30+ en bezig voor je eerste kindje

Discussie in 'Zwanger worden clubs' gestart door pandavliegen, 9 mrt 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. RoIn

    RoIn VIP lid

    3 feb 2014
    5.918
    595
    113
    Vrouw
    Ik vind dat niet oud, de meeste hier beginnen met 30 zo'n beetje. Misschien streekgebonden?
    Ik ben 35, iemand anders hier is 38. Ik vind het niet oud.
    Vriendin van ons was 41 toen ze haar eerste kreeg. Ze had het heel graag eerder gewild maar leerde op haar 39 haar man kennen dus tja..
    Zolang je lijf het toelaat vind ik het niet te laat. :)

    Een groot gezin hoeft voor onsd helemaal niet. Eerst maar is 1..:)
     
  2. Quatane

    Quatane Actief lid

    13 feb 2014
    241
    0
    0
    NULL
    NULL
    :$ jij durft! :D ik was zo ook een keer mijn pil vergeten. Mijn vriend toen droogjes verongelijkt: "ja, de vrouw heeft hierin alle macht eh"
    Toen heeft hij ook lik op stuk gehad van mij.
    Mannen denken idd dat eens je de beslissing neemt, je de volgende dag al pampers kan verversen. Zeker als je aan de pil was, kan het nog maanden duren eer het raak is en dan idd nog eens 9 maanden eer het eerste gehuil te horen is.. en dat als alles goed gaat...
    en dan ben je dus weer een stukje ouder...
     
  3. pandavliegen

    pandavliegen Fanatiek lid

    17 jan 2014
    3.675
    80
    48
    Mars
    Hier is het denk ik klaar, mijn borstenpijn was vanmorgen ineens een stuk minder. Had al vanaf de eisprong flink pijn, en meestal wordt het minder op de NOD dag, nu iets ervoor. Helaas :(

    Op naar de volgende ronde..
     
  4. RoIn

    RoIn VIP lid

    3 feb 2014
    5.918
    595
    113
    Vrouw
    Balen meiden!
    Hoewel je het nooit zeker weet natuurlijk!.. zolang er geen menstruatie is is er nog hoop toch?

    Ik zit op 7DPO.. temp-dipje net gehad, vanmorgen liep ie weer op. Nu hoop ik zo (net als jullie) dat dat zo blijft!
    Ik ben de laatste dagen alleen steeds zo vreselijk vroeg wakker.. dus durf niet echt te zeggen dat het temperaturen echt helemaal klopt

    Ik meet nu wel in de ochtend maar ik wordt de laatste dagen al om 5 uur wakker, ik heb steeds getempt om 7 uur (werd dan net wakker) nu lig ik dus een uur of 2 wakker voor ik meet maar klopt het dan nog wel? Weet iemand hier misschien hoe dat werkt?
     
  5. Kinesteet

    Kinesteet Bekend lid

    13 nov 2013
    647
    4
    18
    Hee meiden, doen jullie nou allemaal aan temperaturen en ovulatietesten? Hoe ervaren jullie dat?

    Wanneer begin je met ovulatietesten als je een regelmatige cyclus hebt? En.. wanneer heb je dan seks? Is er nog iets met ochtend/avond?

    Ik zat te denken om het deze maand even op z'n beloop te laten. Door mijn bloedverlies in de tweede helft van mn cyclus was ons seksleven de laatste weken ook een beetje verstoord, wil weer even gewoon genieten van elkaar. Maarja, zwanger worden is natuurlijk ook heel leuk! Vandaar dat ik even benieuwd ben hoeveel impact het echt serieus timen bij jullie heeft.
     
  6. pandavliegen

    pandavliegen Fanatiek lid

    17 jan 2014
    3.675
    80
    48
    Mars
    Ik heb zowel getemperatuurt (4 maand) en ovulatietesten, maar ben er mee gestopt, had teveel impact.

    RoIn, als je al 2 uur wakker ligt, zal je temp een stuk hoger zijn, omdat je dan toch wat meer beweegt enz. Dat heeft dus zeker wel invloed. Ik denk dat je beter dan om 5 uur kan temperaturen.

    Ik temperatuurde altijd in de 5 min na ik wakker werd, na minimaal 6 uur slaap. Maar ook kamertemperatuur enz hebben invloed (middenin het temperaturen ben ik verhuist, en mijn temp na mijn eisprong zakte daarmee 0.2/0.3 graad standaard :p)
     
  7. Kinesteet

    Kinesteet Bekend lid

    13 nov 2013
    647
    4
    18
    Mijn gyn was ook geen fan van temperaturen, het leek hem zo'n gedoe zei hij ;). Maar ovutesten lijkt me een kleinere moeite?
     
  8. RoIn

    RoIn VIP lid

    3 feb 2014
    5.918
    595
    113
    Vrouw
    Om 5 uur heb ik ook gedaan, was ie iets hoger zelfs, maar ik had het ook warm toen ik wakker werd. :D

    Ach nou ja, we zien wel weer! :D

    Ik vind het totaal geen moeite en geeft me best heel veel inzicht. Ik word wakker, pak de thermometer van mijn nachtkastje en binnen 20 sec heb ik de waarde. Die vul ik in op mijn app'je FF.
    Voor mijn ovulatie was ie steeds onder de 36,5, daarna is mijn temp er boven gekomen (en hopelijk blijft ie daar:) ).

    Ovulatietesten kosten me meer tijd, maar is ook heel prima!
    Het voordeel is dat ovulatietesten gaan kleuren vlak voor je ovulatie. Met temperaturen merk je dat je ovulatie geweest is als je temp stijgt. Dan ben je dus eigenlijk te laat.

    Ik voelde mijn eisprong goed gelukkig.
     
  9. RoIn

    RoIn VIP lid

    3 feb 2014
    5.918
    595
    113
    Vrouw
    Het moet toch ook vooral leuk zijn!
    Hier en daar lees je om de dag ivm zaadkwaliteit, anderen doen het dagelijks. Het is ook maar net wat je wil.
    Als je gericht wil 'schieten' is het wel handig als je je cyclus kent.
    Dit is de reden dat ik ben gaan temperaturen, zodat ik wat inzicht krijg. En dat werkt voor mij heel fijn.
     
  10. pandavliegen

    pandavliegen Fanatiek lid

    17 jan 2014
    3.675
    80
    48
    Mars
    ovulatietesten vond ik ook niet zoveel moeite. Maar moet zeggen, mijn cyclus is heel regelmatig en temperaturen en ovulatietesten hebben me wel veel inzicht gegeven. Krijg nu alleen geen nieuwere inzichten meer, en om proberen wat meer rust te vinden, er 'wat minder mee bezig te zijn'.
     
  11. Kinesteet

    Kinesteet Bekend lid

    13 nov 2013
    647
    4
    18
    Jaa inzicht is fijn! De laatste keer dat ik bij de gynea was en hij m'n eisprong inschatte, werd ik vervolgens eerder ongesteld dan ik verwachtte. Hierdoor vermoed ik dat mijn eisprong misschien later is dan ik tot nu toe dacht (hoewel ik wel een keer met timen zwanger ben geworden). Vandaar dat ik dacht aan ovulatietesten.
    Gebruiken jullie die ook, en zo ja vanaf wanneer?
     
  12. Kinesteet

    Kinesteet Bekend lid

    13 nov 2013
    647
    4
    18
    Ik snap hem panda. Eerst inzicht krijgen, maar er wat minder mee bezig zijn is ook fijn. Gewoon leven i.p.v. alleen maar daarmee bezig zijn. Ik heb daar de afgelopen maanden ook best wel last van gehad, waardoor ik nu denk: chill out.
     
  13. Leen82

    Leen82 Fanatiek lid

    8 nov 2012
    1.961
    4
    38
    Vrouw
    Hi meiden, ik wil even in het kort mijn verhaal met jullie delen.

    Ik ben 31 en zwanger van mijn eerste kindje. Ik ben 32 als de kleine geboren wordt.

    Op mijn 27e raakte ik na een lange relatie weer vrijgezel en op mijn 29e ontmoette ik mijn huidige partner (verloofde inmiddels). We kenden elkaar al een jaar of 15 en bij ons ging alles in een sneltreinvaart. Op mijn 30e ben ik gestopt met de pil, toen we ruim een jaar samen waren.

    Helaas ging het niet van een leien dakje en blijk ik PCOS te hebben. Ik heb verder geen symptomen zoals overgewicht e.d.

    Ook het zaad van mijn partner werd gecheckt, was gelukkig van prima kwaliteit. Dus toen zijn we in de medische molen beland.

    Ik heb een aantal maanden Clomid geslikt en dat werkte voor mij niet en vervolgens overgestapt op Fostimon (hormoonspuiten) en daar ben ik in de 2e ronde van zwanger geworden. In totaal 16 maanden oftewel 12 rondes (had uit mezelf niet of nauwelijks een eisprong) bezig geweest.

    Ovulatietesten gebruiken had voor mij (PCOS) geen zin dus ik ben gaan temperaturen. Dit heeft mij een goed inzicht gegeven in de cyclus. Alleen zie je natuurlijk pas achteraf of je een eisprong hebt gehad. Gelukkig toont mijn lichaam nog andere signalen bij een naderende eisprong. Rondom de eisprong hadden wij dagelijks gemeenschap op advies van de gynaecoloog. Indien het zaad goed is, is dat prima. Toch lees ik hier op zp dat de adviezen verschillen van dagelijks tot om de dag. Doen waar jij je goed bij voelt.

    Toeval of niet, maar in de ronde dat ik Maca poeder ben gaan gebruiken ben ik zwanger geworden. Misschien een tip om te proberen. Ik ken meerdere meiden die zwanger zijn geworden na het gebruik van Maca. Noem het toeval of niet, maar wellicht is het wel 't proberen waard.
     
  14. RoIn

    RoIn VIP lid

    3 feb 2014
    5.918
    595
    113
    Vrouw
    Wat fijn dat het gelukt is!

    En wat is dat Maca-poeder?
     
  15. pandavliegen

    pandavliegen Fanatiek lid

    17 jan 2014
    3.675
    80
    48
    Mars
    Maca Poeder | De Tuinen

    ik heb het ook gekocht! En ga het gebruiken vanaf vrijdag (als mijn menstruatie doorbreekt, wat ik natuurlijlk altijd nog hoop van niet!!)

    Ik hoop ook enorm dat het werkt!
     
  16. Leen82

    Leen82 Fanatiek lid

    8 nov 2012
    1.961
    4
    38
    Vrouw
    Maca poeder is een superfood en inderdaad o.a. bij de Tuinen te verkrijgen (of bij je reform winkel of via internet).

    Gebruiksaanwijzing: 3 weken lang dagelijks 1 theelepel en na die 3 weken, 1 stopweek.

    Maca en zwanger. De meningen zijn verdeeld of je Maca tijdens een zwangerschap moet gebruiken ja of te nee. Ik doe het zekerheidshalve niet. Dus ik ben gestopt toen ik er achter kwam dat ik zwanger was.

    Hoe eet je het? Doe een theelepel bij je smoothie of in de yoghurt met bv. granola. Ik vind het über smerig, dus eet het met iets wat overheerst zodat ik het niet proef.

    Succes ermee dames :)
     
  17. Kinesteet

    Kinesteet Bekend lid

    13 nov 2013
    647
    4
    18
    Leen, gefeliciteerd met je zwangerschap! Wat moet dat fijn zijn om na zo lang proberen 'bingo' te hebben!

    En hee pandavliegen: it aint over till it's over hè. Zolang je nog niet ongesteld bent, is er nog hoop.:D

    Hmmm dat macapoeder ga ik eens over nadenken. Las ook over tarwekiem- en teunisbloemolie.. Iemand daar ervaringen mee?
     
  18. RoIn

    RoIn VIP lid

    3 feb 2014
    5.918
    595
    113
    Vrouw
    Ja, ik wacht het ook nog even af maar de Maca-poeder, ik ga het zeker onthouden! :D
    Goh, eerst ben je eindelijk zover dat je een kind wil, en vervolgens kan het niet snel genoeg gaan.. wat zit een mens raar in elkaar.
     
  19. Kinesteet

    Kinesteet Bekend lid

    13 nov 2013
    647
    4
    18
    Haha ja I KNOW!
    Ik las ook ergens dat we zo gewend zijn alles in dit leven te kunnen plannen... en laat nou net dit ding zich níet laten plannen! Zo'n grote stap en dan ben je ineens overgeleverd aan de natuur.
    We moeten vertrouwen hebben in ons lichaam.
    Dat denk ik soms maar: het lichaam is erop ingericht om zwanger te worden, dus vroeg of laat komt het wel goed. :)
     
  20. 1982Eva

    1982Eva Fanatiek lid

    12 mrt 2014
    1.035
    5
    38
    NULL
    NULL
    Ha allemaal,
    Ik ben al een tijdje een "stille lezer" van de fora, maar voor dit topic nou toch maar eens een account aangemaakt. Ben vorige week 32 geworden en sinds december 2013 bezig voor de eerste... Inderdaad een hele stap om de knoop door te hakken, en dan vervolgens zorgen maken dat het niet gelijk lukt....

    Ik heb hele onregelmatige cycli (laatste maanden: 35 - 49 - 38) en ben daarom vorige maand met ovulatietesten begonnen. Was heel blij toen ik een "smiley" vond (clear blue test) maar vervolgens wel 2 zenuwslopend arelaxte weken waarbij ik van alles dacht te voelen en niet meer durfde te drinken.... Hoop dat deze maand meer los te kunnen laten, maar dat is best lastig met zo ongeveer al mijn vriendinnen en collega's zwanger...

    Hoe reageren jullie op de vraag: "en, 32, ben jij nog niet begonnen?"
    En hoe pakken jullie die 2 "wachtweken" aan?
     

Deel Deze Pagina