zwitsal slecht, wat is het alternatief?

Discussion in 'Verzorging' started by Maagd, Feb 13, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Minerva

    Minerva Niet meer actief

    Eigenlijk is alles al gezegd over waarom geen Zwitsal te gebruiken. Heb een aantal verschillende flesjes gekregen van vriendinnen, maar ik gebruik ze niet. Altijd aangegeven het lekker te vinden ruiken, maar nooit te willen gebruiken. Jammer dat ze het dan toch hebben gegeven.

    Ik gebruik Weleda. Het meeste gebruik ik de haar- en bodyshampoo. Verder gebruik ik soms de huidolie om hem lekker te masseren of als hij een droog huidje heeft. Het ruikt erg lekker en bevat veeeeel minder toevoegingen dan Zwitsal.
     
  2. Amaranthas

    Amaranthas Fanatiek lid

    Nov 29, 2013
    3,534
    3,869
    113
    Hier ook veel van zwitsal, puur omdat ik het al had voor de bevalling. Zoonlief doet het er prima op.
     
  3. Maagd

    Maagd Fanatiek lid

    Jan 8, 2014
    3,683
    10
    38
    Noorden/ drenthe
    Juist het gaat niet om of je er uitslag van krijgt of een droge/slechte huid, dan koop je gewoon een ander merk. Het gaat om de parabenen en andere zooi wat erin zit wat in het lichaam van het kindje komt. Daar hebben ze nu geen last van maar kan over een tijdje wel van invloed zijn op de gezondheid en hormoonhuishouding.

    Ik vind het zelf ook lastig. Zwitsal ruikt lekker, het is zo'n groot bekend merk, je zou verwachten dat het goed is. Is het echt bewezen dat het niet goed is? en wat, hoe en wanneer komt het dan precies tot uiting?
     
  4. Linana

    Linana Niet meer actief

    Hier eigenlijk alleen pure cacao boter, kokosolie of weleda gebruikt.
    Purol als het echt heel ijzig weer was op het neusje en wangetjes.

    Wel etos spul gehad, maar ik merk bij mijn zoontje dat de natuurlijke middelen echt voeden en de etos/Zwitsal juist wat meer uitdrogen/ruwer maken
     
  5. girlanis

    girlanis Actief lid

    Dec 4, 2013
    165
    0
    16


    Hoi waar koop jij die kokosolie dan?

    Groet
     
  6. kleinesara

    kleinesara Niet meer actief

    Als ik alleen al Zwitsal ruik weet ik al dat het niet goed is. Het ruikt vreselijk nep, het moet haast wel met van alles en nog wat bewerkt zijn om tot die geur te komen.

    Wij gebruiken gewoon helemaal niets. Zeep is niet nodig en vaak ook niet goed voor huid en haar. Helaas als je eenmaal aan zeep gewend ben kun je niet meer zonder, dan gaan je huid en haar eraan wennen. Zelf kan ik dus niet echt meer zonder. Maar we hebben dus wel bewust de huid en het haar van onze dochter nooit ergens aan laten wennen. We wassen haar alleen met water.
     
  7. Linana

    Linana Niet meer actief


    Late reactie, sorry!
    Gewoon bij de tuinen :) een pot van bijna 400 gram kost 6,- en je doet er een eeuwigheid mee. Het is trouwens niet in olie vorm te koop, maar een soort harde boter. Olie vormen zijn niet puur.
     
  8. Cheryl86

    Cheryl86 Actief lid

    Feb 21, 2014
    314
    0
    0
    De mijne is ook nog niet geboren maar heb Neutral ingeslagen, en heb ook paar dingetjes van Sebamed baby, ruikt heeeerlijk! Vind het persoonlijk onzin om parfum/alcohol/parabenen etc op een baby te smeren, laat staan als ze net geboren zijn.
     
  9. Loesje86

    Loesje86 Niet meer actief

    Ik snap niet dat iedereen zo moeilijk doet over een product dat speciaal voor baby's is gemaakt. Ik ben gelukkig heel nuchter daarin en kijk er niet eens naar, maar als jullie hier al moeite mee hebben, hoe denken jullie dan over gebruik van medicTie en vaccinaties, enz? Lijkt me behoorlijk tegenstrijdig, of niet?
    Serieuze vraag, dus iet bedoeld als aanval ;)
     
  10. Username

    Username Niet meer actief

    Medicatie alleen als het echt nodig is. Maar dat lijkt me een hele normale instelling. Vaccinaties, ja, maar sommige iets later. Ik vind vaccineren een goed iets maar ik vind wel dat er te veel te vroeg in die kleintjes gestopt wordt. Dat doen we dus niet. Kritisch vaccineren dus.

    En shampoo? Parabenen en parfums. Niet iets wat onze dochter nodig heeft dus doen we het ook niet. En die Zwitsalbende al helemaal niet. Hoe nuchter ik ook ben ;)
     
  11. Annabel274

    Annabel274 Fanatiek lid

    Jul 19, 2012
    2,370
    109
    63

    Medicatie alleen als het moet en vaccinaties pas vanaf 6 mnd, nooit 2 prikken en als ze ziek is kom ik een week/2 weken later.
    En ik ben ook voor achterwaards vervoeren, zelf hapjes maken, borstvoeding, dragen in doek/ergonomische zak.. enz enz..
     
  12. Madelein84

    Madelein84 Fanatiek lid

    Jun 5, 2013
    1,042
    80
    48
    Medicatie alleen in uiterste geval. Bijvoorbeeld: Toen zoontje niet kon poepen na de start met bijvoeding eerst terug naar volledige borstvoeding, ipv iets laxerends.

    Vaccinatie: daarmee kun je een ziekte voorkomen, vind ik toch iets anders dan een douchegel.

    En dat het speciaal voor baby's gemaakt is, zegt natuurlijk niets. Er zijn ook draagzakken speciaal gemaakt voor baby's die niet ergonomisch zijn en koekjes speciaal voor baby's met veel suikers.

    In Frankrijk zijn bepaalde billendoekjes verboden ivm parabenen, en die waren toch echt speciaal voor baby's gemaakt.

    (dat speciaal voor baby's is natuurlijk ook vaak een marketingtruc ;), je kunt zo een paar euro bij de prijs op doen)
     
  13. Loesje86

    Loesje86 Niet meer actief

    Dank jullie wel voor de antwoorden. Ik merk wel dat jullie op veel neer dingen letten en die anders doen :) Mijn kind heeft altijd uit potjes gegeten, krijgt gerust een lange vinger, en met dragen heb ik me sowieso al nooit bezig gehouden ;) Gelukkig heb ik een kerngezonde meid die bijna nooit ziek is. Scheelt misschien ook wel dat wij als ouders ook nog nooit problemen hebben gehad met allergieen, jeukende huid, uitslag, enz.. Onze dochter geeft daar gelukkig ook geen last van.
     
  14. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    nee hoor.
     
  15. Madelein84

    Madelein84 Fanatiek lid

    Jun 5, 2013
    1,042
    80
    48
    Ja hoor


    ZEMBLA -


    L
     
  16. sidmick

    sidmick VIP lid

    Jun 23, 2008
    17,807
    4,191
    113
    Mijn kids zijn beide allergisch voor zwitsal> hier gebruiken we dermocare, balneum of eucherin
     
  17. mano82

    mano82 Fanatiek lid

    May 15, 2007
    1,554
    0
    0
    grafisch ontwerpster
    Ik heb nooit goed begrepen waarom Zwitsal door de meerderheid gebruikt wordt, in mijn omgeving althans. Hier geen fan van Zwitsal.
    Wat betreft billendoekjes, in de standaard doekjes zoals die van Nivea, Zwitsal of Pampers zitten bewaarmiddelen en alcohol, echt niet goed voor die tedere babybilletjes!
    Ik gebruik watjes met toiletmelk van bijvoorbeeld Mustela om de billetjes schoon te maken. Qua verzorgingsproducten vind ik Mustela wel goed, ook Weleda en de wasgel van Corine de Farme is top. Dat laatste is hypoallergeen zonder allergenen of parabenen, te koop bij Kruidvat.
     
  18. Beatissimam

    Beatissimam Fanatiek lid

    Sep 23, 2013
    4,559
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik weet niks van Zwitsal, behalve dat ik misselijk word van die lucht.
    Serieus. Kotsmisselijk. En dat ben ik niet vaak.

    Hier Weleda of niks.
     
  19. trotsemama12

    trotsemama12 Bekend lid

    Feb 17, 2014
    848
    1
    0
    NULL
    Noord-Brabant
    Hier ook gewoon zwitsal, heb er nooit problemen mee gehad. Hele generaties zijn er mee "groot" geworden dus ik snap de ophef ook niet zo. Is niet aanvallend bedoeld hoor want ik snap heel goed als je een eczeem gevoelige baby hebt (of op een andere manier gevoelig) dat je dan voor minder "heftige" producten kiest. Doe je als volwassene ook.
     
  20. Madelein84

    Madelein84 Fanatiek lid

    Jun 5, 2013
    1,042
    80
    48

    Hele generaties zijn groot geworden toen we in grotten woonden en rond het kampvuur zaten, toch wonen we nu in huizen met verwarming.


    Hele generaties zijn groot geworden bij rokende ouders, toch roken we nu niet meer bij onze kinderen.


    Hele generaties zijn groot geworden terwijl ze vervoerd werden zonder gordel, nu zitten kinderen toch echt in een stoeltje met gordel.


    Vind het altijd zo'n stom argument. Er kunnen toch vernieuwde inzichten zijn?
     

Share This Page