Hier in Zweden wordt ook 2x per dag warm gegeten, ook op het kdv en op school. Ze vinden mij dan ook maar vreemd met m'n boterhammen
Echt zo ontzettend off topic maar elke keer als ik in de lounge kom lees ik de titel van dit topic als onenightstand-discussie met overblijf juf! Zal wel door mijn hormonen komen !
Dat heeft die meester goed gezegd. Maar ben wel altijd blij dat er wat regels zijn qua eten. Heb ooit in mijn bijbaan gezien dat de Poolse werknemers daar pringles op brood aten (mmjam ). Dat dat niet mee naar school mag dat snap ik. Maar zolang het een beetje normaal is is het al gauw goed. Hier is een hoop welkom en vergelijken we wel eens met elkaar wat we aan eten mee hebben. Zo leren kinderen weer wat over voedsel.
Het is gewoon kwestie van andere eetgewoontes en cultuur hoor, aangezien Nederland ook het land is van niet- of parttime werkende moeders In Frankrijk, Spanje, Kroatië ed werken de meeste vrouwen fulltime EN is het normaal om 2x warm te eten. En echte siësta bestaat maar in enkele landen. Maar dan krijgen kinderen op school warm eten, en eten dan later thuis (een lichtere maaltijd), en kunnen mensen op hun werk warm eten. Het is gewoon anders.
Van wat ik begrepen heb, hebben ze in Frankrijk wel langere lunchpauzes dan het half uurtje hier. Je kan daar bij veel bedrijven bonnen krijgen om in de supermarkt of in een restaurant uit te geven.
Klopt, bijna overal zijn de pauzes (ruim) 1 uur. (ik kwam voor mijn werk bij bedrijven in verschillende Europese landen). Bij grote bedrijven zit de warme maaltijd in de loon inbegrepen en eten de werknemers in het bedrijfsrestaurant. Maar vaak genoeg koken mensen avond van te voren hun lunch voor de volgende dag.
Goh, dat lijkt me een hartstikke leuke aanpak! Jammer dat de overblijfjuf het niet op deze manier ziet....
Multiculti school, vraag na het zien van sommige lunchbakjes van de kids wel eens om recept, hartstikke leuk! Kinderen leren zo ook veel over wat je naast gewoon brood ook kunt eten, als lunch.
Ik vind het ook een heeel domme reactie. Een verse pastasalade is toch 1000x gezonder dan zo'n witte boterham met chocopasta. Raar hoor. Hier kunnen kinderen op school een warme hap eten, maar je kan ook ervoor kiezen een lunchpakketje mee te geven. En dat mag van alles zijn, zolang het maar geen appeltaart, chips of iets anders ongezonds is. Dat 'gelijkheidsprincipe' dat die juf wil afdwingen slaat nergens op.
niet om jou aan te vallen he (en het was hier idd de reden niet) maar eigenlijk is dat toch krom. Zo beslissen zij dat mijn kind "ongezonder" moet eten. Dat zou hetzelfde zijn als verplicht chocoladekoeken voor het tienuurtje ipv fruit Het was hier dus de reden niet, maar als dat wel geweest was, dan was ik daar zeker niet mee akkoord gegaan.
Klopt, elke avond voordat we gaan slapen maakt mijn verloofde zijn lunch voor de volgende dag. (Volgens mij krijgt hier niet iedereen de lunch doorbetaald. Mijn verloofde in elk geval niet.)
Ja ik vind het ook raar hoor. Mijn dochter is niet echt een brood-eter. Hier wordt het zo ver doorgetrokken dat chochopasta wel mag, maar een gebakken of gekookt ei niet....heel apart!