Dat was ook mijn idee, maar Mamatal gaf dit al aan: Oorspronkelijk geplaatst door MamaTal85 Dat is niet helemaal waar. Deze man deed dingen bijvoorbeeld als de kindjes onder een mat door moesten zwemmen of op een andere manier onder water gewoon waar de ouders bij waren. Dus dan wordt het wat moeilijker... Dan kan het gewoon áltijd misgaan.
Ik had dat wel gelezen. En natuurlijk moet iemand te alle tijden met zijn jatten van kinderen afblijven (als er dat soort bijbedoelingen zijn tenminste.) Maar ik vind de dingen die zouden kunnen gebeuren in de korte tijd dat een kind uit beeld is, wel minder erg dan misbruik waarbij kinderen bijvoorbeeld aan de geslachtsdelen van een man moeten zitten of zelf gepenetreerd worden. Ik kan me eigenlijk niet voorstellen dat misbruik van die categorie kan plaatsvinden onder een zwemmat terwijl er ouders bij zitten te kijken. Wat ik ermee wil zeggen: kinderen kunnen dan misschien nog wel onzedelijk betast worden, maar door ouders gewoon te laten kijken bij de zwemles kun je ergere vormen van misbruik wel voorkomen.
Ja, dit was nog niet heel erg, alhoewel, als je 5 bent en er gebeuren zulke kleine dingen is dat ook erg natuurlijk. Soms waren er trouwens wel zwemlessen waar ouders niet bij waren, dus dan gebeurde er meer, maar ik bedoelde te zeggen dat het dus ook gebeuren kan als je er bovenop zit.
Helemaal voorkomen kun je het helaas nooit. Kun je nagaan hoe belangrijk het is om je kinderen te leren wat wel en niet mag als het gaat om het aanraken van hun lichaam. Dan nog is het lastig. Onze zoon weet wie er wel aan zijn lichaam mogen zitten en ik hoop maar dat hij het gelijk zegt als iemand anders aan zijn lijf zit. Maar één van de mensen die het wel mag, is de gastouder. Ja, dan moet ik er wel op vertrouwen dat zij niet op een verkeerde manier aan hem zit. Maar bijvoorbeeld van een zwemleraar zou ik duidelijk zijn: die hoeft niet in je zwembroek te zijn. En jij hoeft hem niet naakt te zien. Door ervoor te zorgen dat ouders bij de zwemles zijn, kun je volgens mij wel een stuk 'grooming' voorkomen. Want dat is volgens mij de manier waarop ze ervoor zorgen dat kinderen niks tegen hun ouders durven te zeggen.
Dat vind ik ook erg vreemd. Kennelijk zijn er ouders die er niet bij blijven zitten ofzo? Ken iemand die om deze reden geen mannelijke zweminstructeur voor haar kind wil. Van de ene kant wel te begrijpen maar ja, vrouwelijke pedoseksuelen bestaan helaas ook...
Tja, misschien verplicht 1mannelijke en 1vrouwelijk zwemleraar(es)? Zo is in ieder geval nooit iemand alleen met de kinderen.
Er zijn genoeg baden waar je niet mag kijken bij de zwemles.. En dan 1x per 4 of 6 weken een kijkjes. Dat je voorkeur hebt voor man/vrouw kan altijd denk ik. Alleen de vraag is of jouw voorkeur altijd het beste is voor je kind. Dat zal de praktijk uit moeten wijzen. En ook daarom is het fijn om mee te kijken, zodat je kan zien hoe je kind reageert op de lesgever en andersom. Ik hoop verder wel dat dit niet ten koste gaat van de mannelijke lesgevers en het vertrouwen in hen. Ik ben benieuwd.
Bij mijn nichtje moch je ook niet blijven kijken tijdens de zwemles. Zou niet mijn keuze zijn als ik eerlijk ben, juist om dit soort gevallen.
Hier op 2 verschillende zwemlessen gezeten, en in beide gevallen kan je blijven kijken. Wel achter een raam, maar je ziet precies wat er gebeurt. Kleedruimte/doucheruimte en zo ook het zwembad zijn vrij toegankelijk voor de ouders. Verschrikkelijk voor die arme kindjes, bah!
bah bah viezerik, bij ons word alles gefilmd maarja onder water kan het dan nog gebeuren maar dan kan het op school ook, als ze naar de wc gaan in een restaurant (alleen na bepaalde leeftijd) en noem m=zo maar op en ben je nergens veilig... jammer dat het daar dan naartoe gaat..
Krijg echt moordneigingen als ik dit lees:x Die arme kinderen... Zodra mijn meisje op zwemles kan zorg ik in ieder geval dat ze zwemles krijgt in een zwembad waar ouders er bij mogen zijn. Dan zal ik die badjuf of badmeester vreselijk goed in de gaten houden! Mijn broertje zat op zwemles in een zwembad waar de ouders niet aan de kant mochten zitten kijken maar voor een raam... vanachter dat raam kon je lang niet alles zien wat er gebeurde. Dat zou voor mij een reden zijn om voor een ander zwembad te kiezen.
Bij ons mag je er 1 x in de twee maand kijken en verder zit er iedere les een ouder bij die evt. Met de kindjes naar de wc gaat mocht dit nodig zijn. De hulpouders houden dus een oogje in het zeil. We hebben een groepje van 9.
Hier bij zwemles, zwemmen er meerdere groepen tegelijk en is er dus ook meer personeel in/bij het bad. Dat vond ik ook wel prettig.
Absoluut dat is direct aangepast. Er zijn nu verplicht 2 mensen aanwezig. 4 ogen beleid noemen ze dat.
Hier in de wijde omgeving is er geen 1 zwembad waar je mag kijken....dan moeten we echt tientallen km gaan rijden. Overigens zijn het hier alleen juffen..wat natuurlijk niks zegt..maar voor sommigen een veiliger idee is