Even goed lezen wat ik schrijf! Ik heb het nergens over huiswerk. Huiswerk is prima! Ik heb het over een toets voor 10/11-jarigen de 1e dag na de vakantie.
Jij snapt het! Het gaat ook niet om die 15 minuten dagen per dag, het gaat erom dat lagere schoolkinderen even heerlijk onbezorgd van hun vakantie mogen genieten! Ik leerde met twee vingers in de neus, maar voor sommige kinderen is de stress van het leren en de druk van het presteren erg hoog!
Ik zie ook het hele probleem van de toets niet.. ze zijn er om te leren op school.. en daarbij hoort ook het 'leren' voor het leren van toetsen.. over 1,5 gaan ze dit veeeeel vaker krijgen en dan moeten ze dus al gewend zijn vind ik...
Ik denk niet dat het gaat om ondermijnen. Het heeft te maken met het vrije vervoer van gedachten door alle middelen die er nu zijn. Vroeger had je 1 vaste draaischijftelefoon met een snoertje van 1,5 meter en ik denk dat de keren dat mijn ouders een leerkracht uit het basisonderwijs hebben gebeld op 1 hand te tellen zijn. Ik ben zelf klassenmoeder, hulpmoeder en zit in de medezeggenschapsraad en ik mail wat af, ook op het prive-domein van de school. Dat wordt trouwens altijd erg gewaardeerd. Ik investeer behoorlijk wat tijd in school. Ik vind wel dat die moeder te ver is gegaan met woorden als 'belachelijk' en ik weet niet wat voor voorbeeld zij is voor haar kind als ze meegeeft dat een toets niet geleerd hoeft te worden! Ik vind wel dat er altijd ruimte moet zijn om dingen aan de kaak te stellen, met een bepaald respect jegens de leerkracht.
Tsja.. je zit natuurlijk met je planning. Maar als het verschoven kan worden zou ik dat zeker doen. Tegenover de ouder zou ik wel even op een nette manier laten weten dat die het de volgende keer wel anders mag brengen. Jij bent vast en zeker de beroerdste ook niet en als ze het gewoon gevraagd had, had je vast die toets wel willen verschuiven. Om als ouder direct 'boos' te doen is ook niet nodig. (ik ben op dit moment bezig met het afronden van de pabo, laatst een college gehad over omgang met de ouders. jij blijft de leerkracht en je hebt alle recht om aan te geven als een ouder niet op een fijne manier communiceert. Net zo goed heeft de ouder recht om te vragen of die toets verplaatst kan worden, een goed gesprek moet altijd kunnen)
Ik had vaak zat toetsen na de vakantie. Ja, je zit nu eenmaal op school. De toetsen op de basisschool vragen toch ook geen uren leerwerk? Bij ons zat op de middelbare school ook een jongen wiens moeder kwam klagen als er toetsen waren op maandagen en de weken na de vakantie. Vond dat toen al onzin Ik moet ook wel eens wat doen in de vakantie, zolang dat geen dagen werk geeft klaag ik niet.
Ik snap je gedachtegang en wat je hiermee wil zeggen. Maar..vroeger zou men het niet in hun hoofd halen om een leraar aan te spreken op zijn/haar keuze, laat staan in discussie te gaan of erger nog, zeggen dat je niet hoeft te luisteren m.b.t. toetsen maken! De tijden zijn veranderd en doordat scholen ouders in allerlei groepjes doen als medezeggenschapsraad, klassenmoeders,kantinevrouwen weet ik veel, hebben sommige vaders en moeders het idee gekregen dat zij gelijken zijn van de leraren. Of althans, wel erg dichtbij komen. Je mag vandaag de dag je mening geven, in de raad, met een groepsuitje wellicht en misschien een suggestie doen over het kantinevoedsel, maar wanneer en waarom er toetsen worden gehouden is niet de taak van de ouders. Sommigen slaan door. We gaan allemaal over de rooie als een leraar de taak van ouder overneemt en hen opvoedt op een manier die niet de jouwe is, maar een ouder mag wel de taak van een leraar overnemen en dan moet de leraar maar buigen? Ik weet dat leraren de hulp van ouders ontzettend waarderen. Zonder hun inzet was het een stuk zwaarder en kwamen veel dingen misschien niet af. Maar ikzelf trek de grens bij deze ouder, die haar dochter zegt niet te hoeven leren. Onbegrijpelijk.
@nijntje1983: Als ik vakantie heb ben ik altijd bereikbaar voor mijn werk en check en beantwoord ik mijn mails dagelijks. Op mijn wekelijkse vrije dag ben ik bereikbaar en check en beantwoord ik mijn mails ongeveer 4x. Vakantie is voor mij nog nooit helemaal "vakantie" geweest, ik deed op de basisschool al mee met extracurriculaire activiteiten waar ik ook in de vakanties aan moest werken. Middelbare school had altijd toetsweek na de vakantie, dus dan was je ook bezig. Tijdens mijn studie bijna geen vakantie gehad en tijdens vakanties hard bijwerken waar ik buiten vakanties niet aan toe kwam (publicaties e.d.). En ik ben echt niet "geen kind" geweest of wat dan ook, ik heb meer dan genoeg lol gehad. Het is toch niet meer dan logisch om je vroeg voor te bereiden op een leven van niet-aflatende verantwoordelijkheden? Ik zie het nu niet als last, want het is áltijd al zo geweest!
Nou dit, om maar 1 voorbeeld te noemen. Ik heb jouw mening al een paar keer gelezen hier en je gaf aan dat de leraar de toets maar moest verplaatsen. Daarna begin je over "vroegah", vandaar mijn mening over "vroegah" We delen dezelfde mening over de actie van de ouder, maar blijkbaar niet dezelfde over de leraar. Ik vind dus dat ouders zich daar niet mee te bemoeien hebben. Ik zou het niet eens in mijn hoofd halen om naar de juf te gaan en te zeggen dat zij haar lesindeling moet aanpassen aan de vakantieplannen van ons gezin. Tegen mijn kind zou ik zeggen; jammer joh, tegenslag krijg je nog veel vaker. Heb je goed opgelet in de klas? Dan heb je niks te vrezen.
Overigens Beatissimam, heb ik jouw mening er even tussenuit gepikt, maar het gaat niet om jouw reactie alleen hoor. Je had toevallig een mooi voorbeeld.
Ik zie het probleem ook niet om na de vakantie een toets te laten doen. Net als in het weekend wil ik in de vakantie ook wat leuks doen met mijn kind. Maar het kind moet ook leren dat school voor gaat op leuke dingen doen. Wij kregen vroeger ook toetsen na de vakantie, waarom kan dat nu ineens niet meer?
Klop-klop!! Mijn man werkt 80 uur per week en dat is bepaald geen sinecure! Goede vrijdag, paasmaandag, hemelvaart en pinksteren. Is hij zielig of knap! Neuh. Wel is vakantie heilig. Telefoon gaat uit en niet meer aan.
Dat er serieus een moeder is die zoiets mailt. Verbazingwekkend. Ik zou die toets niet verplaatsen, belachelijk zeg. Of dat nu de eerste, of tweede dag na de vakantie is. Ik zie het verschil niet. Niet zo aanstellen. Als het vak goed in de normale les is behandeld, en de leerling staat er goed voor dan is er niets aan de hand. En als een leerling er wél moeite mee hebt, dan maakt die ene dag echt geen drol uit. Dan is het veel belangrijker dat de leerling extra aandacht krijgt mbt dat vak. Op school EN thuis.
Ik vind dat ouders mogen vragen, ik vind dat leerkrachten open moeten staan voor de mening van ouders, ik vind dat er ruimte moet zijn voor overleg, discussie en andere zienswijzen. En ik vind dat er begrip moet zijn voor de leerkracht als die niet tegemoet komt aan de wensen van de ouders! We doen allemaal aan vrije communicatie. Dat is de wereld anno nu. De juf van mijn zoon appt mij gerust om 23.00 uur of ik de volgende ochtend even kan komen helpen. Zo gaat dat tegenwoordig. En misschien moet ik mijn mening bijstellen over het toetsen anno nu. Ook dat zal wel meeveranderd zijn dan. Nu leert mijn kind makkelijk en graag, net als mijn man en ik vroeger, dus ik zou het persoonlijk niet gevraagd hebben die datum te veranderen, maar ik begríjp het wel als ouders daar moeite mee hebben. Maar de juf onbeschoft aanspreken is natuurlijk per definitie onjuist!
Precies hierom is het sneu, als volwassen is het bijna onmogelijk om nog vakantie te hebben zonder hele to-do lijsten in je achterhoofd en dat iets wat ik echt jammer vind. Laat die kinderen nou alsjeblieft nog even onbezorgd echt vakantie vieren.