Hoi dames, Ik heb bij mijn vorige zwangerschap een keizersnede gehad en hoorde tijdens deze zwangerschap dat ik daarom niet ingeleid mag worden. Inmiddels ben ik 40 weken en een paar dagen zwanger en heeft de verloskundige van het ziekenhuis toch aangeboden om mij te gaan inleiden. Nu vraag ik mij af of er meiden zijn die dit al eens hebben meegemaakt en hoe dat was. Ik vraag me af wat nou wijsheid is...
Hoihoi Ik heb vandaag gesprek gehad bij de gyn om de kome de bevalling te bespreken. Hij zei dat ze liever eerst kijken if get livhaam het zelf kan omdat bij inleiden na eerdere kz de kans op het scheuren van de baarmoeder groter is maaar dat zew el verder inleiden als je weeen zelf niet sterk genoeg zijn. Dus denk dat ze bij jou nog even willen afwachten if het niet vanzelf komt? Maar inleiden kan bij ons dus wel alleen doen ze het als er weinig andere keus is. Succes!
Inleiden kan dan alleen met een ballonkatheter. Dus niet met pilletjes of gel. Althans dat vertelde de gyn mijn bij mijn tweede zwangerschap. 1e was ook een sectio. Ff navragen wanneer je weer voor controle moet.
Ik heb morgenochtend weer een afspraak, bij de verloskamers... Ik zal het morgen wel horen, maar ik geloof wel dat als ik toestemming geef om ingeleid te worden dat ze het dan ook meteen gaan doen... Dus alleen met een ballonkatheter en niet met weeenopwekkers?
Een infuus kan er dacht ik ook gewoon bij, dat deden ze bij mijn 2e bevalling ook, die kunnen ze harder en zachter zetten. Gel en tabletten kunnen ze niet (zo goed) doseren, als het dan te snel gaat heb je risico dat je litteken dat niet aan kan. Maar echt inleiden zouden ze bij mij alleen met een ballon + infuus doen.
Ben met mijn tweede ook ingeleid. Bij mijn eerste overigens ook, wat ook uitgedraaid is op een keizersnede. Tweede inleiding ging inderdaad door middel van een ballonkatheter. Zodra er genoeg ontsluiting was, werden de vliezen gebroken en infuus aangesloten. Met de wee opwekkers werd rustig omgegaan, dit vanwege het risico op het scheuren van het oude litteken. Bij mijn eerste zwangerschap werden de wee opwekkers elk half uur opgeschroefd en bij mijn tweede zwangerschap niet. Ze lieten de weeën op z'n beloop en na één keer opschroeven, waren er voldoende krachtige weeën. Is alsnog uitgedraaid op een keizersnede, maar inleiden na een eerdere keizersnede gebeurd dus wel degelijk.
De eerste is geboren via een keizersnede. Bij de tweede bleken de weeen niet sterk genoeg en ben ik via een infuus bijgestimuleerd. De derde is met alleen een infuus ingeleid, ik had van mezelf al een beetje onsluiting want weeen elke 20 minuten sinds 24 uur. Staat er al en datum vast of wordt er tot 42 weken gewacht ? Mischien is je baarmoeder tegen die tijd voldoende rijp dat een infuus volstaat.
Ik heb bij de eerste een spoedkz gehad en ben daarna 2 x ingeleid via infuus. De gel enzo kunnen juist voor weenstorm zorgen waardoor t litteken kan scheuren. Ik heb geen weenstorm gehad. T infuus kunnen ze laag zetten zodat de weeen rustig aan op komen zetten.
Ik ben na een keizersnede toch ingeleid met gel. De eerste dag drie keer gel gehad en de tweede dag twee keer. Daarna had ik genoeg ontsluiting om via het infuus weeenopwekkers te krijgen. Het is maar net wat het beleid van het ziekenhuis is. Overigens heb ik nu bij de derde de keuze gekregen of ik een natuurlijke bevalling wil of een keizersnede.
Ik ben nog niet bevallen. Ik voel me weer goed en heb geen klachten meer. Vandaag de gyn gesproken en we hebben een nieuwe afspraak gemaakt voor volgende week dinsdag... Hij zei nu inderdaad dat ze wel heel voorzichtig zijn met inleiden vanwege het litteken. Ik wacht het voorlopig maar weer even af
Ik ben van de eerste met een keizersnede geboren. De tweede (5 jaar later) zat er met 43 weken en 1 dag nog Dus werden de vliezen gebroken en toen infuus wat steeds hoger ging. Ik heb erg veel pijn aan het litteken gehad. Tijdens een wee deed vooral mijn litteken enorm veel pijn! Heb uiteindelijk een spuit in mijn been gehad zodat ik een beetje suf werd en de pijn naar de achtergrond verdween. Wel natuurlijk bevallen. De derde bevalling begon na het strippen spontaan ( 13 jaar naar de keizersnede) Nu had ik veel minder last van het litteken. Na 5 jaar was het nog te vers misschien. Daarom mag je ook niet meer thuisbevallen, wat natuurlijk erg verstandig is!
Hier 18 maanden na eerste keizersnede bevallen. Hier werd eerst een ballonkatheter geplaatst. Uiteindelijk deed deze niks en werd er weer afgewacht. Enkele dagen later begon de bevalling dan toch en zwakte de weeen vanaf 5 cm ontsluiting helemaal af. Ik werd al voorbereid voor een KS, maar uiteindelijk werd besloten toch minimaal weeenopwekkers te geven. Toen zat ik in no time op 10 cm. Wat betreft litteken, hebi k nergens last van gehad.
Ik ben 2x bevallen met een keizersnee. De 2de keer ingeleid met een ballonkatheter. Dit gaat niet zo snel en is makkelijker controleerbaar.
Ik heb bij mijn eerste een keizersnede gehad i.v.m. stuitligging wat we niet wisten. We kwamen er met 36+6 weken achter. Meteen is het ziekenhuis gebeld voor een draaipoging, welke ik de volgende dag zou krijgen. Maar mijn kleine manneke dacht er anders over en die nacht braken mijn vliezen. 9 maanden later was ik zwanger van de 2e. Geheel onverwachts overigens. Met 37 weken trok ik het niet meer en zijn ze in het ziekenhuis begonnen met strippen. Geheel tegen hun advies in hoor. Ze vertelde mij dat de kans op het scheuren van het litteken 3 keer groter was met inleiden, dan dat de bevalling op een natuurlijke manier zou beginnen. Toen ik naar de cijfers vroeg wat de kans dan was, moest ik stiekem wel lachen. Bij een bevalling die uit zichzelf begint is de kans 1 op 200 dat het litteken scheurt, bij een ingeleide bevalling was het dus 3 op 200. Ik heb toen zelf gezegd dat ik dat risico wel wilde nemen. Met 38 weken ben ik ingeleid. Ik had wel al 2 cm ontsluiting, waardoor ze eigenlijk meteen mijn vliezen konden doorprikken en mij aan de weënwekkers konden leggen. Het ging wel supersnel allemaal. Met 1,5 uur was ze er al. De laatste 3 minuten voor ik mocht gaan persen hadden ze nog getoucheerd, ik had toen 5 cm ontsluiting. Daarna waren het 3 minuten van helse pijn, en voelde ik haar zo naar beneden glijden. Daarna kreeg ik het "poep gevoel". Ik was in 3 minuten tijd van 5 naar 10 cm gegaan. Dus hier gewoon een succesverhaal, en ik zou het zo nog een keer over willen doen!