Hoe gaan jullie om met grenzen opzoeken?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Jedine, 28 mrt 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Jedine

    Jedine Bekend lid

    2 okt 2012
    899
    38
    28
    NB
    #1 Jedine, 28 mrt 2014
    Laatst bewerkt: 28 mrt 2014
    Mijn dochtertje van 20 maanden is ontzettend dr grenzen aan het opzoeken/ontdekken. Een paar voorbeelden:
    - ze wil drinken uit n gewone beker, prima dit kan ze ook, maar ze schud ineens dr beker met als gevolg al het (gelukkkig is het maar) water over de grond
    - ze gooit met spullen, vooral als ze iets pakt wat ze niet mag en ik daar iets van zeg.
    - huilen/jengen als ze dr zin niet krijgt, iets niet mag
    - met tekenen toch steeds op de tafel tekenen ondanks zeggen dat ze op papier moet tekenen

    Het zal ook echt wel bij de leeftijd horen en deze fase zal ook wel weer voorbij gaan maar hoe gaan jullie hiermee om zonder in de hoek, gang ofzo te zetten.

    Ik ben er geen voorstander voor om ze in de hoek te zetten, zeker niet op deze leeftijd, ik probeer juist nee te zeggen en uit te leggen waarom ze iets niet mag en als ze t wel goed doet dit ook zeggen.
    Als ze met iets gooit moet ze t van mij oprapen en dan terugleggen.
    Hebben jullie nog tips hoe ik hier mee om kan gaan
     
  2. EnKay

    EnKay Actief lid

    3 okt 2013
    419
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hier 1 van 22 maanden die precies hetzelfde doet en met een beetje pech gooit ze er een driftbui tegenaan.

    Driftbuien negeer ik, ik besteed er geen aandacht aan, positief of negatief.

    Grenzen opzoeken is vooral herhaling hier, steeds weer duidelijk "nee" zeggen als ze iets doet wat niet mag. Ik vind haar nog te jong voor de gang.
     
  3. Jedine

    Jedine Bekend lid

    2 okt 2012
    899
    38
    28
    NB
    Driftbuien hier gelukkig (nog) niet... Maar daar zo ik ook net als jij geen aandacht aanbesteden, negeren.
     
  4. Lieke84

    Lieke84 Fanatiek lid

    1 jun 2011
    3.016
    2
    38
    Heel herkenbaar! Hier eerst bij herhaling vertellen dat iets niet mag. Ook proberen af te leiden van hetgeen wat hij aan het doen is. Als dat beide niet werkt, gebruik ik toch een hoek in de kamer waar ik hem even laat zitten. Hij staat dan snel op en zegt papa of mama knuffel en komt dan een knuffel geven. Hij zit dan nog geen minuut in de hoek. Was er ook geen voorstander van, maar gebruik het nu als laatste redmiddel en het heeft succes. Haal hem hier door heel snel uit zijn boosheid/ drift/ ondeugendheid. Is nu ook nog maar weinig nodig, alleen als hij moe en wat dwars is. Het in de hoek zitten gebruik ik met name als hij begint met een driftbui. Echter altijd na waarschuwen en een afleidingsmanoeuvre.
     
  5. Lieke84

    Lieke84 Fanatiek lid

    1 jun 2011
    3.016
    2
    38
    Oh ja.... Negeren werkt hier niet, gooide met spullen die ook stuk kunnen en dat gaat me te ver. Dus in het geval van een driftbui. Soms kan negeren wel werken.
     
  6. Anoniem1211

    Anoniem1211 Bekend lid

    14 jun 2011
    587
    5
    18
    NULL
    NULL
    Heel herkenbaar al is ons zoontje net 18 maanden. Ook schudden met zijn beker, zodat alles eruit valt. Gillen/schreeuwen/huilen als hij iets niet mag en gecorrigeerd wordt. En gooit echt met alles!

    We proberen hem uit te leggen dat het niet mag (resultaat: huilbui) en als hij toch doorgaat zetten wij hem ook heel even op een stoeltje. Heel kort, daarna gaan we er naartoe leggen we het nog een keertje uit, knuffelen en meestal gaat het dan weer zelf met iets spelen. Om dan hetzelfde weer te gaan doen, helpt hier alleen maar averechts...

    Ik denk dus dat het echt een fase is voor deze leeftijd!
     
  7. ikkie97

    ikkie97 VIP lid

    7 mei 2011
    10.987
    3.996
    113
    Kon mijn dochter zijn...
    Kan ook prima uit een beker drinken, probleem is alleen dat ze ermee gaat spelen en dan gaat het mis..
    Probeert tijdens het kleuren ook regelmatig uit of ze nog steeds niet op de tafel mag kleuren;) vanmorgen zat ik onder het zand terwijl ik al een paar keer had gewaarschuwd dat ze niet met zand mocht gooien....idem dito met haar stukjes brood die ze blijkbaar niet meer op kan.

    Tja het is allemaal uitproberen en ontdekken..
    Ik zet haar nooit in de hoek, hooguit in de box als ze in een boze bui een plant uit de vensterbank gooit.
    Kleuren op iets anders dan het papier is (uiteraard na waarschuwen) einde van het kleuren. Klieren met haar beker is beker aan de kant, gooien met eten is eten weghalen en gooien met zand is uit de zandbak. Levert wel eens gepiep en gejank op maar dat gaat wel weer over :) is natuurlijk wel eens vervelend, maar het helpt toch het beste om soms even door te pakken..
     
  8. Jedine

    Jedine Bekend lid

    2 okt 2012
    899
    38
    28
    NB
    Dat ben ik inderdaad sinds gister ook aan t doen, een keer uitleggen en dan ruim ik het op of zet t weg
     
  9. Greyhound

    Greyhound Actief lid

    27 feb 2012
    405
    0
    0
    NULL
    NULL
    kleuren op dingen die er niet voor bedoeld zijn: er wordt niet meer gekleurd.
    zand uit de zandbak gooien: dan zoontje ook uit de zandbak
    jengelen voor de garagedeur omdat hij daar in wil (ik wil dat niet, niet kindveilig daar): helaas we gaan weer naar binnen.
    gooien of spelen met de beker: beker weg

    oh ja hier ook die leeftijd, dus daar zal het wel aan liggen.
     

Deel Deze Pagina