Weinig Boodschappengeld: Wat eten? Deel 3

Discussion in 'De lounge' started by Bonkie, Apr 18, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Yara3626

    Yara3626 Bekend lid

    Apr 6, 2011
    774
    0
    0
    thuiszorg
    omg utrecht
    Hier morgen nieuwe maand en een dure haha....maar goed

    weekmenu
    ma chicken tonight
    di aard doperwten wortels en zelf slavink maken
    wo restjes
    do broodje gezond
    vrij pizza
     
  2. Dronty

    Dronty Fanatiek lid

    Dec 5, 2011
    1,359
    0
    0
    NULL
    dronten
    Het weekmenu
    Vandaag: nasi
    Woensdag: bloemkool
    Donderdag:lasagne
    Vrijdag: wraptaart
    Zaterdag: patat
    Zondag: goulash
    Maandag: aardappelgroenten ovenschotel
    Dinsdag: macaroni
    Woensdag: broodjes gyros
     
  3. Saar22

    Saar22 Niet meer actief

    Ik ben er ook weer. We zijn rommelig van start gegaan deze week. Ik had zondag patat met kiprollade en ijsbergsla en gisteren geen tijd om naar de supermarkt te gaan. Dus gebakken aardappels (wel zelfgemaakt) met kiprollade en ijsbergsla:)
    Vandaag: Stamppot rauw andijvie met speklap
    Morgen: Broccoli
    Donderdag: Iets met spitskool
    Vrijdag: Weet ik nog niet bloemkool of onderweg wat eten (hangt van manlief en zijn vrije vrijdag af)
    Zaterdag: Patat
    Zondag: Burrito's
    Maandag: Spinazie
    Dinsdag: bloemkool

    Maar goed het kan hier nog erg wisselen. Het hangt er helemaal van af hoe e.e.a. loopt aangezien mijn zus van het weekend bevallen is.
    Iemand een leuk idee met spitskool. Is dat lekker om te wokken met gehakt en kerrie en dan bij aardappels of kan het dan ook in wraps ofzo?
     
  4. minon

    minon Niet meer actief

    Spitskool is echt heerlijk om nasi mee te maken.
    Gehakt rullen in de wok en reepjes spitskool er handje voor handje bijdoen tot het gaar is. Is erg snel klaar. Zakje nasikruiden en wat ketjap erdoor of als je geen zakjes gebruikt andere kruiden. En dan met rijst uiteraard.
     
  5. Saar22

    Saar22 Niet meer actief

    Goed idee Nijntje. Ik denk dat ik haast wel 2 keer van zo'n spitskool kan eten als ik het formaat zag.
     
  6. minon

    minon Niet meer actief

    Klopt wij eten er dan ook altijd 2 keer van :)
    Lekker goedkoop. Twee volledige maaltijden voor nog geen 3 euro :)
     
  7. Islah

    Islah Niet meer actief

    Vervelend! Hier waren er wel duidelijk klachten, veel eczeem en ontzettend veel huilen en spugen. Ze kreeg eerst medicijnen tegen reflux maar die hielpen niet. Toen ze die pepti kreeg was het gelijk over...
    Ik heb nog wel 2 pakken pepti staan, mocht je daar interesse in hebben om uit te proberen (soms raden ze dat op het cb aan, maar die pakken zijn in de winkel 35 euro per stuk!).
    Overstappen op hypoallergeen kan gewoon hoor, denk ik. Juist andersom had ik het niet zo goed aangedurfd, maar je moet natuurlijk niks doen waar je je niet goed bij voelt. Ik hoop dat ze je op het cb wel een beetje serieus nemen.
     
  8. Islah

    Islah Niet meer actief

    @ spitskool, als ik 1 spitskool in huis heb doe ik daar ook superlang mee! Idd door de nasi/bami, quiche met spitskool is ook heerlijk. En je kan het nog in allerlei stoofgerechten gebruiken. Als je het combineert met bv. ui of andere groenten die je nog hebt kan je er nog meer maaltijden mee maken (maar dan word je die spitskool ook weer zat haha).

    Ik heb gisteren voor het eerst gewassen met zelfgemaakt wasmiddel. Nou ja, niet voor het eerst maar voor het eerst sinds mijn niet zo goede ervaring ermee. Want ik heb gemerkt dat vlekken er niet zo goed mee uitgaan, dus heb gewoon het beddengoed en handdoeken e.d. ermee gewassen, daar zitten toch geen vlekken in.
    En een klein scheutje wasverzachter voor de geur (al was dat niet echt nodig buiten met het zonnetje), ik had nog een fles open omdat ik laatst daarmee luchtverfrisser voor de wc heb gemaakt.

    Die luchtverfrisser maak ik trouwens zo: lege spuitbus van een liter, een scheutje wasverzachter en de rest aanvullen met water.
     
  9. ukkie1985

    ukkie1985 VIP lid

    Mar 27, 2012
    6,134
    1
    0
    Zo dames ik ben er okk weer. Na een lan weekend weg met vriendinnen (heeeerlijk) is de vakantie weer voorbij.
    Maandag bij sm gegeten en gisteren restje vriezer.

    Vanmiddag boodschappen gedaan bij aldi. Wel wat veel maar ook wat luxeproducten erbij deze keer ;) en vrijdag een vier gangen diner koken. Oja, ik had zin in bloemen dus heb drie bosjes gekocht :D


    Snijbloemen 6,57
    Filetlapjes 3,39
    Schnitsels 2,59
    Schouderkarbonades 3,89
    Witlof 500gr 0,79
    Jong belegen 2,49
    Griekse yoghurt 1,39
    Prei 1kg 1,39
    Perziken 0,79
    Courgette 0,59
    Bruin brood 0,87
    Bak en braad 1,19
    Knoppers mini 1,69
    Knoflook 250 gr 0,89
    Douchegel 0,99
    Douchegel 0,99
    Bananen 0,89
    Chips 0,85
    Blauwschimmelkaas 1,69
    Cervelaat 0,99
    Parmaham 2,49
    Gerookte zalm 3,29
    Vegaspread 1,29
    Borrelnoten 0,79
    Rose 2,99
    Rode wijn 2,49
    Rode wijn 2,49
    Magere rookworst 0,99
    Aardbeien2,79
    Leverworst 0,21
    Leverworst 0,21
    7granen pap 0,79

    Totaal € 55,73
    Moet alleen nog mascarpone en merengues hebben. Zal zon €5 zijn.
    Ook moet ik dit weekend nieuwe luiers halen. Heeft iemand ervaring met de allergoedkoopste luiers van de kruidvat? Die witte pakken?? Verder billendoekjes en melk nog op vooraad.


    Mijn menu voor de komende week (afgelopen twee dagen niet thuis geweest)
    Woensdag: zuurkool met worst, ml is niet thuis
    Donderdag: vis rijst en prei
    Vrijdag: amuse:bruschetta met parmaham en bruschetta met tomatenblokjes en knoflook
    Voorgerecht: gerookte zalm met witlof salade en truffelmayonaise
    Hoofdgerecht: quinoa met perzik courgette en ui
    Nagerecht: aardbeien met mascarpone en merengue
    (+ een flesje rode wijn voor erbij)
    Zaterdag: restje quinoa en restje zuurkool
    Zondag: smiddags preisoep met afbakbroodjes avond: pasta met zalm, prei en roomkaas
    Maandag: witlof in de oven met aardappelpuree en varkenslapjes
    Dinsdag: gebakken aardappeltjes schnitzel en sla
    Woensdag: rijst broccoli en karbonade
    Donderdag: lasagnerestjes
    Vrijdag: pompoensoep (diepvries) met broodjes
    Zaterdag: frietjes halen, hamburgers nog in huis
    Zondag: schnitzels aardappelen boontjes (voorraad)

    @spitskool: ik maak er ook bami of nasi mee. Bakje spekjes erdoor, uitje trassi en knoflook.
    Indien ik nog andere groente heb dan maak ik gewoon een wok
    Prutje met wat kruiden en rijst erbij.
     
  10. Soit

    Soit Niet meer actief

    Hier vandaag laatste keer van deze maand weekboodschappen gedaan.
    Budget per week is 50.
    Totaal deze maand 12,- over budget.
    Dus 53 euro per week, 2 volw. 3 kids die alles mee eten.
    Best tevreden...

    Verder bij de lidl vandaag 3 frambozenstruiken ( yes die wil ik al zo lang!) gekocht en een kruisbessenstruik. :). Allemaal 2.99 per stuk.
     
  11. ukkie1985

    ukkie1985 VIP lid

    Mar 27, 2012
    6,134
    1
    0

    Hoe maak je die ovenschotel?? :)
     
  12. MamaChantal

    MamaChantal VIP lid

    Oct 14, 2010
    16,554
    3,059
    113
    Hier nog geen weekmenu gemaakt
    vandaag pizza op
    Morgen eten we rijst met goulash (beide in huis)

    Verder nog even kijken wat aanbiedingen zijn en wat snel klaar te maken is.
    moet zoveel mogelijk rust houden :( dus uitgebreid koken gaat even niet
     
  13. bernadet26

    bernadet26 Fanatiek lid

    Sep 28, 2009
    1,335
    1
    36
    winkel medewerkster
    die rijst met broccoli en karbonade , doe je daar ook een sausje of zo bij?
    heb rijst en broccoli is huis en zijn hier allemaal gek op (doe er dan kip of zo bij) maar zie dan een droge bedoeling voor me dus vandaar die vraag van de saus:)
     
  14. Ons Kleintje

    Ons Kleintje Niet meer actief

    We zitten alweer 5 euro
    over het budget van 500 heen, voorraad (4x 24 rollen dus kunnen mooi even vooruit) wcpapier van de OP=OP shop meegenomen.
    en veel koffiepads ingeslagen, was ook in de aanbieding bij de AH en een paar bij de Hema, die zijn altijd voordelig daar (wel wat minder lekker vindt ik).
    Wat mij opvalt aan mijn budget is dat we maar 33,27 hebben uitgegeven aan luiers-potjes-doekjes. :) de kids zijn half zindelijk en plassen nu veel op het potje of de wc. Ze gebruiken nu ipv 8 luiers op een dag, maar 4 en soms 5. dat scheelt!! ook eten ze beter mee met de pot, dus we hoefden ook geen potjes voeding te kopen.
    aan kadoos (kids zijn volgende maand jarig) hebben we 80 euro uitgegeven,
    aan benzine 59 euro
    262 euro aan voeding.
    en bijna 70 euro aan huishoudelijke artikelen
     
  15. ukkie1985

    ukkie1985 VIP lid

    Mar 27, 2012
    6,134
    1
    0
    Ik doe eerst een uitje met wat knoflook in de wok. Dan de broccoli erbij. Zodra het goed gaar is flink wat (zoete) sojasaus er Door. Deze Een beetje laten inkoken zodat je beetje stroperige saus hebt. Ik doe er dan gewoon droge rijst bij.
     
  16. ukkie1985

    ukkie1985 VIP lid

    Mar 27, 2012
    6,134
    1
    0
    Oja en natuurlijk zout en peper erbij
     
  17. Ons Kleintje

    Ons Kleintje Niet meer actief

    hm.. wat ik me dan afvraag is of er legionella in kan groeien, omdat het stilstaand water is (tenminste, ligt eraan als je het dagelijks gebruikt dan schud je het natuurlijk, denk ik..)
    en je verneveld het,
    en op die manier kun je legionella krijgen (inademing van nevel).

    Ik ben vrij snel bang van legionella omdat ik wel eens een besmetting heb meegemaakt.
     
  18. Ons Kleintje

    Ons Kleintje Niet meer actief

    netjes! Leuk he al die planten :) mijn kruisbessenstruik heeft alweer blaadjes gekregen. Gisteren bij de Welkoop een leuk `tuintje in een krat`(6,95, te duur ik weet het, maar zo leuk en handig!) met peterseliezaadjes en bieslookzaadjes gekocht. Het leuke is dat ik heel veel zaadjes over heb en het dan elke jaar opnieuw kan gebruiken.
    En ik houd niet echt van groenten laag van de grond in onze tuin met veel slakken en spinnen :) deze staat mooi op tafel.
     
  19. Islah

    Islah Niet meer actief

    Ik gebruik hier wel water voor wat heeft gekookt maar je kan ook gedestilleerd water gebruiken... En ja ik schud het wel gewoon.
    Ik kan niet tegen de geur van gewone luchtverfrissers, wasverzachter gaat nog wel. Maar van p...pgeur ga ik ook echt kokhalzen, dat is iets wat ik aan m'n laatste zwangerschap heb overgehouden dus moet er wel iets tegen doen.

    Las eens iets over baking soda met water en essentiële olie, als deze op is ga ik dat eens proberen.

    @ broccoli, dat verwerk ik ook in allerlei sauzen en stoofgerechten. Maar gewokt met wat gember en knoflook is ook erg lekker. Vooral met rijst en garnalen...
     
  20. Elena22

    Elena22 VIP lid

    Feb 10, 2010
    8,115
    1,800
    113
    Kraamverzorgende
    Voor de dames met een Nespresso koffie apparaat; ze hebben nu ook van die cupjes van AH Perla, 10 stuks voor 2,79 en in de allerhande van maart zit ook nog een kortingsbon van 1 euro. Voor 1,79 wil ik deze zeker eens proberen :)
     

Share This Page