Wanneer vertellen en hoe?

Discussion in 'Zwangerschap en werk' started by ButterflyNova, Apr 1, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ButterflyNova

    ButterflyNova VIP lid

    Mar 31, 2014
    5,326
    104
    63
    Wanneer hebben jullie je werkgever ingelicht over de zwangerschap en hoe, middels een gesprek?
     
  2. pien25

    pien25 Fanatiek lid

    Dec 2, 2008
    1,272
    0
    0
    Ivm vakantie heb ik het erg vroeg laten weten, gewoon binnengelopen (dat kan bij ons gelukkig heel makkelijk) en verteld. Bij de eerste heb ik gewacht tot de eerste echo en ook gewoon binnengelopen om te vertellen.
     
  3. Catnip

    Catnip Actief lid

    Nov 28, 2013
    399
    0
    0
    Hoi butterfly, ik heb mijn managers niet op locatie en zie ze ongeveer 1 a 2 keer per jaar. Het kwam zo uit dat ik ze rond de kerst zag afgelopen jaar, en heb het toen ook verteld dit was wel erg vroeg met een week of 10 maar wilde het liever persoonlijk zeggen dan een paar weken via de telefoon. Het viel samen met mijn evaluatie, we hadden eerst het afgelopen jaar besproken en vervolgens ging het gesprek over op verwachtingen en uitzichten op het nieuwe jaar, heb het toen direct aangekaart.

    Als ik mijn managers wel op locatie zou hebben dan had ik het pas later verteld na de echo. Tenzij je natuurlijk zo last heb van klachten dat het prettiger is om het direct te vertellen zodat er rekening mee gehouden kan worden.

    Succes ermee!
     
  4. Tralala89

    Tralala89 Bekend lid

    Sep 18, 2013
    750
    1
    0
    Hier rond een week of 10, omdat ik nachtdiensten niet meer trok.
    Vond het ook wel zo eerlijk om het zsm te vertellen, omdat ik tijdens mijn verlof weg ben in de zomerperiode en zij die gaten moet gaan opvullen. Wel gevraagd of ze het nog even voor zich wilde houden. Collega's heb ik een week of 2 later ingelicht.
     
  5. InLove

    InLove Fanatiek lid

    Dec 11, 2009
    3,707
    0
    0
    Hier ook vrij snel omdat t vrij zwaar lichamelijk werk is en sommige dingen gewoon niet lukken of verantwoord zijn. Dan is t wel zo handig dit vroeg te vertellen zodat ze alvast vervanging kunnen zoeken.

    Ik heb t gewoon via de telefoon gedaan omdat ook mijn leidinggevende niet in de buurt is en ik haar alleen met vergaderingen zie
     
  6. MiMully

    MiMully Fanatiek lid

    Jan 18, 2013
    2,405
    5
    38
    Female
    Kwaliteitsmanager
    Noorden van het land
    Heel snel. Eigenlijk direct na de positieve test al. Maar dat komt omdat ik met stoffen moet werken die tijdens een zwangerschap beslist niet mogen.
     
  7. ButterflyNova

    ButterflyNova VIP lid

    Mar 31, 2014
    5,326
    104
    63
    Dank voor jullie reacties! Ik wil sowieso wachten tot na de eerste echo, dan kan ik zelf ook meer informatie geven. Wanneer het moment dan precies wordt weet ik nog niet.

    ik denk er over om eerst mijn werkgever apart te nemen (hij is er 1 keer per week) en het daarna door middel van een traktatie met collega's te delen. Ons bedrijf is niet zo groot dus iedereen op dezelfde dag inlichten lijkt het het handigst.

    Hopelijk blijf ik me tot die tijd goed voelen zodat ze niet al iets vermoeden.
     
  8. Jorietje

    Jorietje Fanatiek lid

    Feb 22, 2006
    4,149
    688
    113
    Zuid-Holland
    #8 Jorietje, Apr 1, 2014
    Last edited: Apr 1, 2014
    Ik was 6 weken zwanger en toen had ik mijn functioneringsgesprek... Ik was van plan niks te zeggen, maar omdat er pas een collega was weggegaan en het daardoor erg druk en rommelig is bij ons en er dus ook een en ander veranderd is en nog steeds veranderd kwam het gesprek zo te praat dat het ging over wat de bedoeling is over een half jaar en waar we dan moeten staan... Dus ik zat haar aan te kijken en zei: tja dat is leuk en aardig, maar ik ben bang dat je je plannen wat bij moet stellen, want ik ben zwanger... Haha ze zat met met grote stuiters aan te kijken, was heel blij voor me, waardeerde het dat ik het gezegd heb, maar tegelijk zag ik haar denken oh jee, hoe gaan we dat aanpakken... Maar dat is niet mijn probleem ;) Ze heeft keurig haar mond gehouden tegen de rest en mijn andere collega's heb ik het vorige week verteld (een week na de eerste echo). Dit komt omdat ik aanzienlijk meer eet dan normaal, dus dat zou een keer op gaan vallen :D Ik heb het dus gewoon op een rustig moment even in de groep gegooid en dat was meteen het gesprek van de dag :)

    Over 2 weken de volgende echo, ben dan 12 weken en dan mag van mij de hele wereld het weten ;)
     
  9. Chiggy

    Chiggy VIP lid

    Aug 29, 2010
    12,876
    25
    38
    Rotterdam
    Ik zat tegen een contractverlenging aan dus heb die eerst afgewacht. Weekje daarna heb ik het verteld. Ik heb mijn werkgever gevraagd of hij even tijd voor me had en daarna meteen aan alle collega's verteld :)
     
  10. BabeBabe

    BabeBabe VIP lid

    Jul 14, 2009
    13,173
    3
    0
    Logistiek
    Fryslan

    idem hier, na de goeie echo, rond een week of 10 bazen inlichten en idd roze/blauwe cupcakes trakteren ofzo
     
  11. ButterflyNova

    ButterflyNova VIP lid

    Mar 31, 2014
    5,326
    104
    63
    Ja, ik wil eerst meer zekerheid dat alles in orde is. Het is ons eerste kindje en vind het allemaal maar erg spannend!
     
  12. Snne

    Snne Bekend lid

    Feb 10, 2011
    840
    8
    18
    NULL
    NULL
    #12 Snne, Apr 10, 2014
    Last edited: Apr 10, 2014
    Vond je dit niet vervelend? Ik zit met hetzelfde probleem. 30 april einde contract en ik ben dan ong 9 weken. Eigenlijk vind ik het nog te vroeg om te vertellen maar ook weer te laat om het pas een paar weken na mijn nieuwe contract te doen snap je? Ik ben bang dat de verstandhouding verstoord als je het pas na je contract verteld ook al zou dat natuurlijk helemaal niet mogen.
    Ik zit echt zo in dubio wanneer ik het moet gaan vertellen... Ik krijg sowieso wel weer een half jaar contract (seizoensbedrijf)en ze gaan me echt er niet uitgooien voor de zomer maar een jaarcontract zou natuurlijk het mooiste zijn...
    Hheb het er met mijn ouders over gehad. Mijn moeder snapt mijn gevoel en zegt vertellen na de 8 weken echo dus vlak voor nieuwe contract. Mijn vader zegt heel zakelijk pas vertellen na dat je het nieuwe contract getekend hebt.
    Wat zouden jullie doen?
     
  13. Tecla

    Tecla Actief lid

    Sep 8, 2013
    167
    0
    0
    NULL
    NULL
    Vanwege de behandeling die ik had ondergaan wisten 4 collega's het al met 7 weken. Ik was zo blij om ze eindelijk goed nieuws te kunnen vertellen. Toch hadden 2 collega's er een beetje moeite mee dat ik het zo vroeg vertelde, die 12 weken grens bleek voor hun toch belangrijker dan voor mij. Dat heeft mij doen beslissen om met de rest van mijn collega's zeker te wachten tot na die 12 weken. Vandaag hebben we weer een echo en maandag vertel ik het op mijn werk. Ik ben van plan een grote schaal met roze en blauwe paaseieren mee te nemen.

    Snne ik geloof dat ik het met je vader eens ben. Ik denk dat ik zou wachten tot 12 weken met vertellen (of in ieder geval tot aan het einde van het gesprek). Zo krijg jij een halfjaar -of jaarcontract gebaseerd op het oordeel van je bedrijf zonder dat je aanstaand moederschap meespeelt.
     
  14. Cindy29

    Cindy29 Fanatiek lid

    Oct 13, 2013
    1,601
    1,098
    113
    Snne ook ik wacht tot na mijn contract verlenging. (Ben dan 11 weken)Vind het best vervelend en lullig maar op dit moment moet ik toch echt even aan mezelf denken
     
  15. BabeBabe

    BabeBabe VIP lid

    Jul 14, 2009
    13,173
    3
    0
    Logistiek
    Fryslan
    Snne, dat is echt heel lief van jou.... maar uiteindelijk he, bij wat voor bedrijf je ook zit (behalve misschien familiebedrijf waar je lid van de familie bent ;)) word als puntje bij paaltje komt naar de cijfers en eigen belang gekeken!! + het feit, dat zwangerschapsverlof je werkgever NIKS koste! ze krijgen jou complete uitkering gewoon uitgekeerd zodat ze jou door kunnen betalen...
    Dus als jij een jaar contract krijgt, kun je nog een half jaar werken, daarna 4 maanden verlof (wat ze niks kost) en dan heb je nog twee maanden te werken om jezelf weer te bewijzen en weer een verlenging te krijgen! dus mijn advies wacht tot na je verlenging!
    Je MOET echt voor jezelf kiezen, ik weet dat dat soms lastig is, ik ben ook veelste 'goed'/lief, maar je krijgt dan toch echt wel de deksel eens op je neus! En qua zekerheid en inkomen vooral nu er een kleintje op komst is moet je echt voor JOU eigen hachje kiezen! en je daar niet schuldig over voelen, want het kost ze niks, nakkes, nada/noppes! ook niet als je in de ZW komt ten gevolge van zwangerschap, ook die betlaing neemt het uwv over ;)
     
  16. BabyAngel

    BabyAngel VIP lid

    Dec 21, 2011
    17,861
    14
    38
    Hier vrij snel verteld omdat ik zwaar werk verricht.
     
  17. Catnip

    Catnip Actief lid

    Nov 28, 2013
    399
    0
    0
    #17 Catnip, Apr 11, 2014
    Last edited: Apr 11, 2014
    BabeBabe, dit klopt niet helemaal.. Er geldt een maximumdagloon voor de zwangerschapsuitkering, namelijk € 197,00. Daarnaast kost het zoeken van vervanging en inwerken hiervan ook geld.

    Ben het wel met je eens wat betreft aan jezelf denken maar ik snap Snne ook goed hoor wat betreft relatie met werkgever. Het is afhanklijk van je baan en toekomstperspectief binnen een bedrijf maar als je waarde hecht aan een goede relatie met je werkgever in een bedrijf waar je graag verder wilt doorgroeien kan het soms beter zijn open kaart te spelen.

    Snne, weet niet precies wat voor werk je doet maar als het om zeisoenswerk gaat en een half jaar contract dan zou ik wachten met vertellen tot na je getekend hebt.
     
  18. cd28

    cd28 Fanatiek lid

    Jul 25, 2012
    1,344
    106
    63
    Voeg hierbij dan de opmerking die ik las bij Jorietje dat het niet haar probleem is hoe haar zwangerschap binnen het bedrijf opgelost moet worden.
    En dan vind ik het niet raar meer dat contracten niet verlengd worden!

    Een zwangerschap kost bedrijven veel geld. Ja, ze krijgen een deel vergoed. Maar wie betaalt het inwerken van degene die het werk moet gaan doen? Deze persoon moet ingewerkt worden voordat jij met verlof gaat. Dus dat zijn dubbele salarissen die maanden. Wie gaat dat betalen?

    Ik ben zelf werkgever en stoor me wel een beetje aan deze kortzichtige reacties. En nee ik ben niet iemand die contracten niet verlengd omdat een medewerker zwanger is. Maar in deze tijden waarbij veel bedrijven het financieel zwaar hebben is dit niet zomaar iets wat even opgevangen kan worden. Zeker niet bij kleinere bedrijven.
     
  19. BabeBabe

    BabeBabe VIP lid

    Jul 14, 2009
    13,173
    3
    0
    Logistiek
    Fryslan
    Tja, ik gging er in dit geval niet vanuit dat TS normaal gesproken meer verdient dan het dagloon.... en ja natuurlijk moet er wel iemand ingewerkt worden e.d. en zitten er heus wel iets van kosten aan.
    Maar ik ben het juist zat dat de werknemer altijd maar overal en nergens heen geslingerd word, alles draait tegenwoordig om kosten en de menselijke aspecten worden vaak achterwege gelaten.

    Dus in dit geval spreek ik inderdaad even in voordeel van de werknemer, ik zou het pas na de onderhandelingen vertellen, want hoewel hier op het forum vast alleen maar superaardige werkgevers zitten, is dat helaas niet de wereld waar we in dit moment in leven! en ja, met een kindje op komst, zou ik dan toch voor mezelf kiezen! en tot goed recht!! eerst willen wachten tot eerste echo om te zien of alles goed is, en leeft van binnen! straks heb je het verteld, gaat het mis en krijg je geen verlenging... ik zou hoe dan ook in eerste instantie voor mezelf kiezen, na de verlenging kun je altijd nog in goed overleg met je baas eventuele afspraken wijzigigen aanpassen als je je baas graag wilt helpen. Goed werkgeverschap en goed werknemerschap werkt twee kanten uit.
     
  20. Emma86

    Emma86 VIP lid

    Jun 25, 2012
    5,281
    2,232
    113
    Female
    Nederland
    Voor jezelf kiezen en zakelijk zijn. Dat doen zij ook hoor! Ik ben dus net een traineeship misgelopen omdat ik de directie al had verteld dat ik zwanger ben (wilde graag thuiswerken i.v.m. misselijkheid). Dacht altijd dat eerlijk het langst duurde. Blijkbaar niet dus... Heb er nu spijt van dat ik het verteld heb, had beter iets anders kunnen verzinnen. Had het liever ook niet verteld maar ja....

    En iedereen zal snappen dat je eerst de onzekere periode voor de 12 weken voorbij wil zijn. Dat heb ik ook. Verder weet namelijk niemand het nog. Ben morgen 13 weken dan pas lichten we onze ouders in. Niemand van je collega's zal het raar vinden als je zegt dat je de eerste drie maanden gehad wilde hebben voordat je het deelde.
     

Share This Page