Het grote reflux topic vervolg

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door liefsvanmama, 3 apr 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Spruitemoeder

    Spruitemoeder Bekend lid

    10 feb 2014
    618
    0
    16
    NULL
    NULL
    Hoi Mira75,

    Mijn tip in de dagelijkse omgang is regelmaat. Alles in een vaste volgorde. Bij ons bijvoorbeeld: voeding, rechtop, schone luier, samen spelen, alleen spelen, slapen, (spelen) en weer voeding.
    Het aankleedkussen heb ik opgehoogd door de rand van een kussen een stukje in de hoes te proppen aan de achterkant. Gewoon een klein kussentje uit de bank.

    Wij gebruiken geen speciale matrasjes o.i.d. Onder de poten van zijn bedje staan 2 lege verfblikken en de box is opgehoogd met blokjes.

    Weet je misschien waarom de doek geen succes is? Mijn zoontje heeft er een hekel aan als hij het te warm heeft en in zon doek is het natuurlijk niet koel. Thuis dus alleen een romper en sokjes aan en erin. En blijven lopen tot hij slaapt ;)

    Als je verder nog vragen hebt of iets wil weten, ik help met alle liefde waar ik kan.

    Oh ja 1 dingetje nog! Hoeveel weegt je kindje en hoeveel ranitidine geef je?
     
  2. Sjalou

    Sjalou Niet meer actief

    Nee ze wil echt stoppen, baal er wel van want het gaat nu net goed.
    Maar ze zou ons nog bellen eind van de maand, en we willen best afbouwen naar het minimale maar ook weer terug kunnen mocht dit nodig zijn.
    Maar we zullen het af moeten wachten helaas kunnen we niet meer doen.
     
  3. Spruitemoeder

    Spruitemoeder Bekend lid

    10 feb 2014
    618
    0
    16
    NULL
    NULL
    Ik zou eind van de maand dan gewoon tegen haar zeggen dat je merkt dat het nog steeds omhoog komt en stoppen dus geen zin heeft. Dat de ellende dan weer opnieuw begint. Daar zal ze dan toch wel in mee gaan hoop ik...

    Pfff... ik wil een potje pilletjes dat reflux laat verdwijnen. Dan krijgen jullie er ook allemaal 1! ;) Mocht ik dus ooit een geest bevrijden en 3 wensen mogen doen dan zitten jullie goed :p
     
  4. Sjalou

    Sjalou Niet meer actief

    Nou ze heeft nogal haar eigen ideeen over dingen, leg ze vaak naast me neer want kan niet zeggen dat ik het vaak met haar eens ben.
    Zij is een arts assistent op zich niks mis mee hoor maar wel als je er hele eigen ideeen op na houd, we hebben ook via een ka de nexium gekregen omdat we het zat waren en gebeld hebben, de ka vond ook dat het zo niet langer kon, maar we moeten wel op controle bij die arts assistent.

    Nou echt zou zo ontzettend fijn zijn zon pilletje!!
    Wel lief van je dat je dan ook aan ons denkt :D
     
  5. Carino

    Carino Fanatiek lid

    2 feb 2011
    4.277
    0
    36
    Het belangrijkste is dat je passende medicatie hebt. De pijn moet worden weggenomen.

    Verder lees ik veel angst voor het spugen. Het spugen is niet zo heel erg, mits de pijn maar weg is.
    Wat ik zelf doe is mijn zoon na een voeding 20 min omhoog houden en daarna gaat hij gewoon plat spelen. De beste oplossing voor reflux is namelijk het rechtop kunnen zitten. Om zelfstandig te kunnen zitten moet een kind veel oefenen en dat doen ze liggend.
    Na het spelen hou ik hem nog 10 min recht zodat alles weer een beetje zakt. Dan naar bed.

    Het spugen is onvermijdelijk, maar niet zo erg als het geen pijn doet.
     
  6. Livia75

    Livia75 Fanatiek lid

    2 dec 2012
    1.257
    47
    48
    Wat irritant Sjalou dat de arts I.o. Haar eigen ideeën heeft, ze moeten juist meer naar ouders luisteren.
    We willen allemaal geen medicatie voor onze kleintjes maar als het zo erg is, is het juist beter voor de (emotionele) ontwikkeling.

    Ze zijn erg terughoudend met medicatie bij de huisarts, pas bij groeiachterstand geven ze het.
    Mijn zoontje is al geboren met groeiachterstand en spuugt niet (verborgen reflux) dus ik ga niet wachten op nog meer achterstand.
    In het boek baby reflux staan ook veel tips om met de medici te onderhandelen. Vooral niet te positief doen of te emotioneel in gesprekken. En een beetje overdrijven mag, zeggen zij.

    Ik moet over een week al gaan afbouwen Vd huisarts, ik ga het proberen. Eerst de ochtend dosis eraf en dan kijken wat er gebeurt.
    . Als hij er erg op reageert mag ik weer bellen.
    Omdat mijn zoontje dysmatuur is, denkt de ha dat de reflux mogelijk daardoor komt en tijdelijk is. Nou, ik hoop het ook maar ben bang van niet....

    Hij weegt ongeveer 4.3 denk ik nu. (9,5 week)
    Hij krijgt 0,7ml 2x per dag

    Bedankt voor de tips, ik ga dat gelijk proberen met zijn verschoonkussen.
    Ik heb spacebaby blokjes onder zijn wiegje en ik ga zijn box nu ook maar hoog zetten.

    Wat een heftige verhalen, vooral dat vele huilen lijkt me zo zwaar. Ik ben al van slag na een paar uur huilen snachts.
    Overdag gaat het nu juist redelijk goed gelukkig.

    Sterkte
     
  7. zonnestraaltje1981

    zonnestraaltje1981 Actief lid

    28 apr 2009
    431
    0
    0
    Groepsleidster intensieve behandelgroep
    Overijssel
    Wat raar zeg dat sommige artsen zo snel willen gaan afbouwen! Ik zou er juist voor kiezen als het net goed gaat, hier nog even mee door te gaan. Juist pas al er rust is en je kindje heeft een prettig ritme gevonden dan proberen om af te bouwen. Dan zie je ook goed het effect.
     
  8. logo

    logo Niet meer actief

    Op welke manier hebben jullie ervoor gezorgd dat jullie kindje niet onder de dekens verdween? Een snoozzz is ook niet alles vind ik.
    Tips zijn welkom!
     
  9. Spruitemoeder

    Spruitemoeder Bekend lid

    10 feb 2014
    618
    0
    16
    NULL
    NULL
    Gewoon kort opmaken en strak instoppen is hier altijd voldoende geweest. Heb hem er nog nooit vanonder moeten halen.
     
  10. Spruitemoeder

    Spruitemoeder Bekend lid

    10 feb 2014
    618
    0
    16
    NULL
    NULL
    Even spuien hoor!

    Het is hier zo'n zootje!

    Meneer is zijn schema aan het omgooien en ik kan het nog even niet volgen... hij zelf geloof ik ook niet.. ;)

    Al 3 dagen aan het fluxxen (zo noemen wij dat als het steeds omhoog komt) maar dat kan te maken hebben met het tempo waarop hij zijn fles drinkt. Daarnet 3 minuten! Heb ik hem er tussendoor nog uitgetrokken een paar keer omdat hij echt aan het schrokken was... vervolgens natuurlijk een groot deel eruit en nu weer achter elkaar wegslikken... gebruik 123 van difrax op stand 2, want met stand 1 komt er niks uit door de jbpm en dan slikt ie steeds lucht.

    Morgen eindelijk uitslapen na 7 weken! Gaat me goed doen. Ik ben moe!
     
  11. Livia75

    Livia75 Fanatiek lid

    2 dec 2012
    1.257
    47
    48
    Jeetje heftig weer, en wat lastig dat hij zo snel drinkt. Dat zal zeker niet helpen. Mss een andere fles proberen? Ik gebruik dr brown en ook mijn zoontje drinkt graag snel. Avent was bij hem drama.
    Wat is het wegslikken toch naar hè.

    Geniet ze vh uitslapen!
    Ik verlang ook zo naar slaapjes van meer dan 2 uur...
     
  12. liefsvanmama

    liefsvanmama Niet meer actief

    Pfoe een paar dagen niet gelezen. Ik zie dat er goed gebruik van wordt gemaakt, van deze topic. :)
    Fijn!
    Ik heb even terug gelezen.

    Over het ophogen van het bedje: wij hadden gewoon boeken onder de poten bij het hoofdeind. Maar wij zitten inderdaad ook met wegzakken onder de deken. Ook als we kort opmaken. Kleine zus trekt dan gewoon d'r beentjes in. Een opgerolde handdoek onder d'r billetjes helpt wel iets. Maar beste is dan toch een slaapzak...
    Maar ophogen matras van de kinderwagen vind ik toch lastig. Die matrasjes zijn vaak zo dun of slap dat je dan niet een gelijkmatig effect krijgt.

    Reflexbedje huren: vertel daar eens wat meer over?
    Wij hebben de stokke bounce 'n sleep. De bounce kan in de sleep staan, onder een hoek van 45 graden. Meestal slaapt kleine zus gewoon in de wieg, maar als ze erg last heeft gaat ze toch echt daar in! Het heeft een echt matras en is ook recht bij de rug. In tegenstelling tot andere wippers die toch een vorm er in hebben.
    Moest alleen dan wel ook een autostoelslaapzak hebben. Heb ik op marktplaats gekocht.

    Medicijnen: jullie hebben het over ml in losec? Hier had grote zus ook losec, maar dat waren miligrammen. Ze kreeg 2x 10 Mg. Begreep dat dat best veel was.
    Nu krijgen we zantac.

    Afgelopen week bij de kinderarts geweest en kleine zus krijgt nu dus ook zantac. Ben benieuwd of het gaat helpen.
    Wat zijn jullie ervaringen?

    Gelukkig is kleine zus geen huilbaby, hoewel ze gister echt flink wat uurtjes heeft gehuild. Zo zielig is dat dan.
    Maar grote zus was dus echt wel een huilbaby, overduidelijk. Pffff dat was heftig hoor. Succes voor iedereen hier met een huilbaby. Het is zwaar voor je kindje, maar ook voor jullie als ouders.

    Die pil tegen reflux, dat is een goed idee!

    Schijnt dat er ook een goed boek over reflux is. Wie weet welke dat is?
     
  13. Femke0003

    Femke0003 Lid

    7 apr 2014
    6
    0
    0
    NULL
    NULL
    Pfff, blijft een gedoe he, reflux kindjes... Mijn kleine is nu weer verkouden en dan weet ik, weer een weekje meer last van reflux...

    Maar even over het bedje. Dat hebben wij een aantal jaar geleden gehuurd via Liftus. Even googelen. Je vindt dan ook filmpjes over hoe het werkt. Werkt bij 3 op de 4 baby's en bij ons was het een verademing. 50 graden slapen en niet dat de reflux dan over was, maar ik had 3 maanden met onze kleine tegen me aan geslapen en ik kon niet meer... Moet wel zeggen dat ik heeeeeel blij was dat na een aantal maanden het bedje de deur uit kon, het voelde toch onnatuurlijk, maar het idee dat het veilig lag (het heeft een europees keurmerk, is ontwikkeld ism het universitair ziekenhuis in brussel) was me heel veel waard!

    Nu met onze jongste redden we het met het bedje wat schuiner zetten, maar ik had het bedje zo weer gehuurd als het nodig was!
     
  14. Femke0003

    Femke0003 Lid

    7 apr 2014
    6
    0
    0
    NULL
    NULL
    Oh, het boek; ik het SOS Reflux van Caroline Bouckenaere gelezen. Was heeeel herkenbaar! Het andere boek over reflux dat er is heet Reflux of darmkrampjes. Heb ik niet gelezen, maar ik denk dat het vergelijkbaar is.
     
  15. Femke0003

    Femke0003 Lid

    7 apr 2014
    6
    0
    0
    NULL
    NULL
  16. Livia75

    Livia75 Fanatiek lid

    2 dec 2012
    1.257
    47
    48
    Wow wat een bijzondere bedjes... (En prijzig) En wat goed dat het werkt.
    Bij mijn zoontje zijn de reflux klachten gelukkig niet zo erg. De medicatie geeft veel rust.
    Ik merk nu vooral dat als ik bijna weer medicatie mag geven, hij toch weer maagzuur omhoog krijgt wat zeer doet.

    Ik zie wel op tegen het afbouwen en het starten op het kdv. Hij gaat voor 2 dagen en ik hoop dat ze rekening kunnen houden met de reflux en hem na de voeding omhoog kunnen houden.
    Hebben jullie ervaring met het kdv en de leefregels voor reflux?

    Ik heb het boek reflux baby gelezen, (Stephanie lampe), erg herkenbaar en steunend. Ze heeft ook een website.
    Al komt het er toch op neer dat medicatie vaak nodig is.

    Bakeren jullie je kleintjes in? Mijn zoontje vond dat niet leuk en softie als ik ben, heb ik het niet doorgezet.
    Soms twijfel ik wel want door het zwaaien met zijn armen, wordt hij wakker en beweegt dan veel en plop daar komt het maagzuur omhoog.
    Ik had de pacco doeken, deze zijn wel heel fijn in gebruik.
     
  17. liefsvanmama

    liefsvanmama Niet meer actief

    Mijn hemel wat duur... Wel fijn dat het werkt.
    Maar stel je gebruikt het 100 dagen (ongeveer 3 maanden) dan ben je 280 euro huur kwijt en dan nog eens 15 euro reinigingskosten.
    Kan je dan niet beter de bounce en sleep kópen? 139,- voor de wieg, en 159.- voor de wipper is samen 300 euro en kan je het zo lang gebruiken als je wilt. Ok, mag zes maanden, dan zijn ze er uit gegroeid, maar dat is met het Reflexbedje ook.
    En dan kan je het daarna weer verkopen...

    Grote zus had ook reflux en ging naar een gastouder, zij hield er goed rekening mee. Ik denk dat ze dat op het Kdv ook doen hoor.
     
  18. Stefanie83

    Stefanie83 Bekend lid

    20 jul 2009
    962
    0
    0
    NULL
    NULL
    Aan alle reflux-kenners,

    Willen jullie misschien even met me meedenken? Ik heb een dochter van 3 maand die vanaf de geboorte al veel huilt, maar laatste 1,5 maand wordt het steeds erger. Ze jammert en huilt veel, maar ze heeft ook steeds vaker 'aanvallen' waarin ze zich heel erg overstrekt, met haar handjes haar hoofd vasthoudt (en kapot krabt) en dan vreselijk begint te krijsen. Ze loopt dan donkerrood aan en na verloop van tijd wordt ze zelfs blauw rondom haar mond.

    Ik vraag me af of ik aan reflux moet denken. Ze spuugt de hele dag door (niet alleen na de voeding) maar over het algemeen niet in golven. Ze heeft vaak de hik (eigenlijk na elke voeding), niest veel, klinkt vaak snotterig (maar heeft geen loopneus). Maar het meest opvallende wat net gebeurde: met het spugen kwam ineens oud bloed mee. Niet heel veel, maar wel een duidelijk zichtbare bruinrode sliert. Ook kreeg ze daarna een bloedneus (ook niet veel, maar een helderrood stroompje wat na 2x afvegen over was).

    Wat denken jullie? Zou ze (verborgen) reflux hebben? Ik ga morgen sowieso weer even met de huisarts bellen hoor, maar die wuifde bij het vorige bezoek al onze bedenkingen weg dus daar ben ik toch een beetje onzeker van geworden...;)
     
  19. Spruitemoeder

    Spruitemoeder Bekend lid

    10 feb 2014
    618
    0
    16
    NULL
    NULL
    Jeetje, dat klinkt toch niet alsof er niks aan de hand is hoor! Vooral dat bloed bij het spugen vind ik best een beetje zorgwekkend!
    De symptomen die je noemt passen idd bij reflux. De paar dingen die je nog zou kunnen afvinken zijn het Hieeep geluid maken af en toe. Dit is bij verborgen reflux vaak het geval en onmiskenbaar dan. Ook kun je ruiken of het zuur ruikt uit haar mondje. Als dit niet zo is hoeft het niet zo te zijn dat ze het niet heeft, maar als het wel zo is dan is het zeer waarschijnlijk.
    Pas je de leefregels al toe? Dit scheelt vaak al veel, maar vaak ijs medicatie toch onoverkomelijk.
    Veel succes bij de huisarts. Als deze niet wil luisteren, vraag dan een doorverwijzing voor een kinderarts.
     
  20. Stefanie83

    Stefanie83 Bekend lid

    20 jul 2009
    962
    0
    0
    NULL
    NULL
    @Spruitemoeder: bedankt voor je reactie! Ze ruikt regelmatig zuur (niet altijd). Wat betreft het 'Hiep-geluid' wat je noemt: mijn dochter doet vaak een ingehouden gilletje wat meer klinkt alsof ze heel erg schrikt, als je begrijpt wat ik bedoel... Weet niet of je dat bedoelt?

    Wat betreft de leefregels: ik geef haar de fles in zithouding en houd haar lang rechtop. Haar bedje staat omhoog en haar voeding wordt ingedikt met JBPM.
     

Deel Deze Pagina