Baby op een potje

Discussion in 'Baby en dreumes' started by bolkje, Mar 11, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. AnneThamar

    AnneThamar Niet meer actief

    Babyzindelijkheidscommunicatie heet dat, Google maar s :)
     
  2. sprits

    sprits Fanatiek lid

    Feb 21, 2011
    3,917
    376
    83
    Als het lukt waarom niet! Dan staat het maar niet in het grote opvoedboek;)
    Ik hou hem niet boven een potje maar ik weet wel wanneer hij moet poepen en vang het meest op met een wc papiertje.
    Hij heeft vaste ontlasting dus dat gaat prima en scheelt een boel irritatie aan zijn billetjes. En scheelt soms een pamper als hij nog niet geplast heeft. :D
    Maakt me ook niet uit wat een ander daarvan vindt.:cool:
     
  3. tuc

    tuc Niet meer actief

    Als ze zelfstandig kunnen zitten lijkt mij
     
  4. cizmo

    cizmo Fanatiek lid

    Jun 26, 2012
    1,898
    4
    38
    uhm, is het potje schoonmaken niet meer werk? Dat lijkt mij dus. Maar kwaad zal het niet kunnen.
     
  5. Amaranthas

    Amaranthas Fanatiek lid

    Nov 29, 2013
    3,534
    3,869
    113
    luier: broekje uit, romper los, luier open en af, billen schoonmaken, luier aan, romper dicht, broekje aan en klaar.
    potje: broekje uit, romper los, luier open en af, boven potje hangen en wachten op poep, billen schoonmaken, luier aan, romper dicht, broekje aan, potje legen en schoonmaken.

    Die pot lijkt me toch echt meer werk hoor :p
     
  6. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Waar je tijd voor hebt.. vooral doen zou ik zeggen :)
     
  7. Sarax

    Sarax Bekend lid

    Jan 19, 2014
    928
    0
    0
    Provincie Utrecht

    Gewoon wc papier onderin leggen en zorgen dat ze erop poepen en hup de wc in:)
     
  8. adi

    adi Niet meer actief

    En toch vraag ik me dit af:
    Als iemand al beslist om een baby boven een pot te houden tijdens het poepen, waarom doet ie het dan niet boven een wc? :D
    Waarom NOG een extra werkstap tussen zetten door dat potje vies te maken?

    Ik zou verder zo'n kleine baby absoluut niet in een zithouding laten zitten (dus op een potje). Een baby van 3 á 4 mnd kan nog niet zelfstandig zitten.
     
  9. soepstengel

    soepstengel Fanatiek lid

    Jul 1, 2009
    2,310
    0
    0

    Hahah daar had ik dan nog niet aan gedacht:D
    (Ook niet om haar op een potje te zetten hoor;)

    Ik zie er totaal het nut niet van in:)
    Ik denk ook dat ze totaal niet door hebben waarop ze poepen op die leeftijd....;)
     
  10. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,815
    19,113
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    Het scheelt vast al tijd als je dat laatste niet doet. :D

    Ach, als het voor jou werkt is het prima toch. Volgens mij is het in meer culturen (ook natuurvolken) gebruikelijk om baby's bij poep/plassignalen even uit de drager te halen en boven de grond (buiten) te houden. Anders dan wij gewend zijn, maar maakt het niet fout.

    Ik vraag me inderdaad ook af: waarom dan niet gelijk boven de wc? Of wordt dat nu je het leest de volgende stap?
     
  11. Ik hou hem inderdaad boven het potje. Hij zat er niet op. ik denk dat ie dan direct zou omkukelen :$

    @Amaranthas:

    hier gaat het meer zo:

    Broek uit, sokken uit, luier uit, tobias trapt in de luier, tobias smeert poep over zijn been heen, Ik doe mijn best om de schade te beperken, aankleedkussenhoes zit weer onder dus moet in de was, kleding moet uit want zit poep aan…. enz, enz :p

    moet daar wel bij zeggen: Tobias spaart op. Hij poept eens per drie dagen (geen constipatie, dit is gewoon zijn ritme en hij heeft er totaal geen last van!!) en dan is het dus ook direct een poep-explosie!
     
  12. toch3

    toch3 VIP lid

    Dec 28, 2013
    18,345
    17,256
    113
    hier ging dochter met 7maanden op het potje om te poepen (kon toen al wel zelf gaan zitten). Ze kon altijd heel moeilijk poepen in de luier, scheurde dan uit enzo en als ze op het potje zat ging het wel goed, met 14maanden overdag helemaal zindelijk.
    Zodra volgende uk zelf kan zitten komt het potje weer te voorschijn. Hoe eerder hoe beter las ik tijd terug maar zie mezelf daar toch nog niet mee aan de gang gaan in de kraamtijd ;)
     
  13. AnkeM

    AnkeM Fanatiek lid

    May 21, 2011
    2,278
    1
    0
    Hahaha gezien de ellende die het veroorzaakt ben je vast blij dat hij niet vaker poept. Of is het juist de oorzaak van de ellende....

    Hier, nog nooit bedacht om hem boven de pot te houden, die luier is zo verschoond. Een baby zelf laten zitten voor hij zelf goed kan zitten is geen aanrader, dus ook niet op het potje.
    Daarbij, ik geloof niet dat het veel invloed heeft op het moment van zindelijk worden. Ik denk dat als ik mijn zoontje op het potje zou zetten hij er binnen no time vanaf kruipt en de hele kamer onder de poep smeert. En dat is pas veel werk om het op te ruimen.....

    Ik heb trouwens ook een erg beweeglijk kind maar je kan toch gewoon zn benen omhoog houden tot je de meeste smurrie hebt weggepoetst? En een hydrofiel op het aankleedkussen helpt ook.
     
  14. Suuzan

    Suuzan Fanatiek lid

    Dec 21, 2013
    1,805
    655
    113
    Wat grappig dat het gelukt is. In een andere cultuur fluiten ze toch als baby's gaan poepen. Dan leren ze zindelijk worden met 9 maanden geloof ik. Dus voortaan moet je gelijk fluiten als je kindje poept dan is hij over een paar maanden zindelijk..hihi.
     
  15. @AnkeM: ik denk dat het juist de oorzaak is ;)

    Dat met die beentjes vasthouden lukt hier nooit goed ;) Maar omdat ie zo weinig poept heb ik natuurlijk ook veel minder vaak kunnen oefenen ;)
     
  16. adi

    adi Niet meer actief

    Ik weet niet hoe je het nu doet, maar voor momenten waarop je hem niet boven een pot/wc kan houden een paar tips ;):

    - doe zijn broek uit, en leg alvast een schone luier klaar onder de vieze luier;
    - je haalt de vieze luier open, pakt zijn enkels vast met 1 hand en houdt die omhoog;
    - je haalt met de luier al de ergste poepresten van zijn billen af en klapt de luier dubbel (zo valt er niks meer af te trappen)
    - bij een grote poeppartij pak je het kind over je arm, loopt naar de bad/douche/wasbak en spoel zijn billen netjes schoon (is uiteindelijk het minste werk en lekker fris!)
    - anders poets je zijn billen, leg de doekjes op de dubbelgevouwen luier, rolt dit helemaal op en haal je het onder zijn billen vandaan;
    - aangezien je de schone luier al onder hebt gelegd ligt deze al klaar en kun je die meteen dicht maken.
     
  17. Ntje

    Ntje Fanatiek lid

    Nov 11, 2012
    3,720
    90
    48
    Almere
    Ik ken ook iemand die daar mee bezig is, ik weet de fijne kneepjes er niet van maar op Google is inderdaad een hoop te vinden over Babyzindelijkheidscommunicatie. Kwaad kan het zeker niet en schadelijk zal het al helemaal niet zijn.

    Gewoon doen!
     
  18. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    Feb 9, 2013
    11,812
    5,949
    113
    Female
     
  19. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,815
    19,113
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    Bij een ERG grote poeppartij is enige voorzichtigheid geboden. Wij deden dit bij de oudste ook soms door hem even op zijn buik in de douchebak te leggen en schoon te spoelen. Alleen was het een keer zo erg dat het putje verstopt raakte en meneer dus in een laagje water-met-poepresten lag. Daar wordt het niet beter van, kan ik je verzekeren. :D
     
  20. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    Feb 9, 2013
    11,812
    5,949
    113
    Female
    :$:D
     

Share This Page