Steun gezocht begin mmm

Discussie in 'Zwanger worden' gestart door mowglie, 8 apr 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. mowglie

    mowglie Lid

    12 mrt 2014
    42
    1
    6
    NULL
    NULL
    Hallo allemaal,

    Na wat onderzoeken via de huisarts ben ik doorgestuurd naar de fertiliteitskliniek. Morgen kan ik gaan bellen voor een afspraak. Ik vind het erg spannend om daarheen te gaan. Ik zou graag willen weten wat me te wachten staat en wat er nu allemaal gaat gebeuren.

    Ik zou het leuk vinden om met meiden in contact te komen die ook aan het begin staan van de mmm. Zodat er onze ervaringen kunnen delen en elkaar kunnen steunen indien nodig. Ik merk zelf dat ik hier erg onzeker van word. Ervaringen van meiden die hier al mee bezig zijn, zijn ook van harte welkom.

    Liefs
     
  2. Truelove

    Truelove Fanatiek lid

    30 mrt 2014
    3.006
    0
    0
    Hoi!
    Ga ervan uit dat je nog even moet wachten voordat je terecht kan..
    Meestal gaan ze eerst onderzoekjes doen zoals echo bij vrouw en zaadonderzoek bij man om te kijken wat er mis is of juist helemaal niets dat kan natuurlijk ook.. Ook word er volgens mij bloed geprikt.
    Het duurt echter allemaal een tijdje.. Succes
     
  3. Sterre01

    Sterre01 Fanatiek lid

    29 mei 2013
    1.563
    46
    48
    Wij staan ook aan het begin van de mm, inmiddels bloedonderzoek gehad, inwendige echo & uitstrijkjes en vl moest zn zaad inleveren.
    Ik vond het ook erg lastig en werd en word er ook onzeker van over een paar weekjes hebben we de volgende afspraak.
    Het eerste wat ze bij mij deden, ha stuurde me door naar de gyn vooraf aan de afspraak van de gyn kreeg ik een inwendige echo. Gelijk paar minuten daarna had ik de afspraak bij de gyn.
    Deze deed alvast een uitstrijkje en gaf me info mee en verwees me door naar de fertilititeitspoli.
    Bij de intake van de fertiliteitspoli werd alles uitgelegd en gaf die gyn aan dat het betste was om bloedonderzoek te gaan doen maar ook gelijk het zaad van vl te checken.
    Erg spannend allemaal! Ben je al lang bezig voor een wondertje?
     
  4. Louloulo

    Louloulo Fanatiek lid

    28 okt 2013
    1.249
    6
    38
    NULL
    Belgie
    Ik sta er met een voet in momenteel. Of ik die voet er terug kan uittrekken of er ene bij moet zetten hangt volledig of van deze ronde.

    Alles lijkt normaal, maar mijn cyclus duurt te lang en heb een wisselende lf.
    De gyn wou mijn lichaam nog een kans geven om zichzelf terug op goeie pad te krijgen of om zwanger te raken.
     
  5. mowglie

    mowglie Lid

    12 mrt 2014
    42
    1
    6
    NULL
    NULL
    Tnx Truelove voor je bericht!!

    Ik heb vrijdag 2 mei samen met mijn mannetje een afspraak bij de poli voortplanting in het JBZ. De huisarts heeft al bloed afgenomen, inwendig onderzoek gedaan en een uitstrijkje gemaakt. Dat was allemaal goed, gelukkig. Mijn man die mag vrijdag zijn sperma inleveren voor controle. Mijn huisarts die heeft ook als gynaecoloog gewerkt, dus die heeft wat voorwerk gedaan. Vanuit het ziekenhuis krijg ik nu een digitale vragenlijst welke ik in moet vullen.

    @Sterre01: Jij hebt de eerste onderzoeken er al op zitten! Hoe was de echo en de uitstrijkjes bij jou? alles goed?
    Wij zijn sinds april/mei 2013 bezig met een wondertje. Maar omdat ik maar 3/4 keer gemenstrueerd heb sinds die periode, worden we gelukkig al vrij snel doorgestuurd.

    @Louloulo: Ook een erg lange cyclus! Is daar een oorzaak voor gevonden? Ik hoop voor je dat je je voet er snel uit kan trekken. Dat het deze ronde raak is! In hoeverre heb jij a onderzoeken gehad?
     
  6. Sterre01

    Sterre01 Fanatiek lid

    29 mei 2013
    1.563
    46
    48
    Geen idee of er bij ons wat uitgekomen is, hebben eind april weer een afspraak staan. Dan krijgen we alles te horen. Bij de inwendige echo zei de echoscopist dat er geen 'kralenketting' te zien was wat op pcos zou duiden. Ze zagen wel op de echo dat ik de cyclus daarvoor mn ei niet gesprongen was. (Kreeg echo net na menstruatie)
    Toch denkt de gyn van de fertiliteitspoli aan pcos.
    We zien het wel. Man heeft deze week zijn zaad ingeleverd daar ben ik ook wel benieuwd naar. Hij vind het wel moeilijk dat dat onderzocht word, volgens mij is dat echt een mannendingetje.
     
  7. knutselkitty

    knutselkitty Fanatiek lid

    30 jan 2013
    2.026
    66
    48
    Vrouw
    Sprookjesbos
    Alle mannen lijken moeite met dat aspect te hebben ja.

    Gewoonlijk een vragenlijst, die nemen ze kort met je door als je daar bent nog, inwendige echo nog ter controle, en dan mogelijke bloedtest/spermatest. als daar de uitslag van is wordt er een concretere behandelplan besproken met je.

    Succes, aan de ene kant is het helemaal niet fijn om bij een fertiliteitskliniek te "moeten" zijn. maar je hebt wel meer inzicht in je cyclus en gaat gerichter bezig zijn met het zwanger worden.
    Hopelijk is het niet lang nodig om zo ondersteund te worden :)
     
  8. Louloulo

    Louloulo Fanatiek lid

    28 okt 2013
    1.249
    6
    38
    NULL
    Belgie
    Erg lang is hij nu ook niet maar te lang. Er zitten er hier op het forum met veel langere periodes. Nee niks gevonden.
    Echo: was in orde BMSV was dik genoeg, baarmoeder is goed gevormd. Rechter eierstok zat een eitje, links zat het gele lichaam van een wel gesprongen ei. (3dpo)
    gecontroleerd geweest op verschillende soa's, hormonen, schildkier.
    Alles was na de eisprong volgens norm om zwanger te raken. Progesteron aan de lagere kant, wat de kortere lf verklaart.
    Ze hebben ook wat vragen gesteld ivm algemene gezondheid enzo van mij en vl. Cyclus voor pil gebruik enzo.

    Ik hoop dat ik hun hulp niet nodig zal hebben. En als ik ze nodig zal hebben weet ik niet wat er juist zal gebeuren.
     
  9. Goldfishie

    Goldfishie Fanatiek lid

    2 jun 2013
    4.331
    25
    48
    Fijn dat je naar de ha bent gestapt en over een paar weken al bij de gyn terecht kunt, zeker als je menstruatie niet goed op gang komt.

    Wij hebben de stap begin dit jaar ook gezet en zijn naar de ha geweest. We hebben ons verhaal gedaan en we waren ook bezord over de kwaliteit van de zwemmers van manlief vanwege zijn medicijngebruik voor ziekte. Uiteindelijk bleek dit onterecht, want zijn sperma is goed genoeg.

    Daarna is bij de gyn in het ziekenhuis mijn cyclus gevolgd via een vaginale echo. Zo kunnen ze goed kijken of er een ei aanwezig is en dan volgen of die goed groeit en springt.

    We hebben ook een samenlevingstest gehad. Je hebt de avond ervoor sexytime met je lief en de volgende ochtend kijkt de gyn mbv een uitstrijkje of er nog levende spermacellen aanwezig zijn.

    Een week na de eisprong moet je bloed laten prikken voor je progesteron waarde te laten checken, dit hoort erbij om te kijken of je een goede eisprong hebt gehad. Waarschijnlijk moet je ook bloed laten prikken om te kijken of je ooit contact hebt gehad met een soa/chlamydia.

    Het volgen van mijn cyclus gaf mij wel rust, even een bevestiging dat we het wel goed doen. Nu moet ik wachten tot de rode dagen weer beginnen, waarschijnlijk morgen en dan moet ik de gyn bellen om een afspraak te maken voor een hsg. Dan gaan ze je eileiders doorspoelen met een vloeistof om te kijken of er geen verklevingen of verstoppingen aanwezig zijn.

    Bij ons is tot nu toe alles goed, dus waarom nog steeds niet zwanger? Aan de ene kant hoop je dat ze iets vinden, want dan kan er iets aan gedaan worden. En aan de andere kant hoop je dat alles goed is.
     
  10. mowglie

    mowglie Lid

    12 mrt 2014
    42
    1
    6
    NULL
    NULL
    Sterre, Ik ben erg benieuwd wat ze te melden hebben eind april bij jullie!! Wanneer krijgt je man de uitslag van zijn onderzoek? Wel rot at hij het lastig vindt dat het onderzocht moet worden. Maar als dat het enige is wat ze als man zijnde moeten doorstaan ;) Mijn man vindt het een beetje gek om te moeten doen. Maar hij vind het niet erg en hij zegt zelf, dat het voor mij veel ongemakkelijker is al die onderzoeken.
    Ik merk dat ik de onderzoeken niet echt prettig vind. Misschien moet ik er nog een beetje aan wennen. Maar ik voel me er wel wat ongemakkelijk bij.

    Dankje Knutselkitty! ik Hoop idd dat het niet lang nodig is om deze ondersteuning te krijgen. Ik vind het wel gek om hier nu zo mee bezig te zijn. We waren bewust gestopt met de pil om zwanger te worden. Maar we waren er nog niet zodanig mee bezig dat we ons zorgen maakten. Ik ging eigenlijk naar de huisarts omdat mijn menstruatie op zich liet wachten, en wachten en wachten.. Dus zijn ML dat ik maar eens naar de huisarts moest gaan. Maar nu we door zijn gestuurd merk ik dat ik er (te) veel mee bezig ben. Ik denk er continue aan. Dat maakt me soms wel een beetje gek. Ik heb nu toch maar aan onze naaste familie vertelt dat we zijn doorgestuurd. Ik was dat eigenlijk helemaal niet meer van plan. Maar mijn moeder en broer merkte dat ik niet zo lekker in mijn vel zat. Hebben jullie je familie hiervan op de hoogte gebracht?

    Fijn Louloulo dat alles goed is bij jullie. Dat is in ieder geval fijn om te weten. Ik ga met je mee hopen dat je de hulp niet nodig hebt!!

    Het lijkt mij ook fijn om mijn cyclus te kunnen volgen Goldfishie. Ik heb nu het idee dat ik helemaal geen cyclus heb... Idd hoop je dat alles goed is. maar ik snap ook dat je graag geholpen wil worden. Ik heb die gevoelens ook. Ik hoop dat de uitslag van je HSG ook goed is. Misschien word je wel niet eens meer ongi! ;)
     
  11. knutselkitty

    knutselkitty Fanatiek lid

    30 jan 2013
    2.026
    66
    48
    Vrouw
    Sprookjesbos
    Ik heb na paar maanden op cyclus wachten erover gesproken met mijn moeder, en schoonmoeder. en aantal vriendinnen weten dat ik intussen bezig ben met medicatie.
    vriend heeft geloof ik ook zijn "sperma-test-stress" met zijn vrienden besproken.
    Soms vragen mensen hoe het nu is, maar na de eerste ronde clomid heb ik toch een wazig gordijn rondom de controles getrokken, zodat ze niet precies weten wanneer ik nou kan testen en dergelijke
     
  12. Sterre01

    Sterre01 Fanatiek lid

    29 mei 2013
    1.563
    46
    48
    Hihi spermateststress! Manlief schaamde zich toen hij het potje naar het ziekenhuis moest brengen. Hij vind het zeer ongemakkelijk. Maar heeft het absoluut voor over. Hij is wel bang dat zijn zaad niet goed is.
    We krijgen de uitslag ook de 28ste van alles en dan ook gelijk de volgende stappen die we moeten/gaan ondernemen.
    Wij waren er wel bewust mee bezig sinds 2012, maar vond het een grote stap om doorverwezen te worden. Uiteindelijk wilde ik wel graag doorverwezen worden omdat ik begon te twijfelen of het erbinnen nog wel oke werkt. In mijn omgeving is de enige die ik het verteld heb mijn moeder, die begrijpt het volledig.
     
  13. Misses13

    Misses13 Actief lid

    30 mrt 2014
    268
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hoi hoi dames,
    Ook wij zijn net gestapt in het mmm traject.
    27-3 ben ik alleen voor het eerst naar de fertiliteitsarts geweest. Boor de afspraak hadden we vragenlijsten gekregen.
    Op de afspraak zelf heeft de arts een inwendige echo gemaakt. Hierop was een beeld te zien wat kan duiden op pcos.
    Een aantal dagen voor de afspraak was ik heel licht ongesteld geworden. Ik kon dan nu mooi bloedprikken op bepaalde hormonen.
    Afgelopen maandag geweest en komende maandag op cd 21. Vriendlief moet volgende week ook zijn sperma inleveren en volgende week vrijdag krijgen we de uitslagen en verder beleid.
    Het is allemaal heel spannend maar vind het fijn dat er nu goed naar gekeken wordt. De eerste kennismaking met de arts was wel heel fijn. Ze kwam over als een rustige lieve vrouw die je verhaal serieus neemt ( nu is dat ook haar taak 😉)

    In onze omgeving weet alleen mijn vriendin en haar man dat we in de mmm zitten( hij is ook beste vriend van mijn vent). We hebben er voor gekozen om het nog niet verder te vertellen. Mocht er straks heel behandeling uit komen dan kunnen we het overwegen.
    Is al heel fijn om het hier te ventileren en bij mijn vriendin.

    Ik hoop dat we wat wijzer van elkaar worden en elkaar kunnen steunen.
     
  14. MiekeH

    MiekeH Actief lid

    10 jun 2013
    399
    0
    0
    Hi!

    Ook wij zitten er net in. In oktober heeft mijn vriend al het sperma onderzoek gehad omdat ik een gevoel had dat het niet goed zat. De huisarts zei toen dat het goed was. We hebben nog even gewacht en zijn begin feb voor het eerst naar de fertiliteitsarts geweest. Deze was overigens helemaal niet begripvol :( ... Bloedgeprikt en inwendige echo. Ze wilde ook de uitslagen van het sperma onderzoek zien en die hebben we de eerstvolgende keer meegenomen en besproken met de andere uitslagen. Ze was ineens een stukje begripsvoller, maar nog heel erg onduidelijk. Het zaad bleek maar matig te zijn en mijn bloed gaf aan dat ik mogelijk vervroegd in de overgang kom. Ze stelde eerst een laparoscopie voor, maar omdat deze kliniek niet gecontracteerd is bij de zorgverzekeraar, hebben we ons door laten verwijzen naar een ander ziekenhuis. Hier gingen weer 6 wk overheen en we hebben maandag het gesprek gehad. Een fijne arts die al onze vragen wilde beantwoorden (en zo hoort het). Conclusie: bloed moet overnieuw en dan op de 2e dag van de menstruatie. En ook het sperma onderzoek gaan we opnieuw doen. 1 sperma onderzoek geeft geen reëel beeld. De kwaliteit van sperma gaat met up's and downs. Ook gaan ze mijn follikels tellen (echo) om te kijken hoeveel haast er bij gebaat is. Nu weer 8 weken wachten voor evaluatie en plan de campagne... Ik ben benieuwd naar jullie uitslagen.

    Ik ben inmiddels 32 en doordat iedereen het alleen maar over babiesh, heeft, zwanger is, of net bevallen. Heb ik besloten om er open in te zijn. Dat helpt me enorm... Mijn naaste vrienden en collega's weten het en beide gezinnen.

    Succes allemaal! Hopelijk gaat het ons lukken!
     
  15. Louloulo

    Louloulo Fanatiek lid

    28 okt 2013
    1.249
    6
    38
    NULL
    Belgie
    Er zijn wel al meerdere mensen die weten dat we aan het 'proberen' zijn en al een miskraam achter de rug hebben.
    Als het nodig is om in de mmm te gaan ga ik het sowieso vertellen aan mijn moeder (die bijna alles, maar nog niks van het laatste gyn bezoek). Dan zou ik het liefst hebben dat vl het ook zegt tegen zijn ouders. Die weten nog van niks, eerste kleinkind en dat moet een verrassing blijven. ;)

    Of er vrienden zijn die het zullen weten van de mmm dat weet ik nog niet.
    Maar ik heb wel nood om daar soms iets over te vertellen aan iemand. En het forum helpt wel maar dat is toch nog niet hetzelfde. Mijn moeder weet veel maar over mijn gevoelens errondzal ik toch iet veel loslaten. Het commentaar is anders: 'Als je er te veel bezig bent met zwanger worden zal het nooit lukken'
    Pfff dat is zo een typische ingesteldheid van iemand die iedere keer onmiddellijk zwanger was van een plakbeebje.
     
  16. Diedaan

    Diedaan Lid

    7 feb 2014
    6
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hoi Mowglie,
    Hier nog iemand die waarschijnlijk aan t begin van mmm staat.
    Waar ik altijd bang voor ben geweest zit er nu wel aan te komen.
    Op dit moment zit ik mijn laatste cyclus, ik moest er 2 in kaart brengen en dan een afspraak maken bij de ha voor een verwijzing.
    In Mei 2013 ben ik gestopt met de pil, toen kwam ik erachter dat mijn cyclus minstens 44 dagen zijn waardoor ik minder vaak een kans heb om zwanger te raken.in November kreeg ik een miskraam met 8weken en 2 weken terug heb ik 2 dagen een positieve zwangerschapstest gehad en daarna toch weer verloren.wel kan ik mijn eisprong vinden.
    Mijn vriend heeft al kinderen uit een eerdere relatie daarom maakt het mij zo bang dat er iets mis is met me.
    Ik ben zie als een berg op tegen t feit dat ik naar t ziekenhuis moet en nog niet wetende wat me te wachten staat maar mijn kinderwens groeit met de dag.
    Heel veel succes met alles....ik moet nog even deze cyclus afwachten en dan weet ik ook meer.
    Liefs Diedaan
     
  17. mowglie

    mowglie Lid

    12 mrt 2014
    42
    1
    6
    NULL
    NULL
    slim van je Knutselkitty dat je toch een beetje een wazig gordijn hebt getrokken over de testmomenten. Zo blijft het toch nog een beetje een verassing.

    Spannend Sterre01 om de uitslagen te krijgen. Ik hoop dat alles goed is! Ik vind het idd ook een grote stap om doorverwezen te worden. Het is niet niks al die onderzoeken. Het is ook een behoorlijk onzekere periode vind ik. Als jullie al sinds 2012 bezig zijn is het toch al best een hele poos!

    Misses13: was er een bepaalde reden voor dat je de eerste afspraak bij de fertiliteitarts alleen moest komen? wij moeten juist samen komen. spannend ook volgende week de uitslag! Zijn jullie allang bezig met zwanger worden? Voor mij is het ook een prettig idee om hier op het forum wat te kunnen praten over oa dit onderwerp.

    MiekeH: wat vervelend dat je een negatieve ervaring hebt met de arts! Je zou toch zeggen dat deze mensen juist begrip moeten tonen voor je situatie! Duurt het altijd zo lang dat je nu weer 8weken moet wachten? 32 is idd een leeftijd dat veel mensen kinderen krijgen enz.. Ik ben nu 24 en bij ons in de vriendenkring zijn er ook al enkele stellen met kinderen. Maar gelukkig komen er nog niet al te veel vragen.

    @ louloulo: ik heb dat idd ook al te horen gekregen dat je er niet mee bezig moet zijn. Maar mijn schoonzus die begrijpt me volledig. Bij hun is het ook pas gelukt na de mmm. Die vond het de stomste opmerking die mensen konden maken. Als je in de MMM zit, ben je er juist mee bezig. Of je dat nu wilt of niet.

    @diedaan: wat super vervelend dat je een miskraam hebt gehad. Ik ben benieuwd wat je cyclus deze maand zal gaan doen. Ik hoop dat het je gaat lukken om zwanger te worden, zodat de MMM je bespaard blijft!! heel veel succes


    Zelf merk ik dat ik nu super blij ben dat ik het mijn naaste familie heb verteld. Ze zijn ontzettend begripvol en leven met ons mee.
     
  18. MiekeH

    MiekeH Actief lid

    10 jun 2013
    399
    0
    0
    Nee hoor Mowglie! 8 weken wachten is niet echt normaal, maar ze hebben het zo onwijs druk dat ik er in de maand mei al niet meer tussen kon. Ik moet wel eerst op mijn menstruatie wachten en die was helaas net geweest. Maar als er gewoon plek was geweest, hadden we begin mei terecht gekund. :( mag tussendoor wel bellen of er misschien een plekje vrij gekomen is.
     
  19. mowglie

    mowglie Lid

    12 mrt 2014
    42
    1
    6
    NULL
    NULL
    Ahh dat is wel echt balen dat het zo druk is!! Welk ziekenhuis ben je? Ik vind dat wij best snel terecht kunnen. Dat had ik niet verwacht. Wij gaan naar het Jeroen Bosch ziekenhuis
     
  20. Brabootje

    Brabootje Actief lid

    11 feb 2013
    395
    1
    18
    NULL
    Veel succes , mowglie! Spannend en ingrijpend allemaal.. Wij hebben de eerste onderzoeken in het JBZ net achter de rug en zijn naar huis gestuurd met de boodschap dat we het nog 6 maanden zelf mogen proberen. Aan de hand van o.a. de onderzoeksresultaten, je leeftijd, of je al eerder zwanger bent geweest maken ze een kansberekening voor een natuurlijke zwangerschap. Als dat percentage hoog genoeg is (groter dan 25% geloof ik), mag je weer zelf aan de slag.
     

Deel Deze Pagina