Vrouw van juwelier in Deurne schiet 2 overvallers dood!

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door dochters, 1 apr 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Ja weet jij veel wat voor een pistool het was en hoe vaak ze heeft geschoten. Als ze 10 keer kan vuren, in een kleine ruimte dan is de kans dat je iemand raakt best groot. En helemaal als je ze in de romp raakt dan is het ' goed raak ' zeg maar.

    Daarbij, ik weet niet of iemand gisteravond editieNL heeft gezien, daar was een Marokkaanse man ( hoogleraar dacht ik? ) aan het woord en die had een hele goede uitgesproken mening over de criminaliteit onder Marokkaanse jongens.
    En het allermooiste vond ik die hand in eigen boezem. En niet anderen de schuld geven ( zoals in dit topic ook weer gebeurt ;) ) .
    Wat gaat er mis in de opvoeding, wat kan de Marokkaanse gemeenschap hier aan doen en hoe kunnen ze de ouderen en jongeren goed aanpakken.
    Want uiteindelijk zijn vooral die ouders verantwoordelijk voor hun minderjarige kinderen.
    Maar goed, deze discussie hebben we kort geleden ook al gevoerd. Mensen moeten eens ophouden met die fake slachtofferrol en eens goed maar zichzelf kijken.
     
  2. vonnie73

    vonnie73 Fanatiek lid

    22 aug 2008
    1.898
    0
    36
    in un schwon huiske
    Helemaal mee eens!
    Geldt ook voor alle ouders met ontspoorde jongeren.
     
  3. ariel3

    ariel3 Actief lid

    27 mrt 2009
    477
    0
    0
    Frankrijk
    Ik ben zelf moslima, dus ik weet heel goed hoe dat is.

    Dat ze in een slecht daglicht worden gezet hebben ze gewoon echt aan zichzelf te danken. Er leven nog zoveel andere mensen van buitenlandse afkomst in Nederland, die met diezelfde onterechte achterstand te maken hebben. Als het echt door die achterstand komt, waarom zijn het dan iedere keer weer Marokkanen die zo negatief in het nieuws komen?
     
  4. Islah

    Islah Niet meer actief

    Had eerlijk gezegd geen idee dat het om Marokkanen ging toen ik in dit topic reageerde, later pas zag ik dat. Vreemd dat je dan gelijk weer over slachtofferrol begint, maar ja, dat gebeurt wel vaker.

    Zoals ik zeg heeft mijn ene oom dezelfde opvoeding gehad als mijn andere oom en moeder en toch is mijn ene oom crimineel geworden. Ik geloof dus ook niet dat het enkel met de opvoeding te maken heeft.

    Als je 10x vuurt lijkt het me duidelijk dat je erop uit bent om iemand te doden. Anders was 1x wel genoeg om de dader af te schrikken...
     
  5. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Sorry hoor maar heb net koffie gedronken met 20 Marokkaanse vrouwen en ze spreken allemaal schande van de situatie, schamen zich voor die jongens, veel hebben ook zonen van die leeftijd. Maar hoeveel contact heb jij bijv met de doorsnee Marokkaanse vrouw Assz? Iedereen neemt al aan dat dat geschreeuw van die kansloze protesterende jongens het woord van de Marokkaanse gemeenschap is.
     
  6. ariel3

    ariel3 Actief lid

    27 mrt 2009
    477
    0
    0
    Frankrijk
    Hier ben ik het helemaal mee eens. Die protesterende jongens waren bevriend met de jongste overvaller en die staan daar niet de mening van de hele Marokkaanse gemeenschap te verkondigen.
     
  7. toetie

    toetie Fanatiek lid

    14 dec 2010
    2.310
    7
    38
    noord brabant
    Ik ben er niet mee eens dacht eigenlijk de vorige keer te hebben gelezen dat die vrouw het wapen van de daders had afgepakt..
    maar zoals ik het hier lees had ze er zelf een.
    op het moment hoe vaak ik ook overvallen word en er word een pistool gevonden onder mijn toonbank gewoon tussendoor dan krijg je gewoon een flink proces verbaal aan je broek.
     
  8. Islah

    Islah Niet meer actief

    Precies... Word wel eens moe van die mensen die altijd maar roepen dat de gemeenschap zich hier tegen uit moet spreken e.d. maar ze hebben geen idee dat vrijwel iedere vrijdagspreek daarover gaat en er veel activiteiten plaatsvinden om jongeren te helpen, etc. Maar ja, dat soort dingen zie je niet zoveel (of eigenlijk bijna nooit) op het nieuws.
    Ik vraag me af wat we/ze dan nog meer moeten doen.
     
  9. Aszz

    Aszz Niet meer actief


    Tsjah dat is perfect toch? Ik twijfel er niet over dat er genoeg in de gemeenschap zich kapot schamen. Logisch.
    Maar de feiten blijven, dat er veel criminaliteit onder de Marokkaanse jongeren is. En aangezien de Nederlandse overheid het probleem blijkbaar niet kan aanpakken, zou het (meer) vanuit de gemeenschap moeten komen. Dus ouders, ooms, tantes, etcetera.
    Maar ook strengere straffen vanuit de overheid, en ook de ouders van die jongeren.
    En dan heb ik het niet over iemand die 1 x iets uitvreet, want dat gebeurt genoeg. ( en dan heb ik het niet over een overval ). Maar jongeren die herhaaldelijk de fout in gaan stevig aanpakken inclusief de verantwoordelijke ouders.
    En omdat ik geen koffie drink met 20 Marokkaanse vrouwen mag en kan ik er niets over zeggen?

    Islah, zo'n trekker kan je in paniek met gemak meerdere keren overhalen. En ja, die slachtofferrol is opvallend. En bijzonder irritant, en ik denk dat DAT het geen is wat een hoop medelanders ook irriteert.
     
  10. Islah

    Islah Niet meer actief

    Ik moet eerlijk bekennen dat ik -gelukkig maar- ook niet echt weet waarover ik praat. Maar 10x zo'n trekker laten overgaan lijkt mij erg vaak.
     
  11. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Het is een voorbeeld, misschien is het 5 keer gebeurt.

    Dit vond ik een interssant nieuws item Marokkaanse ouders slaan alarm | RTL Nieuws

    Wij hebben trouwens een Marokkaanse vriend die midden in gemeenschap staat, veel in de moskee doet, en ook hij is erg gefrustreerd. Logisch! Als ik hoor hoeveel weerstand hij van sommige ouders krijgt met jongeren die totaal ontsporen.
    En ik vind mezelf capabel genoeg om zelf een mening te creëren, zonder al die beïnvloedende media teksten, want natuurlijk is het beeld dat wordt geschetst niet (altijd) de waarheid.
    Maar bovenstaande link vind ik behoorlijk duidelijk en eerlijk.
     
  12. Islah

    Islah Niet meer actief

    Alles wat je ziet en hoort ja, maar juist vanuit de media toch? Want ik neem aan dat jij niet iedere vrijdag naar de moskee gaat ofzo.
     
  13. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Ik zelf ga niet naar de moskee, maar praten ze daar alleen maar dan over dit probleem? Want ik heb genoeg vrienden, kennissen en ex collega's waar ik mee praat hier over.
    En sommige interessante artikelen, of onderzoeken.
    Of is alles wat je hoort en ziet in de moskee waarheid?
     
  14. Islah

    Islah Niet meer actief

    Het is wel een feit dat de vrijdagspreek vaak over dit soort onderwerpen gaat. Heeft niks met waarheid vs. valsheid te maken.
     
  15. Manderijntje

    Manderijntje Fanatiek lid

    23 jan 2014
    1.170
    1.340
    113
    Ik vind beide partijen hypocriet. Ten eerste, de gemiddelde Nederlander voelt zich toch ook niet verantwoordelijk voor de kinderen van de buren ofzo? Waarom zou de Marokaanse gemeenschap dit wel moeten hebben? Het feit dat iemand dezelfde identiteit heeft betekend niet dat iedereen hetzelfde doet en denkt en zegt. Er zijn zat niet-Marokkaanse ouders die hun kinderen niet in hand kunnen houden, daar is over het algemeen 'begrip' voor, waarom moet er altijd met 2 maten gemeten worden. Het is niet altijd opvoeding. En het ligt niet altijd aan de ouders.

    Maaaar, heel eerlijk? Als iemand mijn man pijn doet, aan ons bezit komt, dan ben ik niet in staat om helder te denken. En ja, als er dan een pistool naast me ligt of een mes of een harde stang oid is dat het eerste waar ik naar zal grijpen. Waarschijnlijk zonder intentie om iemand te doden maar ik denk niet dat je daarbij nadenkt als je een stang op iemands hoofd slaat. Laat staan als het een pistool is. Maar ik weet wel het een en ander van schieten af en ik heb ook gezien dat raak schieten niet iets is wat per ongeluk gebeurt. En zeker niet achterelkaar want dan raak je juist sneller de macht kwijt. Dus ik geloof ook niet dat het een volledige reactie uit zelfverdediging was. Dat zal onderzocht moeten worden.
     
  16. novaa

    novaa Fanatiek lid

    28 dec 2009
    3.286
    0
    36
    Ik dacht ook gehoord te hebben dat de vrouw thuis zat toen de zaak overvallen werd. Via camera beelden zag zij dat haar man in moeilijkheden zat en is toen naar de winkel toe gereden (al dan niet met een vuurwapen).
     
  17. EDMJ

    EDMJ Lid

    17 mrt 2014
    52
    0
    0
    NULL
    NULL
    Mijn mening is dat er veel te veel inbraken gebeuren, en dat je onderhand bang word dat je de volgende bent. Ik snap helemaal hoe die vrouw gereageerd heeft. Als er iemand bij mij op het bedrijf komt dreigen met een pistool, of naast mijn bed staat bij wijze van, vind ik dat je jezelf op een bepaalde manier toch wel mag verdedigen?
    Daarnaast vind ik dit niet omdat het Marokkaanse jongeren waren. Bij Nederlandse overvallers had ik hetzelfde gehad, eveneens oost-blokkers of wat dan ook. Ik vind gewoon dat je moet werken voor je geld en ben heel erg tegen stelen en inbreken.
     
  18. Mystify

    Mystify Bekend lid

    24 mei 2011
    938
    0
    0
    Laten we met z'n allen vooral hopen dat we er zelf nooit achter komen hoe het is om pistool onder je neus geschoven te krijgen. Hoe het voelt, wat het met je doet als mens, hoe je reactie is en hoe je daarna nog een normaal leven denkt te kunnen hebben.
     
  19. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.859
    19.260
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Aan de ene kant ben ik het met je eens. En als er dan toch iemand dood 'moet' dan liever een overvaller dan een juwelier. (Want dat is ook al gebeurd.) Maar: je krijgt een geweldspiraal op deze manier. Als je al een paar keer overvallen bent en in het nieuws hoort over een collega die ook meerdere keren is overvallen en uiteindelijk tijdens weer een overval gedood is, is het absoluut begrijpelijk dat je wil zorgen voor je eigen veiligheid en jezelf bewapent en verdedigt. Maar als ik me dan even 'inleef' in de leden van de Bond van Wetsovertreders (jaja) dan zullen die waarschijnlijk van mening zijn dat het heel begrijpelijk is dat overvallers en inbrekers dan ook wapens gaan gebruiken om zichzelf te 'verdedigen'. En misschien (het blijven tenslotte wetsovertreders) bedenken ze dan wek dat het voor hun eigen veiligheid beter is om hun slachtoffers maar preventief uit te schakelen. Want stel je voor...

    Het is dus niet zo dat ik die juweliers ongelijk geef. Ik snap ze -voor zover ik mij in hun schoenen kan plaatsen- volledig. De angst en boosheid zit er na eerdere overvallen & berichtgeving over andere overvallen goed in. Maar daarnaast denk ik ook verder. Ik vind niet dat je je maar moet laat overvallen. Maar ik verwacht met vrij grote zekerheid, dat als dit soort dingen vaker gebeuren dat de criminelen dan ook gewelddadiger worden. En het probleem (aantal slachtoffers) aan de kant van de juweliers e.d. alleen maar groter wordt.

    Ik weet niet wat dan wel de oplossing is. Maar als je naar 'the big picture' kijkt in plaats van een individueel geval, is het doodschieten van overvallers in ieder geval géén goede oplossing.
     
  20. Islah

    Islah Niet meer actief

    Dat leek mij dus ook. Alleen weet ik niks van schieten af, gelukkig maar. Het lijkt mij gewoon té toevallig om 'per ongeluk' iemand dood te schieten, en dat ook nog eens bij 2 personen achter elkaar...
     

Deel Deze Pagina