Wat een uitspraak....

Discussion in 'De lounge' started by MyMiracle, Mar 22, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Umm85

    Umm85 VIP lid

    Jun 17, 2007
    26,310
    248
    63
    Female
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Nee uiteindelijk zal ik het nooit weten. Maar rond je auto lopen en schijnen met zo'n grote zaklamp en vragen hoe je aan die auto komt, kan me niet voorstellen dat ze dat bij iedereen doen.
     
  2. tuc

    tuc Niet meer actief


    En ik zie ook niet in wat het ermee te maken heeft hoe hij aan die auto komt.
     
  3. Islah

    Islah Niet meer actief

    Ja of onder elkaar grapjes maken dat degene wiens paspoort je controleert vast een bom bij zich heeft... Doen ze vast ook niet bij iedereen.
     
  4. Micchan

    Micchan VIP lid

    Jan 24, 2012
    22,458
    2,258
    113
    Female
    Wenen
    :$:$:$
     
  5. Islah

    Islah Niet meer actief

    En dan zegt ze ook nog sorry he haha.
     
  6. EdelHertje

    EdelHertje Niet meer actief

    Dit dus.
     
  7. TempusFugit

    TempusFugit Niet meer actief

    Precies mijn reactie, what the hell :(
     
  8. Islah

    Islah Niet meer actief

    Nou als ik zo dit topic doorlees zijn er ook genoeg mensen die een oordeel hebben over allochtonen en zich dus kunnen voorstellen dat iemand zo over ze denkt (op basis van negatieve ervaringen).
     
  9. buonanotte

    buonanotte Niet meer actief


    Maar tussen je iets voorstellen en daadwerkelijk zo denken zit wel een groot verschil..
     
  10. Islah

    Islah Niet meer actief

    Ja maar Devilschase had het over je kunnen voorstellen dat sommigen iets tegen Nederlanders hebben, ik maak uit dit topic op dat er ook mensen zijn die zich kunnen voorstellen dat anderen iets tegen buitenlanders hebben. Dus het wordt van beide kanten 'normaal' gevonden. Niet alleen van de kant waar Devilschase het over heeft...

    Tsja als er echt types zijn die het ermee eens zijn dat zomaar mensen worden uitgescholden. Kan me niet voorstellen dat zulke lui niet discrimineren en buitenlanders maar leuk en aardig vinden...
     
  11. Lumiere

    Lumiere Fanatiek lid

    Dec 11, 2012
    3,622
    593
    113
    doktersassistente
    Brabant
    Mijn vader moppert al zijn hele leven op Duitsers:(, terwijl de beste man de oorlog bij lange na niet eens heeft meegemaakt. Alle Duitsers zijn slecht, hebben de oorlog veroorzaakt, zijn opscheppers, arrogante mensen, alsof ze Amerikanen zijn blablabla. Maar hij rijdt wel al zijn hele leven in een Duitse auto;)
    Slaat echt zo nergens op!
     
  12. ShampooL

    ShampooL Niet meer actief

    Ik ben op mijn 17e ontslagen bij de AH omdat ik Nederlandse ben.

    Al mijn collega's waren van Turkse of Marokkaanse afkomst. Mijn team leidster van Marokkaanse afkomst, en de Manager van Turkse afkomst.
    Op mijn beoordeling gesprekken scoorde ik altijd het hoogst op vriendelijkheid, snelheid en behulpzaamheid naar collega's en klanten.
    Maar omdat ik niet in de groep hoorde, werd ik eruit geknikkerd.

    Dus ja, ik ben ook gediscrimineerd op afkomst.
    Huil ik erom? Nee. Ben ik kwaad? Wel geweest ja.

    Ik kan me voorstellen dat het je kwaad maakt dat je afgewezen wordt of veroordeeld wordt op afkomst.
    Mijn aanpak sinds dien is dat ik ze een poepie laat ruiken. Ik doe mijn uiterste best om zo goed mogelijk mijn werk te doen, maar ook om interesse te tonen in andere gebruiken.

    Nu woon ik in Frankrijk, en moet ik weer opnieuw beginnen met een cultuur leren en ook nog eens een andere taal. Het is moeilijk, maar je moet ervoor vechten.
    Ik heb ook gehuild, en ik heb mezelf erg zielig gevonden. Maar daarmee win je niet het respect van een ander. Je verdient respect door te vechten, je best te doen en te laten zien dat jij hier staat en het freaking verdient om hier te zijn!

    Voor autochtonen is dat makkelijk(er).
    Voor een allochtoon of zoon/dochter van een allochtoon is het moeilijker, want je moet het zelf doen. Je moet jezelf bewijzen.

    Dus stap uit de slachtofferrol en work your butt off!
    (Makkelijker gezegd dan gedaan, I know :) )
     
  13. Islah

    Islah Niet meer actief

    Waar ik woon was een tijd bij de AH ook een voorkeursbeleid voor Marokkanen. Niet dat alle Nederlandse sollicitanten werden afgewezen, maar het was wel duidelijk dat Marokkanen (vooral meiden) sneller werden aangenomen. Een Marokkaanse die ik ken werkte daar een tijd en haar leidinggevende heeft dat letterlijk tegen haar gezegd, dus het was echt zo. En eigenlijk is dat behoorlijk triest. Ook al was het in tegenreactie op het feit dat veel bedrijven Marokkanen juist niet willen aannemen. Beide is even fout.

    ShampooL, ik vraag me wel af tegen wat voor soort dingen je zoal aanloopt in Frankrijk. Is het daar echt zo anders dan in NL?
     
  14. ShampooL

    ShampooL Niet meer actief

    In principe is het een Europese/Westerse cultuur, dus zo'n verandering is het niet. Maar er zijn wel verschillen.
    De taal is natuurlijk de grootste (en het belangrijkst om te leren.)

    Verder zit er verschil in eettijden, werktijden, prioriteiten etc.
    De humor anders, de manier waarop je elkaar aanspreekt, de opvoeding van kinderen, de politiek etc.

    Ik merk dat de Franse cultuur nog individueler is dan de Nederlandse.
    Hulp vragen, merk ik, is een vorm van zwakte.
    In Nederland is het redelijk geaccepteerd dat je een uitkering krijgt als je bijvoorbeeld lichamelijk of geestelijk ziek bent. Hier is dat minder. 'ga maar op straat slapen of zo, want ik ga jouw appartement niet betalen'.
    Religies en andere culturen willen ze eigenlijk niets van weten. Je mag niet uiten dat je Christen ben. Als Moslima mag je geen hoofddoek dragen als bij overheidsinstanties werkt.
    Ben je Nederlandse? Leuk voor je, maar je woont in Frankrijk. Pas je aan. Spreek de taal.

    Logisch, maar soms frustrerend :p
     
  15. Krissie85

    Krissie85 Niet meer actief

    ... even voor diegene die beweert dat opendoors wel bevooroordeeld is en het allemaal wel meevalt:
    Aanslag op kerkgangers in Kenia
    Aanslag op kerkgangers in Kenia Aanslag op kerkgangers in Kenia - NOS Nieuws

    Nee ik kan Wilders absoluut niet luchten of zien en ga regelmatig de discussie aan met naasten om ze in te laten zien dat Wilders een gek is die haat zaait en ongegronde angst. ..
    Maar ga niet beweren dat landen zo vriendelijk zijn voor christenen. ...
     
  16. Skyscrapper

    Skyscrapper Fanatiek lid

    May 11, 2013
    2,604
    3
    38
    om het idd even lekker on topic te houden

    Ook al heb je een afkeer jegens buitenlandse mensen, vind ik niet dat je dat ook maar overal kenbaar moet maken. Soms moet je je mening gewoon lekker voor jezelf houden.

    Ik snap Wilders zijn probleem wat betreft de islamitisering van het land, maar hij had gewoon niet zulke uitspraken (tijdens de verkiezing) mogen doen.
    Het zou me niks verbazen dat hij hiermee zoveel mensen gekwetst heeft, haat gezaaid heeft, dat hij op een dag net zoals Pim Fortuijn eindigt.
     
  17. Islah

    Islah Niet meer actief

    Tsja dan kan ik het ook wel hebben over wat Palestijnse christenen allemaal wordt aangedaan door de zionisten maar daar hoor je Open Doors vreemd genoeg weer niet over... Om het nog maar niet te hebben over al die Koptische meisjes die moslima worden en vervolgens worden ontvoerd en in sommige gevallen zelfs vermoord door hun eigen ouders.
     
  18. Esje13

    Esje13 Fanatiek lid

    Mar 4, 2013
    1,574
    0
    0
    NULL
    NULL
    Het onderste stukje....erg he, zooo irritant. Ik haat dat ook.
     
  19. Krissie85

    Krissie85 Niet meer actief

    O dus omdat andere het ook doen is het inee s niet boeiend... is het ineens een Tsja?!
    Maar degene die (evt) extra gecheckt worden bij een controle dat zijn echte slachtoffers? ! Want dat is wel echt discriminatie hoor!!
    Ga toch weg... dat is wel heeeel erg sneu hoor
     
  20. Snootches

    Snootches Actief lid

    Jun 18, 2013
    312
    0
    0
    NULL
    NULL
    Het punt is meer dat er overal ter wereld conflicten zijn vanwege religie of etniciteit. Het heeft geen zin om die er bij te betrekken als het om Nederland gaat. Niks aan jou gericht hoor, maar dit gaat zo nergens over. Met ''dat zijn de echte slachtoffers'' wek je dus de indruk dat we maar wat blij moeten zijn dat we ''slechts'' gediscrimineerd worden en niet afgeslacht.
     

Share This Page