nieuwetijdskinderen

Discussion in 'De lounge' started by charliebradbury, Apr 21, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. twinkle star

    twinkle star Niet meer actief

    Mijn dochter is hoogsensitief en echt niet te vergelijken met een autist.
     
  2. Kolibrie

    Kolibrie VIP lid

    Jun 29, 2008
    5,767
    423
    83
    Female
    Zuid-Holland
    Dit dus! Ik heb ook een hooggevoelige dochter en zij is zeker niet autistisch of ADHD. Die 2 zijn niet te vergelijken met een hooggevoeligheid. Buiten dat is hooggevoelig zijn geen stoornis. Het betekent alleen maar dat je veel gevoeliger reageert op prikkels en omgevingsdetails.
     
  3. sprits

    sprits Fanatiek lid

    Feb 21, 2011
    3,917
    376
    83

    Precies! !
    Hier idem dito.
     
  4. ShampooL

    ShampooL Niet meer actief

    charliebradbury begint haar topics altijd zo lekker lang, uitgebreid en duidelijk :D (ik loop te geinen hoor TS :p)
     
  5. tuc

    tuc Niet meer actief

    hoogsensititief is natuurlijk helemaal niet hetzelfde als autistisch...dat is wel erg kort door de bocht.

    Ik ken wel iemand (via via) die zelf een nieuwetijdskind is en haar kind ook zegt ze. Maar die gaat even iets verder dan hoogsensitiviteit...die beweert dat nieuwe Tijdskinderen met een doel op de wereld zijn gezet...zij moeten iets voor elkaar krijgen/iets in gang zetten en dan overlijden ze...ja het is echt heel triest als je iemand zo iets hoort zeggen.

    Dus ts, weet niet waarom je dit wil weten, maar pas wel op want er zijn mensen die hierin doorslaan.
     
  6. Kruimelmuis

    Kruimelmuis Bekend lid

    Jun 4, 2011
    672
    28
    28
    Female
    Moeder. Student social work (AD)
    Emmen

    Zeer triest ja..
    Ik ben hoogsensitief maar heb geen autisme, aldus mn psycholoog...
    Ben ook niet o de wereld om iets te doen en dan dood te gaan..
    Klinkt erg als dat gedoe van de mayas, in 2012 is er een hele nieuwe tijdperk ingegaan en iedereen die niet hooggevoelig / van de nieuwe tijd is kan niet meegaan en moet wakker worden geschud blablabla...
     
  7. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    En wat is autisme dan? Precies, hetzelfde. Of mijn zoon is hoogsensitief en de psychiater heeft hem het verkeerde labeltje meegegeven! Want aan hem kun je ook niet zien dat hij autisme heeft.

    Wat een flauwekul, als het "echt" iets zou zijn, dan had het inmiddels wel een DSM classificatie gehad.
     
  8. mama2013

    mama2013 Actief lid

    Jun 8, 2012
    383
    0
    16
    Bedoel je als hoogsensitief echt iets zou zijn dat het dan wel een classificatie had gehad? En dat je dat (hoogsensitiviteit) flauwekul vindt?
    Autisme is ook niet af te zien aan iemand, maar kan je wel degelijk merken aan sociale vaardigheden en inlevingsvermogen van iemand. Hoogsensitiviteit niet, dat is ook geen 'stoornis' of iets.
     
  9. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Maar in autisme zit ook een wereld van verschil. Als je mijn zoon zou zien, zou je het niet eens zeggen. Ik weet het, de school en zijn werkgever weet het en de psychiater, maar een leek zou het niet eens zien, en dat terwijl hij gewoon de klassieke vorm heeft en dus geen aftakking zoals pdd-nos bijv. en ook in vrij ernstige vorm. Maar hij functioneerd "normaal", net zoals jij en ik eigenlijk. Bij de term klassiek autisme wordt nl al heel snel het type "rainman" verwacht, maar dat is dus lang niet altijd zo.
     
  10. diaan1982

    diaan1982 Fanatiek lid

    Oct 8, 2009
    3,212
    1
    0
    Aaahjoh ken er genoeg waar je het niet aan ziet, maar daar kun je nog geen stoel verplaatsen en ze krijgt een driftbui.
    Dat is met HS wel anders hoor.
     
  11. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Ja dat bedoel ik, als HS echt zou bestaan als een op zichzelf staand iets had het wel een classificatie gehad. Nu wordt het door geen enkele zichzelf respecterende arts erkend als bestaand feit. Maar grappig genoeg komen zowel autisme als HS wel in veel dingen met elkaar overeen.

    Even ter verduidelijking: er zijn autisten die een prima inlevingsvermogen hebben en die ook prima sociale vaardigheden hebben. Mijn zoon heeft beide in orde, hij leeft alleen meer in zichzelf en op zichzelf, maar hij kan het wel, soms uit zichzelf, soms met aansturing (zoals vrij gebruikelijk is met pubers)
     
  12. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Nou, mijn zoon heeft geen driftbuien hoor, als ik een stoel verplaats :(:(:(

    Maar goed, geloven jullie maar lekker in je nieuwetijdskinderen en die flauwekul van HS. Jammer voor deze kinderen, aangezien ze door een verkeerd inzicht van ouders (want ja, het blijft echt VEEL beter klinken dan autisme of een aan autisme verwante stoornis natuurlijk) niet de benodigde hulp krijgen, die ze met een DSM IV wel zouden hebben gekregen!
     
  13. charliebradbury

    charliebradbury Bekend lid

    Oct 14, 2013
    986
    54
    28
    haha ben altijd lang van stof.....whahaha, nee maar was serieus benieuwd wat het nu was...

    Bedankt meiden voor de uitleg
     
  14. mama2013

    mama2013 Actief lid

    Jun 8, 2012
    383
    0
    16
    Je gaat wel ver in jouw oordeel en mening.
     
  15. tuc

    tuc Niet meer actief


    Maar geloof jij niet dat er kinderen zijn die heel wat gevoeliger/sensitiever zijn dan anderen zonder dat zij autistisch zijn??
     
  16. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Ja, natuurlijk, omdat ik zo goed als zeker weet dat kinderen die zogenaamd HS genoemd worden door de ouders eigenlijk specialistische hulp zouden moeten krijgen. Omdat deze kinderen ontzettend moeilijk om kunnen gaan met veranderingen en snel overprikkeld raken kun je nooit het uiterste uit het kind krijgen, waardoor ik denk dat een kind met hulp uiteindelijk verder kan komen, dan zonder hulp.

    En ik kan me daar heel boos over maken omdat een psycholoog zou zeggen dat een kind HS zou hebben. Een psycholoog is nl geen arts en mag dus helemaal geen diagnose stellen.
     
  17. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Ik geloof best dat er kinderen zijn die een wat gevoeliger karakter hebben. Maar wat mij opvalt aan de ouders die hun kind HS noemen, is dat zij daar ook bij vermelden dat het kind snel overprikkeld is etc.
    En als je dat als ouders zodanig opvalt dat je er een term aan moet gaan geven, en ermee naar de psycholoog gaat, valt het naar mijn idee niet meer onder "wat gevoeliger". Dan is er volgens mij meer aan de hand.
     
  18. mama2013

    mama2013 Actief lid

    Jun 8, 2012
    383
    0
    16
    HS is ook niet iets wat je hebt, dat is iets wat je bent. Het is dus ook geen diagnose die je kan stellen. En wat betreft jouw mening over hulp zoeken en krijgen. Dat ligt er natuurlijk maar net aan wat voor effect het heeft op het kind. En wie zegt er dat die kinderen geen hulp krijgen? Het kan zeer zeker goed zijn als een kind wat erg last van zijn gevoeligheid heeft daarbij ondersteuning krijgt, maar er is wel degelijk een verschil met een echte stoornis. Die kinderen kunnen vaak zelf niet relativeren of bedenken wat ze nodig hebben, terwijl een kind wat hs is, dat vaak wel kan bedenken.

    stoornissen op deze site staat ook goed beschreven wat nou de verschillen zijn.
     
  19. Kolibrie

    Kolibrie VIP lid

    Jun 29, 2008
    5,767
    423
    83
    Female
    Zuid-Holland
    Sorry maar ik vind je behoorlijk veroordelend. Dat jij HS onzin vindt, wil niet zeggen dat het niet bestaat of dat het niet echt is. Misschien moet je je eens wat meer inlezen in HS voor je het vergelijkt met autisme. Het is namelijk niet hetzelfde, ook al heeft het bepaalde kenmerken hetzelfde. En wie zegt dat mijn HS kind hulp nodig heeft? Het is geen psychische of persoonlijkheidsstoornis.
     
  20. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Ben jij arts dan?
    Want jij stelt nu toch ook een diagnose?
     

Share This Page