Voors en tegens 3de kindje

Discussie in 'Zwanger worden' gestart door Jekil, 26 mrt 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Jekil

    Jekil Actief lid

    29 sep 2012
    392
    1
    16
    Leerkracht VSO
    Rotterdam
    Hallo,

    Wij hebben nu 2 prachtige gezonde kinderen. Ze zijn snel na elkaar gekomen en in het begin was het erg zwaar. Sinds een maand kan ik weer zeggen dat ik mezelf aan t worden ben.
    Maar tegelijkertijd groeit ook de wens naar nog een kindje. :$
    Is het wel verstandig. Wat zijn de voors en tegens van een derde kindje?
     
  2. edelweiss

    edelweiss VIP lid

    24 jan 2013
    7.328
    474
    83
    Ik heb er drie en ik kan echt geen tegens bedenken
     
  3. Jekil

    Jekil Actief lid

    29 sep 2012
    392
    1
    16
    Leerkracht VSO
    Rotterdam
    :D:D:D thnx! Dat wou ik horen. Hahaha!
    Wat ik regelmatig hoor:
    - tart het lot niet, je hebt nu 2 gezonde kids
    - dr hangt er altijd 1 bij
    - je hebt maar 2 handen en geen 3
    - onpraktisch ( auto, ed)

    .....maar ik wil t zo graag....:)
     
  4. maja82

    maja82 VIP lid

    30 jan 2007
    15.508
    1
    0
    Ik heb er 2 en ik kan geen voordelen bedenken voor een 3e.. :D
    Is echt een gevoel denk ik. Ons gezin is compleet.
     
  5. sweetbel

    sweetbel VIP lid

    27 jan 2010
    5.519
    0
    0
    Ik heb altijd geroepen dat ik drie, het liefst vier, kinderen wil. Mijn man wil er sowieso maar drie.

    Maar nu met twee heerlijke meiden zijn we af en toe aan het twijfelen, om precies de redenen die jij noemt! Maar ik kan toch die droom niet loslaten. We hebben afgesproken dat we het er volgend jaar februari 'moeten' weten. Willen we het dan, dan gaan we er ook voor, en zo niet, gaat de knip erin. Lastig he!
     
  6. Porsche

    Porsche Niet meer actief

    Ik heb er ook drie en het is zo gezellig en leuk .wel hebben we heel duidelijke afspraken gemaakt zo wilde mijn man nog een paar dingen doen voordat we voor een derde kindje gingen .
    Denkend idd aan een nieuwe grotere auto ..
     
  7. blauwespeen

    blauwespeen Fanatiek lid

    20 mei 2012
    2.133
    0
    0
    NULL
    Gelderland
    Een voor vind ik vooral beide het willen!

    hier wil mijn man niet dus zal het ook niet (snel) gebeuren omdat ik vind dat we ons leven lang voor ze moeten zorgen dus het er beide over eens moeten zijn
     
  8. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.191
    35.880
    113
    Ik heb er drie en er zijn wel een paar minder leuke puntjes, maar dat zou ik niet echt nadelen willen noemen, want ik mijn zoontje is het zo waard.

    Wat ik vooral lastig vind is dat ik het gevoel heb soms ogen en handen tekort te komen. Mijn jongste is super pittig en gaat alle kanten op en tegelijkertijd moet ik de andere twee in de gaten houden. Het kdv is ook weer een een stuk duurder geworden, nu is dat geen probleem, maar ik zeg het er toch even bij, want dat kan er flink inhakken.
     
  9. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.191
    35.880
    113
    Oh en als je het zo graag wil, duidelijk toch? Hier is ons gezin nu echt compleet met drie .
     
  10. Luna28

    Luna28 Niet meer actief

    Ik kom zelf uit een gezin van 3, ben de oudste, en vind het nog steeds super leuk! Ik heb nooit het gevoel gehad dat er iemand bij hing.
    Met z'n 3tjes achterin de auto, ja dat was wel eens oorlog ja :p (je zit aan mijn kant!! Je kent t wel :D)
    Altijd iemand thuis om mee te spelen. Heel gezellig. :)
     
  11. twoboys

    twoboys Fanatiek lid

    30 mei 2013
    3.707
    35
    48
    Zorg.
    Zeeland.
    Altijd drie kinderen gewild, na een vreselijke lange ingewikkelde weg dolgelukkig ouders te mogen worden van onze oudste uit China . Als n groot wonder kwam daar onze jongste bij ( mbv mmm) en nu zwanger van de derde :D en dan...: zijn we compleet :)
     
  12. Tigermommy

    Tigermommy VIP lid

    14 jun 2013
    5.350
    1
    0
    Thuisblijfmama van (bijna) 3 kindjes :)
    Ik heb twee redelijk snel op elkaar gekregen (nouja niet zo snel als jij , ik heb eerst rustig ontzwangert voor het opnieuw zwanger worden) en 4 jaar later zwanger en bevallen van nummer 3 en vind het nu veel leuker omdat ik veel meer kan genieten (niet die tropenstorm van dicht op elkaar zeg maar) wel weer even wennen aan luiers e.d. maar is nu zoveel leuker met mn oudere kids die meehelpen en denken.

    Nadeel is vaak dat kaartjes per 4 gaan, heel veel dingen zijn voor gezin van 4 vaak, auto's passen ook niet altijd 3 kids achterin maar die dingen zouden voor mij geen reden zijn om geen derde te nemen.

    Wat wij belangrijk vinden is of we het leuk vinden en of we het ook wat kunnen bieden want ik vind niet dat je kinderen moet krijgen omdat het kan maar dat je het ook wat moet kunnen bieden, qua tijd, aandacht maar ook financieel e.d. (maar dat is een persoonlijke afweging maar net wat je belangrijk vind)

    Heel eerlijk heb je nog niet ervaren hoe het is om een twee jarige te hebben of hoe het is om naar school te moeten brengen (echt het regelwerk dus) ik zou dat eerst afwachten en kijken hoe je dat vind voordat je weer een kindje erbij wilt. Want heel eerlijk als ze nog volle dagen thuis zijn is het soms wel vermoeiend maar ook erg makkelijk vergeleken met al het geregel want soms bij oudere kinderen komt kijken (PSZ, school, sporten, hobbies e.d.)

    Waarom niet even wachten , waarom alles zo snel? Een derde kan altijd nog, ik neem dan voor het gemak even aan dat je voorlopig nog vruchtbaar bent ;) in mijn geval was dat niet zo bij de eerste twee vandaar de snelheid hihi en deze was een verassing (zou niet meer kunnen ivm overgang) maar wel gewenst, we hebben altijd zoiets gehad van als het gebeurd dan gebeurd het.

    Ik zou met een 9 maanden oude baby en een nog geen twee jarige het eerst even aankijken hoe je straks alles vind gaan maar dat is persoonlijk.
     
  13. tanna

    tanna Bekend lid

    26 mei 2008
    685
    0
    0
    Ik heb ook drie kinderen en hou ziels veel van alle drie. Ik zou er zo weer voor kiezen. Alleen onze 3 de is een zorgen kindje. Waar een vermoedeb van een syndroom is. Dit hakt er hier wel in en ik kan echt jaloers zijn op gezinnen waarbij het wel allemaal lekker loopt.

    Hier zorgt het derde kindje dus wel voor heel veel stress voor alle andere gezinsleden. Ondanks dat zijn we allemaal gek op hem en kunnen niet zonder hem.

    Tanna
     
  14. Uiltje84

    Uiltje84 Niet meer actief

    Ik denk dat de hamvraag gewoon is of het verlangen voor een derde er wel of niet is. Dat weegt uiteindelijk zwaarder dan alle voors en tegens.
     
  15. Tigermommy

    Tigermommy VIP lid

    14 jun 2013
    5.350
    1
    0
    Thuisblijfmama van (bijna) 3 kindjes :)

    Ieder huisje heeft zijn kruisje he, mensen zeggen vaak dat ik het er makkelijk uit laat zien maar zien de opofferingen ervoor niet. Dus het gras is niet altijd groener aan de andere kant meid, staar je daar niet blind op, jaloers zijn daarop is onrealistisch en zonde van je tijd, je hebt een prachtig gezin dus geniet daar lekker van met en zonder de nodige problemen.
     
  16. soeza

    soeza Niet meer actief

    Ik heb er drie vrij kort op elkaar (binnen 2 jaar en 11 maanden) en net als Edelweiss kan ik geen tegens/nadelen geven :)

    Wie 'drie is teveel' heeft verzonnen is gek! :p
     
  17. sjorsje

    sjorsje VIP lid

    17 aug 2007
    11.361
    266
    83
    Noord-Brabant
    Ik heb er ook 3, de oudste en de jongste schelen 2 jaar en 4 dagen, ik zou ze geen van 3 kunnen missen. Het is vaak oorlog tussen die 3 maar ze kunnen ook heerlijk met elkaar spelen. Ik denk dat het belangrijkste is dat jullie allebei graag een derde willen en dat het verlangen groot genoeg is. Zelf had ik graag een vierde gewild, maar mijn man absoluut niet.
     
  18. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.191
    35.880
    113
    Oh en ik had ze trouwens het liefste nog dichter op elkaar gewild. Het lijkt mij juist vreselijk als je eerst uit de luiers bent en dan weer opnieuw kunt beginnen. Zo persoonlijk natuurlijk.
     
  19. ma1

    ma1 Fanatiek lid

    14 mrt 2010
    1.211
    0
    0
    Ben heel eerlijk, het is af en toe best wel zwaar, maaaaar je krijgt er veel voor terug en ik zo mijn kids niet willen missen
    De zwangerschap was hier loodzwaar ben goed ziek geweest en dan heb je nog 2 rondhuppelen
    Mijn wens was ook 3, ik was al wat ouder en we zijn ervoor gegaan
     
  20. icsiwonder

    icsiwonder Actief lid

    13 jan 2012
    233
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ben ook heel benieuwd hoe het hier straks zal gaan met 3. Ik had de wens altijd wel voor 3 maar dacht dat het niet meer ging gebeuren. Het lot heeft dus bepaald dat we er nog 1 bijkrijgen. Het moederschap valt me tot nu toe erg mee. Maar het 2 vrij rustige kindjes die goed eteneten,slapen en amper ziek zijn. En het het drukke leven met naar school gaan moet nog komen. Dus laat het allemaal wel op me afkomen
     

Deel Deze Pagina