maxi cosi...doe ik iets verkeerd?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door tuc, 19 apr 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. ons2ewonder

    ons2ewonder Bekend lid

    3 mei 2011
    986
    8
    18
    moeder
    #41 ons2ewonder, 20 apr 2014
    Laatst bewerkt: 20 apr 2014
    Hebben geen auto dus even een foto nu die op de grond staad. 84cm en 10,4 kilo bijna 28 maand. Ik hoop dat mijn zoon met 15 maand nog in de maxicosi past want die is nu met 2 maand net zo groot als zijn zus met 6 maand pas was.
     
  2. sunshineS1976

    sunshineS1976 Niet meer actief

    Precies! Mooie foto's!
    En dan nog mensen die beweren dat hun kind van 7 maanden echt niet meer in de cosu past.
     
  3. Jippie

    Jippie VIP lid

    3 feb 2007
    11.784
    776
    113
    Ons2ewonder Hoe doe je het dan met de benen? De maxicosi zet je toch achterstevoren tegen de bank/stoel aan? Je kind kan de benen dan toch helemaal niet meer kwijt? :(
     
  4. Koon

    Koon Niet meer actief

    Gewoon optrekken... Moet mijn zoon van 22 maanden in zijn achterwaartse vervolgstoel ook.
     
  5. Uiltje84

    Uiltje84 Niet meer actief

    Dit vind ik wel een beetje kort door de bocht. Ok, 7 maanden is inderdaad wel erg vroeg, maar ik geloof wel degelijk dat de één er een stuk eerder uit is gegroeid dan de ander. Mijn dochter had ruim voordat ze een jaar oud was dezelfde afmetingen als de dochter van ons2ewonder. Daarnaast is het idd ook een kwestie van verhoudingen, wat meerdere mensen hier al zeggen.

    Even voor de duidelijkheid: Mijn eigen dochter paste met 7 maanden nog prima in de MC. Maar met 10 maanden was het idd geen doen meer. Die is het eerste jaar gigantisch gegroeid.

    Ik weet net zo goed als ieder ander dat zo lang mogelijk achterwaarts vervoeren het veiligste is. Maar soms wordt er zo negatief gedaan over mensen die relatief vroeg overstappen (iig volgens anderen), dat je zou denken dat de Groep 1 stoel ONveilig is...
     
  6. Melief

    Melief Niet meer actief

    Ik vraag me oprecht af hoe andere dat dan doen, kindjes zo lang in de maxi houden? Mijn dochter van 10 maanden gilt regelmatig alles bij elkaar als ze erin moet en blijft ook gillen, niet echt bevoordelijk voor de veiligheid. Nu ga ik haar nu nog niet over laten stappen zeker omdat het een klein meiske is maar ik mezelf dit niet nog een jaar doen.

    Ja en shame on me, ze heeft een keer in hoge nood een klein stukje in een nr 1 stoel gezeten en zat als een prinses op de erwt te kirren van plezier omdat ze alles kon zien :)
     
  7. Tommo

    Tommo Fanatiek lid

    3 jul 2013
    1.741
    1
    36
    NULL
    NULL
    Die van mij gilt niet in de maxicosi, en al zou ze dat wel doen, dan nog heeft ze pech. Ik kan gelukkig heel goed negeren. Speeltje erbij, beetje drinken en klaar. Zodra wij weer een auto hebben (verwacht ik voorlopig niet helaas) gaat ze, als ze niet meer in een maxicosi past in een achterwaartse stoel.
    Bij mijn 2 oudste had ik uberhaupt geen auto, dus die hebben nooit een autostoeltje hoeven gebruiken, behalve incidenteel.
     
  8. ons2ewonder

    ons2ewonder Bekend lid

    3 mei 2011
    986
    8
    18
    moeder
    Ze vouwt gewoon haar benen zo dat ze lekker zit :) ze vind het niet erg om zo te zitten en ze klimt nu zelf haar maxicosi in. De enige keer dat ze heeft gegild in de auto was op vakantie in een huurauto met voorwaartse stoel.
     
  9. Melief

    Melief Niet meer actief

    Tja dit is wel makkelijk gezegd, maar rondrijden met een kind wat compleet over de rooie is vind ik niet bepaald veilig. Een beetje mopperen kan ik prima hebben maar gillen alsof ze vermoord wordt vind ik iets anders. Overigens is dit gelukkig nog niet bij alle ritjes maar ze vind het gewoon echt niks dat ze niks kan zien. Drinken in de auto gebeurd hier niet ivm verslikken.
     
  10. Tommo

    Tommo Fanatiek lid

    3 jul 2013
    1.741
    1
    36
    NULL
    NULL
    Oh ik heb regelmatig rondgereden met kinderen die gillen alsof ze vermoord worden, maar dat is dan mijn oudste en middelste (autisme, met veel woedebuien) dus ben inmiddels gewend de negeerstand aan te zetten.
    Drinken in de auto was bij ons gewoon noodzaak, gezien wij regelmatig 3 uur achter elkaar in de auto zaten op een dag.
     
  11. tuc

    tuc Niet meer actief


    Hier is dat toch ook echt zo..de jongste vindt het altijd prima in de auto, maar de oudste had er echt een hekel aan. Rond de 10/11 maanden heb ik ook een lange periode gehad dat ik met een krijsend kind rondreed. Tja pech..je moet je er als automobilist ook voor af kunnen sluiten vind ik..op een gegeven moment stopte ze er mee. Het zou voor mij nooit een reden zijn om een kind in een andere stoel te zetten.
     
  12. AnkeM

    AnkeM Fanatiek lid

    21 mei 2011
    2.278
    1
    0
    Tuc, kan me herinneren dat onze dochter ook nog een klein stukje over had bij haar hoofd maar dat ik haar niet meer goed in de mc kreeg vanwege haar lengte, dat was met 80 cm. Toen was ze 13 maanden denk ik.

    Zoontje is 10 maanden, die zit er nog steeds in en eigenlijk gaat dat nog hardstikke goed. Als ie wakker is ligt ie wat te spelen maar meestal slaapt ie, ik plan het als het kan rond zijn slaapje. Zo halen we het jaar hoop ik wel, hij is nu al 76 cm denk ik, maar nog 4 cm over bij zn hoofd. Qua breedte pas het nog makkelijk.
     
  13. Kimmy

    Kimmy Actief lid

    25 jun 2010
    315
    0
    0
    Hier gaat het nog precies. Mevrouw is ongeveer 76/77 cm en ruim 10,5 kg. Verhoudingsgewijs erg lange romp en korte beentjes. Bij der hoofd nog circa 3 cm over. In de breedte ook weinig ruimte, maar nog geen protest :D dus we wachten het af hoelang het nog gaat..
     
  14. Jippie

    Jippie VIP lid

    3 feb 2007
    11.784
    776
    113
    Maar als een kind de benen helemaal moet optrekken, dan zit dat toch helemaal niet lekker? Het lijkt me ook nog eens niet veilig. Stel dat je heel hard moet remmen, dan heeft je kind de knieen in het gezicht...;)
     
  15. Zara75

    Zara75 VIP lid

    10 jul 2007
    12.032
    6.135
    113
    Happyland
    Dit lijkt mij dus ook zo.
    Ik krijg al kramp bij het idee dat ik mn benen niet een beetje kan strekken.
     
  16. red88

    red88 VIP lid

    3 dec 2008
    13.137
    0
    0
    Kinderen zijn heel flexibel en beter gebroken benen dan een gebroken nek.
    Mijn oudste zit soms in de achterwaartse stoel en deze staat op dezelfde wijze als de maxicosi. Zij redt zich prima met haar benen. Ze had zelfs ruzie met een vriendinnetje wie er in mocht.
     
  17. Carino

    Carino Fanatiek lid

    2 feb 2011
    4.277
    0
    36
    Liever een knie in je gezicht dan een gebroken nek hoor!
     
  18. taliaa

    taliaa VIP lid

    2 mrt 2007
    16.050
    2.186
    113
    Brabant
    Hier trekt ze zelf de benen op. In de draagdoek zit ze ook zo en als je haar oppakt yrekt ze al zelf de knieen omhoog.

    Als ik even je topic mag bevuilen. De oudste is wel eens omgevallen met de mc. Heo kan dat? Ze was nog geen 13 kg. Wel ruim een jaar geweest. Wij hadden zelf een easybase. Maar bij een vriendin viel ze zo om???
     
  19. tuc

    tuc Niet meer actief


    Met de achterwaartse stoelen vouwen de kinderen de benen ook wat op..dus dat zal wel niet echt onveilig.
     
  20. Uiltje84

    Uiltje84 Niet meer actief

    #60 Uiltje84, 21 apr 2014
    Laatst bewerkt door een moderator: 21 apr 2014
    Ja, maar dat staat er dan zo stellig dat het voor mijn gevoel haast zo lijkt alsof ze daarna in de voorwaartse stoel meteen hun nek breken bij een ongeluk. Zo zwart wit is het echt niet hoor.

    Dat gezegd hebbende, mijn dochter van 2 slaapt soms nog steeds met opgetrokken benen. Dus het zal voor hun kennelijk wel meevallen met comfort, ook al zou ik er zelf idd niet aan moeten denken om met opgetrokken benen te zitten.
     

Deel Deze Pagina