over praten.
     
  10. tuc

    tuc Niet meer actief

    goh ja zo'n oefenpen..vond het doodeng toen wij dat moesten oefenen op het kdv..al was het nog maar in een sinaasappel;) dacht de hele tijd als ik wanneer het nodig is maar de ballen heb om het echt op een kind te gebruiken...maar helaas was het een keer nodig..en daar was ik dan als eerste bij..nou heb geen moment getwijfeld of bang geweest en hup dat ding erin.
     
  11. Lola1982

    Lola1982 VIP lid

    16 jul 2007
    18.000
    1.841
    113
    Ja idd, dan ga je gewoon! Goed gehandeld! Wat mensen vaak afschrikt is idd het zetten van de pen, maar ook dat je 112 moet bellen maakt mensen wat angstig.
     
  12. mich87

    mich87 Bekend lid

    7 nov 2011
    599
    38
    28
    NULL
    NULL
    Nog een tip voor TS: wij werken met picto's om mijn zoon duidelijkheid te geven. Zoals ik lees heeft jouw zoon vooral in de ochtend behoefte aan controle om de dag te beginnen. Mss kun je een picto of foto maken van het ontbijt van die ochtend? Dan laat je hem elke ochtend de foto zien van het ontbijt dat gegeten wordt, met uitleg erbij. Dus elke ochtend een picto/foto van de boterham met pindakaas en 1 ochtend per week een andere picto (liefst ook steeds hetzelfde, bijvoorbeeld smeerkaas). Mss duurt het een paar weken, maar je zult zien dat hij op een gegeven moment went aan deze structuur.

    Ik begrijp je moeite trouwens wel hoor.... Ik vind het ook lastig om dingen te veranderen die bij mijn zoon goed werken, zeker als het gaat om iets waar hij controle over wilt hebben. Dit betekent voor ons woedeaanvallen en zelfbeschadiging. Maar dit zou voor mij wel een situatie zijn waarin ik het ervoor over zou hebben... Ik ben immers ook heel dankbaar als mensen rekening met mijn kind met gebruiksaanwijzing willen houden
     
  13. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Maar daarin verwacht ik een stuk proffesionaliteit van de mensen daar, vooral wanneer ze er vanaf weten en hierop in kunnen spelen. Ik heb zelf een medische achtergrond en aardig wat dingen meegemaakt. Ook een man geholpen met een epileptische aanval waar mn kinderen bij waren en ze bleven rustig omdat ik dat ook was.
     
  14. Strandbal

    Strandbal VIP lid

    3 mei 2013
    8.890
    3.414
    113
    Pfff ik heb dit topic met verbazing gelezen. Nu is mijn zoontje nog klein, maar ik zou gewoon wat anders op brood doen. En waarom zou zo'n kind niet naar de opvang mogen? Heel raar dat mensen hier zo moeilijk over kunnen doen.
     
  15. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Als je nou even beter gelezen had, dan schreef ik dat een pindavrij gastgezin een optie zou zijn. Jij bent dat niet, dus kind komt niet naar jou toen. Mijn huishouden is jarenlang pindavrij geweest i.v.m. allergie van de oudste. Dus bij mij, als ik GO zou zijn, zou kind wel welkom zijn. En ons gezin is niet het enige pindavrije gezin, want pinda-allergie komt heel veel voor.
     
  16. ukkie89

    ukkie89 Fanatiek lid

    26 okt 2011
    1.541
    0
    36
    Vrouw
    Ergens in het midden
    Zou er idd wel rekening mee houden en wat anders op brood doen. Mijn neefje is ook extreem allergisch voor pinda s en noten. als ik pinda s of noten op heb en hij zit naast me zet hij al op alleen maar door mijn adem.
     
  17. Ellen291982

    Ellen291982 Niet meer actief


    Erg dan zeg dat het niet serieus genomen wordt. Voor jullie is het niet niks zeg. Vind haar heel wijs idd. Knap hoor! Zo zie je dat veel kinderen als er iets is ze heel volwassen er in zijn.

    Goed dat het een actueel onderwerp blijft op de school.

    Kan me idd voorstellen dat het voor een juf heel spannend is zo'n pen ook daadwerkelijk te moeten gebruiken, dan is het goed dat ze precies weten wat die doet.

    Kn je dochter er nog overheen groeien? Of dat het minder wordt?
     
  18. buonanotte

    buonanotte Niet meer actief

    Ik heb een zoontje die pindakaas gek is..

    Ik zou hem dan toch voor die ene dag wat anders op brood geven.

    Ik zelf heb ook een epipen ivm allergie wespensteek. Heb hem tot nu toe "klopt af" maar 1x nodig gehad.
     
  19. AnneThamar

    AnneThamar Niet meer actief

    Tuurlijk hou je daar rekening mee. Het zal mijn kind maar zijn, dan vind ik het ook fijn dat mensen rekening met ons houden,
     
  20. Lola1982

    Lola1982 VIP lid

    16 jul 2007
    18.000
    1.841
    113
    Over haar kippenei allergie en haar kiwi allergie is zij heen gegroeid. Daarvan kreeg zij geen epi pen, omdat ze 'alleen maar' braakte, galbulten kreeg en in haar gezicht wat opzwol. Ik begreep dat een pinda of noten allergie opbouwd, dus erger kan worden. Ik weet niet hoe dat zit met er over heen groeien. De eerste allergische reactie is milder dan een tweede bijvoorbeeld. Dus ik houd mijn hart vast voor als ze nog eens een reactie krijgt! :)
     

Deel Deze Pagina